Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Šta su sad podni koverteri, grejanje na struju ?! A i priključenje na Toplane?! Pa ovo ludje nego sto sam zamišljao, sve na nivou idejnog projekta, ali prodaja krenula😂😂😂
 
U Soulu je, koliko sam razumela prodavca, grejanje na toplane, u stanovima su u dnevnoj sobi podni konventori, a u
spavacim sobama radijatori. Meni nije pomenuto nikakvo podno grejanje.
U onim kao skupljim sredisnjim zgradicama su u svim sobama podni konventori.

Da sumiramo SOUL64 grejanje.
Izvor energije:
1. Toplane
Grejna tela:
1. Radijatori u spavaćim i podni konvektori u dnevnim
2. Premium zgrade svugde imaju podne konvektore

Podni konvektori svakako jesu jedan od vidova podnog grejanja.
Podni konvektori su ujedno i najgore rešenje.
Na podu po ivicama prostorije i ćoškovima se uvek skuplja najviše prašine i đubreta.
Zamislite sad da imate rupe u koje stalno upada prljavština i tu se greje, topli vazduh se onda kreće na gore raznoseći grinje i spore po celom stanu.
Evo lepe fotografije jednog podnog konvektora:
podni-konvektori-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem sa prethodna dva komentara.
Prednost je što nema klasičnih radijatora koji zauzimaju prostor ali zato je mnogo veći problem sa podizanjem prašine putem toplog vazduha koje je još više izraženo kod ovog sistema grejanja u odnosu na klasične radijatore.
Imače ovaj sisitem može da radi na javnu toplanu i može imati kalorimetar za svaki stan da bi se plaćalo grejanje po potrošnji.
 
Potpuno se slažem sa prethodna dva komentara.
Prednost je što nema klasičnih radijatora koji zauzimaju prostor ali zato je mnogo veći problem sa podizanjem prašine putem toplog vazduha koje je još više izraženo kod ovog sistema grejanja u odnosu na klasične radijatore.
Imače ovaj sisitem može da radi na javnu toplanu i može imati kalorimetar za svaki stan da bi se plaćalo grejanje po potrošnji.
Pa i ovo zauzima prostor, čak i više od radijatora. Gde god su te rešetke tu se pretpostavljam ne može ništa staviti tj.saksije, nameštaj, lampe...?
 
Ima li neko da je na kraju kupio, rezervisao stan, niko se ništa ne javlja. Izgleda malo neozbiljno...
Ja znam par ljudi koji su se interesovali ali ne pripadaju "friends and family" kategoriji, i od prodajnog dana do sada im nista nije javljeno, niti cena, niti da li su stanovi za koje su se zanimali na raspolaganju itd...

Krajnje neozbiljno i amaterski...
 
Sve na stranu, i plus i minus, nije mi jasna strategija cena za ovaj nivo razvoja projekta kada nema ni dozvole, izvođača, materijalizacije, cene su u rangu (ili čak i više) par projekata na NBg koji su odmakloj fazi izgradnje.
 
Strategija je da se iscedi sto je moguce vise para. Jel imas primer cena tih projekata sto su jeftiniji? Recimo sakura trazi 3,800 po m2. Verovatno je skuplja gradnja al je mikrolokacija losija.
 
Ma nisu još ni plac kupili nego proveravaju javno mnjenje, dok nisu shvatili da se interesuju za kupovinu samo low cost botovi iz Indije koje su unajmili 😂😂😂i ove sto kupuju iz političkog uverenja
Gresis veruj mi, ja i zena smo rezervisali stan po ceni od 3300e po m2 i iz pouzdanih izvora znamo da ce sve biti uradjeno sto je i obecano, gledam i citam sta ljudi pisu i smesno mi je sta sve ljudima pada na pamet razne teorije i gluposti, ljudi projekat je dobar i bice sve kako treba!
 
Gresis veruj mi, ja i zena smo rezervisali stan po ceni od 3300e po m2 i iz pouzdanih izvora znamo da ce sve biti uradjeno sto je i obecano, gledam i citam sta ljudi pisu i smesno mi je sta sve ljudima pada na pamet razne teorije i gluposti, ljudi projekat je dobar i bice sve kako treba!
Ko god je kupio ijednu nekretninu u izgradni i od mnogo ozbiljnijih investitora od prodavaca patika zna da to u praksi uglavnom ne bude tako uz duzno postovanje na vase izvore
 
Ima li neko da je na kraju kupio, rezervisao stan, niko se ništa ne

Ko god je kupio ijednu nekretninu u izgradni i od mnogo ozbiljnijih investitora od prodavaca patika zna da to u praksi uglavnom ne bude tako uz duzno postovanje na vase izvore
Sa potpunim pravom imate to misljenje, jos jednom Vam kazem sve ce biti kako je navedeno, investitor zeli da uradi nesto sasvim novo u ovom gradu i da po mnogim parametrima ovaj kompleks bude daleko ispred svih.
 
Gresis veruj mi, ja i zena smo rezervisali stan po ceni od 3300e po m2 i iz pouzdanih izvora znamo da ce sve biti uradjeno sto je i obecano, gledam i citam sta ljudi pisu i smesno mi je sta sve ljudima pada na pamet razne teorije i gluposti, ljudi projekat je dobar i bice sve kako treba!
3300e sa ili bez PDV-a?
 
Svi novi projekti su drugačiji i bolji i lepši i milina je za živeti u tome samo što još nije ni početo da se gradi!
Renderi su jedno, a realnost je skroz nešto drugo.
Neznam dal je neko spomenuo da je nekada kancelarija Savade sada kancelarija Soul-a!
 
Zanimljivo. Jel u pitanju veci stan?
Pitam jer je nekom meni jako bliskom, bolje orijentisan dvosoban stan na prodajnom danu ponudjen za oko 3640e po kvadratu.
Drugi, nesto losije orijentisan dvosoban ponudjen je za oko 3610e.
 
Sa potpunim pravom imate to misljenje, jos jednom Vam kazem sve ce biti kako je navedeno, investitor zeli da uradi nesto sasvim novo u ovom gradu i da po mnogim parametrima ovaj kompleks bude daleko ispred svih.
Jel ovo ona fora , ako mene lažu i ja vas lažem 😅 Bas je neverovatno kako se neko javi sa strane i kaze da zna sta investitor zeli da uradi a da to nije sam investitor i da ne pokusava da nas izmanipulise . Da li mu mozda citate misli ? Kakvo gubljenje vremena umesto da se bave zaista projektom .
 
Jel ovo ona fora , ako mene lažu i ja vas lažem 😅 Bas je neverovatno kako se neko javi sa strane i kaze da zna sta investitor zeli da uradi a da to nije sam investitor i da ne pokusava da nas izmanipulise . Da li mu mozda citate misli ? Kakvo gubljenje vremena umesto da se bave zaista projektom .
Opet kazem, ljudima svasta pada na pamet, licno poznajem investitora. Znam sta covek hoce da uradi i znam da ce tako biti. Pametnom dosta.
 
Zanimljivo. Jel u pitanju veci stan?
Pitam jer je nekom meni jako bliskom, bolje orijentisan dvosoban stan na prodajnom danu ponudjen za oko 3640e po kvadratu.
Drugi, nesto losije orijentisan dvosoban ponudjen je za oko 3610e.
Stan je 78m2 na 7-om spratu.
 
Gresis veruj mi, ja i zena smo rezervisali stan po ceni od 3300e po m2 i iz pouzdanih izvora znamo da ce sve biti uradjeno sto je i obecano, gledam i citam sta ljudi pisu i smesno mi je sta sve ljudima pada na pamet razne teorije i gluposti, ljudi projekat je dobar i bice sve kako treba!

Hajde budimo realni, kako investitor koji nije bio u stanju da spoji dva kontejnera u baraku na svom placu, već je morao da iznajmi baraku SAVADE može da napravi kvalitetno naselje ?
Neko ne može da napravi zamak od Lego kockica, a obećava pravi ?
Ne nasedajte na jeftinu propagandu molim Vas.

A Ženina majka ? Ostade žena na ulici, što joj niste na vreme javili da i ona uzme stan.
Žao mi je što tako niskim levelom botovanja srozavate temu i ugled foruma.
Ovo mesto služi za razmenu informacija, u ovom slučaju pošto informacije ne postoje služi razmeni mišljena o verovatnoći realizacije - a verovatnoća realizacije je nikakva.
 
Hajde budimo realni, kako investitor koji nije bio u stanju da spoji dva kontejnera u baraku na svom parkingu, već je morao da iznajmi baraku SAVADE može da napravi kvalitetno naselje ?
Neko ne može da napravi zamak od Lego kockica, a obećava pravi ?
Ne nasedajte na jeftinu propagandu molim Vas.

A Ženina majka ? Ostade žena na ulici, što joj niste na vreme javili da i ona uzme stan.
Žao mi je što tako niskim levelom botovanja srozavate temu i ugled foruma.
Ovo mesto služi za razmenu informacija, u ovom slučaju pošto informacije ne postoje služi razmeni mišljena o verovatnoći realizacije - koja je nikakva.
Nemam nikakv interes da velicam bilo koga, a pogotovo nemam interes niti zelim da se bavim takvim stvarima kao sto su botovanje itd..rekao sam sta sam imao.
 
Opet kazem, ljudima svasta pada na pamet, licno poznajem investitora. Znam sta covek hoce da uradi i znam da ce tako biti. Pametnom dosta.
Dobro ste rekli , pametnom dosta . Javi se drugar “Pera” i kaze ja sam cuo sta ce investitor da napravi , veruj te mi bice ludilo i treba kupiti sto pre , nema veze sto nista nije definisano i nista se ne zna a ni sto investitor nema dozvolu, mozda je nece dobiti ni godinu dana ali vi pozurite , ja sam tako načuo . Zaista , pametnom dosta .
 
Dobro ste rekli , pametnom dosta . Javi se drugar “Pera” i kaze ja sam cuo sta ce investitor da napravi , veruj te mi bice ludilo i treba kupiti sto pre , nema veze sto nista nije definisano i nista se ne zna a ni sto investitor nema dozvolu, mozda je nece dobiti ni godinu dana ali vi pozurite , ja sam tako načuo . Zaista , pametnom dosta .
Ja nisam rekao kupite sto pre, niti sam nagovarao da bilo ko kupuje. Samo sam rekao da sam ja rezervisao nista vise.
 
Ja nisam rekao kupite sto pre, niti sam nagovarao da bilo ko kupuje. Samo sam rekao da sam ja rezervisao nista vise.
Pa sto se niste javili da kazete nesta korisno sto se zna da ce sigurno biti vezano za ovaj projekat jer ima mnogo nepoznanica koje svima ulivaju strah a ne da kazete da ste rezervisali stan . I jos nam kazete da ste to culi od investitora, jel mozda vama garantovao neki papirom a koji drugi nisu dobili ? Ili imali pravo da vide , ili je to vas neki zakljucak na osnovu necega sto ste samo culi .
 
Pa sto se niste javili da kazete nesta korisno sto se zna da ce sigurno biti vezano za ovaj projekat jer ima mnogo nepoznanica koje svima ulivaju strah a ne da kazete da ste rezervisali stan . I jos nam kazete da ste to culi od investitora, jel mozda vama garantovao neki papirom a koji drugi nisu dobili ? Ili imali pravo da vide , ili je to vas neki zakljucak na osnovu necega sto ste samo culi .
U startu sam napisao, sve sto vidite na sajtu i sto ste culi od ljudi iz prodaje bice ostvareno.toliko.
 
Vrh