Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820318#p820318:3bx1kgw1 je napisao(la):
operic » 04 Feb 2021 14:39[/url]":3bx1kgw1]Aha na to si mislio... pa da, u pravu si, deluje da jedan kružni tok ne bi rešio gužve, morao bi i drugi u v.stepe da se izgradi kako bi protok bio konstantan
Pre ove zamisli sa kružnim toko kod Bulevara Oslobođenja, pričalo se da će se ukinuti okretnica na Trošarini i da će linije biti raspoređene na okretnicu u Stepi (veći deo). Na njenom mestu bi se gradio jedan veliki kružni tok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820343#p820343:34m36eif je napisao(la):
Mikie » 04 Feb 2021 03:41 pm[/url]":34m36eif]Једино ако буду уградили сензоре у асфалт за семафор на раскрсници С. Машковића и В. Степе, онда можда буде био добар такт...
Али и то тешко, људи воле да се угурају у раскрсницу и просто је тако. Не знам да ли је ико добио казну јер је видео да не може да прође раскрсницу, а да се не заустави на њој. Поготово тамо где је обележено са унакрсним црвеним линијама...

Ovo sa zabranom ulaska u raskrsnicu valjda vazi samo za raskrsnice koje su tako oznacene, sa onim ukrstenim crvenim linijama preko cele raskrsnice, ima ih po centru... A ostale raskrsnice: zeleno znaci kreni!
 
Te oznacene raskrsnice ne znace zabrana ulaska vec zabrana blokiranja, a znaci na svim raskrsnicama, bar je tako bilo kad sam ja polagao i kad su mene ucili, voznja nije samo da das gas vec da mislis o voznji i da procenis situaciju da li ne sto moze ili ne moze, te oznecene su oznacene samo da vozacima bar malo skrenu paznju.
 
Tako je, važi za svaku raskrsnicu.
Crvenim linijama su obeležene one u kojima je uočen veliki broj samoživih sebičnih idi0ta.
Ljudi ne shvataju da je za njih totalno svejedno da li će da dočekaju pokret pre raskrsnice ili dok su u njoj, jer svakako postoji zagušenje ispred njih. Jedina ogromna razlika je što svojim idi0tlukom ometaju druge učesnike, i onda se zakrčenja tako propagiraju duž celog grada
 
U pravu si. Clan 49 ZOBS-a:
Vozač ne sme vozilom da uđe u raskrsnicu, iako ima prvenstvo prolaza ili mu je semaforom to dozvoljeno, ako će se zbog gustine saobraćaja zaustaviti na raskrsnici ili pešačkom prelazu, i time ometati ili onemogućiti saobraćaj vozila, odnosno pešaka.
 
То се не кажњава ни на раскрсници Немањине и Кнеза Милоша, испред саме зграде Владе Србије, тако да нема никакве шансе да се кажњава било где другде. Једино ако са новим Хуавеи камерама не дође и то.
 
Od ponedeljka do 01.05. zatvaraju Crnotravsku od Paunove do NIS pumpe kao i desnu saobraćajnu traku u Bul. Oslobođenja.
Šire se radovi polako.

1613212257_2264.png
 
2 dana sam u 16:15 prolazio pomenutom raskrsnicom.
Prvi put Bulevarom JNA i hteo sam pravo ka Autokomandi. S. Maskovica je bila popunjena i oko 4-5 kola je bilo u raskrsnici + kombi od 7m koji je blokirao da niko od nas nije mogao pravo, dok nam je bilo zeleno. U sledecem ciklusu je jedan auto sa nase strane usao pre zelenog i blokirao ulaz iz Crnotravske i omogucio nam da prodjemo pravo Bulevarom JNA.
Drugi dan sam ja isao Crnotravskom ka S. Maskovica i stao sam na zeleno. Iza mene su svirali i kada se oslobodila traka za levo, njih 5-6 me je obislo i uslo u raskrsnicu i blokiralo je. Sledeci put cim mi se upalilo zeleno, poceli su da sviraju iza, da mi slucajno ne padne na pamet da cekam.
U prevodu, u spicu ni teoretske sanse nema da se raskrsnica prodje po propisu.
Ovaj problem blokiranja bi se jednostavno resio postavljanjem jednog saobracajca. Ne moze saobracajac pogurati kola u S. Maskovica, ali moze da zaustavi kola pre nego sto udju u raskrsnicu i time sprece blokiranje i omoguce ostalima da prodju.

@Whiplash, kljucna je tvoja poslednja rec u postu polako
Ocekujemo kolabs
 
Ja ću ovaj i okolne pravce narednih meseci izbegavati
 
tu pomaže samo temeljna rekonstrukcija mentaliteta, nikakvi saobraćajci, kazne i sl.
st0ka bi trubila saobraćajcu kada bi pokušao da ih zaustavi da ne ulaze u raskrsnicu, st0ka ne razume razlog zaustavljanja pre raskrsnice. ne razume da ništa ne dobije time što će se nabiti u duppe onome ispred sebe, ne razume da će samo naškoditi drugima. kao krava koja prati onu ispred sebe i ne zanima je ništa drugo.
ali nažalost rekonstrukcija mentaliteta, obrazovanja, empatije... nemoguća misija.
 
Sve ste u pravu, ali tvrdim da u špicu iz pravca Crnotravske ka S.Maškovića ne postoji način da se prođe raskrsnica, ako se čeka da se oslobodi prostor u S.Maškovića, jer se taj prostor u špicu ne oslobađa NIKADA. Primer: upali ti se zeleno, ali čekaš da ne bi blokirao raskrsnicu. Pošto se ne prazni, pali ti se crveno i za to vreme u S.Maškovića skreću iz pravca Avale i pune je. Opet ti se pali zeleno, ali S.Maškovića je i dalje puna... i tako sve dok ne prođe špic oko pola osam...
 
Zašto se ne bi dozvolilo kretanje tramvajskim šinama nekih 500m odatle? Šine su ionako često puste, slabo ima saobraćaja tuda. Time bi se omogućila prečica za one koji inače iz s.maskovica skreću desno u v.stepe
 
Da li će od sutra, ko ide iz pravca Miljakovca, moći iz Bahtijara V. desno u Baštovansku, pa na kraju levo u Bul. Oslobođenja, pa desno u Save Maškoviča?
 
Ono sto sma ja iskopao sa ovog sajta mocice.

https://szsgis.beograd.gov.rs/portal/ap ... 9%2C102100
(kad se klikne na obelezeni deo u ulici save maskovica ima opis)

Током радова на изградњи саобраћајнице Борска - петља "Ласта", биће затворен тротоар са парне стране и сужен коловоз у ул. Саве Машковића, у периоду од 25.12.2020. до 15.02.2020.
 
A mozda i nece :) tek sad vidim da je ovo do 15.02.2021, kontam da je greska u kucanju kod njih pa su stavili 15.02.2020.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823343#p823343:1xs99jhu je napisao(la):
tribi » Ned Feb 14, 2021 4:29 pm[/url]":1xs99jhu]Da li će od sutra, ko ide iz pravca Miljakovca, moći iz Bahtijara V. desno u Baštovansku, pa na kraju levo u Bul. Oslobođenja, pa desno u Save Maškoviča?

Možeš levo u Bul. Oslobođenja i samo pravo. Desno u S.Maškovića neće moći jer je desna strana zatvorena i tu su radovi a leva prima saobraćaj iz pravca Jerkovića i desno u Bul. Oslobođenja ka Autokomandi.

Možeš iz Bul. Oslobođenja desno u Beransku ili na kvarnjaka iz Baštovanske na šine pa u Vojvode Stepe kod Peugeota da se uključiš na Voždovački kružni put
 
Priprema se zatvaranje za sutra.





@tribi, Mozes da prodjes S. Maskovica pa desno u Pazinsku i u V. Stepe. Na toj raskrsnici moze i levo i desno. U spicu Beranska je puna, jer je uska i nekad je tesko mimoici se na krivinama. Takodje ima i puno rupa. Pazinska je isto rupljiva, ali je kratka. Ako ides ka B. Jerkovica, onda je bolje Beranskom, pa ka farmaceutskom i onda levo ka Bul. Peka Dapcevica.
Ako se odlucis za Pazinsku i skrenes desno u V. Stepe, onda ces tesko da skrenes levo, jer semafor drzi kratko zeleno i prodju u proseku 3 auta, a bude ih dvadesetak na cekanju. Zato je bolje iz Pazinske levo u V. Stepe, pa pre Saobracajnog fakulteta desno i uskim ulicicama do Bul. Peka Dapcevica.
E sad, mislim da ce biti opasno zakrcenje u Pazinskoj kada se najvise saobracaja uputi kroz nju.
 
Pošto idem ka Medaku, najverovatnije ću onda varijantu: iz Bul.Oslobođenja desno u Mosorsku, pa levo u Bilećku, pa desno u Novakovu, pa Ljube Vučkovića, Darvinova, Zaplanjska, Dragice Končar i eto me u Medaku... mislim da je u postojećoj situaciji to najbrža varijanta.
 
Posto ides ka Medaku, onda svakako nema razloga da se guras kroz ove ulice koje sam nabrojao. Racunaj i na to da je u spicu velika guzva kod Darvinove kad naizazis sa te strane. Moguce je da ce ovi redovi pojacati tu guzvu u pocetku, jer ce mnogi kad se spuste nize u V Stepe, tuda pokusati da prekrate put, da se ne vracaju na Kruzni put. Zavisi gde tacno ides, ali razmisli da se spustis do Kovaca i FON-a pa t u V Stepe, pa nize do Vitanovacke. Vitanovacka je puno prohodnija od Ljube Vuckovica kod semafora kod Darvinove poste.
 
kuda se može proći od jerkovića prema vma?
 
Danas je kolaps u Save Maskovica. Nije zatvoren smer iz pravca Bulevara Oslobodjenja jos uvek. Bulevarom Oslobodjenja (JNA) uzbrdo moze samo pravo, a nizbrdo moze pravo i desno. Semafor je iskljucen. Okacicu slike veceras. Problem je sto iz Save Maskovica 50% njih hoce levo po svaku cenu i time prave zastoj. Onaj zastoj koji poznajemo sa te raskrsnice, preneo se na V. Stepe. Kruzni put je pun i svi "guraju" u S. Maskovica i tako blokiraju V. Stepe za ostale pravce. Danas je praznik i Beograd je poluprazan. U sredu ce biti blokada od Bubanj potoka.
Za pesake obavestenje da radi pesacki prelaz kod NIS pumpe ka Banjici, a onaj nizi paralelni je zatvoren, da ne usporava saobracaj.
@operic, od B. Jerkovic je najbolje Kumodraskom do Darvinove poste, pa nekom od ulica ka V. Stepe i do Bul. Oslobodjenja kod Kovaca. Onda levo uzbrdo i pre radova desno ka sportskom centru Banjica. Kroz parking izlazis u Crnotravsku. Tu trenutno nema guzve, ali vremenom kad ljudi saznaju za taj pravac, verujem da ce biti guzve.
 
Mislim da nisu svesni kakav ce kolaps da naprave sa ovim rezimom saobracaja..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823610#p823610:r3flbiyg je napisao(la):
nikolino » Pon Feb 15, 2021 3:23 pm[/url]":r3flbiyg]Onaj zastoj koji poznajemo sa te raskrsnice, preneo se na V. Stepe.
Isto će biti i kada završe ovo proširenje i sve dok ne urade nove trake ka Jerkoviću
 
Evo fotografija od danas i veceras. Prepoznacete mesta. Ono sto sam primetio su odgradjivanja i prolasci kroz zatvorene delove ulica. Dok to ne bude pocelo da se tretira kao krivicno delo i ne bude kaznjavalo zatvorom, dotad ce se odgradjivati. O mogucnosti da to postane krivicno, a ne vise prekrsajno delo, bilo je reci pre 7-8 godina kada je kod Batajnice neko odgradio nedovrsenu traku autoputa i kada su cetvoro mladih proleteli tuda i poginuli. Danas su neki odgradjivali i kada prodju, ponovo zagradjivali, a neki su samo prolazili i ostavljali otvoreno. Jednom sam ja vratio ogradu, a jednom je neki covek sa detetom. Najzad, veceras se ta ograda razvalila potpuno i ostalo je otvoreno iz smera Borske ka trosarini. U Bulevaru JNA su covek i zena odgradili i prosli da parkiraju ispred crkve i zagradili su. Parkirali pred crkvu i sa detetom otisli da zapale svecu.

Elem, popodne su ogradili raskrsnicu iz Crnotravske i iskopali su kanal. Razdvojili su ogradom smerove u Bulevaru, pa vise ne moze iz bulevara levo u S. Maskovica, niti iz S. Maskovica levo u bulevar. Ono sto moze je, da se u S. Maskovica polukruzno okrene (poput cara u sivom autu na slikama) i vrati, pa kroz pumpu u kontra smeru. Sta mu tesko. Kad sam naisao nije bilo kolone, a posto je on blokirao prolaz jedno 3-4 minuta, kolona se formiral. Takodje, iz Bulevara moze u S. Maskovica nepropisno posle raskrsnice kroz pumpu. Dok se ovi na pumpi ne smore i ne stave rampu, pa samo ko kupi gorivo, moze da prodje.

Shvatio sam zasto su najavili da iz pravca Jajinaca nece moci u S. Maskovica (kako se vidi na sluci u postu @Whiplash). U spicu, kad se popuni S. Maskovica, bice blokirana cela traka bulevara i nece moci ni pravo. Plasim se da ce iz istog razloga da zatvore i Pazinsku, jer je i tu samo po jedna traka po smeru. Tek bi za skretanje u Mosorsku bile 2 trake u oba smera (pun profil bulevara)

Mislim da bi im bilo najpametnije da puste za saobracaj Bebelovu dok traju radovi. Tuda ce ici autobusi koji inace idu Save Maskovica (49, 50 itd.) Mada ce onda biti usporeni i tramvaji, ali sta da se radi, da podelimo muku...
















































 
Vrh