Šta je novo?

Savski trg

Да ли је трг предат на одржавање и ко је задужен за њега, зеленило и чистоћа или приватници који одржавају по БнВ?
 
Tragedija kako se odrzava najlepsi trg u Beogradu...
А трагедија је и колико међу нама има некултурне ст****, која баца пикавце и лименке у цвеће. И ту нема правила, можеш видети тинејџера од петнаест година како то ради а може бити и човек од 40- 50 година. Нема кажњавања, такви једино језик казне разумеју.
 
Kako da kaznis one nesrecnike uvijene u cebad iz Avganistana majke ti, nit imaju para niti dokumente. Resenje je dislocirati ih negde.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Свако мора да буде подложан санкционисању за недела, или немамо систем. Нек ангажују и полицију и жандармерију ако је милицајцима то тешко. Или смо држава са правилима или нисмо. Могу се макар упозорити да покупе своје смеће.
 
Sto se ne prijavis kao volonter pa odes da ih edukujes nego sipas demagogiju preko tastature. Drzava to je narod prema tome mozes slobodno da das primer kako se to radi.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Eeee, ja sam mislio to da uradim ali ne stižem od svog posla.
Pa sam pričao sa kolegama da se nekako organizujemo ali su mi onda rekli da se to tako ne radi nego da postoje ljudi kojima je to posao a da mi radimo svoj posao i da kroz poreze i ostale takse "finansiramo" te ljude da obavljaju njihov deo posla.
JBM li ga, meni je to delovalo logično u tom trenutku...
Ali kad ti kažeš da treba da bude tako možda je i to logično...
 
Zato sam i pomenuo koren problema - ljudi su samoživi, nevaspitani i nedovoljno obrazovani, gledaju samo svoje dvorište. Kada bi obrazovanje (o reciklaži, zagađivanju, životnoj sredini) i vaspitanje (javni interes, osećaj zajednice i pripadanja, svest o tome da su javni prostori svačiji, a ne ničiji, osvešćivanje prisustva đubreta svuda, itd.) bili poboljšani, verujem da bi se bacanje đubreta umnogome korigovalo.
 
Sto se ne prijavis kao volonter pa odes da ih edukujes nego sipas demagogiju preko tastature. Drzava to je narod prema tome mozes slobodno da das primer kako se to radi.
Зато што имамо плаћену службу надлежну за комунални ред и зове се комунална милиција.
Понашање миграната је такво зато што су видели да могу без проблема да бацају смеће где год пожеле. Миливија и полиција могу да их накар опомену. А то што су странци није оправдање.

Сећам се пре неких 5 година када сам претрчавао ту баш на Савском тргу како би са окретнице 601 стигао брже на БАС уместо да се враћам на семафор, иза ћошка ме је сачекао саобраћајац и казнио. Иза мене је наишао и неки туриста који је био запрепашћен када је чуо да се у Србији кажњава за прелазак ван пешачког пошто је саобраћајац и њега казнио. Нема оправдања за нерад надлежних служби.
 
Slažem se, ali mislim da je eksplicitno fokusiranje na migrante obojeno iživljavanje. Da je ostatak Beograda blistav, mogli bismo da pričamo o migrantima. A i migrantima to ne bi palo na pamet da nisu videli od lokalaca da može. Prema tome, oni su trenutno zanemarljivi.
Ta komunalna milicija, recimo, ne može, ili neće, da uhapsi ove idiote koji svaku banderu, klupu i ravnu površinu u gradu oblepe reklamama OTKUP LAPTOPOVA na kojima uredno ostave broj kojim možete da ih kontaktirate. Kako onda da pričamo o sankcionisanu bacanja đubreta, pisanja grafita i drugih stvari, kada ljudi koji doslovno ostavljaju kontakt za sobom i dalje zlostavljaju ovaj grad nekažnjeno?
 
Pa negde svakako treba početi. Mada, moram da priznam, da ni gradske službe ne odnose đubre na vreme i kad se spada. Ima park u Mirijevu, lokalci ga zovu "Stazice" ispod Maksija između stajališta "Stojčino brdo" i "Selište". Ume da ne vidi đubretare i po nedelju dana.
I prijavljuju ljudi. Ali se oni pojave kad oni žele.
 
Prosle nedelje ispred mene u Kondinoj idu dve dame u 50-im, Ceca Bojkovic stajl, i jedna neprimetno baci opusak koji se jos pusio bas meni pred noge, nije se ni okrenula da pogleda ima li nekog iza ili da ne daj boze ugasi cigaretu na kanti za smece u blizini. Ima problematicnih u svakom segmentu drustva, toliko toga treba da se menja u svesti naroda.
 
Sto se ne prijavis kao volonter pa odes da ih edukujes nego sipas demagogiju preko tastature. Drzava to je narod prema tome mozes slobodno da das primer kako se to radi.
Mogao bi ti da da radiš nešto korisno po gradu, umesto što prosipaš demagogiju i hvalospeve preko tastature.
 
IMG_20220910_145719.jpg
 
Савски трг

Део код БАС-а где је водоскок који још није прорадио:



































Спољних уређаја за стару црпну станицу је све више; могли би, бар, боље да се замаскирају:












 
Poslednja izmena:
Vrh