Šta je novo?

Savski trg

46a0c98f25ed440d328f8435780ab720.jpg

ebd9e74f6ada17b1e2f03fe9bc306cfa.jpg



neverovatno ingeniozno rešenje platoa...totalna izopštenost stanice..gledam obične ljude koji gledaju i pitaju se "što ovo ovako?"

i sa onim ogledalom se baš i nisu usrećili...nema baš osećaj beskonačnosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za gužvu će verovatno da kažu da je inteligentnom sistemu upravljanja saobraćaja potrebno nekoliko dana da prikupi podatke i da će onda stručnjaci da sve to lepo ispreprogramiraju. Da mi je samo znati kako su nekada podećavali semafore...
 
Споменик...
 

Prilozi

  • 07_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    07_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    181 KB · Pregleda: 1.326
  • 06_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    06_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    270,5 KB · Pregleda: 1.316
  • 05_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    05_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    360,9 KB · Pregleda: 1.324
  • 04_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    04_Савски Трг_АГ_2021.jpg
    285,7 KB · Pregleda: 1.325
Verovatno će se stanje sa saobraćajem popraviti malo kad 56,52 i 53 ne budu išli više preko Savskog trga kad završe raskrsnicu sa Balkanskom i Gavrila Principa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818807#p818807:kjfg94ms je napisao(la):
Giorano Angelo » 30 Jan 2021 05:57 pm[/url]":kjfg94ms]Споменик...
file.php

da su napravili svetleci mac, ko kod dzedaja, moglo je i bez volkih bandera naokolo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818818#p818818:2dgf1n9u je napisao(la):
Labud » 30 Jan 2021 06:31 pm[/url]":2dgf1n9u]Verovatno će se stanje sa saobraćajem popraviti malo kad 56,52 i 53 ne budu išli više preko Savskog trga kad završe raskrsnicu sa Balkanskom i Gavrila Principa.
I kada puste tramvajski saobračaj, i sve predviđene automobilske, sad zatvorene, rute. Popraviće se, definitivno. :mrgreen:
 
Cekao sam 20 minuta iz pravca Savske, treba da skrate crveno svetlo na raskrsnici sa Sarajevskom tu se pravi čep.
 
Ja sam se danas peške spuštao Nemanjom od NBS do Savskog trga...
Cela ulica je bila u kolapsu... nisam siguran za deo iznad Kneza Miloša, ali je semafor na ukrštanju sa Kneza Miloša, iz pravca Trga ka Slaviji pravio čep u tu su već vozila krenula da se gomilaju... čep se spuštao niz celi donji deo Nemanjice i prenosio na semafor na Trgu, a onda niz Karađorđevu.

Ne znam o čemu se radi, čudno je, ali ne čini mi se da je problem bio na samom Trgu, nego iznad....
Da li je narod navalio kolima da baci pogledn na spomenik (inače Trg je bio krcat narodom) ili je nešto drugo u pitanju, ne mogu da shvatim.
Ali da je bio kolaps, bio je...

U svakom slučaju, AKO kolaps bude kad se sve saobraćanice otvore, onda nešto ozbiljno ne valja...
Ali svakako da je sada rano da o tome sudimo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818783#p818783:1k56c1sq je napisao(la):
Giorano Angelo » Sub Jan 30, 2021 5:37 pm[/url]":1k56c1sq]Гужва на СТ и дезоријентација голуб(ов)а на улици (пешачки прелаз према Немањиној улици).
file.php

Evo o ovome govorim - čep je bio gore na semaforima, a ne na samom Trgu...
 
Gledao danas oko 17h par minuta na Naxi kamerama.. pa ono je opšti haos! Iz pravca Karađorđeve je za to vreme prošlo barem 7-8 vozila šinama + 2 međugradska busa (videli na Vesićevim renderima da je 3+3) a najveći su"biseri" ovi, što iz istog pravca prilikom skretanja u Nemanjinu blokiraju raskrsnicu.. :bash:
 
Тако је ,општи је хаос. Ја сам прекључе више од 20 минута покушавао да се из Савске укључим ка Економском факултету. Нама таман отвори зелено,али шта вреди када је раскрсница блокирана возилима каја иду од Економског факса ка Немањиној и тако у круг... Богами неће ово ваљати, мора се нешто мењати...
 
Ljudi, je li danas nešto suštinski drugačije u smislu propusnosti saobraćajnica u odnosu na pre sedam dana, pre otvaranja trga?
Šta se moglo desiti?

Ovakva gužva nije bila za vreme izgradnje trga...

Aj sad realno, manite politike... šta se moglo desiti?

Pa ne mogu da verujem da gužva subotom uveče plus blejači u kolima prave ovoliki haos...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818826#p818826:2s27axyc je napisao(la):
Perkan » 30 Јан 2021 05:51 pm[/url]":2s27axyc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818783#p818783:2s27axyc je napisao(la):
Giorano Angelo » Sub Jan 30, 2021 5:37 pm[/url]":2s27axyc]Гужва на СТ и дезоријентација голуб(ов)а на улици (пешачки прелаз према Немањиној улици).
file.php

Evo o ovome govorim - čep je bio gore na semaforima, a ne na samom Trgu...

Перкане, гужва је почела још на Старом савском мосту. Ишао сам трамвајем, а боље да сам ишао пешке... Херцеговачка у БНВ-у је била препуна у оба смера.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818841#p818841:2skmsowt je napisao(la):
Perkan » Sat Jan 30, 2021 7:59 pm[/url]":2skmsowt]Ljudi, je li danas nešto suštinski drugačije u smislu propusnosti saobraćajnica u odnosu na pre sedam dana, pre otvaranja trga?
Šta se moglo desiti?

Ovakva gužva nije bila za vreme izgradnje trga...

Aj sad realno, manite politike... šta se moglo desiti?

Pa ne mogu da verujem da gužva subotom uveče plus blejači u kolima prave ovoliki haos...
sustinski se promenilo u odnosu na vreme pre rekonstrukcije. ocigledno sada je losije. sa aspekta funkcionalnosti fijasko od rekonstrukcije
 
Daj molim te, istim ulicama ide saobraćaj i večeras kao i pre sedam dana...
Ako trg pod rekonstrukcijom, sve sa kamionima i mašinama ne čepi saobraćaj, iz kog razloga bi završen trg čepio saobraćaj?

Opet vas pitam, šta može biti u pitanju, jer očigledno je da ovo nema veze sa trgom?
 
St0ka koja blokira raskrsnice. Ne samo ovde nego svugde. Mora da se ubaci pa to ti je. Zna da će da čeka, zna da će da blokira sve ostale, ali vala majci mora pa crko.
 
Безброј оправданих разлога за негодовање и фрустрацију, али свеједно побољшање. Необјективно је тврдити супротно, само зато што ми владајућа екипа није по вољи.

Ако ништа друго, радује ме што је ово прелепо здање коначно реновирано, и што ће опет имати намену.

А радује ме и то што је Стефан Немања, коначно, добио свој споменик у српској престоници, ма колико том споменику имао штошта замерити.
 
Iskoristiću ovu diskusiju o gužvama širom grada da okačim jednu (umerenu) zezanciju koju sam napravio juče posle rasprave o aktuelnom planu za metro:
metro.jpg
 
Шта да се ради, кад је Вођи било потребно да србиује баш на Савиндан, како би прикрио чињеницу да у туђе руке предаје највеће светиње Цркве којој је Свети Сава ударио темеље.
 
Ne znam za druge, ali za mene rasklimatane ploče umesto asfalta nisu poboljšanje.
 
Де, не претерујмо! На сликама изнад се не виде укупно ни два квадратна метра поплочаног простора.

Да је призор поражавајући, јесте, али није цели простор у оваквом стању. Део око самог споменика је прилично солидно одрађен.
 
Bože me sačuvaj, ovo ko da su osnovci slagali :)
Gdje je ovo? Tamo bočno, prema Autobuskoj stanici?
 
Vrh