Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Evo slika od jutros. Prvi put sam uspeo da se popnem na nadvoznjak preko pruge i prvi put su me pustili da se setam ispod njega pa evo slika. Uglavnom su slike samo njega posto sam zurio i ima par slika iz daleka nadvoznjaka preko kanala...

Od Pancevackog puta ka nadvoznjaku:

sam0760.jpg


sam0761.jpg


sam0763.jpg


sam0764.jpg


sam0765.jpg


sam0766.jpg


sam0768.jpg


Da li neko zna sta je ovo? Izliveno je samo izmedju tih stubova.

sam0769.jpg


sam0770.jpg


sam0771.jpg


Ovo je prelaz preko kanala izdaleka:

sam0773.jpg


sam0774.jpg


sam0777.jpg


sam0776.jpg


I evo stizem na ovaj preko pruge:

sam0775.jpg


sam0778.jpg


sam0779.jpg


sam0781.jpg


sam0780.jpg


sam0782.jpg


sam0783.jpg


sam0784.jpg


sam0785.jpg


sam0786.jpg


sam0787.jpg


sam0788.jpg


sam0789.jpg


sam0790.jpg


sam0791.jpg


sam0795.jpg


Ka Pancevackom putu:

sam0797.jpg


I na kraju lep pogled ka gradu:

sam0792.jpg


sam0796.jpg


I ka Pancevu:

sam0794.jpg
 
Neka me neko ispravi ali ovo sto si pomenuo mi deluje kao oslonac za skelu koja nosi oplatu. Moguce da im je tu blo nestabilno tlo pa su dodatno radili dodatno ojacanje.
 
RioBL":1hdxqsf8 je napisao(la):
Ja nisam nigdje napisao da je put "po nasipu" vec "duz nasipa" a mislio sam na put koji je ispod nasipa i ide paralelno s njim. Pogledati sliku.
Dugujem ti izvinjenje, nisam lepo procitao, da, neki slican i ja mislim da je potreban, na to sam i mislio kada sam pricao o povezivanju naselja jos nekim putem sem zrenjaninskim. Ali mi smo vremenom naucili da imamo manje zahteve i da se zadovoljavamo malim stvarima, jer smo bas bas nebitni i opstini i gradu. Bez patetike, to je jednostavno situacija na terenu. :violina: :mrgreen:

Ova ekipa sto ima vikendice uz Dunav ustvari uglavnom dolazi camcima iz Zemuna i Novog Beograda, tako da njima put nije toliko presudan. Ja licno ne verujem da bi neki novi put puno uticao na vikendase, jer realno, onaj ko ima kintu da podmiti sve sto treba i napravi tu vikendicu (pogotovo ko ovaj sa sve bazencicem i teniskim terenom), njemu nekoliko km puta vise ili manje ne menja nista, on raspici nekim SUVem i tu je za pola sata ili dodje camcem s one strane. A vecini ljudi ce takva ulaganja biti prevelika i kad bude bio put tu pored. Ako ne, proci cemo kao Sava tamo ka Obrenovci, totalna anarhija.

Mi iz Borce samo treba se borimo da nam srede Zrenjaninac da lici na nesto, i da se zavrsi taj komad puta da kamioni odu ka Pancevu sto pre, a nove petlje i putevi... mozda u sledecoj deceniji :)
 
Одмах након бивше "лакат кривине" па према Пупиновом мосту, ова табла са натписом "Пупинов мост", која је постављена на зеленом појасу између трака, је намерно оборена (изваљена) из земље. Коме је то сметало ?
Сликао сам 13. априла.

 
Дивље саграђени "улаз-излаз" код коњичког клуба је још у употреби ! Сликано исто 13. априла.

 
Juce me je zvao inspektor uskoro stize pismeni idgovor trebalo im je vremena da sve cinjenice ustanove .Naime to je pozarni put i u projektu je i mora da postoji i oni su bili iznenadjeni traljavoscu radova
 
Tyrion":20hyf5q9 je napisao(la):
Dugujem ti izvinjenje,...

Nema potrebe za izvinjavanjem...nista bitno. ovo je samo forum :)
A sto se tice puta, tu ce se stvari sigurno mjenjati. I Borca je veliko naselje bice neophodno povezivanje sa ostatkom grada, samo je pitanje vremena.
 
Гага":3ibqtkoy je napisao(la):
Одмах након бивше "лакат кривине" па према Пупиновом мосту, ова табла са натписом "Пупинов мост", која је постављена на зеленом појасу између трака, је намерно оборена (изваљена) из земље. Коме је то сметало ?
Сликао сам 13. априла.


Mozda je lose postavljen natpis pa ga jak vjetar oborio.
 
Tu kod te betonjerke nema zelene povrsine tj sve je asfaltirano u duzini od 50m tako da ima dosta mesta za kamione i za pesake - cak mislim da je tu njima i dozvoljeno !
Nego jel neko pratio intezitet saobracaja na novom mostu , jel se povecava broj vozila ?
 
banacanin dovla":356eigy9 je napisao(la):
Tu kod te betonjerke nema zelene povrsine tj sve je asfaltirano u duzini od 50m tako da ima dosta mesta za kamione i za pesake - cak mislim da je tu njima i dozvoljeno !
Nego jel neko pratio intezitet saobracaja na novom mostu , jel se povecava broj vozila ?
Ne znam za most, ali od lakat krivine do uključenja na autoput, dakle duž Altine i Vojnog puta, je značajno povećan saobraćaj.
 
pexon1974":1719zkub je napisao(la):
banacanin dovla":1719zkub je napisao(la):
Tu kod te betonjerke nema zelene povrsine tj sve je asfaltirano u duzini od 50m tako da ima dosta mesta za kamione i za pesake - cak mislim da je tu njima i dozvoljeno !
Nego jel neko pratio intezitet saobracaja na novom mostu , jel se povecava broj vozila ?
Ne znam za most, ali od lakat krivine do uključenja na autoput, dakle duž Altine i Vojnog puta, je značajno povećan saobraćaj.
Na toj saobraćajnici podrugljivog naziva: Autoput Beograd-Novi Sad, je nešto saobraćaja generisano i zbog otvaranja prve rampe na batajničkoj petlji krajem prošle godine, a dodatno će biti pojačano i na leto kada se otvori i silazna rampa sa petlje.
 
RioBL":3iespa1l je napisao(la):
Bojim se da stvari izmicu kontroli...
Koliko mogu da vidim na Google Earth ni nema potrebe za cestom po nasipu jer je vec na 3 mjesta nasip i kanal duz njega "presjecen" i automobilom se moze lako stici na ostrvo Caplja i dunavsku obalu...gdje se gradi sve sem onog sto je predvidjeno GUP-om.

2015-04-13085111.jpg


Samo jos da napomenem. Izgradnjom Pupinovog mosta sad se i iz pravca Zemuna i Nbg lako stize na ostrvo Caplja.


Zdravo, to sto si oznacio zutim strelicama je vikend naselje Crvenka koje postoji od sedamdesetih godina. Obicno su u pitanju sojenice i vlasnici imaju ugovor sa Srbija sumama o zakupu zemljista na 99 godina. Nebi smele da budu zidane vec napravljene od drveta a kao i svugde ima divljaka koji svasta nesto rade.
 
Hvala na informaciji Gsh.
Znas li mozda da li ugovrima vlasnici imaju regulisane pristupne saobracajnice, struju, pitku vodu, otpadne vode, itd?
 
Sojenice od cigle i betona koje se prodaju po ceni od 40.000€ ?
Valjda su prihvatili rizik zvani 'bager'...
 
@ nmilic Mogu oni da traze i milion evra :) pitanje je koliko ce dobiti, nedavno je jedna prodata za oko 5.000 evra u pristojnom stanju al neozidana.

@ RioBL imaju regularan prikljucak za struju a za ostalo sam se snalazi (skepticke jame, arterski bunari, zemljani put posut sljunkom...)
 
@Gsh nije mi jasno da li to moze po zakonu? Tj, da se zakupi zemljiste, postavi privremeni objekat, dobije prikljucak za struju a ostalo, kako kazes "sam se snalazi".
Meni to ne izgleda normalno da se dozvoljava podizanje naselja a da se neobezbjedjuju osnovni sanitarni uslovi jer to je ocit put u katastrofu i za okolinu i za one koji to naselje koriste.
A sto se tice opcije "bager", cini mi se da ce u takvom stanju stvari prije doci do opcije "legalizacija"

p.s.
mozda je ovo za temu priobalja, pa moze moderator da prebaci postove.
 
RioBL":2w1ls4n2 je napisao(la):
@Gsh nije mi jasno da li to moze po zakonu? Tj, da se zakupi zemljiste, postavi privremeni objekat, dobije prikljucak za struju a ostalo, kako kazes "sam se snalazi".
Meni to ne izgleda normalno da se dozvoljava podizanje naselja a da se neobezbjedjuju osnovni sanitarni uslovi jer to je ocit put u katastrofu i za okolinu i za one koji to naselje koriste.
A sto se tice opcije "bager", cini mi se da ce u takvom stanju stvari prije doci do opcije "legalizacija"

p.s.
mozda je ovo za temu priobalja, pa moze moderator da prebaci postove.
Klasičan kriminal, koji u velikoj meri unazadjuje ovaj grad!
 
Асфалтирано је три километра, али само основни слој и то у траци према Панчевачком путу
 
Lepe vesti ! Samo napred punom parom! To mu dodje skoro do Ovce ! Sad ce nas Mirko Alvirko i njegova drugarica Zoka moci da ubace i ovih 3km u asfaltirane deonice !
 
Гага":2jimw6j3 je napisao(la):
Асфалтирано је три километра, али само основни слој и то у траци према Панчевачком путу


значи то је први пут 3 км.

следеће асфалтирање поново ће да уброје 3 км па ће да стигну до 120 км годишње.
 
Vrh