Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Hvala za slike ,uknjizen plus za Dorcolca !
Radi se punom parom , samo jos nek ih vreme posluzi !
 
Ovde ima još nekih mesec dana radova prema ovim slikama.
 
Prodje cela godina od kad su pustili u saobracaj Kineski most a eto nasi graditelji vode trku sa deda mrazom !
Most je uradjen za tri godine ! A nasi su za to vreme uradili dva prilazna puta od po 10km dve manje petlje i veliku Zr petlju !!!
 
Tacno, samo most je pravljen preko reke koja nije necija privatna parcela pa da ucenjuje i naravno tamo su postavljeni rokovi u ugovoru koji su se postovali od strane izvodjaca, jer nije bio srpska firma.
Na tih dvadesetak kilometara ima jedan veliki nadvoznjak preko pruge, jedna petlja i gomila mostica preko kanala, a to je veliki graditeljski poduhvat.... koji mora da trajeeee :mrgreen:
 
Evo par slika od jutros. Zurio sam pa su slike samo usput.

Pogled od pruge ka Pancevackom putu.

img20151117135025.jpg


Ovo je prolaz ispod nadvoznjaka preko pruge. Sve su rascistili i nasuli zemlju, samo jos da izravnaju.

img20151117135042.jpg


img20151117135039.jpg


img20151117135101.jpg


Ovde rade zadnji ulaz u ovu fabriku sto je bila problem

img20151117135218.jpg


img20151117135317.jpg


Ovo je u pravcu Pancevackog puta:

img20151117135401.jpg


img20151117135428.jpg


Pogled nazad ka nadvoznjaku:

img20151117135454.jpg


I ovo je raskrsnica sa Pancevackim putem:

img20151117135543.jpg


img20151117135653.jpg


Prosli put kada sam postavljao slike rekao sam da mislim da ce tu kod skretanja za ovu fabriku biti mali nadvoznjak jer su tako i nasuli zemlju tj. ostavili su rupu za put ka fabrici, ali sada su to zatrpali tako da ce izgleda za fabriku morati da se ide izokola (a i sredjuju taj zadnji ulaz u fabriku), a u tom slucaju nije ostalo jos mnogo posla.
 
Najzad i da obaberu najbolje resenje ! Stotinak metara kruznog puta i prolaz ispod nadvoznjaka i to je to !
E da su to odradili na vreme sad bi sav saobracaj zaobisao Borcu i Krnjacu !
 
Danas na zrenjanicu prema gradu kolona i stani kreni 5 metara rezim, skoro od petlje na obilaznici do raskrsnice za Ovcu Borcu... i naravno gomila slepera.. nekome ce da svane iduce godine... :)
 
Za brzinu radova na celokpnoj deonici stvarno svaka cast. Sam most je bio, realno veci posao od mosta preko Ade, a zavrsen je brze, ako se ne varam. Pa evo za godinu dana i ostatak. Kada se planira otvaranje ovog dela koji je preostao?
 
Kinezi su radili kao po udzbeniku ! Svaki segment je bio gotov po planu u datim rokovima kao sto smo mogli i da pratimo na forumu ! Cak je i sam most bio spojen mesec dana ranije a mogao je biti otvoren tacno krajem Oktobra prosle godine !
Ali ... kasnili su nasi izvodjaci sa petljama i pristupnim putevima uz xyz razloga ! Tako da i ovaj deo kasne ! I nigde nepostoji rok za zavrsetak ! A mi se svi nadamo do nove godine !
 
To ce biti super. Na sve to, kada bi se resila i stavka idiotskog ogranicenja od 50 km na sat, pa da slavimo.

Njiva levo, njiva desno tokom cele deonice. Jedna raskrsnica u dva nivoa, jedna u nivou i ogranicenje 50?! Deset godina sam vozac i smatram se merodavnim da kazem da sam vozio magistralama gde je ogranicenje 80km/h, a koje su za saobracaj brat-bratu 3 puta manje bezbedne.

Sto je napisao clan jednog drugog foruma na kome sa postovao: ,,Ja bi tog strucnjaka koji je rekao da ogranicenje bude 50 km/h, naterao da nedelju dana vozi tuda isto toliko svaki dan, cisto da se uveri sta je uradio,,.
 
Dobro dosao na forum Blade !
Inace vodili smo polemiku oko tog problema za ogranicenje pa ukratko da ti objasnim !
Ogranicenje 50 je debilno , to smo se svi slozili , ja sam vozio 80 a svi me obilazili pa ti vidi kolko se vozi ! Nema sanse da povecaju ogranicenje , zato sto su zeznuli projekat i to debelo ! Zbog neke kosine , nisam strucan pa neznam da objasnim koje kosine , sirina razdelno ostrva je smanjena za pola metra tj za brzu voznju trake su jako blizu ! Em posadili bandere po sredini em nema mesta za metalnu bankinu tako da nema sanse da nesto menjaju ! Max 60 ! Voleo bi da gresim al bojim se da je tako !
 
Steta za takav put da je ogranicenje 50! Al jedina lepa stvar je pogled koji se pruza , vidi se dobar deo Bg iz drugog ugla kao i priroda pored Dunava , pogoto kod Kineskog mosta ! Taj prelazak mosta je bozanstven , tu mi dodje da vozim 30 !
Dok to nije slucaj kod Pancevackog gde vidis onu ruznu stranu Bg !
 
Hvala za dobrodoslicu! :sesir:

Razmak izmedju traka na auto-putu je manji. Samo sto postoji razdelna ograda. Ako je ograda problem, daj da pisemo peticiju da se se stavi ograda. :bash:

Neka donja granica za ogranicenje po zdravom razumu je 80.
 
Ovo je zemlja cuda ! Cuda se desavaju ! Pa ti probaj postavi pitanja na sajt putevi srbije i na neki gradski inspektorat za puteve , pa ces se smejati odgovoru ! Primer Cuprija kod konjusara , koju su oni sami izbetonirali i dalje stoji ! Bilno je reci i o tome !
 
Gledaj ovako...

Mi Srbi mahom idemo u Grčku na more...Pa otud vecina vas sigurno zna za magistralu koja se prostire na delu kroz Srbiju gde nema auto-puta na nekim svojim delovima ima ogranicenje 80. Neko mi rece da ima jedan deo gde je 100, ja tih 100 nisam primetio, ne mogu da tvrdim ni da ima, ni da nema. I ako su ti delovi bezbedniji od deonice koja je tema ove price, onda sam ja japanski car.
 
Dobro je radi se još uvek
+ 1 :)
ja vec pomislio digli ruke od rada ko na ne završenoj Batajničkoj petlji
jer vidim da prvo stajalište nakon mosta u Zemunu, nije uvučeno niti ima pečurku :(
vec samo zaboli šipku sa tablom...
 
Дорћолац, немој више да постављаш слике на Додај, пошто се гаси, сутра је задњи дан. Од сад можеш да их постављаш директно на сервер Беобилда. Имаш Игорово објашњење на "Форум, сајт - сугестије, примедбе, питања".
 
Prebacio sam mu upravo fotke na bb server.
 
Колико видим на Dorcol сликама да се доста ради на завршетку приступних путева Пупиновом мосту што је за сваку похвалу. Да ли се зна када ће радови бити приведени крају и када ће цела деоница бити пуштенау саобраћај.
 
Kazu do Nove Godine se pusta deonica Ovčanski put-Pančevački put, cime je izgradnja celokpnog putnog pravca gotova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360914#p360914:1dzzowc3 je napisao(la):
Blade » Wed Dec 02, 2015 11:10 pm[/url]":1dzzowc3]Kazu do Nove Godine se pusta deonica Ovčarski put-Pančevački put, cime je izgradnja celokpnog putnog pravca gotova.

Obavezno staviti znak

28150074.jpg
 
Moja greška u pisanju, pise se Ovčanski put. Ispravljeno.
 
Vrh