Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Jako inteligentna fora 😅 Kamo sreće za vas da ste malo bolji u botovanju , medjutim ni sve to ne bi moglo da sakrije očigledne nedostatke koje ovaj projekat ima a povrh svega način na koji je on plasiran, uz sav ovaj lazni hype koji pokusavate da stvorite , po meni ste izabrali loš način za reklamu , malo stvarno definisanih činjenica ali zato ogroman spin da sve zamagli . Ko i pored toga jeste zainteresovan , samo neka razume da ce imati priliku da kupi jedan od 2 000 stanova . Uopste nije mala brojka a i bice tu gradiliste narednih 10 godina a takodje cinjenica je samo da za sad ni dozvole nema .
Potpuno ste u pravu.

Ovo je momenat kupovine/rezervacije, u kom' se za izbor stana na projektu opredeljuje jedna kategorija kupaca.

Drugi će sačekati početak izgradnje, treći možda i celih 80% ili sam završetak.

Opet napominjem stavove ove tri kategorije kupaca niti je moguće niti potrebno pomiriti jer ih karakterišu različiti pristupi.

Sa tim u vezi, danas možemo da pričamo o konceptu, o predlogu rešenja, o tržištu i novim momentima kakav jeste "prodajni dan", dopao nam se on ili ne.

"Botova" je vazda bilo i biće na beobuild-u. Lažnog hajpovanja i slično.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Okej , ako sa ovim argumentom mislite da mozete da nas ubedite da sve ovo nije farsa onda zaista ne znam cemu da se cudim vise. Sad se kao izmedju rezervacija i prodaje pravi suštinska razlika 😄 Ljude iritira ovakva taktika pridobijanja paznje i prodaja stanova kakva se ovde radi , klasicna manipulacija jer cinjenice fale a promoviše se kao da je već završeno . Neverovatno je sta tek ovi novopečeni investitori i njihove agencije pokusavaju , niko nije sustinski protiv projekata novih ali je začudjujuće videti ovaj pristup i sve sto mogu da kazem je da se nadam da ce se to promeniti i da cemo imati sto vise korektnijih ljudi i projekata.
Kod tog promovisanja kao da je sve završeno ima i primer LUX51 Sala Popovića iz Granda. Eno vrti se reklama na Pinku kao da je kompleks završen, kažu izgrađen po najnovijim standardima. Viki Miljković kažu na Pinku prodala 50 tih stanova na prodajnom danu. Smehotres, ali opet bolje od ove farse sa Soul64. LUX51 je barem dobio nedavno građevinsku dozvolu nakon što je bila poništena i imaju iskopanu rupu, definisane cene, isto novi koncept življenja kao Soul64 i napravljen showroom na gradilištu.
 
Četvrta i peta kategorija kupaca će i da odustanu jer smarate sa izrazima sa kursa za marketing,
novim konceptima i prodajnim danom.
Umesto da radite prodaju Vi ste zašli u konceptualnu umetnost i umišljate da ste Marina Abramovič.
 
Potpuno ste u pravu.

Ovo je momenat kupovine/rezervacije, u kom' se za izbor stana na projektu opredeljuje jedna kategorija kupaca.

Drugi će sačekati početak izgradnje, treći možda i celih 80% ili sam završetak.

Opet napominjem stavove ove tri kategorije kupaca niti je moguće niti potrebno pomiriti jer ih karakterišu različiti pristupi.

Sa tim u vezi, danas možemo da pričamo o konceptu, o predlogu rešenja, o tržištu i novim momentima kakav jeste "prodajni dan", dopao nam se on ili ne.

"Botova" je vazda bilo i biće na beobuild-u. Lažnog hajpovanja i slično.
Hvala vam sto priznajete da botovanje postoji, uz ovu malu dozu iskrenosti mozda i krenem donekle da verujem u “koncept zivljenja” .
Opet sa druge strane opet neke insinuacije da ima vise tipova kupaca i da ce odredjeni bolje ili slabije proći , sa ciljem da se izmanipuliše da se ljudi zalete i rezervišu(kupe) stan kao jednu ozbiljnu investiciju( verujem za sve nas u Srbiji ) u projektu koji je trenutno mačka u dzaku( kazem trenutno ) i gde niko nije siguran pa ni sam investitor kako ce sve ispasti jer nije sve ni definisao , niti je dobio dozvolu za izgradnju . I takodje sve to uz cinjenicu koja je tesko objasnjiva za ovaj vid manipulacije da se požuri , a to je specificna cinjenica za ovaj projekat da ce on opet imati novu fazu , pa opet novu itd. gde ce ljudi imati priliku da kupe neki od 2 000 stanova . Prosto , za ovu velicinu projekta to sve tek nema smisla .
 
Hvala vam sto priznajete da botovanje postoji, uz ovu malu dozu iskrenosti mozda i krenem donekle da verujem u “koncept zivljenja” .
Opet sa druge strane opet neke insinuacije da ima vise tipova kupaca i da ce odredjeni bolje ili slabije proći , sa ciljem da se izmanipuliše da se ljudi zalete i rezervišu(kupe) stan kao jednu ozbiljnu investiciju( verujem za sve nas u Srbiji ) u projektu koji je trenutno mačka u dzaku( kazem trenutno ) i gde niko nije siguran pa ni sam investitor kako ce sve ispasti jer nije sve ni definisao , niti je dobio dozvolu za izgradnju . I takodje sve to uz cinjenicu koja je tesko objasnjiva za ovaj vid manipulacije da se požuri , a to je specificna cinjenica za ovaj projekat da ce on opet imati novu fazu , pa opet novu itd. gde ce ljudi imati priliku da kupe neki od 2 000 stanova . Prosto , za ovu velicinu projekta to sve tek nema smisla .
Pa šta što ima 2000 stanova kad vidiš kakva je navala, ljudi kupuju po 5 stanova. Ja kupio 5, brat moj 2, baba isto 2. Ujna moja 4 ili 5 nisam siguran. I to sve u jednom danu!

Nego kakva je situacija danas, jel još neko kupio koji komad?

Ja se razmišljam da odem da kupim još 3 ali ću ja njima ponuditi ponudu koja se ne odbija, 5500 evra po kvadratu, samo da mi dozvole da odaberem stan koji želim a ne koji trenutno ima. Javiću kako sam prošao.
 
PS Takođe čujem i da je navala na garažna mesta, ljudi se bukvalno biju da rezervišu jedno. Kažu po novom konceptu življenja se može živeti i na garažnim mestu a zalepiće slike projekta po zidovima garaže kako bi novi stanari mogli da uživaju u jedinstvenosti ovog konceptualnog kompleksa. Ma uzeću 10, sigurno se dobro mogu izdavati studentariji!
 
Kod tog promovisanja kao da je sve završeno ima i primer LUX51 Sala Popovića iz Granda. Eno vrti se reklama na Pinku kao da je kompleks završen, kažu izgrađen po najnovijim standardima. Viki Miljković kažu na Pinku prodala 50 tih stanova na prodajnom danu. Smehotres, ali opet bolje od ove farse sa Soul64. LUX51 je barem dobio nedavno građevinsku dozvolu nakon što je bila poništena i imaju iskopanu rupu, definisane cene, isto novi koncept življenja kao Soul64 i napravljen showroom na gradilištu.
Lol, Lux51 bolji primer, a ljudi potpisivali predugovore pre gradjevinske pa se kasnilo godinu dana sa pocetkom. Ovi ce valjda bar cekati pocetak gradnje za predugovore.
 
Kod tog promovisanja kao da je sve završeno ima i primer LUX51 Sala Popovića iz Granda. Eno vrti se reklama na Pinku kao da je kompleks završen, kažu izgrađen po najnovijim standardima. Viki Miljković kažu na Pinku prodala 50 tih stanova na prodajnom danu. Smehotres, ali opet bolje od ove farse sa Soul64. LUX51 je barem dobio nedavno građevinsku dozvolu nakon što je bila poništena i imaju iskopanu rupu, definisane cene, isto novi koncept življenja kao Soul64 i napravljen showroom na gradilištu.
Lux51 je makar stao sa gradnjom kada su počele cene naglo da divljaju da bi što više ljudi povuklo novac zbog straha, kako bi mogle sada cene da odu za 1000eur/m2 više... I lepo nastave prodaju kada su se cene materijala smirile
 
Leva slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za radijatore i pripremu tople sanitarne vode.
Desna slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za podno grejanje i pripremu tople sanitarne vode.

Pošto u oba slučaja imamo pripremu tople sanitarne vode u stanu, toplana mora da radi tokom čitave godine 24 časa.
Ako ne želimo da imamo pripremu tople sanitarne vode onda se ti delovi ne naruče i ne montiraju.

Ovakav sistem grejanja i pripreme tople sanitarne vode sa obračunom po potrošnji je prisutan na zapadu u novogradnji u urbanim sredinama gde je opština propisala obavezno priključenje objekta na toplanu.


202212180311.jpg
 
Leva slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za radijatore i pripremu tople sanitarne vode.
Desna slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za podno grejanje i pripremu tople sanitarne vode.

Pošto u oba slučaja imamo pripremu tople sanitarne vode u stanu, toplana mora da radi tokom čitave godine 24 časa.
Ako ne želimo da imamo pripremu tople sanitarne vode onda se ti delovi ne naruče i ne montiraju.

Ovakav sistem grejanja i pripreme tople sanitarne vode sa obračunom po potrošnji je prisutan na zapadu u novogradnji u urbanim sredinama gde je opština propisala obavezno priključenje objekta na toplanu.
Pogledajte prilog 150827

Hvama Vam na korisnim i sjajnim slikama.
Mislim da kod nas centralna priprema tople vode preko toplane nije moguća jer one rade tokom grejne sezone od 15. oktobra do 15. aprila i tokom grejnog dana od 06h-22h.
Srećom kod nas ni jednog Investitora nisu primorali da se priključi na toplane, već to traže sami Investitori pošto im je to jeftinije.
Za Kupca su toplane skuplje u eksploataciji, ali kod nas je Kupac na poslednjem mestu, pa ja još uvek čekam da se pojavi naselje sa individualnim toplotnim pumpama vazduh-voda u malim stanovima.
Žao mi je što se ne vodi više računa o energetskoj efikasnosti, vazduh nam je zato jedan od najzagađenijih na svetu.
 
Ja sam ovaj sistem prvi put video u Mariboru (Slovenija) pre 15 godina.
Čuo sam da se sličan sistem koristi u više gradova u Sloveniji, Hrvatskoj i zapadnoj Evropi.
Neke toplane rade preko cele godine 24 časa zbog raznih drugih objekata poput naprimer bazena ili industrije.
Negde pojedina naselja ili veće zgrade imaju svoju kotlarnicu koja radi i van sezone grejanja na manjoj snazi zbog pripreme tople sanitarne vode. Takvi sistemi mogu da se konbinuju i sa sunčevim kolektorima na krovovima zgrada za grejanje vode (ne mislim na sunčane elektrane). Neki stručnjaci su računali da je ekonomičnije imati jednu veću kotlarnicu nego u svakom stanu kotao ili bojler.
Neke toplane su ustvari elektrane na gas koje prvenstveno proizvode električnu energiju, a toplotna energija je nusproizvod (kogeneracija - kombinovana proizvodnja električne i toplotne energije) i one isto rade tokom cele godine 24 časa samo se snaga prilagođava potrošnji.
 
Poslednja izmena:
Ovde ti mogući soliteri toliko i ne smetaju kao što prvi red zgrada do Ulice J. Gagarina smeta u A bloku.
U A bloku je problem što su više zgrade na južnoj strani naselja i prave senku nižim zgradama koje se nalazi iza gledano od Ulice J. Gagarina ka Ulici Uroša Martinovića.
 
Ovde ti mogući soliteri toliko i ne smetaju kao što prvi red zgrada do Ulice J. Gagarina smeta u A bloku.
U A bloku je problem što su više zgrade na južnoj strani naselja i prave senku nižim zgradama koje se nalazi iza gledano od Ulice J. Gagarina ka Ulici Uroša Martinovića.

Smatram da je ovde situacija još i gora nego u A Bloku iz razloga što su soliteri na jugo-zapadnim tačkama naselja.
To znači da će im faliti baš ta sunčana strana, faliće im posle podnevno sunce kad stignu sa posla.
Mada možda je tako i bolje, bolje da gledaju solitere u svom naselju nego gradilišta na FOB-u i IMT-u narednih 20 godina.
 
Poslednja izmena:
Leva slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za radijatore i pripremu tople sanitarne vode.
Desna slika prikazuje kako izgleda toplotna podstanica koja se montira u stan kada se radi o grejanju na toplanu za podno grejanje i pripremu tople sanitarne vode.

Pošto u oba slučaja imamo pripremu tople sanitarne vode u stanu, toplana mora da radi tokom čitave godine 24 časa.
Ako ne želimo da imamo pripremu tople sanitarne vode onda se ti delovi ne naruče i ne montiraju.

Ovakav sistem grejanja i pripreme tople sanitarne vode sa obračunom po potrošnji je prisutan na zapadu u novogradnji u urbanim sredinama gde je opština propisala obavezno priključenje objekta na toplanu.


Pogledajte prilog 150827

Znaci topla sanitarna kod nas otpada.

Sa čime mešamo vodu iz Toplane da bismo spustili temperaturu za podno grejanje do 23-24C, ako nisu pločice na podu nema ništa od temperature od 38C…Treba nam recirculacioni dodatni rezervoar i priprema te vode, ceo taj sistem treba održavati posle…ne sumnjam da je izvodljivo…ako ima i neki link da se čita o tome, hvala unapred!
Verovtno je neophodna saglasnost i Tolana, ne može da se vraća neproverana tekucima u njihov sistem.
To ima smisla kod novih projekata gde je centralno grejanje na gasnu kotlarnicu, najnoviji koji sam ispratio su Lastavice…
 
Poslednja izmena:
Zavisi gde. Ima delova grada koji imaju centralnu pripremu tople
Ne postoje uslovi za podno grejanje, ali je u praksi izvodljivo. Poreban je mesni ventil kojim se obara temperatura vode koja se ousta u cevi podnog grejanja.
Voda koja cirkuliše kroz zgradu nije usta koji tookane šalju. U podstanici postoji počasti izmenjivac toplote.
 
Jel mene neko za***** ili se u ovoj temi par stranica priča o toplotnim pumpama i podnom grejanju :oops::unsure:
Da li može neko od entuzijasta za toplotne pumpe da otvori novu temu "Toplotne pumpe i zašto ih nema" pa da se tamo nastavi diskusija a da mi možemo ovde da se divimo na miru novom konceptu života?
 
Koliko malodušnih ovde na forumu , ovo je prvi projekat da se sa Toplana prevodi na podno grejanje da ja znam…😉mene stvarno interesuje, koncept grejanja, ne projekat 🤪
 
Koliko malodušnih ovde na forumu , ovo je prvi projekat da se sa Toplana prevodi na podno grejanje da ja znam…😉mene stvarno interesuje, koncept grejanja, ne projekat 🤪
Mene interesuju toplotne pumpe da bih manje zagadjivao okolinu, a to sto ne izlazim iz auta i nemam mogućnost da se vozim elektricnim vozom (čitaj metro) što ne zagađuje nije ni bitno...
 
Mene interesuju toplotne pumpe da bih manje zagadjivao okolinu, a to sto ne izlazim iz auta i nemam mogućnost da se vozim elektricnim vozom (čitaj metro) što ne zagađuje nije ni bitno...

Ja se zato vozim tramvajem, jedini šinski sistem koji imamo + ima svoju trasu uglavnom i prednost svuda kao šinsko vozilo.
U gužvi mnogo znači, štedi živce.
Živci su mi bitni za učešće u ovoj temi npr.,
a i manje zagađujem.
Još samo da nađem manji stan sa toplotnom pumpom.
Sigurno da nam je sve to važno, pa valjda je sistem grejanja jedna od najvažnijih stavki prilikom kupovine stana ?!
Ovde Novi koncept pruža i inovativni sistem podnog grejanja.
Svi lajkujte @Stomatologa jer se čovek potrudio da nas edukuje.
 
U Soulu je, koliko sam razumela prodavca, grejanje na toplane, u stanovima su u dnevnoj sobi podni konventori, a u
spavacim sobama radijatori. Meni nije pomenuto nikakvo podno grejanje.
U onim kao skupljim sredisnjim zgradicama su u svim sobama podni konventori.
 
Vrh