Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

@potencijalnikupac
evo ti bukvalno video i mozesd a uporedis sa renderom koji si poslao da je svaki drvored zasadjen
Bio sam kandidat za kupovinu stana u Kuli West 65 pa sam dobro proucavao lokaciju. Odsustvo zelanila i zagadjeni bulevari su me odagnali od te ideje. Ono sto je ogromna prednost West 65 i zaista ne znam kako je planirano u Solu 65 je odsustvo vozila izmedju zgrada i sto se moze proci (za razliku od recimo A bloka gde se cesto mora izaci na ulicu jer su trotoari uski veci i automobili zauzmu deo trotoara. Kad se pogledaju snimci Knez Mihajlove ima dosta drveca i tamo, mislim na snimku. U realnosti... i ne bas.
 
Uh, prisustvo zelenila i odsustvo zagađenja - to teško da zadovoljava bilo koja novogradnja u centralnim delovima grada i Novom Beogradu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Zelenila jos i ima, zagadjenje je rak rana i tome nema resenja ni brzo ni lako. Plus ce traziti enormna finansijska sredstva koje Srbi i kad bi imali ne bi hteli da potrose na to.
 
Meni deluje da je Novi Minel čist beton, bez imalo planskog zelenila. Osim ako ne mislite na šiblje na brdu iznad zgrada.
Ne bih rekao ni da je imun na zagađenje, iako je 50-ak m udaljen od saobraćajnice sa 4 trake.
Ako je @potencijalnikupac mislio na takvo zelenilo i nezagađenje koje poseduje Minel, onda ga nisam dobro razumeo.
 
Pa ovde nema m od materijalizacije. I dalje ništa konkretno. Visok kvalitet, renomirani proizvođači, moderan dizajn. Za prozore ništa nije precizirano...čak ima i dosta onog ili...roletne sa motornim ILI ručnim spuštanjem?!
 
3800+ EUR je trenutno Soul64, bez pdv.
Ja se nadam da će da ide na 6000 uskoro jer je ovo iznimno nisko za kompleks koji će da useli prve stanare 2026.
 
Realna cena je ona koju su kupci spremni da plate, pa bilo to 10.000 ili 2.000. Do sada su cenu izražavali sa uključenim pdv-om, čudi me da su to promenili, pa vam sada dali cenu plus pdv.
U prvoj fazi prodaje (rezervacije) su postojali stanovi sa cenom oko 3800/m2, mislim da je to bila manja kvadratura sa uključenom baštom (ne znam kakva i kolika bašta, niti šta to znači). Verujem da se to slabije tražilo, pa su ostali i dalje u ponudi.
U blizini ima/imaće nekoliko kompleksa, bar tu će izbor biti veliki. Nema razloga da brinemo niti da se ljutimo, ako greše u proceni - kupci će ih kazniti i neće kupiti kod njih. A ako ipak prodaju, znači da nisu grešili.
Naravno, ovde će biti komentara da su kupili samo glupi ljudi kojima je novac pao s neba. To će se možda ispostaviti kao tačno, a možda i ne, za sada ne znamo.
 
Trenutna cena je izmedju 3500-4000 sa pdv-om,konkretno trosoban stan je ~3700.I ostalo je malo stanova iz prve ture koju su pustili u prodaju.
 
A što vas to pogađa, makar toliko da biste komentarisali na forumu? Njihova stvar koji stil i način prodaje koriste. Ni meni se to ne dopada, ali sigurno ne utiče odluku da li ću tu kupiti stan ili ne. Verujem i da bar 95% ljudi koji razmišljaju o kupovini ne uzimaju to kao značajan faktor. Ko god da je rezervisao, nije to uradio zbog "još malo pa nestalo", nego je uzeo u obzir neke njemu bitne faktore i rešio da uđe u priču.
 
A što vas to pogađa, makar toliko da biste komentarisali na forumu? Njihova stvar koji stil i način prodaje koriste. Ni meni se to ne dopada, ali sigurno ne utiče odluku da li ću tu kupiti stan ili ne. Verujem i da bar 95% ljudi koji razmišljaju o kupovini ne uzimaju to kao značajan faktor. Ko god da je rezervisao, nije to uradio zbog "još malo pa nestalo", nego je uzeo u obzir neke njemu bitne faktore i rešio da uđe u priču.
Pa ne pogadja me uopste, nego opisujem trziste. Nije cak ni preterano okrenuto ka ovom projektu s obzirom da skoro svi maheri to rade. Pre bih rekao da vas pogadja bilo sta sto nije pozitivno prokomentarisano na stranu ovog projekta, i imate potrebu da ga branite, sto je i potpuno razumljivo. I ja sam razmisljam o ovoj lokaciji.
 
Treba da ljudima koji čitaju bude jasno da, pristup kupcima i taktika tipa licitacije i vraćanja rezervacija ako se pojavi neko ko nudi više za stan, nije uobičajen način na koji se pristupa na ovom tržištu, kako to ne bi prešlo i drugima u praksu. Naročito ne za trenutak kad se na NBg gradi ili je u pripremi ili izgradnji min. 2000 stanova.

Forum je legitimno mesto za izražavanje stavova i mišljenja na temu, na šta svako ima pravo i pratioci teme i treba da izraze/formiraju svoje subjektivno mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Jako je jadan takav princip prodaje i uopšte fazna gradnja na istom placu, čudi me da država ne donese neki propis po tom pitanju i uslovi izgradnju odjednom.

Jedini koji je (pored države) ikad izgradio veći projekat odjednom i odjednom sve pustio u prodaju po istoj ceni je bio mišković sa belvilom. I samo da podsetim da je to bila tema na forumu gde se ubedljivo najviše hejtovalo i žalilo a danas je tako nešto nezamislivo, uključujući i tu zauzetost parcele. E sad, možda upravo zbog belvila niko više ne želi da napravi takav kiks jer je nedugo nakon izgradnje nastupila SEKa pa su poslednji stan prodali tek 10 godina kasnije.
 
Pa ne pogadja me uopste, nego opisujem trziste. Nije cak ni preterano okrenuto ka ovom projektu s obzirom da skoro svi maheri to rade. Pre bih rekao da vas pogadja bilo sta sto nije pozitivno prokomentarisano na stranu ovog projekta, i imate potrebu da ga branite, sto je i potpuno razumljivo. I ja sam razmisljam o ovoj lokaciji.
Napisali ste "šokantno", pa sam zato pomislio da se odnosi samo na ovaj projekat. A slažemo se da skoro svi to rade, kao što ste napisali u drugoj poruci. Naravno da se to ne dopada nikome od nas, koji situaciju posmatramo iz pozicije potencijalnog kupca. Ali je tako kako je.
Nemam ništa posebno ni pozitivno ni negativno da komentarišem o ovom projektu, jer se iz mog ugla ne razlikuje mnogo od ostalih. Jedina novina koju sam primetio je da su počeli sa reklamom i rezervacijama, a nemaju ni dozvolu ni ceo projekat ni detalje ni precizan rok za početak. Samo lepe sličice. Što je negativno, bez dileme.
Zašto ljudi plaćaju rezervaciju u takvoj fazi i sa svim neodostacima i nelogičnostima? Zato što, poučeni prethodnim iskustvom na skoro svim sličnim projektima, očekuju da je na početku cena najniža i da će vremenom (sa dobijanjem dozvola i odmicanjem radova) samo rasti. Za sada deluje da su u pravu (u novembru je cena bila 3.500, a sada 3.700), ako su tačne cene koje je neko ovde izneo. I zato što očekuju da će se projekat završiti, kao što su se i svi drugi završili. I zato što očekuju da nivo kvaliteta bude bar prosečan, jer je ovo prva faza od nekoliko, pa investitor ima interes da sve bude ok, makar zbog dalje prodaje.
A možda se i ispostavi da ovo bude prvi projekat u Beogradu na kom ljudi koji su među prvima investirali na kraju budu na gubitku. Ko zna, sve je moguće.
Za stanje na nekom tržištu, pa i tržištu nekretnina, odgovornost imaju dva činioca: prodavci i kupci. Kad kupci masovno odustanu od nekog projekta to će značiti da su prodavci (ili investitori) prešli granicu, pa će se verovatno korigovati. Možda to bude i ovaj projekat, videćemo.
 
Treba da ljudima koji čitaju bude jasno da, pristup kupcima i taktika tipa licitacije i vraćanja rezervacija ako se pojavi neko ko nudi više za stan, nije uobičajen način na koji se pristupa na ovom tržištu, kako to ne bi prešlo i drugima u praksu. Naročito ne za trenutak kad se na NBg gradi ili je u pripremi ili izgradnji min. 2000 stanova.

Forum je legitimno mesto za izražavanje stavova i mišljenja na temu, na šta svako ima pravo i pratioci teme i treba da izraze/formiraju svoje subjektivno mišljenje.
Slažem se da je licitacija jako loš način za prodaju stanova, a vraćanje rezervacija potpuni nonsens. Imate li informaciju da se te stvari rade na ovom projektu ili ste napisali onako, uopšteno?
 
Treba da ljudima koji čitaju bude jasno da, pristup kupcima i taktika tipa licitacije i vraćanja rezervacija ako se pojavi neko ko nudi više za stan, nije uobičajen način na koji se pristupa na ovom tržištu, kako to ne bi prešlo i drugima u praksu. Naročito ne za trenutak kad se na NBg gradi ili je u pripremi ili izgradnji min. 2000 stanova.

Forum je legitimno mesto za izražavanje stavova i mišljenja na temu, na šta svako ima pravo i pratioci teme i treba da izraze/formiraju svoje subjektivno mišljenje.


Ovo su projekti koji su krenuli ili tek treba da krenu sa gradnjom na NBG:

LuX51 - 280 stanova
Airport Garden - 158
Soul64 - 323
Pupinova palata - 490
Lastavice - 233

Verovatno sam ponesto zaboravio, ali ovde je oko 1500 stanova. Ono sto se nezna je koliki procenat je vec prodat, alli izvesno da nista nece biti gotovo pre 2025.

U svakom slucaju, licno mislim da je 1000 stanova smesna cifra za Novi Beograd. Dok ne krenu sa gradnjom na prostoru bivseg IMT-a ( a ne zna se kada ce), nije za ocekivati da potraznja za novogradnjom oslabi.
 
Ovo su projekti koji su krenuli ili tek treba da krenu sa gradnjom na NBG:

LuX51 - 280 stanova
Airport Garden - 158
Soul64 - 323
Pupinova palata - 490
Lastavice - 233

Verovatno sam ponesto zaboravio, ali ovde je oko 1500 stanova. Ono sto se nezna je koliki procenat je vec prodat, alli izvesno da nista nece biti gotovo pre 2025.

U svakom slucaju, licno mislim da je 1000 stanova smesna cifra za Novi Beograd. Dok ne krenu sa gradnjom na prostoru bivseg IMT-a ( a ne zna se kada ce), nije za ocekivati da potraznja za novogradnjom oslabi.
Lux51 je Bezanijska Kosa.
 
Svako to posmatra individualno, šta uzima da je NBG u ovu svrhu, nekome su to i Kosa kvart i Lux51, nekome jedno, nekome nijedno.
Na spisku nedostaje The One faza II, verovatno i još po nešto.
Što ne menja poentu poruke @zainteresovan , ako sam je dobro razumeo - ne očekuje da opadne potražnja za novogradnjom na NBG.
 
Poslednja izmena:
Vrh