Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

direktor":19ym64rx je napisao(la):
Plakare ugradis sam
Ja sam razmišljao isto da napišem ali rekoh možda se čovek šali...
Plakari su najmanji problem

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Напротив, велики проблем јер уколико их сам уграђујеш или стављаш ормаре одузимаш од корисне површине собе. Уграђени подразумева нишу у који стаје ормар најчешће са клизним вратима. То је одавно стандард поготово ако је зграда “луксузнија” а главна спаваћа соба треба да има гардеробу. Овде је још увек стандард да ормари одузимају пола собе.
 
To je standard u americi da udjes u plakar ako na to mislis te kvadrate bi svakako platio ...
A negdje se moralo izgubit ima starih zgrads podignutih u sftj sa ugradnim plakarima u hodniku ...
 
Iskreno, gledajuci stanove u ovoj zgradi i na primer u Visti i Parkview-u, sam izgled stanova iznutra i rasporedi soba su poootpuno drugaciji od onih koje vidis u "luksuznijim" gradnjama na zapadu. Jedini stanovi koje sam do sad video koji svojim dizajnom lice na ono sto barem ja smatram kao lux su stanovi u West 65
 
Meni licno je izuzetno glup koncept "master bedroom" gde je ta spavaca soba vece od dnevne sobe. Taj koncept ima smisla jedino u prostorima preko 250 ili 300 kvadrata... Zasto bi iko imao spavacu sobu vecu od dnevne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni najvise smeta sto u stanovima imas po 3 wc/kupatila, tj skoro pa vise nego sto imas ostalih prostorija zajedno. Pa ko ce cistiti tolike mokre cvorove, koja je poenta, sada cu ici u ovo kupatilo, pa cu posle u ono....
 
U svakoj novoj gradnji i vecim stanovima imas po 2,3 wc/kupatila. Posto ne mogu da naprave vise prostorija sa prirodnim izvorom svetlosti oni guraju wc/kupatila da bi stanovi bili veci.

Jel se zna koliko ce kostati po m2 odrzavanje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737107#p737107:3k8z40bx je napisao(la):
stefanias » Ned Maj 10, 2020 2:00 pm[/url]":3k8z40bx]Iskreno, gledajuci stanove u ovoj zgradi i na primer u Visti i Parkview-u, sam izgled stanova iznutra i rasporedi soba su poootpuno drugaciji od onih koje vidis u "luksuznijim" gradnjama na zapadu. Jedini stanovi koje sam do sad video koji svojim dizajnom lice na ono sto barem ja smatram kao lux su stanovi u West 65

Struktura stanova u West 65 i Visti je potpuno ista! Bio, video. A blok isto. Sve je copy paste.
Luksuz podrazumeva prostor i udobnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=738283#p738283:12uvtyo3 je napisao(la):
Lulu_NY » Čet Maj 14, 2020 12:58 am[/url]":12uvtyo3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737107#p737107:12uvtyo3 je napisao(la):
stefanias » Ned Maj 10, 2020 2:00 pm[/url]":12uvtyo3]Iskreno, gledajuci stanove u ovoj zgradi i na primer u Visti i Parkview-u, sam izgled stanova iznutra i rasporedi soba su poootpuno drugaciji od onih koje vidis u "luksuznijim" gradnjama na zapadu. Jedini stanovi koje sam do sad video koji svojim dizajnom lice na ono sto barem ja smatram kao lux su stanovi u West 65

Struktura stanova u West 65 i Visti je potpuno ista! Bio, video. A blok isto. Sve je copy paste.
Luksuz podrazumeva prostor i udobnost.
Otvorim saj svake nove zgrade i pogledam kvadraturu dvosobnih stanova. Ako je 45m2 dvosoban i 50m2 dvoiposoban nema tu L od luksuza, čak i ako na tih 40 kvadrata dodaju 20 kvadrata terase (šta fali platiti 40,000 evra za terasu!)

Ima zgradica po Vračaru i Senjaku gde nama stana ispod 60,70 kvadrata ali to su ograničene količine za ograničeni soj kupaca.
 
Rek’o bih da su to samo tvoje zelje od prvih rendera do danas...
 
Dobro, ali to ne menja činjenicu da se ovde već mesecima ništa ne dešava, a mogli su da započnu, i druga gradilišta su se aktivirala uprkos koroni itd. Grade jedinu onu tržnicu iza, što im verovatno jeste jedino što se isplati ako im ne ide sa prodajom stanova u drugim kulama.
 
Problem je prostor... ne može logistički da se organizuje dotur i smeštaj materijala za tri zgrade istovremeno.
Nadam se da će ostali objekti krenuti kada se završi ovaj tržnjak ili šta li je već...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=736803#p736803:12jfdn1e je napisao(la):
11030 » Sat May 09, 2020 4:06 pm[/url]":12jfdn1e]Kakva je ovo bojlerčina?
Posto je izgleda sve pomereno ka americkim standardima, verovatno je u pitanju veca litraza. U US je neki standard 40-50 galona
 
Ne kapiram zasto sve nove zgrade jos uvek ugradjuju te akumulacione bojlercine, moras da cekas da se ugreje itd. Zasto se ne prikace na toplovod ili ne ugrade protocne bojlere u kupatila?
 
Kako ćemo svi na forumu biti srećni ko psi kad budu krenuli da grade kulu.
 
Bogami kako je krenulo pitanje je da li će je uopšte i biti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Lulu_NY":3b46fq9n je napisao(la):
Ne kapiram zasto sve nove zgrade jos uvek ugradjuju te akumulacione bojlercine, moras da cekas da se ugreje itd. Zasto se ne prikace na toplovod ili ne ugrade protocne bojlere u kupatila?
Jel isporucuje toplovod toplu vodu tokom cele godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741244#p741244:34lkyryf je napisao(la):
And7rey » 22 May 2020 07:22 pm[/url]":34lkyryf]Rek’o bih da je ovo bila prva i poslednja kula..

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742468#p742468:34lkyryf je napisao(la):
predre » 27 May 2020 10:30 am[/url]":34lkyryf]Bogami kako je krenulo pitanje je da li će je uopšte i biti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Ne mračite. 29. aprila je Ministarstvo građevinarstva odbilo da im izda građevinsku dozvolu za poslovnu kulu (tzv. kulu C), i čim se otklone te neke birokratske gluposti (navedene u priloženom izdovu iz odbijenice), kreću uvis.

skyline dozvola.JPG


U martu su, međutim, odustali od zahteva za građevinsku dozvolu za drugu stambenu kulu (tzv. kula B). Ne zna se razlog, ali verujem da su u pitanju neke birokratske sitnice i da će ubrzo uslediti novi zahtev.
 
Nisu birokratske sitnice, nije pad tražnje, biće ljudi, strpite se malo... :)
 
Gledajuci po postanskim sanducicima u izgradjenoj kuli 1 izgleda da je tek 50% prodato, tek na polovini su ispisana imana... A i dosta stanova koji su prodati nisu predati vlasniciima obzirom da su klucevi i dalje u sanducicima.
Kazu da je useljeno manje od 10 stanova.
Nadam se da ce zavrsiti projekat do kraja, a u slucaju da to ne urade, mislim da ce se postojeci kupci osecati prevareno!
Punim pravom!
 
Zasto bi se postojeci kupci osecali prevareno jer investitor nije sagradio dodatne zgrade tik uz njihovu, pri tome jos vece, koje bi im zaklanjale pogled?
 
Vrh