Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Onaj novi kolaps u najavi što smo pominjali ovde na temi (dok se ne uradi ovo novo i prošireno spuštanje ka Stepi) dve trake se ulivaju u jednu, gužva i saobraćajni haos se sele sa Trošarine na ovaj potez

50870152212-f99244f5c0-o-jpg-4000-2250.png
 
Па сигурно неће да пусте те траке пре него што заврше ту раскрсницу. И не знам што их искоси толико :wink:
 
Nova sam na sajtu, pa ne znam da li je ovo pravi deo gde mogu da pitam al uclanila sam se zbog ovog mosta. Zivim u ulici Slanacki put blizu Ade Huje. Mama je gledala te neke planove za izgradnju i znamo da nam se kuca nalazi na prilaznom putu za most. E sad mene zanima gde mogu da proverim kada bi trebalo da nas rasele odavde? Bukvalno sta god hocemo da renoviramo odustanemo jer znamo da ce da nas ruse pa nam glupo, zivimo ovde 20 godina i skoro vise od deceniju slusamo te price o raseljavanju i nista. Jel ima neko od vas neku ideju ili procenu za koje vreme bi to moglo da bude? Jer rekli su da most krece da se gradi ove godine, a cini mi se da je glupo da grade most bez prilaznog puta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816496#p816496:29ge6blm je napisao(la):
Плусквамперфекат » Ned Jan 24, 2021 9:26 pm[/url]":29ge6blm]Па сигурно неће да пусте те траке пре него што заврше ту раскрсницу. И не знам што их искоси толико :wink:

naravno da će puste jer ovo spuštanje dole prema stepi tek treba da projektuju (faza 4 čini mi se)
znači u narednih 5-6 godina će tu biti čep

a mrzelo me da precizno crtam, samo sam ofrlje izvukao linije da se vidi poenta :D
 
Pre svega, @srdjanprpa dron ti se pozlatio :)
Sto se pomeranja guzve tice, tacno je da ce se delom pomeriti na raskrsnicu Vojvode Stepe i Kruznog puta, ali je bitno da krenu da rade. Bolje je nego da ne krenu. Zivim u Stepi i kad vec udjem u Save maskovica, meni vise nije problem. Do Stepe ostane oko minut-dva, a nek je i 3. Nije mi zapelo za 3 minuta, ako od Banjice do Save Maskovica ponekad cekam i po 20. A to nije samo da cekam, nego se i nerviram, budem pod stresom. Trenutno kada je guzva, ne postoji propisan nacin da se ukljuci u Save Maskovica bilo odakle. Propis kaze da se ne ulazi u raskrsnicu, dok se ne oslobodi izlaz iz nje. Ko bi zeleo da bude propisan, mogao bi da spava ispred raskrsnice, jer ce sa svih strana neko da popunjava Save Maskovica. Jedino kada bi se svi pridrzavali propisa, tad bi moglo da se prodje, ali se to nikad nece desiti. Najstresniji deo mi je kad moram da se guram kolima da udjem u SM, da ne ostanem u raskrsnici i da ometam Bulevar oslobodjenja.
Ovim prosirenjem u prvoj fazi i kruznim tokom, oslobodice se prolaz onima koji ce da voze samo Bulevarom oslobodjenja u oba smera ili onima koji ce iz Save Maskovica da idu bilo gde. Nece trpeti blokiranu raskrsnicu, jer u kruznom toku ljudi malo pricekaju i ostave mesta da se prodje, dok na semaforu gura napred dok mu je zeleno iako ne moze da prodje.
Druga stvar je, sto oni koji iz Save Maskovica nece ka Stepi, nego ce desno u V. Stepe, mogu lakse da se odvoje desno, kad imaju posebnu traku i verujem da ce tu sad da uvedu zelenu strelicu desno i da time povecaju protok. Idealno bi bilo da i tu bude kruzni tok, ali nema mesta za njega.
Verujem i da ce fazu od V Stepe do Naselja Brace Jerkovic raditi iz dva dela i da deo do Stepe nece cekati da se zavrsi nadvoznjak od Kumodraske ka B. Jerkovic, nego da ce pustiti deo od V Stepe do Kumodraske.

Oduzice se radovi, probice se rokovi, to svi znamo, ali samo neka su poceli. (Nazalost, takvo je vreme doslo, da smo srecni kad ne biju)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816706#p816706:1drb6csv je napisao(la):
ViolaOdorata » 25 Jan 2021, 14:03[/url]":1drb6csv]Nova sam na sajtu, pa ne znam da li je ovo pravi deo gde mogu da pitam al uclanila sam se zbog ovog mosta. Zivim u ulici Slanacki put blizu Ade Huje. Mama je gledala te neke planove za izgradnju i znamo da nam se kuca nalazi na prilaznom putu za most. E sad mene zanima gde mogu da proverim kada bi trebalo da nas rasele odavde? Bukvalno sta god hocemo da renoviramo odustanemo jer znamo da ce da nas ruse pa nam glupo, zivimo ovde 20 godina i skoro vise od deceniju slusamo te price o raseljavanju i nista. Jel ima neko od vas neku ideju ili procenu za koje vreme bi to moglo da bude? Jer rekli su da most krece da se gradi ove godine, a cini mi se da je glupo da grade most bez prilaznog puta.

Tek kad završe most mozeš ocekivati da se nešto radi po tom pitanju. I to je po planu njihovim.
Prvi most tek posle obilaznica ka Mirijevu. Znaci 3-5 god ako imaš sreće. Ako ne...
 
Ni ja ne verujem da se može znati tačan datum. Npr u Mekenzijevoj iznad Slavije ka Čuburi su na stend baju 40 godina. A od mnogih planova se i odustalo.
 
Današnje fotografije Save Maškovića. Nisu baš najbolje fotografije, jer je delimično i sunce smetalo.











































 
Koliki je bese rok za ovo? Koliko se secam najavljivali su 6 meseci , mozda gresim.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Tako je, 180 dana, a kako izgelda oni ce 180 dana raditi samo ulicu Save Maskovica.
 
srdjanprpa":3kxnjdad je napisao(la):
Tako je, 180 dana, a kako izgelda oni ce 180 dana raditi samo ulicu Save Maskovica.
Još ni objekte nisu porušili, trafo stanicu....neće oni ni Save Maškovića završiti za 6 meseci....

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima. Do 2027 mora sve da bude u funkciji kolko sam shvatila po onom planu sto je neko ovde izbacio tako da je 6 godina vrv maksimum kolko ostajemo ovde. Al videcemo.
 
Violaodorata, nemojjte me pogrešno shvatiti ali to neće skoro. Ja imam druga sa kojim sam išao u vrtić a koji čeka da se na Zvezdari probije Čingrijina ulica ka Milana Rakića i Bulevaru jer mu je plac na pravu produžetka ulice. Evo, mi smo već u 30tim a od toga nema ništa. Rokovi uglavnom služe samo za mazanje očiju, pogotovu što daj deo SMT-a će biti građen tek na kraju kada se sagradi ostatak na Voždovcu i Zvezdari a to ovom brzinom neće skoro.
 
Bila je vizita iz grada na gradilištu juče:

Истовремено, када буде завршена реконструкција ове улице, на углу Булевара ослобођења, Црнотравске и Саве Машковића биће урађен велики кружни ток који ће обезбедити много бољи проток саобраћаја, имајући у виду да се гужве стварају и због чекања на семафорима – рекао је Весић.

https://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1779 ... rettyPhoto
 
Kako misle da će se rasteretiti ta raskrsnica sa kružnim tokom? Kolaps ne stvara ta raskrsnica, već sledeća (Save Maškovića - Vovode Stepe), odnosno semafor na njoj. Prolazim tuda svakodnevno u špicu i tvrdim da će na tom kružnom toku i dalje biti kolaps, sličan onom na Autokomandi, sve dok se ne uradi deo prstena od Vojvode Stepe do lakat krivine u Jerkoviću.
 
ne bih se složio sa tobom, veća su zakrčenja odnosno češća blokiranja raskrsnice na s.maskovica X bulevar nego s.maskovica X v.stepe.
uvek se nađe mnogo pametnjakovića koji moraju da se naguraju u raskrsnicu i time blokiraju sve ostale. takvu vrstu bezobrazluka i sebičluka ne pamtim da sam video u v.stepe.

da li je planiran kružni tok i na raskrsnici sa v.stepe?

ова улица ће постати булевар са четири траке и разделним острвом које ће имати зеленило
on bulevarom naziva uličicu od jedva 300m?
 
Da, to sam i rekao, zakrčenja su na raskrsnici SM i i Bulevara, ali njih stvara semafor na raskrsnici SM i V.Stepe. Slažem se da se vozila naguraju u raskrsnicu, ali ako bi iz pravca Banjice čekali da se raskrsnica oslobodi pa da uđu u nju, nikad ne bi prošli, jer je Save Maškovića uvek puna do te raskrsnice.
 
Aha na to si mislio... pa da, u pravu si, deluje da jedan kružni tok ne bi rešio gužve, morao bi i drugi u v.stepe da se izgradi kako bi protok bio konstantan
 
Ako budu 4 umesto sadašnje 2 trake ka V Stepe, valjda će i raskrsnica na Bulevaru biti protočnija. Tu je sad suženje 4 u 2 pa logično da je zakrčenje
 
U stvari i nije 4 u dve (dve u jednu u jednom pravcu), jer iz pravca Banjice samo jedna je za pravo, druga je za levo prema Autokomandi.
Zavisi kako će se te dve trake ka raskrsnici sa V.Stepe rešiti. Pretpostavljam da će samo jedna traka biti za pravo prema Jerkoviću što neće mnogo popraviti stvari, jer većina vozila tu ide pravo. Svi će se gurati u tu jednu traku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819774#p819774:37hhvrkh je napisao(la):
vucko » Uto Feb 02, 2021 7:19 pm[/url]":37hhvrkh]Violaodorata, nemojjte me pogrešno shvatiti ali to neće skoro. Ja imam druga sa kojim sam išao u vrtić a koji čeka da se na Zvezdari probije Čingrijina ulica ka Milana Rakića i Bulevaru jer mu je plac na pravu produžetka ulice. Evo, mi smo već u 30tim a od toga nema ništa. Rokovi uglavnom služe samo za mazanje očiju, pogotovu što daj deo SMT-a će biti građen tek na kraju kada se sagradi ostatak na Voždovcu i Zvezdari a to ovom brzinom neće skoro.
Bezveze :/ , al dobro, iskreno tako mi vise odgovara, dok Boze zdravlja diplomiram i nadjem posao i da ustedim za novi stan...
Mada je bezveze je ziveti u cekanju.
Hvala na odgovorima : )
 
Evo i video posete velikog vezira Vesića radovima:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2OR7GyrG_j8[/youtube]
 
Једино ако буду уградили сензоре у асфалт за семафор на раскрсници С. Машковића и В. Степе, онда можда буде био добар такт...
Али и то тешко, људи воле да се угурају у раскрсницу и просто је тако. Не знам да ли је ико добио казну јер је видео да не може да прође раскрсницу, а да се не заустави на њој. Поготово тамо где је обележено са унакрсним црвеним линијама...
 
Vrh