Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

@Stomatolog

naravno da imaju zajednicku i svako placa svoje, opet resenje koje je prisutno odavno. Pominjes viseslojni parket kao nesto unikatno a bukvalno ne postoji novogradnja na nbgdu danas koja to ne praktikuje, klasican puno drvo parket se danas ne koristi u novogradnjama sa malo vecim brojem stanova. Razlozi su laksa ugradnja i bolji zavrsni sloj kada se poredi isti cenovni rang(pravi parket mnogo vise kosta da bi se postigao efekat koji se za te pare dobije tarkettom).

@Bulbulderac17

ispravi me ako gresim al kako si ti svojim cinicnim komentarom doprineo da tema ne bude smesna? Ponuda novogradnje u beogradu je takva kakva je(ocajna i preskupa) i ne vidim sta je cudno da nesto sto je bukvalno za koju nijansu manje lose od ostalog izazove veliko interesovanje.

Ispravljam te. Nikakav cinizam nego postaje već smešno koliko se investitori udaljavaju u svom selling story-ju od bitnih stvari za kupovinu stana...niko ne spominje mikrolokaciju, detaljnu materijalizaciju, blizinu škola, prevoza etc...a još je smešnije to što dosta ljudi investira veliki novac na bazi tih gluposti koje pišu u tim pamfletima.

eto jel ti sad jasnije?
 
Ti zaista mislis da neko daje velike pare zato sto je procitao nekakve reklamne pamflete? Kao i vecina stvari u ovoj zemlji i marketing je u ovom slucaju na niskom nivou pa je onda i ocekivano da se pisu takve maloumne poruke a money talks sto bi rekli pa taj koji daje pare mozda ipak uzima nekakve druge faktore u obzir.
 
U današnjem nestabilnom tržištu, 3 godine čekati na stan, a platiti ga 3.5-4k eur, ne znam koliko je pametno, a možda se ispostavi kao najpametnija odluka.
Oni ovo neće završiti u junu 2025. i to i sami znaju, početak 2026. je značajno realnija priča, Extra Centar neće pre leta biti srušen, a toliki projekat završiti za 2 godine nije realno, imamo u praksi da se skoro ništa u roku nije završilo.
 
Naravno da je skuplji. Sistem centrlanog grejanja preko toplana + split sistem košta oko 50-60 eur/m2, dok sistem sa toplotnom pumpom košta od 120-200 eur/m2 , zavisno šta se sve kači na toplotnu pumpu (podno grejanje, plafonsko hlađenje, fan-coil, priprema sanitaren tople vode...).
Ako sam dobro razumeo govorite o trošku investitora, a pošto je prosek novogradnje na Novom Beogradu otišao na 3400eur/m2 trebalo bi da izdvoje tih 120-200eur/m2.

Sa rastom cene m2 treba da raste i standard gradnje, a ne jedino profit investitora (kao sada).

Po meni je veliki minus za Soul 64 što se nisu isprsili za individualne toplotne pumpe vazduh-voda
 
@Ugovorac slažem se sa tvojim na;inom raymi[ljanja, ali koliko sam do sada video, većina investitora ne gleda tako. Ako negde može da zaradi još 10 eur/m2 na uštrb nečega, uradiće tako.
Opet, imamo jedan svetli primer novogradnje, koji će nadam se pokazati i drugima kako može, a to je Airport garden, kod kojg se grejanje i hlađenje oslanja kompletno na geotermalne sonde. U stanovima je predviđeno panelno grejanje i hlađenje, uz podršku fan coil uređaja.
 
Ako sam dobro razumeo govorite o trošku investitora, a pošto je prosek novogradnje na Novom Beogradu otišao na 3400eur/m2 trebalo bi da izdvoje tih 120-200eur/m2.

Sa rastom cene m2 treba da raste i standard gradnje, a ne jedino profit investitora (kao sada).

Po meni je veliki minus za Soul 64 što se nisu isprsili za individualne toplotne pumpe vazduh-voda
Aman bre vise dosta o toplotnim pumpama, razumeli smo svi! Da li se bavis prodajom i ugradnjom toplotnih pumpi? :D
 
Nije iskljuceno ni da su projekti ove velicine uslovljeni do neke mere od strane grada da budu na toplanama.
 
Aman bre vise dosta o toplotnim pumpama, razumeli smo svi! Da li se bavis prodajom i ugradnjom toplotnih pumpi? :D
Nope, bavim se kupovinom stana sa individualnom toplotnom pumpom, a nisam dovoljno bogat za penthouse (Novi Dorćo).
Nije iskljuceno ni da su projekti ove velicine uslovljeni do neke mere od strane grada da budu na toplanama.
Ne uslovljavaju toplane nikog, znam 100% jer sam pitao ljude iz jednog kompleksa.
 
Evo par fotografija brošure.

Neko reče da se ne komuniciraju ključne prednosti...vrtić se formira kao depadans u prvoj fazi, bazen i sportski centar takođe prva faza, kao i 30ak lokala i spoljno uređenje u zoni između ove kockice u srediti i zgrada prema The One-u i ovih prema O.Brigada.
Front prema O.Brigada je planiran po principu retail parka, a lokali unutar kompleksa su više orjentisani ka stanarima...
Zato smatram da će biti sjajno ako investitor iznese ideju da se lokali ne prodaju i da se kvalitetno kontroliše umit i tenant mix.

Belvil ima 333 lokala, sa xy frizeraja, kladionica, kafića, uložaka za cipele i koje kakvih fastfood-ova. A blok je promenio gro ugostiteljskih objekata jer ni jedan nije preživeo...
Iskreno se nadam da će ovde biti dosledni kao što pričaju.
20221215_201203.jpg
20221215_201301.jpg
 
Front prema O.Brigada je planiran po principu retail parka, a lokali unutar kompleksa su više orjentisani ka stanarima...
Zato smatram da će biti sjajno ako investitor iznese ideju da se lokali ne prodaju i da se kvalitetno kontroliše umit i tenant mix.

Belvil ima 333 lokala, sa xy frizeraja, kladionica, kafića, uložaka za cipele i koje kakvih fastfood-ova. A blok je promenio gro ugostiteljskih objekata jer ni jedan nije preživeo...
Oni kažu da će zadržati svojinu i birati zakupce, a dosledni biti neće - profit je ipak profit.
Za bazen kažu "svako kupuje kartu, a biće pogodnosti za stanare - kakve ne znamo"
Kažu bazen je već izdat, al poslovna tajna je kome - čitaj nije izdat - jer da je izdat znalo bi se kakve to pogodnosti imaju stanari.
Umit i tenant mix ne znam šta znači, ne verujem da znaju i ostali odavde.
Znači ceo sistem im je "Đekna još nije umrla, ka će ne znamo"

Nego ne znam na šta ovo mislite oko preživljavanja ugostiteljskih objekata u Bloku A ? Kakve to veze ima sa investitorom, da neće možds SOUL da im daje jeftiniji zakup da bi preživeli ? Jel su toliko duševni ?
 
Probaću da pojasnim:

Kod upravljanja nekretninama u retail zoni važan je momenat kvalitetne organizacije celokuplne zone, tačnije da se postave prave strukture lokala na prave pozicije (unit mix), a da se potom definiše i kvalitetan mix zakupaca, koji će na najkvalitetniji i najrentabilniji način obavljati delatnost u tim lokalima (tenant mix).
Prost primer tržni centri ili retail parkovi. Jasno se zna gde ide H&M, koju poziciju i površinu lokala zahteva i koliko plaća.
U rezidencijalnim kompleksima to je od presudnog značaja za održim mix. Ako imate na 10 lokala 7 kafića i restorana, logično je da to nije održiv koncept (osim u food cort-u u tržnom centru gde je koncentracija istih delatnosti i sam smisao takve zone).

Dakle, ako se postavi kvalitetan mix zakupaca, u adekvatnim površinama lokala to je preduslov za win win win. Stanari zadovoljni kvalitetnom uslugom i ponudom, zakupci zadovoljni dobrim prometom, a investitor zadovoljan dobrom zakupninom.

To je što bi se reklo u laboratorijskim uslovima.
Asset management je nauka za sebe ali nije rocket science
 
Oni kažu da će zadržati svojinu i birati zakupce, a dosledni biti neće - profit je ipak profit.
Za bazen kažu "svako kupuje kartu, a biće pogodnosti za stanare - kakve ne znamo"
Kažu bazen je već izdat, al poslovna tajna je kome - čitaj nije izdat - jer da je izdat znalo bi se kakve to pogodnosti imaju stanari.
Umit i tenant mix ne znam šta znači, ne verujem da znaju i ostali odavde.
Znači ceo sistem im je "Đekna još nije umrla, ka će ne znamo"

Nego ne znam na šta ovo mislite oko preživljavanja ugostiteljskih objekata u Bloku A ? Kakve to veze ima sa investitorom, da neće možds SOUL da im daje jeftiniji zakup da bi preživeli ? Jel su toliko duševni ?
 
Dragi forumaši, da ne kažem dragi content creatori (ali ipak neću to reći, pošto nisam obučen za marketing),
odavno pratim ovaj sjajni forum kao nepresušan izvor informacija potrebnih čoveku koji traži da kupi stan u novogradnji.
Danas sam se registrovao da bih podelio korisnu informaciju sa ljudima koji traže stan, kao i ja.
Spremio sam parice i hteo da ih potrošim baš na ovaj kondominium, ali ih oni neće dobiti jer su greškom pokazali svoje prave namere.
Aplicirao sam, prihvatio sve rizike nepoznate realizacije i materijalizacije i danas sam dobio poziv da dođem na prodajni dan.
Kad ono u pozivu, baš na slici koja je u okviru poziva imam šta da vidim.
Na dva objekta, valjda u trećoj i četvrtoj fazi, vidim skoro pa duplu spratnost.
Ti su objekti baš onako fino strateški postavljeni, kao u Bloku A što je bilo.
Objekti sa dodatnim spratovima stoje tako da Investitor može da proda što više pogleda, vazduha i sunca, a da pogled, vazduh i sunce zakloni ljudima koji su već kupili i uselili se.
Mnogi od vas se sigurno sećaju te epizode iz Bloka A i monstruma iz pete faze (koji se vidi preko puta).
Ko zna šta još treba da se "slučajno" pojavi.
Evo pogledajte i sami:
unnamed.png


Screenshot 2022-12-15 224736.jpg
 
Probaću da pojasnim:

Kod upravljanja nekretninama u retail zoni važan je momenat kvalitetne organizacije celokuplne zone, tačnije da se postave prave strukture lokala na prave pozicije (unit mix), a da se potom definiše i kvalitetan mix zakupaca, koji će na najkvalitetniji i najrentabilniji način obavljati delatnost u tim lokalima (tenant mix).
Prost primer tržni centri ili retail parkovi. Jasno se zna gde ide H&M, koju poziciju i površinu lokala zahteva i koliko plaća.
U rezidencijalnim kompleksima to je od presudnog značaja za održim mix. Ako imate na 10 lokala 7 kafića i restorana, logično je da to nije održiv koncept (osim u food cort-u u tržnom centru gde je koncentracija istih delatnosti i sam smisao takve zone).

Dakle, ako se postavi kvalitetan mix zakupaca, u adekvatnim površinama lokala to je preduslov za win win win. Stanari zadovoljni kvalitetnom uslugom i ponudom, zakupci zadovoljni dobrim prometom, a investitor zadovoljan dobrom zakupninom.

To je što bi se reklo u laboratorijskim uslovima.
Asset management je nauka za sebe ali nije rocket science
Ne znam, nisam iz asset managment, (odnosno tacniji naziv je property management, jer je asset mnogo siri pojam, u kojem nekretnine ucestvuju sa ne velikim precentom), ali zar za stanara nije najbitnije da ima mir, gde da protegne noge, potrci, dete odigra basket, pas obavi nuzdu, a ne da zivi u trznom centru. Zna se sta nose lokali- guzvu, reke ljudi, nervozu. Pa ti otvori prozor u tim uslovima, imaj neki mir i spokoj. Sigurno je bolje dete poslati u food court, a ne basketball court. Bice psihicki i fizicki zdravije.
Zaista jos jedan propali projekat, koji nema za cilj zivot, nego samo zaradu.
I da, ne znam sto im se zuri sa ovim prodajnim danom, 6 meseci pre dozvole. Dobar indikator ocekivanja investitora u vezi kretanja cena nekretnina.
 
Dragi forumaši, da ne kažem dragi content creatori (ali ipak neću to reći, pošto nisam obučen za marketing),
odavno pratim ovaj sjajni forum kao nepresušan izvor informacija potrebnih čoveku koji traži da kupi stan u novogradnji.
Danas sam se registrovao da bih podelio korisnu informaciju sa ljudima koji traže stan, kao i ja.
Spremio sam parice i hteo da ih potrošim baš na ovaj kondominium, ali ih oni neće dobiti jer su greškom pokazali svoje prave namere.
Aplicirao sam, prihvatio sve rizike nepoznate realizacije i materijalizacije i danas sam dobio poziv da dođem na prodajni dan.
Kad ono u pozivu, baš na slici koja je u okviru poziva imam šta da vidim.
Na dva objekta, valjda u trećoj i četvrtoj fazi, vidim skoro pa duplu spratnost.
Ti su objekti baš onako fino strateški postavljeni, kao u Bloku A što je bilo.
Objekti sa dodatnim spratovima stoje tako da Investitor može da proda što više pogleda, vazduha i sunca, a da pogled, vazduh i sunce zakloni ljudima koji su već kupili i uselili se.
Mnogi od vas se sigurno sećaju te epizode iz Bloka A i monstruma iz pete faze (koji se vidi preko puta).
Ko zna šta još treba da se "slučajno" pojavi.
Evo pogledajte i sami:
Pogledajte prilog 150708

Pogledajte prilog 150709
Mislim da je ovo dobar primer/dokaz potrebe dodatnog informisanja jednog kupca nepokretnosti, pre nego donese konačnu odluku.
Ja sam bio kod njih u Rodi, gde su mi pokazali konkursna rešenja, koja čine razvoji put projekta.

Jedno od rešenja je ponudio i Zabriskie studio.


Od ne znam koliko učesnika na konkursu pobedilo je neko od rešenja koje su razvijali i došli do ovoga što danas kupujemo.

Kod predloga Zabriskie studija recimo videćete i solitere u pozadini ali to ne znači da će solitera i biti.

na kraju Plan regulacije jasno propisuje dozvoljene gabarite, zauzetosti i visine objekata.

I the one pretenduje drugom fazom na kulu kao west ali udaljenosti ostalih objekata, pa i njihove prve faze ograničavaju te mogućnosti.

E sad, možda na IMT-u nikne Trump tower pa zakloni sunce sve do Milutina Milankovića🙂
 
Jedno od rešenja je ponudio i Zabriskie studio.


Od ne znam koliko učesnika na konkursu pobedilo je neko od rešenja koje su razvijali i došli do ovoga što danas kupujemo.

Kod predloga Zabriskie studija recimo videćete i solitere u pozadini ali to ne znači da će solitera i biti.

na kraju Plan regulacije jasno propisuje dozvoljene gabarite, zauzetosti i visine objekata.

I the one pretenduje drugom fazom na kulu kao west ali udaljenosti ostalih objekata, pa i njihove prve faze ograničavaju te mogućnosti.

E sad, možda na IMT-u nikne Trump tower pa zakloni sunce sve do Milutina Milankovića🙂
Svesni smo da Zabriskie nije prošao na konkursu jer nije hteo da briska ono što će biti.
Sapatnici kupci setite se mudrosti koja nije iz fancy marketinga:
"Iz onoga što je bilo, mogao si da vidiš i ono što će biti"
A Ono što je bilo je monstrum iz zadnje faze Bloka A i monstrum kula iz zadnje faze Westa 65, pa iz toga vidite šta će biti.
To što planskim aktom monstrum nije planiran ne znači ništa, planski akt se promeni očas posla.

Ako ste Vi stvarno ovo kupili, u redu je, jer je to Vaš novac, ono što nije u redu je da mislite da se svi mi kopčamo na leđa i da ćemo ako nam budu ispirani mozgovi biti uspešni i fancy kao Vi.
 
Svesni smo da Zabriskie nije prošao na konkursu jer nije hteo da briska ono što će biti.
Sapatnici kupci setite se mudrosti koja nije iz fancy marketinga:
"Iz onoga što je bilo, mogao si da vidiš i ono što će biti"
A Ono što je bilo je monstrum iz zadnje faze Bloka A i monstrum kula iz zadnje faze Westa 65, pa iz toga vidite šta će biti.
To što planskim aktom monstrum nije planiran ne znači ništa, planski akt se promeni očas posla.

Ako ste Vi stvarno ovo kupili, u redu je, jer je to Vaš novac, ono što nije u redu je da mislite da se svi mi kopčamo na leđa i da ćemo ako nam budu ispirani mozgovi biti uspešni i fancy kao Vi.
Niti jedan moj komentar na ovoj grupi nema za cilj podrivanje ili nametanje stava, već isključivo jedan pravac viđenja situacije.

Kada navodim komentar trudim se da sagledam činjenice, a to je u ovom slučaju da ni 4.faza A bloka, baš kao ni kula West neugrožavaju urbanističke parametre susednih parcela, obzirom da "ispred" sebe imaju javne površine i saobraćajnice ( A blok J.Gagarina, kula West Heroje sa košara i O. Brigada) ...samim tim nisu ugrožena rastojanja.

Kod Soul-a preko puta "visokih objekata" je privatna parcela, i to ne bilo koja/čija.

Pogledajte koliku masivnost imaju projekti "pupinova palata", "airport garden", upravo iz razloga nemogućnosti podizanja spratnosti.

I da podsetim, kula West od samog početka egzistira u projektu West65 - što se moglo videti na prikazima i na ovom forumu, ko je pratio 2010 godine recimo. (Nju ističem zato što se takve višespratnice drugačije tretiraju posebnim analizama).

A blok III i IV faza su takođe bile poznate, obzirom da ko je tih godina ( cca 2016) kupovao stanove dobijao je to kao kontra argument konkurentskih projekata A bloka, da će se pojaviti "Titanik" prema O. Brigada.

Sve u svemu jasno je da renderi uvek ulepšavaju sliku realnosti ali to ne znači da zbog marketing treba da kupimo hektar zemlje, kako bismo predupredili ovakve stvari...kupovina kuće van grada je po meni uvek sjajna opcija, ko može svoj život tako da organizuje...mada verujem da i oni imaju svojih problema.
 
Niti jedan moj komentar na ovoj grupi nema za cilj podrivanje ili nametanje stava, već isključivo jedan pravac viđenja situacije.

Kada navodim komentar trudim se da sagledam činjenice, a to je u ovom slučaju da ni 4.faza A bloka, baš kao ni kula West neugrožavaju urbanističke parametre susednih parcela, obzirom da "ispred" sebe imaju javne površine i saobraćajnice ( A blok J.Gagarina, kula West Heroje sa košara i O. Brigada) ...samim tim nisu ugrožena rastojanja.

Kod Soul-a preko puta "visokih objekata" je privatna parcela, i to ne bilo koja/čija.

Pogledajte koliku masivnost imaju projekti "pupinova palata", "airport garden", upravo iz razloga nemogućnosti podizanja spratnosti.

I da podsetim, kula West od samog početka egzistira u projektu West65 - što se moglo videti na prikazima i na ovom forumu, ko je pratio 2010 godine recimo. (Nju ističem zato što se takve višespratnice drugačije tretiraju posebnim analizama).

A blok III i IV faza su takođe bile poznate, obzirom da ko je tih godina ( cca 2016) kupovao stanove dobijao je to kao kontra argument konkurentskih projekata A bloka, da će se pojaviti "Titanik" prema O. Brigada.

Sve u svemu jasno je da renderi uvek ulepšavaju sliku realnosti ali to ne znači da zbog marketing treba da kupimo hektar zemlje, kako bismo predupredili ovakve stvari...kupovina kuće van grada je po meni uvek sjajna opcija, ko može svoj život tako da organizuje...mada verujem da i oni imaju svojih problema.
Svesni smo da Zabriskie nije prošao na konkursu jer nije hteo da briska ono što će biti.
Sapatnici kupci setite se mudrosti koja nije iz fancy marketinga:
"Iz onoga što je bilo, mogao si da vidiš i ono što će biti"
A Ono što je bilo je monstrum iz zadnje faze Bloka A i monstrum kula iz zadnje faze Westa 65, pa iz toga vidite šta će biti.
To što planskim aktom monstrum nije planiran ne znači ništa, planski akt se promeni očas posla.

Ako ste Vi stvarno ovo kupili, u redu je, jer je to Vaš novac, ono što nije u redu je da mislite da se svi mi kopčamo na leđa i da ćemo ako nam budu ispirani mozgovi biti uspešni i fancy kao Vi.
Tema "PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]" https://forum.beobuild.rs/threads/psp-farman-west-65-multifunkcionalni-kompleks-152-437-kvm.1311/
 
west kula jeste planirana od pocetka. ablok 3. i 4. faza su naprasno dodali 4 sprata u poredjenju sa renderima pokazivanim kupcima prve faze tako da nije da je tako nesto nemoguce.

A meni nije jasno ovde, oni kupcima salju isti ovaj render samo bez ove duplo povecane zgrade, a greskom su prekoračenku poslali sliku gde je ta ista zgrada duplo veća? Šta je njihov odgovor na to? @Prekoračenko
 
Da li je neko ovde potpisao ugovor, predugovor, kakvi su uslovi placanja i da li neko moze da podeli neku cenu za npr. dvosoban stan?
Kolike su razlike u ceni medju spratovima?
Sta je prva faza, koji deo tacno? I kad se ta prva faza gradi-zavrsava?
Razgovarala sam sa nekim iz prodaje, dobila neke sture odgovore, a nisam u mogucnosti da odem na razgovor.
 
Da li je neko ovde potpisao ugovor, predugovor, kakvi su uslovi placanja i da li neko moze da podeli neku cenu za npr. dvosoban stan?
Kolike su razlike u ceni medju spratovima?
Sta je prva faza, koji deo tacno? I kad se ta prva faza gradi-zavrsava?
Razgovarala sam sa nekim iz prodaje, dobila neke sture odgovore, a nisam u mogucnosti da odem na razgovor.
Ja sam. Hajka je totalna. Ljudi mole da dođu na red. Mi smo definitivno za naučna istrazivanja. Da nas zaključaju, uzmu DNK i krv, snime glavu...

Sada ozbiljno:

Cene okvirne jesu 3300-3800 sa PDV-om ali se one menjaju sa broje prodatih jedinica.
Informacija koju sam ja dobio je da imaju u proseku od par do nekoliko kupaca po stanu, imajući u vidu da je ograničena ponuda u pitanju.
Dakle nakon što prodaju X stanova cena ide gore, kada prodaju Y stanova ide novi presek i cena gore...
Bukvalno bliskoistočni pristup, gde milionske ugovore potpisuju na kolenima i na podu.
Digresija, lastavice su primenile sličnu logiku, naime oni kako se proda koji stan u lameli ostane poskupe za određeni iznos i tako poslednji prodati stan ide po najvišoj ceni. Nije baš smisleno ali pribegavaju raznim pristupima

Da se vratim na Soul. Cenu stana definiše više faktora: struktura, spratnost, strana sveta, orjentacija, pogled, da li je ugaoni stan i slično...
Cene za stanove sa jednom spavaćom verujem da će biti oko 3500 bruto...samo uzmite sa rezervom, obzirom da potpisujem da će podići cene već u toku dana, pa i od sledeće nedelje.

Ja sam kupio šta sam hteo i bukvalno imam osećaj da sam imao okozbiljnu privilegiju.
Prošlo je ono vreme ma sačekaću ja da se izgradi pa onda...jednostavno propuštaju se šanse, pa se javlja žal ...ali na kraju NIKAKO kupac ne sme da bude poveden takvom logikom.
Užasno je važno da se blagovremeno na sve načine informiše o detaljima projekta, planu regulacije gde je projekat planiran, ponudi konkurencije na mikrolokaciji...važno je da se tržište kontinuirano prati da bi se izvukao što kvalitetniji zaključak.

Podatak da se u BGD proda 20.000 stanova godišnje, daje za pravo da se ovakav pristup prodaje dozivljava kao "normalna stvar". Nemamo tržište kapitala, nemamo preduzetnički duh kao narod, nego daj ciglu i mirna bačka.

Sve u svemu ja i dalje tvrdim da je ovaj kompleks, uzimajući sve u obzir, apsolutno najbolji izbor na tržištu.
Naglašavam to je moj skroman i potpuno subjektivni stav, na bazi skromnog iskustva u real estate-u
 
Da li je neko ovde potpisao ugovor, predugovor, kakvi su uslovi placanja i da li neko moze da podeli neku cenu za npr. dvosoban stan?
Kolike su razlike u ceni medju spratovima?
Sta je prva faza, koji deo tacno? I kad se ta prva faza gradi-zavrsava?
Razgovarala sam sa nekim iz prodaje, dobila neke sture odgovore, a nisam u mogucnosti da odem na razgovor.
Prva faza su objekti brema The One, prema O. Brigada sve lamele i jedna centralna kockica.

Dinamika će biti definisana ugovorom ali je recimo 10 10 20 20 20 20

Počev od overe ugovora, preko nivoa završetka objekta, do tehničkog prijema
 
Prva faza su objekti brema The One, prema O. Brigada sve lamele i jedna centralna kockica.

Dinamika će biti definisana ugovorom ali je recimo 10 10 20 20 20 20

Počev od overe ugovora, preko nivoa završetka objekta, do tehničkog prijema
Ne sve, nego dve lamele prema o.brigana ...izvinjavam se...
 
Vrh