Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

incidente":mak8j51d je napisao(la):
..Mislis da ga iznajmimo od Madjara,posto imamo samo jedan koji treba da pokrije plovni put od Bezdana do Velikog Gradista :laugh: :laugh:

Zakasnili smo. Već su ih Hrvati iznajmili, a oni će ko dobri susjedi, razbiti led od Bezdana do Bačke Palanke. :)
 
incidente":3s19l9an je napisao(la):
..Mislis da ga iznajmimo od Madjara,posto imamo samo jedan koji treba da pokrije plovni put od Bezdana do Velikog Gradista :laugh: :laugh:

Jes, pa da budem ja kriv što teram zemlju u trošak, a ne onaj koji ih je prodao :rolleyes:
 
Neko se zapitao da li led remeti kineski proleterijat koji radi na mostu.Ja bih pre rekao da im koristi jer mogu da hodaju i po zaledjenom Dunavu i nisu ograniceni da se krecu samo preko pomocnog mosta.
 
I mene brine da im taj pontonac ne odnese neka santa. Kad reka ubrza i neka santa može ko žiletom da poseče one grede ako nisu punili betonom to. Pa i da jesu sila je to.
 
Mapa idejnog projekata.

http://crbcserbia.com/mapa.pdf

Dakle jedina veza Borce sa mostom ce biti preko zrenjaniske petlje dok je planirana raskrsnica sa semaforom negde na 2 trecine puta od mosta ka zrenjaninskoj petllji.Odatle ce voditi uzak put od po jedne trake po smeru za Borcu jednog dana,sada se nece graditi.
 
ja stvarno ne vidim ko će koristiti ovaj most osim kamiona kojima će biti naređeno da ga koriste. neće to biti nikakva alternativa pančevcu kad moraš da kružiš 20 km.

bolje da su izabrali most kod vinče, ako je istina ono što je čućković pričao.
 
Eto, ja imam troje kolega koji žive u Borči i susednim naseljima, a rade na NBG.
Često ne kreću kući pre 6 popodne, jer je besmisleno.
 
Zavisi od zemljišta s one strane Dunava dal ce biti dato na slobodno tržište i dostupno građanima
ili ce tajkunski biti rešeno
u prvom slučaju most ce biti korišten i od strane građana i trazitnog saobracaja
u drugom slučaju gotovo samo trazitni saobracaj
 
Zanimljivo mi je to gde su planirali taj buduci put za borcu i to sa 2 trake ukupno.Trebalo bi da su ranije planirali to odvajanje i da bude sa 4 trake ukupno,a ne da svi iz Borce idu u krug do Zrenjaniske petlje pa odavde na ovaj put i most.

U planovima se ovaj put sa mostom naziva Severna Tangenta,dok sve juzno od dunava zovu spoljni magistralni prsten,divim se nazivima koje urbanisti nadenu,ka onom putu u obrenovcu-sremskoj gazeli.
 
Ja ću bajsem. Nešto slično k'o sa mostom kod Ostružnice - ideš nasipom, pa se popneš na most. :D

Ozbiljno, fali bukvalno još jedna petlja, odma' posle mosta na banatskoj strani. Ona bi išla pored Crvenke, i do Borče. To je prava lokacija, jer bi' se tako mnogostruko smanjio put do Zemuna/NBG-a.
 
relja bojim se da će tvoje kolege i dalje čekati 6 sati, eventualno malo ranije će moći da krenu ako se gužve malo smanje na pančevcu zbog manjeg tranzitnog saobraćaja, ali sam siguran da će i dalje ići pančevcem, jer ako od ac budu išli preko zmaja, t6, pa na most, pa 20 km okolnim putevima, na kraju će da ispadne isto ako ne i duže vreme putovanja.


ono što tvojim kkolegama treba je ceo UMP koji bi ih expresno sproveo do pančevca uz minimalno kruženje, a ne kao danas da idu na brankov kroz popodnevnu gužvu, pa na terazijski tunel, nušićevu, cetinjsku, bulevara despota stefana, a ne zna se koja je ulica zakrčenija od koje. i naravno potreban im je i most na adi huji koji bi primio deo saobraćaja ka borči.
 
Ja zivim u Zemunu ali često idem u Borču gde imam prijatelje. Kolima je prava gnjavaža od kako kročim na Brankov most pa dok ne pređem Pančevac. Autobusom da ne govorim.

U celoj toj priči ono što najviše mrzim je stani-kreni vožnja! :bash: Ne samo što potrošim gomilu goriva već pre svega potrošim gomilu živaca! :bash:

Po meni, čak i da je put duži u kilometrima, što će za rezultat imati isto ili približno isto vreme vožnje (mada sam ubeđen da će se brže stizati, posebno ako bude pameti da na SMT ograničenje bude 100 km/h, za šta će postojati svi uslovi) ono što ću najviše uštedeti su upravo živci!!! Mrzim gradsku vožnju, posebno u centru Beograda, tako da će ovo putovanje okolo biti prava opuštencija i uživancija i jedva čekam! Ne kaže naš narod džabe "Preko preče, naokolo bliže"! Živci para vrede!
 
MilisaV":1xitsz4h je napisao(la):
ja stvarno ne vidim ko će koristiti ovaj most osim kamiona kojima će biti naređeno da ga koriste. neće to biti nikakva alternativa pančevcu kad moraš da kružiš 20 km.

bolje da su izabrali most kod vinče, ako je istina ono što je čućković pričao.

Pa valjda ima dosta saobracaja izmedju Juznog Banata i Novog BEograda/Zemuna/Sremske Mitrovice/Valjeva/Obrenovca itd. svima njima ce da svane da ne moraju da se probijaju kroz stari Beograd na putu do Pancevca.
 
MilisaV":339lf343 je napisao(la):
relja bojim se da će tvoje kolege i dalje čekati 6 sati, eventualno malo ranije će moći da krenu ako se gužve malo smanje na pančevcu zbog manjeg tranzitnog saobraćaja, ali sam siguran da će i dalje ići pančevcem, jer ako od ac budu išli preko zmaja, t6, pa na most, pa 20 km okolnim putevima, na kraju će da ispadne isto ako ne i duže vreme putovanja.


ono što tvojim kkolegama treba je ceo UMP koji bi ih expresno sproveo do pančevca uz minimalno kruženje, a ne kao danas da idu na brankov kroz popodnevnu gužvu, pa na terazijski tunel, nušićevu, cetinjsku, bulevara despota stefana, a ne zna se koja je ulica zakrčenija od koje. i naravno potreban im je i most na adi huji koji bi primio deo saobraćaja ka borči.

Za prvu ruku, sto u nasim uslovima od prilike odgovara periodu od jednog veka, bilo bi im dosta da imaju dobru vertikalu od autoputa do Pancevca.
 
tačno džoni, i ta "tangenta" bi mnogo značila,


elem nisam bio lenj pa sam proverio neke razdaljine pomoću plan plus i ove vučkove mape na prošloj strani. od opštine novi beograd do otprilike centra borče preko pančevca ima 14.9 km, a preko kineskog razdaljina će biti 16.9 km. tako da nije to tako strašno kao što sam na prvu loptu mislio, za krnjaču koja je bliža pančevcu ta razlika je dodatno veća.
 
2 km razlike nije nista! Ja sam mislio da ce biti vise. Opusteno ce se stizati znatno brze!
 
MilisaV wrote:
,,. . . . od opštine novi beograd do otprilike centra borče preko pančevca ima 14.9 km,
a preko kineskog razdaljina će biti 16.9 km..... ,,
+1 :)
Daaaaa :kk: (zapravo važi za sve tačke sa leve obale Save )
Iz tog razloga je poređenje sa buducim Vinčanskim mostom gotovo besmisleno za svakodnevni posao Beograđana

Kada bi projekat Kineskog mosta bio dopunjen sa prugom u sredini zaBG voz ili metro ili tramvaj . . . . šta god vec . . .
(visinska razlika Zemunske strane omogucava spratno razdvajanje dalje trase pruge )
To bi bila revolucija u relacijama povoljnih mesta za stanovanje i poslovanje na mapi Beograda
 
Na zadnjem kadru od 08.02.2012. se vidi zaleđen Dunav na nizvodnoj strani, a na uzvodnoj da nema leda. Znači vode Kinezi računa i o tome. Mada će biti gusto sada kada je otoplilo i led krenuo. Danas je ispred Zemuskog keja veći broj otkaćenih čamaca i malo većih plovila zajedno sa ledom nekontrolisano plovila Dunavom.
 
Blagoje, mislim da je obrnuto. Na uzvodnoj strani je Dunav zaleđen, dok je na nizvodnoj odleđen.

ScreenShot00182.jpg

Levo - nizvodna strana, ka Pančevu, desno - uzvodna strana, na Novom Sadu.
 
dzonihsv":2gld37qc je napisao(la):
Blagoje, mislim da je obrnuto. Na uzvodnoj strani je Dunav zaleđen, dok je na nizvodnoj odleđen.

U pravu si. Ne znam zašto sam pomislio da je slikano sa zemunske strane.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=02&dd=20&nav_category=16&nav_id=583905

Gradskog štaba za vanredne situacije saopštio je u nedelju kasno uveče da su mostovi bezbedni i pod stalnom kontrolom, da da u Beogradu nije ugrožen nijedan infrastrukturni objekat i da nema opasnosti od poplava.

Tri ledolomca lome led na Dunavu na potezu od Ušća do Zemuna - ledolomci "Aleksandar", "Kablar" i "Topola" angažovani su na stvaranju vodenog puta za novi led koji pristi.

Uzvodno se očekuje veća količina leda, a taj led će proći kroz Beograd u naredna 24 sata, kada će se kako se procenjuje stanje na Dunavu normalizovati.
 
Zna li neko kako je jucerasnji ledeni haos preziveo privremeni Kineski most? Sumnjam da su sipove pobijali isuvise duboko posto to ionako mora da rusi, a prilicno je dugacak.
 
Vrh