Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Ima li novih informacija kada počinje gradnja? Čini mi se da će i ovaj projekat propasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464499#p464499:xnsez76u je napisao(la):
And7rey » Ned Jul 09, 2017 1:26 pm[/url]":xnsez76u]Ima li novih informacija kada počinje gradnja? Čini mi se da će i ovaj projekat propasti.

Gradnja je najavljena za jesen. Ne moras svako misljenje da delis mozes nesto i za sebe da sacuvas.
 
Gradnja bi trebala poceti na jesen. Zivim u kanadi i povremeno radim i za jednu Kanadsku gradjevinsku firmu koja je njuskala po Srbiji i zeli da udje u gradnju SkyLine i drugih objekata po Beogradu pa cak i trzne centre. Najvise su zainteresovani za metro jer trenutno zavrsavaju produzetak metroa u Torontu gde sam i ja radio. Oni bi bili naravno kao angazovani podizvodjaci jer rade samo odredjene poslove sto se tice metroa. Iskreno i ja jedva cekam da pocne gradnja jer ce to totalno promenuti taj deo grada uz zavrseni Radison Blue. Samo neka se gradi :gobb: :vops:
 
Bravo Tihi za insajderski info, nadam se da će Kanađani ući u neki od ovih projekata
pa da imamo i tebe kao insajdera.
 
Ja se nadam da će domaće firme dobiti posao.
Pa, neka se snađu, nek rastu sa projektima...
 
Kako trenutno izgleda plac? Ima kakvih aktivnosti? Ako moze neko od forumasa da slika (koliko se secam dvojica imaju pogled na ovaj projekat).
 
Jel ispravljena nepravda i korupcijom dobijena ogromna spratnost vraćena na normalnu od 6,7 spratova za kolko je grad i prodao investitoru? Retoricko pitanje, ne dijalektičko.
 
Meni je ovo bilo daleko bolje rešenje... :roll:
belgrade_plaza_3_260413.jpg
 
Kako koja nepravda? Grad je prodavao zgradu sa 8 spratova i po tom pravilu su svi ucesnici ucestvovali u nadmetanju. Kad su Izraelci pobedili po tim uslovima, onda su poceli da pritiskaju tadasnju gradsku vlast da im izda dozvolu za 28 ili kolko spratova. Djilas se ispravno pobunio protiv takve manipulacije i nije im izdao dozvole (https://www.youtube.com/watch?v=h5kx0uRtb5c) a oni su se zalili kako *grad blokira strane investicije* jer im ne da da grade sta im je volja. Onda se promenila gradska vlast i lepo su korupcijom i plotickim vezicama i pritiscima dobili dozvolu da zidaju xy spratova u kraju gde su prethodnih 100 godina svi ostali investitori bili glupi i manje vredni pa su zidali samo do oko 6 spratova, a Mali je pobedonsno izjavio da je *grad odblokirao strane investicije*. Sto se mene tice, ili ce postojati pravila koja ce se postovati i biti ispravljena nepravda pocinjena korupcijom ili ubuduce svi investitori da ne budu glupi nego da gde nadju zgodno mesto tu zgradu od 50tak spratova posade, jer sto da zarade na 20 stanova u sestospratnici kad mogu biti pamenti ko Izraelci i zaraditi na 200 stanova u pedesetospratnici. Do sad su nasi korumpirali za 1 sprat tj gradili 7 umesto 6 spratova ali to je buranija za Izraelsku korpuciju koja dize vise od 20 spratova viska. Znam sad ce da mi Izrealofili i arhitekte ovde koje oni placaju na njihovim projektima drzati predavanja kako je to u stvari super, pa cisto da unapred kazem nema svrhe ovde ulaziti u diskusiju, stvar je jasna ko dan, ovo je jedna od najvecih korpucija u gradu.
 
Нема ту никакве неправде. Сваки инвеститор за сваки плац који купи може да плати да се изради нови урбанистички план који мења првобитне параметре. Касније тај план иде на јавни увид, јавну расправу па усвајање или одбијање. И тај процес је завршен
 
Kolko se secam to je originalno kupio neki nas kriminalac po sistemu prijavio se sa dve firme pa sa prvom odustao i onda sa drugom platio tipa 5-6 miliona evra manje, sto je postupak za koji bi u americi zaradio robiju iz keca u kec. Pa je tek posle prodao jevrejima pre par godina.
 
БилБодер:D и на згради Београдске Индустрије Пива, барем је колико-толико прекрио сивило једног дела зграде пиваре. :vops:

 
Хех, помислио би човек да ће се на месту БИПа градити тако нешто, па у комбинацији са "близанцем" у кнеза Милоша чинити још једну у низу капија Београда..
 
I na mestu BIP-a svakako treba jedan klasterčić.
 
Taj BIP svakako treba srusiti, ruglo na takvoj lokaciji.
Zanimljiva je i lokacija preko (obelezeno plavim). Skoro su gradski celnici spominjali tu lokaciju kako i ona treba da se uredi i ponudi investitorima.

bgbg.png


I tu izgraditi par visokih zgrada i ima da dobijemo beogradski ,,Potsdamer Platz''. :)

Potsdamer-Platz-Berlin-Germany.jpg
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kEXqhDUbbMQ[/youtube]
Објављено је 01.08.2017.
 
hvala milose. i dalje 2D render, samo malo izanimiran. ono sto nisam video ranije a zbog cega sam prizeljkivao nesto slicno na ovome mestu je ovaj render dole, sa nivoa autoputa.

meni je ovo skroz ok sem sto se radi o tri dosadna valjka. dobro je sto zaista ne lici na vladivostok ili kijev ali je to i jedno od rethih "dobro" sto se arhitekture ovoga tice
 
Kakvi su ovo svetleći oreoli oko ovih zgrada? Da nisu prosevećene? Renderi :roll:
 
bgbg.png

Zamislite ovu zgradu na mestu MUPa i parcele preko puta, a u sredini da prolazi ulica Kneza Miloša. To bi valjda bila kapija centra. :D
BWTC%20-%20Evening.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469865#p469865:3he3ckuo je napisao(la):
And7rey » Pon Avg 07, 2017 3:31 pm[/url]":3he3ckuo]
bgbg.png

Zamislite ovu zgradu na mestu MUPa i parcele preko puta, a u sredini da prolazi ulica Kneza Miloša. To bi valjda bila kapija centra. :D
BWTC%20-%20Evening.JPG


Kim Dzong Vucic style....
 
Pozivnica - Skyline prijem
2657868da0fa028776c78262d275dacc.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Vrh