Šta je novo?

Servisi za dostavu: Glovo, Wolt, Donesi

Ja konkretno mislim da se trenutno otvara mnogo više novih zanimanja nego što ih nestaje. Da i dalje ne nestaju zanimanja o kojima ti pričaš, a da je sodadžija nestao pre x godina, ne danas. Isto tako znam desetak ljudi koji rade poslove koji nisu postojali pre pet godina.

Takođe, mislim da su prilike ljudima danas, veće nego ikad. Da prosečnoj osobi više nije potrebna škola, može da uči kući, da joj nije potrebna diploma, ako znaš da radiš, radićeš, da je jedino "državna uprava" ostala "analogna", i da ne napreduje s vremenom, tj. da su ljudi koji rade tamo, hajde da kažem, u dekadenciji.

Mislim takođe da su nova zanimanja bolja, produktivnija, donose više novca, kvalitetniji život od onih koja nestaju. Vidim da svi imaju problem sa nedovoljno radne snage, govorim o Evropi, i da je recimo do korone, Nemačkoj usporavanje rasta bdp-a bilo uzrokovano nedostatkom (kvalifikovane) radne snage.

Što se tiče toga da će horde nezaposlenih ljudi da šetaju gradom ne vidim to tako. Što se tiče toga da neće biti dovoljno posla, i to se ne slažem. Naročito što, vidi se i kod nas, ima sve više ljudi koji ne žele da rade, i da neki pojedinac koji želi da se iscima, da će odskočiti više nego dovoljno, za sve kraće vreme. Nekad si trebao biti deset godina šegrt da učiš kako se povezuje sistem za grejanje, danas posle godinu dana kreneš sam da radiš.
 
Da prosečnoj osobi više nije potrebna škola, može da uči kući
Ovo je pogresno na toliko nivoa da ne znam odakle bih krenuo.

Zato ja i rekoh gore - prosecnoj osobi vise nije potrebna druga osoba. Ni za sta. Zato i predlazem da se svi zamenimo robotima, jer sto preto uradimo, to cemo pre resiti sve probleme.
 
Mislim da nema svrhe.

Vi ste uvereni da vas ceka buducnost kakvu moderna korporatokratija obecava. Ja ne znam ko je tu u pravu ali znam da sa time ne mogu da se slozim, i nakon sto sam video i cuo ljude koji me maltene pitaju "a zasto vi ne predjete na servis koji ce mene ostaviti bez posla", mislim da nema sta dalje da se objasnjava, i mislim da je to jasan pokazatelj dokle je ljudski rod stigao. A stav koji imam o svemu tome je medju onim manje brojnim koje nikad necu promeniti. Jer prosto nikad necu prihvatiti da neko zagovara svoj otkaz, da se zagovara drustvo bez ljudskih interakcija, da se ukidaju skole, da se sve stavlja u sluzbu i potrebe korporacija i kompanija, da se pravi bezdusno drustvo opsednuto materijalnim a sve ljudsko se smatra suvisnim... To prosto nikad necu moci da prihvatim, tako da ostaje samo da se slozimo da se ne slazemo. Pa zivi bili i videli kako ce na kraju da bude.
 
Poslednja izmena:
Postavljaš stvari "meni nije ok da neko zagovara svoj otkaz". Bez uopšte razmatranja da l neko zagovara otkaz, nego to je aksiom, pa idemo dalje. Nije tako baš.

Evo, možda će ta radnica iz banke dobiti otkaz AKO te ne uputi da možeš da koristiš aplikaciju? Možda je konkretno ta radnica ostajala posle posla da se razduži još dva sata, pre nego što bi mogla da ide kući? Naročito ako se ne pogode cifre u nulu, onda se ostaje dok ne skontaju gde je problem. Pa će ako bi ti koristio tvoju aplikaciju da ode kući posle osam, a ne posle 11 sati?

Ako već pričamo o bankarskim radnicama, oni su imali problem sa gubitkom poslova zbog ukrupnjavanja banaka u Srbiji, ne zato što ima ebanking. I dobar deo njih je dobio otkaze zato što su se dve banke spojile u jednu, i nemaju potrebu da imaju 2x dovoljno filijala.

Ako pričamo o samoposlugama (hehe, kapiraš namerno samoposluge jer samouslužne kase pa kao), u aps iznosu, u Bgd je sve više marketa. Svaki veći novoizgrađen objekat ima market u prizemlju. U jednom marketu mora da radi dvocifren broj ljudi ma koliko samouslužnih kasa imali. U kondominijumima ima i po više marketa različitih lanaca.
 
Naravno da svi oni propagiraju svoj otkaz. I svesni su toga. Vide oni kako im se smanjuje broj kolega. I oberucke prihvataju ro. Da nije tako, imali bi sindikat koji bi onda uzvratio upravi strajkovima i obustavom rada,bacio je na kolena i naterao je da vrati vise sluzbenika ili poveca plate ili na drugi nacin rastereti ove ostale.

I naravno da dobijaju otkaze i zbog e-bankinga. Kupovina banaka se radi upravo sa ciljem da bude sto manje opcija, kako za klijente tako i za sluzbenike. Kada 5 grupa drzi 80% banaka i sluzbenika u saci, njima je mnogo lakse da nateraju ljude na e-banking i pootpustaju "tehnoloske viskove" (citaj - ljude koji su 18 godina proveli u klupama drveci matematike, ekonomije i birotehniku al ko oh sljivi...) nego kada ima 20 razlicitih banaka.

Niti se otvara toliko marketa koliko ti mislis, niti oni zaposljavaju toliko puno ljudi. Vise ljudi dobija otkaze nego sto se stvara novih radnih mesta.
 
Evo ovako, pitanje za sve, da ne misli bender da imam nešto protiv njega haha.

Da li ste za to da se računi za komunalije izdaju samo online, preko mail-a dobiješ i rešeno? Računi bi bili jeftiniji, otpad bi se smanjio, ne bi ljudi išli u poštu da čekaju red, i tako dalje. Naravno, ko želi kovertu, može da dobije kovertu, i kao u telenoru, lupam 50 kinti skuplje košta i to je to.

Msm, ja bih voleo da ima službeni mail svaki građanin na koji bi prvenstveno komunicirala država sa njim. Da li za račune, da li za tužbu oko međe, poziv na regrutaciju, ili za izbore, nebitno. Ali mislim da je praktično rešenje koje bi izbeglo neke "gluve telefone", i dosta olakšalo stvari. Msm ja bih to proširio na "e-citizen" platformu gde bi ti sve radio elektronski, ako ti treba list nepokretnosti, klikneš, i obeležiš notara kod koga hoćeš da podigneš, ako ima razlog da podižeš, ako hoćeš pregled klikneš i zakažeš, sve te neke komunikacije sa institucijama da se elektronski obavljaju, i glasao bih za opciju koja bi to gurala u programu. Ali trenutno je pitanje vezano za poštare.
 
Jel ti mislis da se zagadjenje planete smanjuje prelazenjem na e-racune?

Ne smanjuje se. Samo se XY tona papira namenjenih za jednu svrhu, koristi u drugu.

A od svih razloga za prelazenje na e-racune, kartice, digitalni novac, bezkontaktne interakcije i transakcije i slicno... prica da se time stedi papir je ubedljivo najmlitavija koju sam cuo. Bukvalno ovo sam sad cuo prvi put.
 
Evo, možda će ta radnica iz banke dobiti otkaz AKO te ne uputi da možeš da koristiš aplikaciju? Možda je konkretno ta radnica ostajala posle posla da se razduži još dva sata, pre nego što bi mogla da ide kući? Naročito ako se ne pogode cifre u nulu, onda se ostaje dok ne skontaju gde je problem. Pa će ako bi ti koristio tvoju aplikaciju da ode kući posle osam, a ne posle 11 sati?
Ovo. Kuma radi u banci pa znam kad mi priča. Teraju ih da rade sve moguće poslove. Kao što su i kasiri i pakeri i magacioneri. Mada imaju fino veću platu od kasira.

Ako pričamo o samoposlugama (hehe, kapiraš namerno samoposluge jer samouslužne kase pa kao), u aps iznosu, u Bgd je sve više marketa. Svaki veći novoizgrađen objekat ima market u prizemlju. U jednom marketu mora da radi dvocifren broj ljudi ma koliko samouslužnih kasa imali. U kondominijumima ima i po više marketa različitih lanaca.
Kao što rekoh, ne postoji maxi u Beogradu koji nema bar 15 miliona prometa dnevno. Ako to nije dovoljno da se podmire ljudski resorsi onda i treba da nas prave budalama i da glumimo kasire iako im ostavljamo novac. Protiv amazon sistema nemam ništa protiv.

Da li ste za to da se računi za komunalije izdaju samo online, preko mail-a dobiješ i rešeno? Računi bi bili jeftiniji, otpad bi se smanjio, ne bi ljudi išli u poštu da čekaju red, i tako dalje. Naravno, ko želi kovertu, može da dobije kovertu, i kao u telenoru, lupam 50 kinti skuplje košta i to je to.
Tako je i sada ali nikada nisam "čekirao" tu opciju iako negde olakšava stvari. niti vidim neku opciju smanjivanja otpada jer se povećavaju drugi zagadjivači. Može i tu biti propusta, propustiš mail, zaboraviš da pogledaš... isto kao i da ti ne dodje račun. Npr primer kompletne digitalizacije sam video u Švedskoj i u tom trenutku mi se nije svidelo, verovatno jer nisam navikao na to. Dakle idem na ž. stanicu da kupim kartu kad šaltera nema. Ne znam ni kad polazi voz, ni koji peron, čak i perone ne vidim, ne znam gde da gledam... a ja nemam ni jednog čoveka koga mogu da pitam za informacije. Postoji samo jedan aparat gde se kupuje karta i to je to, a ja sam mislio da je bankomat jer izgleda isto. Srećom bilo je ljudi na stanici pa su mi objasnili šta i kako. U Stokholmu npr postoje i šalteri verovatno zbog turista. Hteo sam u gradski prevoz ali trebam skinuti neku njihovu aplikaciju, pa nešto skenirati, ne znam da li se plaća karticom unapred.. dobro tu bi se nekako i snašao ali me mrzelo da izučavam sistem da bih otišao do muzeja kog sam hteo.
 
Prica o kompanijama koje dodatno naplacuju stampane racune jer ne zele da trose papir je otprilike u rangu Deleza koji dodatno naplacuje biorazgradive kese jer im je kao stalo do ekologije.

U realnosti:
- niti im je stalo do ekologije
- niti ekstra profit od kesa ulazu u ekoloske napore
- niti ulazu u druge humanisticke napore, jer da ulazu, za pocetak ne bi bacali brda hrane
- niti ekstra profit od kesa ulazu u vece plate ili bolje uslove zaposlenih (za sta bih rado uvek dao 10 po 10 po dinara...ako znam da ce to znaciti koju hiljadu vise svim radnicima)
- niti se otpad i zagadjenja osetno smanjuju od toga
- niti su kese biorazgradive u propisanoj, i meri koju Delez tvrdi
- niti moraju da naplacuju najlon kesu 10 dinara nego je dovoljno da predju na papirne, od recikliranog papir (kao Lidl) i time olaksaju zivot i sebi i radnicima i potrosacima

Isto vazi i za te price "hajmo na e banking, e racune, e druzenje, e skole, e ovo e ono... jer nam je stalo i jer ce svima biti bolje." U realnosti, nikome nije bolje, a upravama takvih kompanija ne da nije stalo nego... puca im do Prokletija pa i preko.

P.S.
A posledice e-skolstva i e-studiranja ce se tek videti u narednim godinama. Kao i posledice svega ostalog "e - "...
 
Poslednja izmena:
Ono što je još zanimljivo što sam čuo iz prve ruke od člana porodice koji je radio u Planeti (sportska oprema). Često im se dešavalo da ljudi dodju, isprobaju neki artikl, nadju veličinu koja im odgovara i onda kažu hvala naručićemo online. Da li zbog toga što ih mrzi da nose kese po tržnom centru ili zato što su nekada stvari jeftinije online, ili zbog oba, ali je činjenica da se to dešava i dešavaće se sve više. A to direktno smanjuje profitabilnost samih radnjih što dugoročno dovodi do zatvaranja tih radnih mesta.
Pa sami su krivi što je online jeftinije. Ovo sam viđao i viđam redovno. Prošle godine poslednji put sa bratom gde je online bilo 700 dinara jeftinije, ALI kao može ista cena ako imaš njihovu karticu, pa otvaraj karticu i onda da li da lažeš broj telefona (zbog verifikacije ili ne) jer nisi siguran da li će te spamovati sa reklamama ako ostaviš legit broj...
 
@mariks u principu se slažem sa svim što si napisao. Ja namerno ostavljam opciju da možeš sve da radiš kao do sad, pre svega jer imamo stanovništvo relativno staro i koje ne uči nove tehnologije, ne zna mail da otvori a ne nešto više. Tvoju situaciju u Švedskoj razumem, i sam sam stekao slične utiske, ali to je kao kad ideš novim autoputem, ti ne znaš baš kojom petljom se iskuljučuješ, ili koji pravac da pratiš na mostaru, ali kad jednom prođeš, to je to, drill je isti svaki put. Možeš da imaš sve kao do sad, možeš da imaš sve na jednom mestu, na nekom akauntu koji je povezan sa državom. Digitalno poštansko sanduče umesto onog od lima, to je sve. I izbegavaš situaciju da ti dolazi privatni izvršitelj jer nisi video neko ročište koje je okačeno u sudu na oglasnoj tabli, kad sam čuo taj debilizam, izneverovao sam. Kao nisu mogli da te nađu i kao ma sigurno će on da obilazi sudove da l ima neko suđenje...

Što se tiče papira koji se troši, to je simbolika samo, to se ne odnosi samo na bele koverte nego na komplentnu svest. Od goriva koje se potroši jer se nose koverte na kućnu adresu, do sortiranja otpada, sve. Hoću društvo koje gleda što brže jednostavnije i efikasnije da ostvaruje svoja prava i rešava obaveze, društvo koje se gura napred, a ne "moraju i pošte da rade, ajde da samo one mogu da vrše uplatu računa", kako je bilo do skoro.
 
Ovaj forum prsti od pogresnih predloga za resavanje problema za koje resenja vec postoje.

Posle racuna od papira, FIZICKIH DOKUMENATA od papira, sada su vidim problem i postarska urucenja i postanski sanducici od lima.


Ja lepo gore rekoh, daj da skratimo vise i da lepo kazemo jasno i glasno da je problem u celokupnom covecanstvu. I da ga zato treba ukinuti i zameniti masinama. I sve reseno.
 
Poslednja izmena:
Inace, jedan od razloga postojanja ljudskih postara, sanducica i pisanih dokumenata jeste i to da mogu da se salju i primaju preporucena pisma i dokumenta. Tako da kad neki sud posalje nesto Peri, da postar da to njemu, vidi ga, svedoci kako potpisuje i prima, dobije potpis i onda ima potvrdu da je sadrzaj primljen. I da ga je primila ona, i samo ona osoba kojoj je to preporuceno i namenjeno. A i za probleme u tim situacijama vec postoje pisana pravila i procedure. Drugo je to sto ih nasa drzava ne primenjuje. Ali razradjeno je i postoji.

Ali sta ce nam to, bolje da se sve salje emailom, jer tako postoji garancija da ce osoba dobiti isti, otvoriti ga, procitati... a ne cekaj... a da, ipak nema garancije... A nema ni dokaza. I na sve to,moze i komunikacija putem emaila da se izmulja i izvrda na sto nacina.

Ali ne... neka. Nema veze. Bitno je da se ukinu ljudi postari, sanducici, racuni, kase... ma menjaj bajo moj sve masinama i bitovima i ima bog da nas vidi.

I te izvrsitelje zameniti masinama ili bitovima. Policiju isto. Ma sve, celo covecanstvo u bitove i mehaniku.
 
Poslednja izmena:
Честа тема СФ филмова а све чешће се помиње и у стварности. Све док се прича да ли су људима потребни роботи, није страшно, страшно је кад се прича да ли су људи потребни роботима.
Немам ништа против роботизације али постепене тако да може да је испрати етичко сазревање цивилизације, док свака форсирана роботизација може да доведе до праве дистопије.
Исто важи и за "е-изацију". е-рачуни, е-заказивање, е-достава и слично све је то ОК, али са е-социјализацојом ударамо у суштину човечанства, јер човек је пре свега социјално биће и бесмислено је и контрапродуктивно дигитализацијом убијати физички-интерактивну социјализацију. Можда боље звучи по српски "дружење лицем у лице". Из истог разлога сматрам да школство треба да остане већински класично, а online настава да се користи само као помоћни метод.
 
Istražitelji Evropske komisije (EK) pretražili su kancelarije nemačke digitalne kompanije Delivery Hero u Berlinu i njenog predstavništva Glovo u Španiji zbog sumnje da su kršile propise o tržišnom udelu. Iz EK su prethodno objavili da su pretražili kancelarije digitalnih kompanija za dostavu koje su pod sumnjom da su se udružili u kartel, piše Poslovni dnevnik.

 

U samom tekstu je tekst 2 poruke koje je dečko poslao... Bukvalno mi se plače... ali bukvalno...

Jeste zloupotrebio lične podatke, ali ti da budeš takvo đubre da ga prijaviš pa to... ne znam šta da kažem na to..

Stavim sebe u ulogu te devojke i ako nisam zainteresovan odgovorio bih mu: "Bila je dobra."

Ako bi on nastavio dalje rekao bih: "Izvini imam dečka, nisam zainteresovana ;)"

Tek posle toga dolazimo na teren uznemiravanja gde bi bilo ok da ga prijavi ako on nastavi dalje...

Je l' udvaranje zabranjeno danas?

Da, on je zloupotrebio, ali je bio pristojan, a ti si bila jadna da ga prijaviš...

Ludilo u kakvom svetu živimo... I zabole me šta je politički korektno, možda treba braniti devojku da je ispravno postupila, za mene je ona đubre...

Ladno brate, ga prijavi... Bukvalno za plakanje... I gde je kraj tome... Samo čekam nešto sledeće tipa pogledao me kao što muškarac gleda u privlačno žensko... Seksistički me je pogledao - bam otkaz!

Gledaj u pod muškarčino, šmekeru, sledeći put ako hoćeš platu, gledaj u pod...

Jeee.. kako super gradimo polno ravnopravno društvo 😄 baš nam ide...
 
Pa ide se ka tome, da.

Muško - ženski odnosi su danas katastrofalni. U svakom smislu i na nivou celog sveta. To se vidi po mnogo fenomena i manifesta, npr i po tome što raste broj frustriranih muškaraca (tzv. simpova) koji su spremni da ženama daju pare za svakakve gluposti, bukvalno daju po 100 evra samo da ih ove pomenu ili pozdrave u chatu. Ništa dodir, ništa čak ni dvosmerni kontakt, samo da ih pomenu, ili da im mahnu ili da im sevnu malo... atributima... I to je to. 100 evra.

Generalno je sve otišlo u MP3 što se ljudskih odnosa tiče. I na nivou celog sveta.

Ja sam srećan što sam našao svoju voljenu osobu i čuvam to što imam, ali naravno ne bez postavljanja određenih granica i uzajamnih pravila. Ali imam dvojicu drugova mojih godina koji su još uvek sami i ne bih im bio u koži. Ne zato što oni ne valjaju, nego zato što sve što valja od drugog pola je već zauzeto, a ovo što nije ima bolesne prohteve a često i falinke u glavi. A mnoštvo tih falinki su im usadile kulture i pokreti oko njih. Pošto se sve globalno srozava, čovečanstvo je postalo obesno i opičeno i onda ne zna više šta će sa sobom pa se okreće autodestruktivnim i patološkim ponašanjima i praksama.

Samo što ovo nije tema za takvu raspravu tako da neću dalje dužiti o tome. Ali da, muško-ženski odnosi su katastrofa danas. Kao i SJ i PC kancer kulture koje su doprinele tome.
 
Poslednja izmena:
Pričamo o nekim društvima gde je princ koji poljupcem probudio Trnovu Ružicu proglašen nasilnikom jer je poljubio princezu bez njenog pristanka.
Ali što je najgore, preliće se to otom potom i kod nas. Neće odmah, neće skoro, ali otom potom hoće. Svaka fekalija koju neko obesno društvo (USA, EU, Japan...) istovari u svetske vode, pre ili kasnije dopluta i do Srbije i trajno se nataloži ovde.
 
Ja ću sada malo da izdvojim svoje mišljenje i da kažem da mi gut feeling govori kako je cela ova priča izmišljena. Napomena: nemam dokaz.
 
A što, jel misliš da se slične stvari ne dešavaju svakog dana na sto drugih mesta i u sto drugih varijacija (ali isti princip i isti uzrok) ?


Pa ja sam lično pre par nedelja na stajalištu u Kolarčevoj, dok sam čekao 26, gledao kako momak tinejdžer, sa drugarom, skroz normalnog izgleda i ponašanja, prilazi paru devojaka njegovih godina i kaže nešto u smislu ''Ćao, ja sam Jovan'' i pruža ruku a ove dve ćutke prolaze pored njih kao da su gubavci. Ali ne preterujem ni u čemu. Momci su bili skroz normalno obučeni i skroz se normalno ponašali (osim što su možda ispali slabići u očima klampačica što su čekali ispred pekare) a ove čak i nisu bile neke upadljivo nafurane splavaruše nego ovako, vizuelno, prosečno obučene i ok izgleda. I opet su ih oduvale kao poslednja smeća.

Znači ako pristojan momak dobije takav tretman od prosečne beogradske klampačice, što ne bi bilo moguće da neki drugi momak, od onih još više nafuranijih, dobije još gori tretman i osvetu.
Njima se bre danas od malena usađuje da su male princeze i savršenstva, znate li vi koliko ih ima koje bi pre 20 godina dobile dijagnozu i terapiju... Kad se na te patologije dodaju i ostale SJ i PC fekalije koje im dodatno pumpaju ego i obmanjuju ih glupostima, dešava se ovo što se dešava po Murikama i Japanima, a uskoro sve više i kod nas.


Ako se dobro sećam, za Majka Pompea su rekli da ima praksu da odbija da bude nasamo sa bilo kojom ženskom osobom bez svedoka duže od par minuta. Baš zato da ne bi posle bilo raznih zloupotreba i laži. Da li je to njegov realan strah (ipak je političar, i to u vreme jakih previranja i podmuklosti u Americi) ili samo njegov protest i slanje poruke, ne znam. Ali sama činjenica da su neka društva došla dotle govori da treba svi da stavimo prst na čelo i malo razmislimo o nekim stvarima. Ili to, ili asteroid.
 
Poslednja izmena:
i kaže nešto u smislu ''Ćao, ja sam Jovan'' i pruža ruku a ove dve ćutke prolaze pored njih kao da su gubavci.
Jbt tužno... i šta posle da rade sem da bleje ispred dragstora sa još 3 ortaka uz pivo... u tome će im proći mladost ako nemaju skupe stvari i skup ferari...

Al znaš šta je fazon, koliko se to preokrene već u 30tim a da ne govorim o 40tim... Prilično su očajne i prilično smo u prednosti sada... A ja se pitam gde si bila kad si bila mlada 😅

Al dobro ipak dođe nekako na svoje... ali biti heteroseksualni mlad muškarac danas nije lako... ali kažem nek se strpe, biće u prednosti kasnije...

Kakve princezice, ja da imam ćerku na sport neki bih je odmah poslao... Ja sam u detinjstvu sa sportistkinjama uspostavljao najzdravije odnose, kao i sa onim finim, normalnim devojkama kojih je uvek bilo, a izbegavao umišljene ribetine...
 
Pa tužno, naravno da je tužno. Kao i ono kad ispred klubova gledaš svite doteranih muškaraca i svite doteranih devojaka, i jedni i drugi se spremili i skockali da bi narednih 6 sati sedeli u separeu (to omiljeno, kultno mesto bez koga nema života) i gledali se preko cele sale.

Zato sam ja u klubove išao samo po moranju, na ekskurzijama ili da učinim nekome. Inače su mi se uvek gadili. Iz više razloga, ne samo zbog profila koji ih posećuju. Jer se još 2000ih pojavio taj fenomen - gleda ona njega, gleda on nju i to je kul. Ali ako on priđe i proba nešto, i ako samo 1 stvarčica nije kako je ona zamišljala, sledi volej. I onda njega prozivaju ostali u ekipi, a ona sa drugaricama radi restrospekciju voleja i smeje se kakva je ledena kraljica ispala.

Zato se bilo šta ozbiljno i ne traži po klubovima i žurkama. Samo što svake godine i van tih mesta postaje sve teže. Eto recimo kao taj mali ispred pekare, skroz normalni dečaci i normalan pristup a dobili tretman kao da su duhovi. I naravno da sa svakim takvim dešavanjem će njemu samopouzdanje i volja biti sve manji i manji. I onda odeš na net i čuješ za ludake koji daju pare da im ova mahne rukom ili sevne onime... jbt... Ženska pažnja postade smisao života bogte. I to pažnja koja se meri sekundama... Brate...
Al znaš šta je fazon, koliko se to preokrene već u 30tim a da ne govorim o 40tim... Prilično su očajne i prilično smo u prednosti sada... A ja se pitam gde si bila kad si bila mlada 😅
Da, ima toga svakako. Ali koliko njima posle 30te poraste ta svest, toliko tu svest opet zamagle ovi trendovi i kanceri koji im tovare mozak svim i svačim. Imaš članke u fazonu ''kako da ostanete same i budete srećne'', pa čak i čitave knjige na tu temu. Zatim sve i svašta na tematiku ''ja, ja i samo ja i samo da meni bude lepo, pa makar crkla sama''. I onda ih tovare svim tim. Naravno, više je toga na zapadu ali kako naši klinci svake godine sve više koriste engleski, naravno da sve manje čitaju ovdašnje stvari a sve više te zapadnjačke. A i kažem, svaka kakica ispuštena u obesnim i opičenim društvima, pre ili kasnije nađe svoj put i do Srbije. I primi se ovde vrlo dobro. Ove naše su ionako bile uobražene još pre izrađanja SJ i PC 2010ih, a ovo sad im je tek leglo ko kec na desetku. Možeš da budeš psihijatrijski slučaj a da se ponosiš time i da dobijaš hvale i medalje što si takva, ako si žensko. Čim ti neko zasmeta - op, prijava za silovanje i čak i da ga ne osude, dovoljno si mu se us**la u život i ovako. Ovde ne govorim o slučajevima nalik Lečić ili Aleksić, govorim o čistim osvetama i nameštaljkama poput ove iz teksta i slično.
 
Vrh