Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Moram da podelim jedan utisak sa Vama.Dugo se premisljam za kupovinu stanova u Soulu kao investiciju,ali zbog brzine radova se i dvoumim.I sednem danas na kafu sa covekom iz posla,vlasnikom jedne od najvecih agencija za nekretnine.Znamo se dugo i prijatelji smo.Kaze mi covek da ce 2026 godine kvadrat u Soulu biti 6000e za manje stanove,za vece 5000e🙆‍♂️i hoce da se kladi sa mnom.Sta vi mislite o ovome?I da ce uz blok 32 i cini mi se rece park 11 biti najtrazeniji kompleks.
Price uz kafu su uvek tacne, nemoj se kolebati oko toga.
 
Danas vidim Balmondo dosao do 3. sprata,poceli da rade pre par meseci,soul jos na -1, i to ponegde.Prebacite sve soul botove na gradiiste,barem da izgleda da ima vise radnika
Sve pohvale za Belmondo, stvarno lepo napreduje nema sta...pedantno i brzo.
Samo da te ispravim da su krenuli u isto vreme decembar 2023, a ceo Belmondo je povrsinski skoro pa duplo manji nego Soul faza 1...ali to svakako ne opravdava manjak radne snage ovde sto je ocigledno.
 
Belmondo je dosao do 3.sprata,ali pitanje je koliko rade kvalitetno.Ja mislim da samo Soul radi ozbiljno i zato ce izgradnja trajati 4 godine.Ne moze i jare i pare.I broj radnika,nije 5,ja sam neki dan izbrojao cak 20 radnika.
 
I Minel dosao do 6.tog sprata,a posle Soula krenuli,rade nocu ljudi,reflektori pice.Nesto ovde smrdi,ako rade i drugu fazu zajedno,ovde mora da bude mravinjak od radnika
 
Moj brat je pre dve godine razmisljao dali Soul ili Lux 51,nisu bili krenuli ni jedni ni drugi.Ja ga gurao za Soul,sreca nije me poslusao,eno ga useljava se za mesec dana.
 
Moj brat je pre dve godine razmisljao dali Soul ili Lux 51,nisu bili krenuli ni jedni ni drugi.Ja ga gurao za Soul,sreca nije me poslusao,eno ga useljava se za mesec dana.
Nije bas tako. Kao prvo, Soul je daleko veći kompleks a drugo, ni Lux51 se sigurno neće useliti pre NG. A druga faza još kasnije.
 
U pravu ste,Soul je najbolji,ziveo Soul,godinu dana se valjate u blatu i placate botove,ne vredi..
 
U pravu ste,Soul je najbolji,ziveo Soul,godinu dana se valjate u blatu i placate botove,ne vredi..
Ne kažem da je soul najbolji ali ljudi su ukazali poverenje jednima ili drugima i nije u redu da ih uznemiravamo baratajuci netačnim informacijama. I lux 51 nema istu dinamiku gradnje, nekad se cini da rade punom parom a nekad da nema tri čoveka na gradilistu.
 
Poenta price nije lokacija,kao sto ima boljih ima i gorih.Kad vi iz Soula kazete da ce rok izgradnje trajati 5 godina,o cemu da pricamo dalje,a i to je upitno.Samo vi ovako nastavite,pa ce vam za par meseci vec ljudi traziti povrat novca
 
Prica o trafou je ispričana. Imelove zgrade postoje 10 i vise godina i jos su blize. Zgrade su vise nego dovoljno udaljene, jedino estetika mozda nekom ne odgovara. Ali u planu je jos jedan veliki kompleks pored Lux51 i bice to sve u svemu super lokacija. Po meni bolja nego West i okolina koja je okružena bulevarima sa svih strana.
Bolie da se uselim 5 godina kasnije nego da zivim pored najveceg trafoa u beogradu a i srbiji..
O
 
Prica o trafou je ispričana. Imelove zgrade postoje 10 i vise godina i jos su blize. Zgrade su vise nego dovoljno udaljene, jedino estetika mozda nekom ne odgovara. Ali u planu je jos jedan veliki kompleks pored Lux51 i bice to sve u svemu super lokacija. Po meni bolja nego West i okolina koja je okružena bulevarima sa svih strana.

O
Ne znam sta ima da se isprica, ako ti je ok da zivis pored tolikog elmag zracrnja onda super. Nekome ne bude nista, neko dobije rak za 5,10 godina. Neko postane dementan :)
Sve u svemu sto manje rizika to bolje, i onako ih ima vec podosta.

Inace su mi oba projekta odbojna, tako da nisam pristrasan
 
Ne znam sta ima da se isprica, ako ti je ok da zivis pored tolikog elmag zracrnja onda super. Nekome ne bude nista, neko dobije rak za 5,10 godina. Neko postane dementan :)
Sve u svemu sto manje rizika to bolje, i onako ih ima vec podosta.

Inace su mi oba projekta odbojna, tako da nisam pristrasan
Da li neko stvarno misli da bi se gradilo tamo gde ce stanari poumirati za par godina?! Nivo zračenja drastično opada sa svakim metrom udaljenosti. A sto se tice soula tu je bilo dodatnog posla oko uklanjanja objekta, ali svejedno dobro napreduju.
 
Da li neko stvarno misli da bi se gradilo tamo gde ce stanari poumirati za par godina?! Nivo zračenja drastično opada sa svakim metrom udaljenosti. A sto se tice soula tu je bilo dodatnog posla oko uklanjanja objekta, ali svejedno dobro napreduju.
Naravno da da. Kad Boing moze svesno da napravi avion koji se srusi, sta mislis da mzoe jedan polupismeni Sasa Popovic u Srbiji. Takodje ne mislim vec sam naucno potkovan. Boravak od dan dva nece nista uraditi, ali sve dugorocno moze imati posledice.

Sam sebi odgovori na sledece pitanje:

Da li je normalno da zivis tik uz jedan od najvecih gradskih trafoa u Srbiji, ogromne snage koji napaja skoro pola grada?

Da je gradska vlast u prethodnih 30 godina bila kako treba, taj trafo bi bio izolovan sa svih strana bar 200m i ne bi smelo da se nista gradi. Eventualno ako postoji potreba da se izmesti, ali znajuci ove nase oni nisu spospbni ni banderu da zamene.
 
1000021519.jpg
28.08.2024
Polako se izlazi na 0 zavrsava se sa garazama.
 
U ovom trenutku da sad je 16h jutros ih je bilo preko 100. Puno gradiliste, u ovom trenutki jako jako malo radnika.
Ne pišem često, površno čitam, ali da li je nekom palo na um, da je poslednja 2 meseca prosečna dnevna temperatura preko 30? Naravno da su se usporili, nije humano, a ni bezbedno...
Ne očekujte da ih bude u punom broju preko 10 sati (vidim da je pisano u 17:11)
U svakom slučaju poznavajući dobro izvođača, očekujem ozbiljno ubrzanje kada se izađe iznad 0 i dođe do tipske etaže. Prognoza = ploča na 11 dana, pa kupci i ostali - dalje računajte
 
Vrh