Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Без да ризикујем да потпуно изађемо из оквира теме, проблем је што паркинг места не иду уз стан, па имамо парадокс да неколико станова имају паркинг места са више аутомобила, постоје власници паркинг места који уопште нису станари, а неки станари немају паркинг места јер нису имали ни могућност да их купе. То се десило у Панорами Вождовац која је и управо на сликама изнад. Многи од њих сада паркирају и користе паркинге насеља Степа Степановић.
Нама је потребан закон да уз стан иде обавезно паркинг место, па макар подигло цену квадрата.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886632#p886632:3hpikg5h je napisao(la):
Galeks » Uto Okt 05, 2021 12:59 pm[/url]":3hpikg5h]Без да ризикујем да потпуно изађемо из оквира теме, проблем је што паркинг места не иду уз стан, па имамо парадокс да неколико станова имају паркинг места са више аутомобила, постоје власници паркинг места који уопште нису станари, а неки станари немају паркинг места јер нису имали ни могућност да их купе. То се десило у Панорами Вождовац која је и управо на сликама изнад. Многи од њих сада паркирају и користе паркинге насеља Степа Степановић.
Нама је потребан закон да уз стан иде обавезно паркинг место, па макар подигло цену квадрата.

Dobar ortak mi je u panorami, znam da sam nije hteo parking, al da je bilo parking mesto po stanu obezbedjeno. E onda kad je od povracaja poreza hteo da kupi mesto, nije ih vise bilo. E sad, to je do tumacenja prava.. On je kod predugovora rekao da nece parking, a mesto je prodato pre potpisivanja ugovora... To nije formalno pravno legalno, al kolko znam, praksa je da se odma nudi drugima ako kod predugovora odustanes... Moj licni slucaj je da je bilo viska mesta nakon kupovine stana, pa sam i to mesto pazario naknadno, al vec napisah pre - za Stepu i neku 10ogodisnju perspektivu, to su bacene pare...
 
@Luka14 sta su bacene pare?

U panorami je bilo dovoljno mesta, cak se ljudi iz zgrade pored gde je Idea kupovali parking mesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886837#p886837:1a8cdtrx je napisao(la):
Igor » Wed Oct 06, 2021 2:19 am[/url]":1a8cdtrx]Par postova je prebačeno u temu "Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština" na linku https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... start=7075

U ovoj temi nastavljamo o SMT-u

Ivane,
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=3&t=1544&start=7075#p886811 ovo nema nikave veze sa bahatim parkiranjem. Samo sam okacio sliku parkinga ispred trznog centra u Crnotravskoj sa kojeg je uklonjena 'naplatna kućica'.
 
То је Игор грешком пребацио сигуран сам, требало би вратити.
 
Slicica od veceras, nasuli su veliki rov pored panorame i skinuli jos zemlje sa donjeg dela ulice, naponon nesto vidljivo da se pomera. Pre neki dan rekose da ce raskrsnica biti zavrsena do sredine oktobra, mozda i stignu, mada vreme nece biti bas povoljno u narednom periodu, videcemo
c5136bd64789784056a3439180436ef2.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Почео човек да критикује мало, шта се десило?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FmSyBeEDbuo[/youtube]
 
"ЗНАЦИ уступања првества пролаза који су осванули на раскрсници Црнотравске и Бахтијара Вагабзадеа из правца ВМА после реконструкције, поништени су после писања "Новости" да збуњују возаче."

https://www.novosti.rs/c/beograd/vesti/ ... vagabzadea
 
нажалост ЗОБС је умно болестан законик па је оно што је логично заправо неисправно, то збуњује људе, мада и даље, колико год да је шизофрен, требало би да возачи знају да семагор у потпуности поништава те знаке, као да не постоје

иначе писао сам на теми о сигнализацији баш о овој раскрсници да је урађена савршено тако да што више судара буде, невероватно лоше решење у сваком смислу, поготово за бусеве који са бањице скрећу лево ка доле, раније су могли лагано да смотају улево, а сада су (пешачка?) острва тако чудно постављена да спречавају пролазак брже од 5-10 на сат, болесно је тако пројектовати саобраћајницу од државног значаја као што је СМТ, и доле она нова раскрсница на булевару патријарха Павла и пере велимировића, исто је тешко скренути лево нормалном брзином иако је то приоритетни правац, и ту су зезнули ствар са острвима
 
Ни та, а ни раскрсница Паунова - Црнотравска, нису урађене како треба. Нисам довољно стручан да разумем шта не ваља, али знам да у вожњи није нешто добро.
 
а паунова црнотравска да не причам, опет само један који скреће лево ка пијаци блокира целу леву траку малтене до кружног тока...

ту је неопходна посебна трака за скретање лево
 
Deluje da su zavrseni podzemni radovi na pocetku Kruznog puta vozdovackog, a to znaci da je ostatak radova vidljiv i zanmljivije je videti napredak.
Slike su od juce i veceras. Moja procena je, da radovi mogu da se zavrse do kraja meseca i da moze da se pusti raskrsnica u punom obimu 1. Novembra.









 
Sad moram, nevezano za radove, da daam komentar vezano za zavrsene radove, projekat itd.. Ceo svoj zivot zivim u Srbiji, ali se i dalje cudim i pitam "kakav smo to narod". Dodao bih, da su i saobracajni inzenjeri deo naroda, odnosno nas.

Pre svega, sto se tice raskrsnice Crnotravske i Borske, precrtati znakove trakama, jer deo vozaca ne moze da nauci propise, predstavlja vredjanje svih drugih ucesnika u saobracaju. Verujem da 50% vozaca ne zna ko ima prvenstvo pri promeni traka u kruznom toku, a da 90% ne zna ko ima prvenstvo pri ulasku u njega. Da li to znaci da bi trebalo ukinuti kruzne tokove. Kakve generacije stasavaju, uskoro bi trebalo da se potpuno ukine signalizacija i da vozimo po principu "burazeru, mogu li ja prvi, zurim na posao", "cepaj brate".
Kad vec pomenuh kruzni tok, ne znam koliko ljudi zna da prvenstvo u kruznom toku u Stepi ima vozilo koje ulazi iz Kruznog puta u odnosu na one koji su vec u kruznom toku. To moje komsije ne znaju, pa ja cekam u obe situacije, za svaki slucaj.

Sledece sto mi bode oci je, da smo u Save Maskovica umesto trafostanice dobili kontejnere i parkirane automobile. Trafostanica nije smrdela. Ugao fotografije nije najbolji, ali ako zumirate, videcete crni auto koji je zatvorio prolaz iza kontejnera, a kontejneri do kolovoza. Prethodno vece sam iz pekare morao kolovozom, kao u stara dobra vremena pored trafostanice.



Sto se tice podloge za trotoare, iako mi je delovala nelepa ali postojana, sada mi deluje jako neprakticna jer se kliza. Juce sam se nekoliko puta okliznuo i mogu da zamislim sta ce biti kada padne mokar sneg. U okviru ovog problema su automobili koji prelaze "zeleni" pojas i iznose blato na trotoar, pesaci koji pretrcavaju ulicu i blato ostavljaju po trotoaru, kao i radnici gradilista pored Lidla koji iznose blato na trotoar.









Znamo da je ovde bila "precica" za stanare do parkinga i oni je nece tek tako dati.
"More Marko, ne ori drumova!"
"More Turci, ne gaz'te oranja"



Na ovom delu obratite paznju, klizavije je nego trotoar ba Banjici, ne znam zasto.






Ono sto sam iznad pomenuo da pesaci pretrcavaju "bulevar" ne puno mesta u Save Maskovica, vidi se na sledecim slikama. Bar 8 mesta na kojima je vlazna zemlja utabana. Ali, ovo je nesto sto je potpuno ocekivano i desava se i na svim drugim bulevarima, sem gde postoje ograde.






Koliko toliko pozitivna stvar je, sto su stanari kuca na cosku, ogradili dvoriste zelenom mrezom, da se manje vidi haos i otpad u samom dvoristu.

 
Kad vec pomenuh kruzni tok, ne znam koliko ljudi zna da prvenstvo u kruznom toku u Stepi ima vozilo koje ulazi iz Kruznog puta u odnosu na one koji su vec u kruznom toku. To moje komsije ne znaju, pa ja cekam u obe situacije, za svaki slucaj.

Po kom to pravilu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887975#p887975:5jb3fcew je napisao(la):
nikolino » Sat Oct 09, 2021 10:46 pm[/url]":5jb3fcew]

...

Kad vec pomenuh kruzni tok, ne znam koliko ljudi zna da prvenstvo u kruznom toku u Stepi ima vozilo koje ulazi iz Kruznog puta u odnosu na one koji su vec u kruznom toku. To moje komsije ne znaju, pa ja cekam u obe situacije, za svaki slucaj.

...

Screen-Shot-2021-10-09-at-11-22-01-PM.png



jes da je snimak iz 2013, ali mislim da je i dalje tako.
jedino ako znak nije nastradao u nekom od mnogobrojnih incidenata u kojima su ucestvovali i gsp autobusi...
 
Tako stoji i sad.
Prepostavljam da misli da ljudi ne znaju pravila kruznog toka, al to nije slucaj samo u Stepi vec na svakom kruznom toku u Srbiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888003#p888003:1qdmh0v9 je napisao(la):
kozha_klima » Sub Okt 09, 2021 11:26 pm[/url]":1qdmh0v9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887975#p887975:1qdmh0v9 je napisao(la):
nikolino » Sat Oct 09, 2021 10:46 pm[/url]":1qdmh0v9]

...

Kad vec pomenuh kruzni tok, ne znam koliko ljudi zna da prvenstvo u kruznom toku u Stepi ima vozilo koje ulazi iz Kruznog puta u odnosu na one koji su vec u kruznom toku. To moje komsije ne znaju, pa ja cekam u obe situacije, za svaki slucaj.

...

Screen-Shot-2021-10-09-at-11-22-01-PM.png



jes da je snimak iz 2013, ali mislim da je i dalje tako.
jedino ako znak nije nastradao u nekom od mnogobrojnih incidenata u kojima su ucestvovali i gsp autobusi...


Ne znam da li je sarkazam u pitanju ili imas problem sa citanjem znakova :D
 
koliko sam razumeo, nikolino tvrdi da je kruzni tok na ulazu u naselje specifican za beograd (redja varijanta kruznog toka koji nije pokriven znakovima). tj. da samo ulaz sa kruznog puta nije pokriven znakom i da zbog toga prednost ima onaj ko ulazi u kruzni tok (pravilo desne strane). koliko se secam, kruzni tok u naselju je kao i vecina kruznih tokova u srbiji. pokriven je znakovima na svim prilazima sto znaci da vazi pravilo da prednost ima onaj ko je u kruznom toku u odnosu na onog ko zeli da udje u isti.

ili je nikolino sarkastican : )
 
Nikolino prica... :)
Prvo da kazem da se ovo sto sam pisao uglavnom ne odnosi na clanove ovog foruma. Neko ko se interesuje i pise sa nama sve ovo, verovatno poznaje saobracajne propise. Tako da, dobro razmisljate, sto se tice znaka. Jedino, sto taj znak nije na tom mestu poslednjih 7 i po godina, odnosno od proleca 2014. godine. Od tog momenta je pocelo da vazi pravilo desne strane. Odnekud se ljudima uvrzlo u glavu "kad udjes u kruzni tok, tad imas prvenstvo nad svima". Moji roditelji su medju tim ljudima. Svake 2-3 godine im objasnjavam ko ima prvenstvo i svaki put mi kazu "zaje..vas".
Ne znam ko je "odneo" kolima taj trougao, ali znam ko je polomio znak za pesacki prelaz sa druge strane. Driftovali neki klinci i pokupe znak i zamalo i mene sa njim. Pozovem policiju i dok su oni dosli, klinci su se vec istusirali i legli da spavaju. Taj znak je stajao oboren oko 30tak dana, a onda su ga tamnoputi sakupljaci sekundarnih sirovina, sakupili u sekundarnu sirovinu. To je bilo pre 3 godine i niko nije postavio novi znak.

Krenuo sam napolje da slikam raskrsnicu, ali pronasao sam slike Google-a iz 2015.



P. S. Kad smo vec kod kruznog toka bez znaka na ulazu, meni je bio najpoznatiji onaj na Autokomandi iz pravca Slavije. To je promenjeno kad se radila rekonstrukcija Vojvode Stepe i pripadajuceg kruznog toka.
 
Николино хвала ти на реалном извештају. Тротоари су урађени очајно лоше
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888240#p888240:304xxfxj je napisao(la):
srdjanprpa » Ned Okt 10, 2021 4:05 pm[/url]":304xxfxj]@Nikolino slikaj i ostale ulaze u kruzni tok.

btw google streat map iz ulice Kurzni put slika iz 2015
https://www.google.rs/maps/@44.7616153, ... 6656?hl=sr
Google streat map u kruznom toku slika is 2013
https://www.google.rs/maps/@44.7615694, ... 6656?hl=sr
Razlike snimanja ove dve slike je nekih 2 metra. Mislim da sam pogodio godine, oprostite ako nisam.


@Luka 14 sto koza klima ima problem sa citanjem znaka, sta je rekao pogresno?

Ne koza-klima, nego nikolino, al u skladu sa onom prvom slikom, gde se jasno vidi znak da nema prvenstva :D

Danas sam i sam prvi put video da je znak skinut.. Dakle Nikolino je bio u pravu, evo tu sam od 2012. prvi put sad videh da ga nema.... Tako da je u pravu i kad kaze da je to sad princip nekadasnje komande...

Da li je namerno tako ostavljeno, ili je stvar nemara nadleznih, ne bih smeo da se kladim... Mada licno uvek tu pustam ove sto ulaze iz kruznog puta, ne sto sam znao za ovo, nego da ih neko ne raznese kad se zaleti nizbrdo :D
 
Ok, puštate kola po staroj navici... A jel puštate pešake koji se kreću trotoarom kružnog puta i onda prelaze taj tu deo koji je nekada imao znak za pešački prelaz i prelaz dok to sve nije ukradeno i izbledelo?
 
Vrh