Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

dsc09257.jpg

dsc09256.jpg
 
Mora da se prizna da je sadnja formiranih stabala uradjena odlično - primila su se skoro sva. Za tri-četiri godine biće Bulevar lepši nego ikad. Što se mene tiče, ovom zamenom drvoreda gradonačelnik se izvukao za dlaku. Najpre je arogantno branio seču, da bi - kad je shvatio da je u.ro motku - pronašao iznenadjujuće dobro rešenje.
 
Mora da se prizna da je sadnja formiranih stabala uradjena odlično - primila su se skoro sva. Za tri-četiri godine biće Bulevar lepši nego ikad. Što se mene tiče, ovom zamenom drvoreda gradonačelnik se izvukao za dlaku. Najpre je arogantno branio seču, da bi - kad je shvatio da je u.ro motku - pronašao iznenadjujuće dobro rešenje.
 
Nije Bulevar jedini gde je to trebalo da se uradi. Za mene licno, ne moze da ga izvuce nikakav potez. Tolke pare, za secu, a potom za kupovinu gotovih stabala... pametnije je to moglo da se iskoristi... toliko
 
Ne znam, a voleo bih da znam.
Novi platani su dobro, lepo rastu, i mi Beogradjani treba da budemo veoma, zahvalni srecni sto imamo takve sugradjane, koji su bili spremni da se organizuju i izdvoje znacajna materijalna sredstva da bi pokusali nekako da nadomeste nestanak velikih platana.
 
Novi platani su dobro, lepo rastu, i mi Beogradjani treba da budemo veoma, zahvalni srecni sto imamo takve sugradjane, koji su bili spremni da se organizuju i izdvoje znacajna materijalna sredstva da bi pokusali nekako da nadomeste nestanak velikih platana.
Ja bih ipak bio srećniji da nismo morali da dođemo u situaciju da skupljamo za platane...
Bolje bi bilo da je ostao stari drvored a da je bulevar dobio biciklističku stazu i da se u okviru rekonstrukcije odmah kopao tunel za teški metro.
 
niks":27fb1xr5 je napisao(la):
Novi platani su dobro, lepo rastu, i mi Beogradjani treba da budemo veoma, zahvalni srecni sto imamo takve sugradjane, koji su bili spremni da se organizuju i izdvoje znacajna materijalna sredstva da bi pokusali nekako da nadomeste nestanak velikih platana.
Ja bih ipak bio srećniji da nismo morali da dođemo u situaciju da skupljamo za platane...
Bolje bi bilo da je ostao stari drvored a da je bulevar dobio biciklističku stazu i da se u okviru rekonstrukcije odmah kopao tunel za teški metro.

... i da na svetu nema rata i dečijih suza :D

(izvini, bilo je jače od mene)
 
Homer Jay":2up5pkrk je napisao(la):
niks":2up5pkrk je napisao(la):
Novi platani su dobro, lepo rastu, i mi Beogradjani treba da budemo veoma, zahvalni srecni sto imamo takve sugradjane, koji su bili spremni da se organizuju i izdvoje znacajna materijalna sredstva da bi pokusali nekako da nadomeste nestanak velikih platana.
Ja bih ipak bio srećniji da nismo morali da dođemo u situaciju da skupljamo za platane...
Bolje bi bilo da je ostao stari drvored a da je bulevar dobio biciklističku stazu i da se u okviru rekonstrukcije odmah kopao tunel za teški metro.

... i da na svetu nema rata i dečijih suza :D

(izvini, bilo je jače od mene)

:kk: Za početak je dobro da Đilas više nije gradonačelnik . U to ime jedno :vops: posle 22:00 h
 
Полако са тај вискић. Мислим да ћемо га правити од блата, јер са овима који долазе, долази и озбиљно посељачење. Пуно је гладних јуноша из Алтине који једва чекају деобу плена. А лепили се плакати, викало "Ђилас лопов" по улици, заслужило се...
 
Dobro, bre, drugari, ne moramo svaku temu da pretvaramo u predizborno prepucavanje :vops:
 
Ja ne bih bio ni toliko uplašen. Ne može toliko drastično da bude. Điki je pratio Tadića i zavitlavao se. Ako je Ustavni sud proglasio prohibiciju posle 22h neustavnom onda to moraš da poštuješ, to je vladavina prava, dakle, pravo je iznad gradonačelnika i predsednika republike.

Platani su, kako su stručnjaci rekli bili mahom bolesni i stari. Ako je tako, onda je moralo da se poseče. Ovi gotovi drvoredi su brži i mislim da je taj potez dobar za BKA jer je tamo hlad izuzetno potreban. A taj metod se odavno promenio u Požarevcu, s tim da je drveće neku godinu kuburilo tzv efekat činije..

Za metro se slažem, ali mi nemamo neki generalni plan svega pa da možemo da diskutujemo o tome.

Homere svaka ti dala! :D
 
Niks mozes da trazis od zelenika ko je i zasto izdao nalog za sjecu stabla i da pitas sta ce biti posadnjeno ili da prijavis komunalnoj inspekciji da nedostaje drvo te da isto treba zasaditi
 
sizif":14gyxsid je napisao(la):
Полако са тај вискић. Мислим да ћемо га правити од блата, јер са овима који долазе, долази и озбиљно посељачење. Пуно је гладних јуноша из Алтине који једва чекају деобу плена. А лепили се плакати, викало "Ђилас лопов" по улици, заслужило се...

Та здравица је више у част демократије. Није добро да једна странка влада 12 година без икакве контроле (кад се сетим да сам гласао за исте ... ), практично без опозиције која је била неприхватљива за свет.
Сада кад су сви начелно демократе може да се прича и о конкретним стварима.
Смењивост је одлична ствар за демократију и нас грађане као што је и слободно тржиште и конкуренција добра за економију и потрошаче.

direktor":14gyxsid je napisao(la):
Niks mozes da trazis od zelenika ko je i zasto izdao nalog za sjecu stabla i da pitas sta ce biti posadnjeno ili da prijavis komunalnoj inspekciji da nedostaje drvo te da isto treba zasaditi

Вероватно би ми одговорили нешто у стилу : "Посекли смо 500 стабала јер нам се може, шта мислиш да ћемо теби да се правдамо за једну брезу, дечко ај пали!" :)
Шалу на страну, можда и хоћу...

Сад кад мало шире погледам, све грешке (које ја сматрам да су грешке) од моста на ади до булевара произилазе из урбанистичког преврата и напуштања концепта метроа зарад умпа и лрт-a. Па тако кривица бившег градоначелника и није толика колико се чини. Он је морао да прати важећи план. Е сад кривица јер се урбанистички план није променио... ово сигурно не иде лако.
 
niks":usoluzam je napisao(la):
Da li zna neko zvanično zbog čega je posečena breza na bulevaru ispred opštinskog odbora demokratske stranke? Dobro se sećam tog stabla, bilo je zdravo i lepo.

thumbnail.php


izvor:
http://www.e-novine.com/drustvo/91207-Poslednja-ilasova-testera.html


Čak vas je nesrećna breza na već memorijalnom Bulevaru, ispred zgrade Demokratske stranke na Zvezdari, toliko nervirala da ste je testerom isekli par dana uoči smene u Gradskoj skupštini; ima se, može se, neće vam, Dragane, fucking breza zaklanjati pogled na žuto-plavu zastavu koja se vijori pokretom vašeg poraza. A to ste vi, u stvari: osvetoljubivi, nervozni, nadrkani što postoji e-netko ko vas otvoreno ne voli, što vam je nepojamno; želite da vas obožavaju, volite da vas svi vole, sanjate da ste Vođa, jer, kao Vođa, sve najbolje znate
thumbnail.php


http://www.e-novine.com/kolumna/petar-lukovic/91277-Tehniki-memoriam-sad-adio.html
 
Vrh