Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

Bulevarac":2fw39i08 je napisao(la):
@stf ti zelis da nas prebiju na nasipu odmah gore ? :mrgreen:
Mislim da je jos rano za takve akcije, trebalo bi jos ljudi informisati, ja to pokusavam i na Benchmark forumu, gde postoji vrlo posecena tema o biciklizmu, pa su se vec javili biciklisti koji isto zele da usetvuju na neki nacin u realizaciji akcije da se tamo uvede red, dobije pesacko.biciklisticka staza u duzini od 8km, ali i sruse nelegalni objekti koji onemogucavaju pristup reci. Ima osoba i sa NBGD, iz tih blokova, kojima je sigurno jos teze jer se secaju kako je nekada tu bilo, a kako je danas, pa imaju motiv vise da se nesto uradi. Postoji i cikloberza, ja tamo nisam clan, ali bi trebalo i tamo informisati bicikliste, verujem da su oni najspremniji da se zaloze da se uvede red na nasipu.
Pre svega bi trebalo podneti predlog, ili zahtev nadleznom organu (ne znam da li je to sekretarijat za saobracaj) da se tamo obelezi pesacko/biciklisticka staza, jer ne znam da li je iko do sada to trazio. Mozda oni to prihvate odmah i naloze da se obelezi pesacko/biciklisticka. To bi bilo odlicno, ali ako odgovore da zbog necega ne moze pesacko/biciklisticka onda ih treba stisnuti i doci im ispred kancelarije sa peticijom...........

Ovde sam se prepoznao i podržavam predlog.

Najviše bih voleo da "nadležni" odgovore kako nema uslova za biciklističku stazu, ili kako put na nasipu nije bezbedan za bicikliste - jer ako nema uslova za biciklističku stazu a kamioni mogu da prolaze ili ako put nije bezbedan, zbog čega nije bezbedan, znog kamiona i automobila koji tuda ne bi smeli da prolaze?
 
Svaki auto ili kamion koji prođe tim nasipom krši zakon. Znači da neko ne radi svoj posao.
 
Pa kako ce saobracajc da kaznjava svog sefa pa da dobije sanjenej plate premjestaj u tutin ,kad policajske glavonje su se zavikendicile
 
Kada građanska inicijativa pritisne ne može da se ćuti i saginje glavama. Dakle na nama je.
 
@relja, najbolje bi bilo da prihvate razuman predlog koji je u interesu vecine, te da nema potrebe da se i sa time smaramo, videcemo.

Evo sada sam napisao predlog, ukoliko smatrate da treba nesto dodati, oduzeti ili drugacije formulisati, napisite, pre nego sto predlog odnesem u Sekretarijat za saobracaj (verujem da su oni nadlezni).

Postovani,
Zamolio bi Vas da obelezite pesacko/biciklisticku stazu na nasipu u Bloku 45, posle sljunkare sve do Ostruznickog mosta, u duzini od oko 8km. Na tom istom nasipu se vec nalazi pesacko/biciklisticka staza koju mnogi sugradjani koriste svaki dan za setnju/rekreaciju. Ovim predlogom bi se postojeca pesacko/biciklisticka staza produzila do Ostruznickog mosta. Sugradjani svaki dan koriste za setnju /rekreaciju i deo istog nasipa koji nije obelezen kao pesacko/biciklisticka staza, od sljunkare sve do Ostruznickog mosta, sto moze da prestavlja opasnost za sve, pogotovo decu koja se tuda voze biciklima, rolsulama, kao I za ljude sa specijalnim potrebama.
 
matakovic":2v5tzfzs je napisao(la):
Svaki auto ili kamion koji prođe tim nasipom krši zakon. Znači da neko ne radi svoj posao.

Izvini, ali odkad je to?

Ja znam da je zabranjen saobraćaj (saobraćajnim znakom) za motrona vozila na delu od okretnice u bloku 45 do prve sledeće rampe z asilazak na šljunkaru, ali nakon toga nije.

Ako govorimo o metalnim rampama koje su prvo podignute, pa sklonjene u stranu, pa zatim, zgodno, odnete i verovatno prodate kao staro gvožđe, onda je u pitanju zabranjen pristup putu na nnasipu svim vozilima, osim onima sa posebnom dozvolom (održavanje nasipa, hitne službe, policija...).

I laičko pitanje - da li u Sekretarijatu za saobraćaj, u MUP ili tako negde, postoji evidencija o ulicama, putevima, njhovoj kategoriji i postavljenim saobraćajnim znacima, signalizaciji?
Jer, ako je na rampi bio okačen znak da je zaobranjen saobraćaj za vozila onda je znak ukraden, ali to ne menja suštinu (ukradeni znak mora da se zameni) - put je zabranjen za saobraćaj, zar ne?
 
Mislim da je po zakonu zabranjeno voziti vozila sem hitnih službi po nasipima ma gde oni bili. Oni su vodoutvrda. Ne mogu sad da tražim po zakonima ali u jednom od tekstova baš tako i piše. Tekstovi po novinama naravno.
 
Protest ako je najavljen, nema ko da ga rastura i tera učesnike. NE organizuje se Gej parada.
 
:? Можда се води као интерна саобраћајница Србијавода или Београдвода, па се пандури позивају на ненадлежност?
 
Danas sam podneo zahtev/predlog za produzavanje postojece biciklisticke staze, od sljunkare do Ostruznickog mosta u duzini od oko 8km. Obzirom da sam dosao oko 16:15 , nisu znali da zavedu, pa samo pecat a u Ponedeljak zovem da mi kazu kome su prosledili i da mi daju broj (standardna procedura). Uglavnom ocekujem neki odgovor u narednih 30 dana, povodom toga.
 
Hvala Bulevarac. Do sad niko ništa nije preduzimao povodom ovog problema pa mislim da još 30 dana ništa ne znači. Čekamo do tada.
 
danas oko 14h sam trcao na ovom delu nasipa i pored novog znaka zabrane saobracaja video ogroman broj vozila i jos gore poprilican broj teskih kamiona koji su vozili zemlju do dela gde su divlje kuce.. prijavio sam beokomu, ali su me uputili na saobracajce, koji se pak ne javljaju na telefon :(
 
Sta nijeavljaju se na 192 saobracajna policija vikend pa rade skraceno do 13h mislim strasno
 
Juce sam okacio fotografije nasipa iz 2007 i 2009 godine, na FB, profil Dr Sapica, obzirom da mi ne odgovara na pisane prijave, a vidimda twituje do 2 ujutro. Na toj njegovoj FB stranici se poziva na saradnju s gradjanima te se najavljuju nova "druzenja" sa gradjanima, ne bi li se resili problemi. Nista mi nije odgovorio na moju fotografiju, ali ju je danas obrisao. Opet sam je postavio i ovaj put upitao zasto je brise, ako vec zeli da zna koje probleme imaju sugradjani na opstini NBGD.
Verovatno ce je opet obrisati i tako, ali kada opet nesto okaci ima da ga spam , dok me ne blokira :)
 
Zato sto i on ima tamo vikendaju mnoge glavbonje neznam sta vide u tom
 
Bulevarac":32dyy83w je napisao(la):
Juce sam okacio fotografije nasipa iz 2007 i 2009 godine, na FB, profil Dr Sapica, obzirom da mi ne odgovara na pisane prijave, a vidimda twituje do 2 ujutro. Na toj njegovoj FB stranici se poziva na saradnju s gradjanima te se najavljuju nova "druzenja" sa gradjanima, ne bi li se resili problemi. Nista mi nije odgovorio na moju fotografiju, ali ju je danas obrisao. Opet sam je postavio i ovaj put upitao zasto je brise, ako vec zeli da zna koje probleme imaju sugradjani na opstini NBGD.
Verovatno ce je opet obrisati i tako, ali kada opet nesto okaci ima da ga spam , dok me ne blokira :)

Промени ти мало пребивалиште :D
Сигуран сам да неку тетку дуго ниси видео... Па касније опет, ако ти нико не покуца пар дана :)
 
Bulevarac":19tagbow je napisao(la):
Juce sam okacio fotografije nasipa iz 2007 i 2009 godine, na FB, profil Dr Sapica, obzirom da mi ne odgovara na pisane prijave, a vidimda twituje do 2 ujutro. Na toj njegovoj FB stranici se poziva na saradnju s gradjanima te se najavljuju nova "druzenja" sa gradjanima, ne bi li se resili problemi. Nista mi nije odgovorio na moju fotografiju, ali ju je danas obrisao. Opet sam je postavio i ovaj put upitao zasto je brise, ako vec zeli da zna koje probleme imaju sugradjani na opstini NBGD.
Verovatno ce je opet obrisati i tako, ali kada opet nesto okaci ima da ga spam , dok me ne blokira :)


Taj lik je bruka i sramota i jedna velika nebuloza stranke kakva je DS ili onoga sto je od nje ostalo. Prosto mi je neshvatljivo kako je moguce da takav lik bude izabran za generalnog sekretara jedne takve stranke, jel su ti ljudi normalni bre sta se desava snjima? Djilas je nesposoban politicar sahranice totalno DS, nikakvu pouku nisu izvukli posle debakla od pre godinu dana vec se sve vise ukopavaju i tonu u haos. Oni "jedina alternativa" naprednjacima, o sacuvaj me Boze ovakvih ljudskih gluposti i nebuloza, jos malo pa ce i Marjan Risticevic biti veca alternativa od njih!!

http://www.youtube.com/watch?v=L9-zIBmdPm0
 
Naišao sam baš sinoć oko 7 na deo nasipa gde su ponovo sađene sadnice i naleteo na ekipu Studia B koja se spremala verovatno da uživo pohvali reakciju grada na brzu zamenu izlomljenih sadnica i nije me mrzelo da ih startujem i kažem da mogu mnogo bitniju priču da prenesu sa dela nasipa posle 45 bloka oko 1km odatle o divlje posečenoj šumi i pretvaranju nasipa u saobraćajnicu.

Iz reakcije videh da ih verovatno više ljudi oko toga već pitalo, tako da su samo rekli "da,da, pogledaćemo i to, znamo..." pa da vidimo, možda nešto i objave mada nešto nisam siguran... Nisam baš hteo da budem bezobrazan pa da uskočim čekam uključenje pa uskočim u kadar :) a verovatno bi mi posle i preselo :)
 
^ super, sto vise ljudi bude upoznato sa problemom, lakse ce se resiti. Primetio sam da su se fotografije koje sam kacio na jednoj grupi u FB, nekako pojavile u nekoj drugoj grupi a da ih ja nisam kacio. Ljudi ih dele sami, to je pravi put za resavanje te bahatosti. barem po meni.
 
Evo tog znakica za zabranu - neznam ko je ga je postavio dal Gangula ili neko drugi ali je smesno brate, znak niko neferma ni 2%. Dok sam slikao 5-6 automobila je proslo prema nasipu i obrnuto tako da predvidjam da ce znakic vrlo brzo proci kao i obliznje komsije javori, nema mu druge:


kej4667.jpg
 
Postavio ga je Sekretarijat za saobracaj, Mirjana Sida, nakon moje pisanje prijave da postave jer ga je neko uklonio, ali i dalje niko ne popravlja rampe.
 
Zapravo, tu bi fantastično legla automatska kamera, koja samo beleži prolazak, kao i za žutu traku. Mada trebalo bi imati u vidu i nekoliko divljih uključenja iza znaka.
 
Nebojsa":3pi34p6u je napisao(la):
Evo tog znakica za zabranu - neznam ko je ga je postavio dal Gangula ili neko drugi ali je smesno brate, znak niko neferma ni 2%. Dok sam slikao 5-6 automobila je proslo prema nasipu i obrnuto tako da predvidjam da ce znakic vrlo brzo proci kao i obliznje komsije javori, nema mu druge:


kej4667.jpg


Ispravite me ako grešim, ali:
1. Znak "Zabrana saobraćaja u oba smera" - označava put odnosno deo puta na kome je zabranjen saobraćaj svim vozilima u oba smera.
http://ltablice.com/saobracajni-znakovi ... ih-naredbi
2. iz ZOBS-a:
Član 7.
........
31) vozilo je sredstvo koje je po konstrukciji, uređajima, sklopovima i opremi namenjeno i osposobljeno za kretanje po putu,
32) bicikl je vozilo sa najmanje dva točka koje se pokreće snagom vozača, odnosno putnika, koja se pomoću pedala ili ručica prenosi na točak, odnosno točkove,
http://www.zakoni.rs/zakon-o-bezbednost ... -putevima/


Ovaj znak, osim što je besmislen dokle god duž nasipa budu postojale vikendice i dokle god niko ne kontroliše i kažnjava kršenje, formalno dovodi i biciklistu kojii vozi po nasipu u prekršaj. Znam,znam, nalazi se na još mnogo mesta kuda biciklisti voze, ali i to je pogrešno, zar ne? Možda je formalno i bukvalno, ali tako je (?).
Ovde bi trebalo postaviti "Zabrana saobraćaja za sva motorna vozila" i tablu "Osim za vozila sa posebnom dozvolom" ili "hitne službe".
 
Fali dodatna tabla tj dopunska tabla ,jadno da nemoze jadnije ,kako su samo nesposobin samo da kazem da dok neprodju izbori nista nece biti uradjeno nazalost
 
Vrh