Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Jel to opet radi kafana na krovu bigza
Inace mogla je i jedna bez ograde fotka ...
 
direktor":3lx1rkm7 je napisao(la):
Jel to opet radi kafana na krovu bigza
Inace mogla je i jedna bez ograde fotka ...


Nesvakidašnji talenat, ne budi ljubomoran dišo

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nisam bio u kafani, fotografije je napravio moj prijatelj koji zakupljuje neki mali prostor gore. Zamolio sam ga da slika. Da sam ja bio, ne bih se zaustavio samo na toj zgradi, a on je čovek jako zauzet i nisam hteo da ga cimam više:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616901#p616901:3ly8bla3 je napisao(la):
dejo2000 » 16 Apr 2019 03:20 pm[/url]":3ly8bla3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616779#p616779:3ly8bla3 je napisao(la):
Johnest_Hon » Uto Apr 16, 2019 8:46 am[/url]":3ly8bla3]Prodaja im ide sasvim dobro...i za razliku od BNV prava je prodaja nije magla...
Mnogi misle, delimično opravdano da je lokacija loša ali kad se završi obilaznica, izmesti BIP, unapredi JGP biće to druga priča...
Kad se planira da se zavrsi obilaznica? 2021?

Tako bi trebalo...sredinom 2021.
 
Obilaznicom ce se svakako smanjiti protok saobracaja (tranzitnog), ali se Mostar/Gazela nece rasteretiti buke. Pogotovo uz haos oko BW Galerije, BIP-a (sta god doslo na njegovo mesto), prilaza prokopu, itd. Nista sto se ne moze resiti dobrom zvucnom izolacijom, ali pozicija po meni ostaje glavna i verovatno jedina veca mana prve (stambene) faze ovog projekta. To je naravno licni stav, i stvar licnih preferensi o mestu zivota.

PS Istog sam misljenja za sve zgrade uz autoput sa NBG strane.
 
Iz današnje šetnje.

Interesantna stvar je da će Klinički centar imati, ako ispoštuju render, veoma sličnu strukturu fasade kao Skajlajn, kada je boja u pitanju.

Siguran sam da će iz pojedinih uglova izgledati kao da je reč o nekom istovetnom kompleksu.

Inače sam za očuvanje postojeće fasade Kliničkog.
 
Onaj idilican krov sa leve strane daje posebnu moc ovom projektu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615980#p615980:emlasv4s je napisao(la):
Propeler » Pet Apr 12, 2019 9:43 pm[/url]":emlasv4s]Po čemu su to ti stanovi kvalitetniji i po čemu je kompleks bogatiji?

Da li nude bazen za stanare i recimo igraonicu za decu, kao recimo BW Residences? Šta to još kompleks nudi, a nije prisutno kod drugih?

Doduše, zgrade su pored državnog parkića koji je tik uz Mostarsku petlju, nude prelep pogled na zgradu BIP-a, Prokop i dolinu nekadašnjeg Mokroluškog potoka, sadašnjeg auto-puta.

Prodaja ide i više nego dobro. Što se buke tiče, iskoristih priliku da se kao potencijalni kupac penjem po spratovima dok se izvode radovi i mogu vam reći, iznenađujuće, auto put uopšte nije problem, a ni Kneza Miloša. Valjda je previše daleko, iako deluje da je bliže. Jedina buka koja postoji dolazi iz Sarajevske ulice, i to na nižim spratovima. Kada se zatvore prozori ništa se ne čuje.

Gradnja je premijum, stolarija, pločice, sanitarije, sve je što bi ameri rekli "high end". :)

Ponuda obuhvata i garažu, podrumski prostor, kao i spa centar, bazen i teretanu.

E sad, kao kupac koji je obišao sve moguće i nemoguće novogradnje po Beogradu, evo zašto se meni Skyline najviše sviđa za sad.

  • Moguće je kupiti pristojan stan za ok novac. Cene počinju od 2000 eur po kvadratu sa pdvom (cena raste sa spratom i orijentacijom, jeftiniji su niži spratovi koji gledaju na unutrašnjost kompleksa).
  • Bazen, teretana i spa su opcioni. Mnogi slični kompleksi nametnu ovu uslugu pa udare jako visoke mesečne troškove koji moraju da se plaćaju.
  • Ovo je jedina novogradnja od svih koje obiđoh koja nudi i garažu i podrumski prostor. Svi ostali kažu da su žrtvovali podrum zarad garaže.
  • Završava se u jan-mart 2020. godine, što je dosta brže od većine. Recimo, Kneza Miloša Residence se završava u januaru 2021.
  • Kad smo kod KMR, njihovi stanovi su ok ali imaju dosta lošiji pogled. Ili na unutra ili na zgrade. Skyline pogled je predivan u svim orijentacijama. Čak i to što neko reče cinično kako gleda na zgradu bigza i auto put, nije loše. Vidi se i most na adi, i šuma preko auto puta, i deo novog beograda...
  • Sve je urađeno na visokom nivou. Doveli smo arhitektu da proceni kvalitet gradnje i radova, kao i da nam dešifruje poprečni presek krova, tlocrt itd. i sve je rađeno veoma kvalitetno. Sanitarije su sve hans grohe, pločice sve uvozne granitne, itd itd.
  • Svaki stan ima odličan raspored sa lepo izuzetim spavaćim blokom, master spavaćom sobom sa privatnim kupatilom i prostorom za garderober. Stanovi u kuli su lošijeg rasporeda.
  • Jednom kada se izgradi poslovna kula biće mnogo lako izdati stan na toj lokaciji, što je dodata vrednost. Ljudi iz Skylinea nam kažu da većina kupaca zato i kupuje stanove.
  • Za 5-10 godina okolina Skajlajna će biti značajno sadržajnija i u tom smilu je takođe odlična investicija.
  • Lokacija je sjajno povezana sa ostalim delovima grada.
  • Poređenja radi, Stefial gradi pored Kalenić pijace novu zgradu. Osim bolje lokacije, sve ostalo je lošije. Lošija je gradnja, cena kvadrata je 3200+pdv, bazen nije opcion i održavanje zgrade se nešto skupo plaća, sad zaboravih koliko beše, ali mislim da je oko 10-15e mesečno po kvadratu stana. Garaža postoji, ali nema podrumskog prostora. Lošija sigurnost, u smislu kamera, rampi i portira. Lošiji raspored prostorija. Sve isto važi i za novu zgradu u Gramšijevoj, samo je gradnja dosta bolja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617179#p617179:emlasv4s je napisao(la):
Nebojsa » Sre Apr 17, 2019 6:02 pm[/url]":emlasv4s]Onaj idilican krov sa leve strane daje posebnu moc ovom projektu.
Ni jedan krov neće biti dostupan za izlaz, tako je obećano stanarima koji kupuju stanove na poslednjim spratovima. Izlaz neće biti dostupan ni stanarima, samo serviserima.
 
@Bombon,

I sad, da bismo ti poverovali da si objektivan, daj iznesi i jednu (bolje dve) realnu manu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617320#p617320:3o7qqmu8 je napisao(la):
Bombon » 18 Apr 2019 08:52 am[/url]":3o7qqmu8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617179#p617179:3o7qqmu8 je napisao(la):
Nebojsa » Sre Apr 17, 2019 6:02 pm[/url]":3o7qqmu8]Onaj idilican krov sa leve strane daje posebnu moc ovom projektu.
Ni jedan krov neće biti dostupan za izlaz, tako je obećano stanarima koji kupuju stanove na poslednjim spratovima. Izlaz neće biti dostupan ni stanarima, samo serviserima.
Mislim da je Nebojsa mislio na divlje nadogradjeni krov zgrade u Sarajevskoj.

PS - poredjenje sa KMR nije u potpunosti precizno. KMR ce biti gotov krajem 2020, dakle svakako nakon zavrsetka prve kule u Skyline jer su kasnije i krenuli sa radovima. Koncepti projekta su potpuno razliciti, ali je bitna razlika sto ce KMR u pomenutom roku biti zavrsen u celosti - dok ce se ostale zgrade u Skyline graditi jos nekoliko godina (moja procena ceo kompleks nece biti gotov pre 2023). Takodje, stanovi u KMR imaju i pripadajucu ostavu.
 
KMR je bukvalno zarobljen u sivilo Kneza Miloša i Sarajevske koja samo malim delom kači Skyline a po mom mišljenju je jedna od najružnijh, najprljavijih ulica u gradu.
Skyline ima malo prostora da diše i svoj plato između zgrada kao i park koji je kakav takav ali je park....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Oba projekta su na krajevima Sarajevske ulice, mislim da ni jedan ni drugi nisu "zarobljeni" tom ulicom, koja moze samo da profitira od postojanja oba objekta. Takodje mislim da su i KMR i Skyline prikladno arhitektonski reseni za deo Sarajevske u kome se nalaze, ne bi valjalo da je obrnuto.
 
Od kad je Skyline "od 2000"??? Kada je prvi put krenula priča o cenama bilo je 2800-3200???
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617320#p617320:3nn7tbbt je napisao(la):
Bombon » Čet Apr 18, 2019 9:52 am[/url]":3nn7tbbt]
[*]Moguće je kupiti pristojan stan za ok novac. Cene počinju od 2000 eur po kvadratu sa pdvom (cena raste sa spratom i orijentacijom, jeftiniji su niži spratovi koji gledaju na unutrašnjost kompleksa).

Da, hoće to... Mada ko zna, možda smo napokon došli do zasićenja pa će cene napokon da se malo primire u Beogradu. Tvoj post to svakako nagoveštava, nevezano od toga da li je informacija tačna ili netačna :)



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617320#p617320:3nn7tbbt je napisao(la):
Bombon » Čet Apr 18, 2019 9:52 am[/url]":3nn7tbbt]
[*]Ovo je jedina novogradnja od svih koje obiđoh koja nudi i garažu i podrumski prostor. Svi ostali kažu da su žrtvovali podrum zarad garaže.

Ako postoji bar i jedan drugi investitor koji nije žrtvovao podrum zarad garaže onda ovaj iskaz nije tačan. A ja evo znam da podruma ima i u drugim novogradnjama sličnog cenovnog ranga.
 
Bombon nije tacno da je Skyline jedina novogradnja koja nudi podrumski prostor, cak konkurencija neka daje gratis ostavu od ~ 2m2, dok u Skylineu se ostava posebno placa i kupuje.

Buka sa autoputa je jako velika, moguce da ste bili u vreme spica kada su u tom delu grada prosecne brzine 10-20kmh(tada su problem izduvni gasovi),
predvece kada mnogi automobili gazelom idu preko 100kmh veruj mi da je buka prilicna.

Problem je i poslovna Kula koja ce biti preblizu stanova koji ce imati pogled na nju, i blokiraci im osuncanost tj osvetljenost.

Skyline ima dosta prednosti, ponajvise u zavrsnim materijalima, ali objektivno sagledavanje mana te lokacije nije ni dodaknuto u vasem postu.
 
Haha, da, zvučao mi je post kao reklama i izvinjavam se. :D Ali sam i ja samo kupac, možda sam samo pod utiskom jer smo konačno pronašli šta smo tražili.

Da, ko u ovom trenutku kupuje na KMR će čekati duže, ali će on biti ceo gotov. Nama nije posebno bitno kada će ceo Skajlajn biti gotov, već samo naš stan i naša zgrada kao celina, ionako ne bismo gledali na gradilište posle toga. Tako da eto kome je to bitno, tačno je.

Što se ostalih ponuda tiče, verujem da ima i podrumskih prostora, neko je spomenuo da je KMR to imao, moguće da ste u pravu. Mi smo KMR ozbiljno razmatrali zbog toga što zvuči ok, ali je cena, rok završetka stana, bolji pogled i projektno finansiranje sa bankom koja nudi bolje uslove ipak presudilo u korist Skajlajna. Sve što znam je da ono što smo mi gledali (Stefial zgrade, A blok, Gramšijeva i neki nezavisni investitori na Vračaru i Crvenom krstu) ne nude podrumski prostor i to pravdaju garažom.

Za auto put kažem kako sam čula, peli smo se gore jedne subote oko 11-12 recimo, saobraćaja je bilo dosta, nije se čulo. Samo je drndao autobus u Sarajevskoj. Ići ćemo opet pa ćemo videti, mada uz dobru izolaciju mi je bitno samo uveče da može da se izađe na terasu.

Što se cene tiče tako je, svako može da se raspita, s tim što su ti najjeftiniji verovatno već otišli. A i menja se cena sa vremenom, poskupljuje na 3 meseca na primer (ovako je bilo i u KMR). Plus, raste cena kvadrata sa svakim spratom, plus stanovi u kuli su više kategorije pa tako i skuplji, plus skuplji su stanovi koji gledaju na spolja nego unutra ka kompleksu. To bi značilo da je ta najniža cena od 2000 važila u početku, za stan na najnižem spratu koji gleda ka unutra i nije u kuli već u onom delu sa strane. Tako da nije baš ni da su niske cene, ali nađe se za svakoga po nešto. Može lepo da se iskombinuje i napravi kompromis.

Mane? Pa, definitivno lokacija. Super je kada se ide negde dalje jer je odlično povezan, ali u blizini nema ničega. Nema zadovoljavajućih pešačkih zona, do pijace može da se prošeta na Senjak ili busom na Zelenjak, od većih prodavnica videh samo neki Maxi malo dalje u Sarajevskoj, nekako je odsečeno od svega. Ali eto, ja to posmatram kao nešto što će se promeniti u narednih 5 godina. Završiće se ceo Skajlajn pa će biti prodavnica i sadržaja, dole će valjda da zaživi i ta promenada pa će moći da se šeta i vozi bajs, a onda će valjda i da se poboljša kvalitet života na tom mestu.

Pored toga mi smeta i to što će u špicu verovatno biti teško prići zgradi.

Eto, možda ja nemam pojma, ipak sam laik, sigurno imate i neke informacije koje ja nemam. Samo htedoh da doprinesem diskusiji svojim iskustvom, a vidim i da ima dosta netačnih informacija i pitanja na koje sam imala odgovore.
 
ako jos uvek ima stanova sa cenom od 2000e sa pdv-om to je odlicna ponuda. Možda su Vama rekli da je ta cena bila ali ne verujem da ima išta po toj ceni. Ako nije tajna koliko je Vas izasao kvadrat u skajlajnu?
 
@Bombon, sve kupoprodaje se vide na katastru (na javnom uvidu), nema nijednog prodatog stana po 2000 EUR/m2, bar ne do kraja januara 2019. godine. Svako, ali baš svako može da proveri tu informaciju u roku od 2 minuta.

Kao što ljudi nisu veverice kad gledaju pohvale SNS i ovih drugih botova, nisu veverice ni kad gledaju broj pohvala tvojih komentara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617564#p617564:3rvktzsx je napisao(la):
nikolas27 » Pet Apr 19, 2019 11:09 am[/url]":3rvktzsx]@Bombon, sve kupoprodaje se vide na katastru (na javnom uvidu), nema nijednog prodatog stana po 2000 EUR/m2, bar ne do kraja januara 2019. godine. Svako, ali baš svako može da proveri tu informaciju u roku od 2 minuta.

Kao što ljudi nisu veverice kad gledaju pohvale SNS i ovih drugih botova, nisu veverice ni kad gledaju broj pohvala tvojih komentara.

Ljudi su baš čudni i ne preterano kulturni. :) Ne znam kako vas je moj post iziritirao, ali sve je to moglo i kulturnije i u formi pitanja da se izrazi. :) Valjda nije moguće ispričati ni svoje iskustvo (a ne daj bože mišljenje) a ne naići na cinizam prosečnog Srbina.

Ne znam šta ste to videli, ali do katastra se još nije ni stiglo. Možda je drugačije sa keš kupcima, ali kreditni su samo potpisali ugovor, plaćaju se neke tranše u kešu ko hoće, krediti se puštaju tek krajem godine, stan kao takav ne postoji još uvek pa nemamo ni šta da upišemo na sebe. Ne znam šta ste to videli u katastru, ali mi ćemo do upisa u katastar stići tek početkom 2020. godine.

Ali mislim da ni keš kupci nisu to sve pustili odjednom nego će sve da se plati i upiše tek kada se izgrade stanovi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617563#p617563:3rvktzsx je napisao(la):
mariks » Pet Apr 19, 2019 11:04 am[/url]":3rvktzsx]ako jos uvek ima stanova sa cenom od 2000e sa pdv-om to je odlicna ponuda. Možda su Vama rekli da je ta cena bila ali ne verujem da ima išta po toj ceni. Ako nije tajna koliko je Vas izasao kvadrat u skajlajnu?

Ne mogu sa sigurnošću da kažem koja je najniža cena, to je bila moja procena. Evo na osnovu čega, sad ću prvi put da proverim tačno.

Prvi stan, od kojeg smo odustali, je koštao 2.587,55 eur/m2, znači bez pdv-a 2156.29 eur/m2. To je bio stan na poslednjem spratu ovog dela sa strane i gledao je ka unutra. Pošto cena raste sa spratom za oko 30 EUR po kvadratu (sad se ne sećam da li je to sa pdvom ili bez, ali ajde recimo da je sa pdvom), to znači da je stan u istoj orijentaciji na najnižem spratu bio 7*30= 210e jeftiniji, dakle 2377,55 EUR/m2 (1981.29 eur/m2 bez pdva). To je bilo u trenutku kada je već bilo prodato dve trećine stanova, dakle počelo se sigurno od niže cene, neka bude 2100 EUR/m2, sa pdvom (1750 bez).
 
Bombon, PDV na stanove je 10%. Stan od koga ste odustali koštao je €2.350 po m2 bez poreza, ako je sa porezom koštao €2.586 po m2.
 
2500+ sa pdv-om iliti oko 2300 bez pdv-a je vec realnije, u rangu sa donjim vistama verovatno jer je lokacija malo losija, a kvalitet malo veci. 2000 sa pdvom je zvučalo previše dobro jer potpisujem nema ni jedne iole bolje lokacije i gradnje po toj ceni.
 
Da, ali to nije bio najjeftiniji stan, niti je bilo u periodu kada su cene bile najjeftinije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617610#p617610:zpdjfjsj je napisao(la):
Bombon » Pet Apr 19, 2019 2:56 pm[/url]":zpdjfjsj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617564#p617564:zpdjfjsj je napisao(la):
nikolas27 » Pet Apr 19, 2019 11:09 am[/url]":zpdjfjsj]@Bombon, sve kupoprodaje se vide na katastru (na javnom uvidu), nema nijednog prodatog stana po 2000 EUR/m2, bar ne do kraja januara 2019. godine. Svako, ali baš svako može da proveri tu informaciju u roku od 2 minuta.

Kao što ljudi nisu veverice kad gledaju pohvale SNS i ovih drugih botova, nisu veverice ni kad gledaju broj pohvala tvojih komentara.

Ljudi su baš čudni i ne preterano kulturni. :) Ne znam kako vas je moj post iziritirao, ali sve je to moglo i kulturnije i u formi pitanja da se izrazi. :) Valjda nije moguće ispričati ni svoje iskustvo (a ne daj bože mišljenje) a ne naići na cinizam prosečnog Srbina.

Argumentum ad hominem je jedan jadan argument. To da li sam ja "kulturan" ili ne, nema veze sa onim što si ti pisao.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617610#p617610:zpdjfjsj je napisao(la):
Bombon » Pet Apr 19, 2019 2:56 pm[/url]":zpdjfjsj]
Ne znam šta ste to videli, ali do katastra se još nije ni stiglo. Možda je drugačije sa keš kupcima, ali kreditni su samo potpisali ugovor, plaćaju se neke tranše u kešu ko hoće, krediti se puštaju tek krajem godine, stan kao takav ne postoji još uvek pa nemamo ni šta da upišemo na sebe. Ne znam šta ste to videli u katastru, ali mi ćemo do upisa u katastar stići tek početkom 2020. godine.

Ali mislim da ni keš kupci nisu to sve pustili odjednom nego će sve da se plati i upiše tek kada se izgrade stanovi.

Prilikom overe kupoprodajnog ugovora se isti zavodi ovde: http://katastar.rgz.gov.rs/RegistarCenaNepokretnosti/. Apsolutno nema veze da li je kupac kreditni ili za keš, da li plaća na rate ili je sve otplatio odjednom. Ova baza isključivo ima veze sa overom kupoprodajnog ugovora. Nema laži, nema prevare. Potencijalni kupac bilo kog stana u Beogradu koji posećuje ovaj forum bi to trebalo da zna. Jedino što malo kasne, pogotovu za Savski venac, ali kako kažeš, cena raste kako vreme prolazi.

S obzirom na to šta si napisao u prethodnim postovima, nemam ništa protiv da me pozovete da uzmem stan na kredit kod vas za 2000EUR/m2 sa PDV-om. Potpuno sam ozbiljan.

EDIT:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617610#p617610:zpdjfjsj je napisao(la):
Bombon » Pet Apr 19, 2019 2:56 pm[/url]":zpdjfjsj]
To je bilo u trenutku kada je već bilo prodato dve trećine stanova, dakle počelo se sigurno od niže cene, neka bude 2100 EUR/m2, sa pdvom (1750 bez).

Treba praviti razliku između 2/3 stanova raspoloživih za prodaju po planu prodaje za dati period i 2/3 svih stanova. Katastar pokazuje da interesovanje nije ni približno toliko veliko da je prodato 2/3 svih stanova, znači da je u pitanju ova druga varijanta - da je prodato samo 2/3 stanova po planu prodaje. To je onda "samo" a ne "već". Def onda za tih 2000 EUR/m2 sa PDV-om tražim dvosoban stan sa pogledom na most na Adi, i to na kredit kod banke koja vas projektno finansira, bez upisa hipoteke na mojim drugim nekretninama, može?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617626#p617626:3pnbmjmb je napisao(la):
nikolas27 » Pet Apr 19, 2019 4:06 pm[/url]":3pnbmjmb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617610#p617610:3pnbmjmb je napisao(la):
Bombon » Pet Apr 19, 2019 2:56 pm[/url]":3pnbmjmb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617564#p617564:3pnbmjmb je napisao(la):
nikolas27 » Pet Apr 19, 2019 11:09 am[/url]":3pnbmjmb]@Bombon, sve kupoprodaje se vide na katastru (na javnom uvidu), nema nijednog prodatog stana po 2000 EUR/m2, bar ne do kraja januara 2019. godine. Svako, ali baš svako može da proveri tu informaciju u roku od 2 minuta.

Kao što ljudi nisu veverice kad gledaju pohvale SNS i ovih drugih botova, nisu veverice ni kad gledaju broj pohvala tvojih komentara.

Ljudi su baš čudni i ne preterano kulturni. :) Ne znam kako vas je moj post iziritirao, ali sve je to moglo i kulturnije i u formi pitanja da se izrazi. :) Valjda nije moguće ispričati ni svoje iskustvo (a ne daj bože mišljenje) a ne naići na cinizam prosečnog Srbina.

Argumentum ad hominem je jedan jadan argument. To da li sam ja "kulturan" ili ne, nema veze sa onim što si ti pisao.
Ne znam gde ovde vidiš argument uopšte, a kamo li argumentum ad hominem. Kapiram da su kod tebe mišljenja i subjektivne ocene nepoželjna kategorija, ali ovo je, dragi druže, bilo jedno najobičnije mišljenje o načinu na koji komuniciraš. Jer, složićeš se, gori je taj tvoj neartikulisani angst od toga što ja imam digresiju koja se tiče tvog ponašanja i koja nema veze sa time što si pisao.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617626#p617626:3pnbmjmb je napisao(la):
nikolas27 » Pet Apr 19, 2019 4:06 pm[/url]":3pnbmjmb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617610#p617610:3pnbmjmb je napisao(la):
Bombon » Pet Apr 19, 2019 2:56 pm[/url]":3pnbmjmb]
Ne znam šta ste to videli, ali do katastra se još nije ni stiglo. Možda je drugačije sa keš kupcima, ali kreditni su samo potpisali ugovor, plaćaju se neke tranše u kešu ko hoće, krediti se puštaju tek krajem godine, stan kao takav ne postoji još uvek pa nemamo ni šta da upišemo na sebe. Ne znam šta ste to videli u katastru, ali mi ćemo do upisa u katastar stići tek početkom 2020. godine.

Ali mislim da ni keš kupci nisu to sve pustili odjednom nego će sve da se plati i upiše tek kada se izgrade stanovi.

Prilikom overe kupoprodajnog ugovora se isti zavodi ovde: http://katastar.rgz.gov.rs/RegistarCenaNepokretnosti/. Apsolutno nema veze da li je kupac kreditni ili za keš, da li plaća na rate ili je sve otplatio odjednom. Ova baza isključivo ima veze sa overom kupoprodajnog ugovora. Nema laži, nema prevare. Jedino što malo kasne, pogotovu za Savski venac, ali kako kažeš, cena raste kako vreme prolazi. Potencijalni kupac bilo kog stana u Beogradu koji posećuje ovaj forum bi to trebalo da zna.

S obzirom na to šta si napisao u prethodnim postovima, nemam ništa protiv da me pozovete da uzmem stan na kredit kod vas za 2000EUR/m2 sa PDV-om. Potpuno sam ozbiljan.

Hvala za link, meni nije bio poznat. Ovde sam laički i iz znatiželje, a na temi učestvujem jer me se tiče. Žao mi je što nisam dorasla nivou razgovora na kojem vi možete o ovakvim stvarima da pričate, ali valjda je i takav doprinos od nekog ko je ipak uključen u ovo kao kupac bolji od nagađanja iz nekih postova. Meni ni iz džepa ni u džep, izgleda da sam samo krivac jer mi se sviđa nekretnina koju kupujem.

Što se svega ostalog tiče, možete se vratiti na moje prethodne postove i pročitati zašto ova vaša pretpostavka cene nije trenutni slučaj. Ne znam šta vas žulja u životu, ali, verujte mi, to sigurno nisam ja. :sesir:
 
Vrh