Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Nevidim nikakav nedostatak zato sto ovaj most nece imati sine. U Beogradu imate dva zeleznicka mosta.Vremenom ce sigurno jedan zeleznicki spajati Borcu i Zemun.
 
Ради се о томе да су сви мостови у Београду којима пролази воз - градски. Проблем је што је ово полуградски мост, тако да ни на њега шине не иду.
 
Po meni u Beogradu sve mora da je gradsko , pa i svi mostovi
a republički objekti neka placaju zakup Beogradu
ili neka izaberu objekat u nekom drugom gradu
što se mene tiče i titulu prestonice

Mislite da New York i sl. pate što je Bela Kuca u Washingtonu :laugh: :lool: :laugh:
 
Imam redovne kontakte sa firmom CBRC koja gradi most i cini mi se da uskoro pocinju pravi radovi (sem ovih kucica) jer su od nase firme skoro nabavili utovarivace od 2,5 m3 (masine od oko 14 tona), neke kranove su takodje doveli valjda iz Kine, vidim da placanje ide ok pa izgleda i da kreditna linija od kineske banke funcionise, sto je veoma bitno. Kinezi su ozbiljni, ovoj firmi je ovo mislim prvi posao u Evropi pa ne zele da se obrukaju. Ja sam im u sali rekao dobro i ako koji mesec zakasnite sa zavrsetkom nije strasno, a oni kazu ne ne ne mi ga mormo zavrsiti u tacno dogovren rok do 2014 (dal do kraja ili pocetka nisam siguran) kako znamo i umemo. Tako da ako sve politicki ostane kako treba izgleda da ce biti ok. Eto toliko ako imam nekih novih zanimsljivosti javljam
 
@Konan
+1 :)
vise saznah iz tovog posta
nego iz dnevnika RTSa
:laugh: :kk: :kk: :kk:
 
Dobrodosao Konane.Imamo insajdera i pre pocetka zvanicnih radova :gobb:
 
Sve mi se cini da ce radovi poceti na prvi dna jeseni, da oni zaokruze po godisnjem dobu. A zavrsetak u jesen 2014.
 
vucko":3tw6zuhu je napisao(la):
Samo sto nije pocelo!Most nazivaju cuprijom i kolosom u jednom tekstu.A pristupni put sa strane zemuna autoputem bez obzira sto ima ukrstanja u nivou i semafore :lol:

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:345514-Kinezi-spremni-za-gradnju-mosta-Zemun---Borca

KOČNICA
Od kada je predstavljen projekt, nekoliko puta se pomerao termin za početak glavnih radova. Međutim, start izgradnje ćuprije preko Dunava, "proklizao" je do aprila sledeće godine.
Nezvanično, kočnica je sa zemunske strane, gde u naselju Prigrevica još uvek nije rešena sudbina oko sedamdesetak porodica, čije se kuće nalaze na trasi budućeg auto-puta.
 
pa piskaralima koji rade kao novinari sve što ima više od jedne prake po smeru je auto put. najgore je što i ne pokušavaju da se edukuju.
 
Wile E. Coyote":2wjwdb1g je napisao(la):
КАКВОГ АУТО-ПУТА У ПРИГРЕВИЦИ??? :shok:
Prigrevica je koliko vidim po google maps negde kod sombora.

Zar nema drugaciji naziv to mesto,przenica ili tako nesto :)
 
Лепо ја кажем да ће у Земуну да ради елудијум-36 експлозивни свемирски модулатор...
 
Naselje se zove KČZ. Tako piše po grafitima :D A Pregrevica je ulica u blizini. A ne znam kad država planira da se pozabavi time. Jel može gradnja da počne samo se jedne strane, tj oće li početi?
 
priča menadžer gradilišta Šank Džežu, koji je ne tako davno učestvovao u izgradnji megalomanskog mosta od 42 kilometra, koji povezuje luku Ćingdao sa predgrađem Huangdao preko zaliva Điaodžou.

Priceless :)

"Na Dunavu cuprija" iliti "Kod Prigrevice kolos"
 
Kokos":izxo9xp2 je napisao(la):
Naselje se zove KČZ. Tako piše po grafitima :D A Pregrevica je ulica u blizini. A ne znam kad država planira da se pozabavi time. Jel može gradnja da počne samo se jedne strane, tj oće li početi?

Mislim da je počela. Postavlja se privremeni most (tako nešto). Ići ću danas ili eventualno sutra da isfotkam i te ''novine''.
 
Odoh, videh, uslikah, vratih se i evo postavih. :)

Za razliku od prošlog puta kada sam išao zemljanim putem pored njiva koji ide pored Crvenke, ovaj put sam išao nasipom jer je bolji pogled na ono što nas sve ovde zanima. I dok ne pogledate fotke, mislim da bi bilo dobro da se tema prebaci iz ovog podforuma u podforum ''Projekti u izgradnji'' jer je sad očigledno da je počela izgradnja ovog dela spoljne magistralne tangente.

Eto, ima fotki, neke se i možda ponavljaju ali sam gledao da ufotkam što raznovrsnije kadrove iako nije baš bilo mnogo ''različitosti'' koje sam mogao fotkati.

Aj da ne smaram, ima fotki za gledanje. Kao i uvek, klikom na fotku imate i veću rezoluciju (negde 1280px po širini, negde 4000px...).

Pogled sa nasipa na kamp. Rekao bih da su u odnosu na prošli put, izgrađena jedno 2-3 nova objekta.




Sad je gradilište prebačeno bliže nasipu i kao što se vidi sa fotke izgrađen je i put kojim se penje na nasip.



Spajaju se cevi koje će najverovatnije poslužiti kao temelj za privremeni most.


A on natenane spaja te cevi.



Bez interneta u 2011. je bukvalno nemoguće biti, a tako je i ovde. Veza na 5Ghz dovedena iz grada ili Crvenke/Krnjače (pošto je antena okrenuta na tu stranu).


''Pravila ponašanja'' na gradilištu.


Ova mašina na slici je valjda ''nabijač šipova''. Spremno čeka svoj sledeći zadatak.


Krupniji kadar te mašine.


A za one koje interesuju podaci koji pišu na toj mašini...


Jedna panorama kako izgleda mostić preko koga se prelazi do nasipa i sam kamp sa ove strane.


Koliko sam skontao, seku se, tj. uklanjaju se viškovi ovih cevi koji su bili vareni na drugoj strani nasipa.


''Ajmo, levo, levo, levo... dobar!''


''Dobar! Rekoh!''


Ovuda će proći most. Barem koliko se vidi na slici.


''Opasna'' dizalica. Čim se milimetar pokrene, krene da pišti, zviždi, arlauče... Razumljivo. Zbog bezbednosti radnika i okoline.


Dizalica iz drugog ugla.


I za kraj jedna 180 panorama. Gledajući levo se ide ka Kovilovu, pravo je Crvenka a desno (preko reke) Zemun.




I to bi bilo to od moje strane. Neki moj plan je da svaki mesec idem i pravim po ''reportažu'' (jer jednom mesečno imam volju da čistim bajk od neviđene količine prašine). :)

Pozdrav.
 
@Konan, добродошао и хвала за инсајд инфо :)

@dzonihsv
феноменална репортажа, врло лепи, квалитетни а пре свега ексклузивни кадрови :kk: иначе за инфо, ово није обилазница него спољна магистрална тангента (СМТ) :)

плуц за обојицу, сада сте и званично :kum: & :kum: ове теме!
 
Vrh