Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

20190516-101049.jpg


Ono kad nisi siguran da li je Kandahar ili neki grad u Evropi...pa jel moguce da jedna zgrada pokazuje zadnjicu (pardon, unutrasnju bastu) prema ulicnom frontu, i to izmedju dve zgrade koje su okrenute korektno. Fasade ne spominjemo posto na tako nesto smo vec navikli...i ovo je prizor u centru Evropske prestonice?? Avganistan, here we come 8)
 
Неко рече да ће ускоро почети пословна кула да се гради. На овој слици се види да је арматура приземља куле већ постављена! :gobb:
 
Крајем месеца траба да почне да се раде водоводно-канализационе инсталације, интерне саобраћајнице,...
 
Cini mi se da su krenuli da raduckaju na glavnoj kuli upravo sam prosao ali bila guzva u gspu pa nisam mogao da slikam

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam danas u prolazu video da su tamo gde je štrčala armatura odradili prve stubove u nivou KM, tako da su definitivno počeli sa kulom.
 
Морам вам признати да нестварно изгледа поглед док се спуштате са Топчидерске звезде ка Мостару.
Тренутно се одатле виде кранови и изградња Клиничког, Скајлакна, Ушћа 2, зграда у Београду на води, кранови зграда у Кнеза Милоша. Београд из тог угла стварно изгледа као градилиште.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626446#p626446:2cehqkzv je napisao(la):
abrines » Pet Maj 31, 2019 9:56 pm[/url]":2cehqkzv]Морам вам признати да нестварно изгледа поглед док се спуштате са Топчидерске звезде ка Мостару.
Тренутно се одатле виде кранови и изградња Клиничког, Скајлакна, Ушћа 2, зграда у Београду на води, кранови зграда у Кнеза Милоша. Београд из тог угла стварно изгледа као градилиште.

Београд и јесте тренутно велико градилиште и хвала Богу да је тако.. био је у јако лошем стању.
 
Skajlajn kula A došla do kraja, ostalo je da izvedu poslednje dve ploče.

Poslovna kula se radi, pripremaju armaturu za nastavak izgradnje, i iznenadjen sam bio kada sam video uživo koliki je prečnik objekta.

Donosim slike od danas sa Senjaka, Prokopa, Beograda na vodi. iz Ul. kneza Miloša.
 
Ovo su istorijske fotke, ja sam izbrojao do sada da dobijamo oko 12 novih kula preko 20 spratova ( nazalost tu ulaze i BW x 6 krmaca).

Skyline 3
Usce 2 1
West 65 1
BW 6 6
St Regis 1
 
...
e36bdf308858dc222fdd5053147ddd70.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Мора Skyline, не може никако Видик или Олимп (не, Олимп се не може ставити у исти кош са Skyline-ом).

Како презирем покондиреност.
 
Neka mi neko stručan objasni šta znači izgradnja krova na betonskom jezgru najveće kule. Da se gradnja stopira, odlaže ili nešto treće?

Inače, kula B izgleda došla do vrha, dok je aneks otprilike pokriven do pola fasadom.
 
Ne stopira se nista ide sad velika kula vec su poceli prosao sam danas tamo
 
И ја сам приметио кровић "на две воде" у пролазу, схватио сам то као знак да главна кула ипак не креће скоро.
 
"Kula B" pocinje da se gradi u toku ove godine. Ovo mi pre zvuci kao druga stambena a ne poslovna.
 
Vrh