Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

Ja sam na postu: Beogradske reke i priobalja, okacio slike nelegalnih objekata sa nasoj obali:

viewtopic.php?f=24&t=1394&start=350

Rusenje, nego sta, odmah, danas! Inace na nasip (ka Galovici) je pre neki dan postavljen novi znak za zabranjen prolaz motornim vozilima, mozda je to neki pocetak?
 
Hajde da napravimo facebook grupu, nesto tipa: Vratimo obalu Beogradjanima, mnogo ce biti efikasnije od foruma.
 
Hajde da napravimo facebook grupu, nesto tipa:
Dajte obalu za kuce i ostalim Beogradjanima :D
mnogo ce biti efikasnije od foruma.
 
Za pocetak neznam da li ste ispratili politika je imala vise clanaka oko ovih kuca samo su ih vozali nista nisu nuspjeli
Nin je imao jedan ili 2 clanaka od kojih je jedan na 1 strani ove teme
Nevjerujem da ce neke novine mozda jedino Blic ako im bude politikci odgovaralo
Mozda iskoristiti u kampanji za gradonacelnika
 
boleNBGD":c9nq977e je napisao(la):
Ja sam na postu: Beogradske reke i priobalja, okacio slike nelegalnih objekata sa nasoj obali:

viewtopic.php?f=24&t=1394&start=350

Rusenje, nego sta, odmah, danas! Inace na nasip (ka Galovici) je pre neki dan postavljen novi znak za zabranjen prolaz motornim vozilima, mozda je to neki pocetak?

Ukoliko neko ide ovih dana neka fotografise znak, da imamo kako izgleda, gledacu da dobijem pisani odgovor da su ga postavili, jer su me samo zvali telefonom da mi saopste da je znak postavljen kao sto sam zahtevao. Takodje ukoliko neko srusi znak, isto da napise, da bi omah mogao da prijavim policiji, a i njima da postave novi znak.
 
Ovi su verovatno odgovorni za vikendice, videcu da ih smorim ovih dana.

Vodoprivredna inspekcija
Bulevar umetnosti 2a, tel. 2013-352 (08.30–16.30)
- Nadzor nad izgradnjom novih i rekonstrukcijom postojećih objekata i izvođenje drugih radova koji mogu uticati na promene u vodnom režimu
- Zaštita voda od zagađivanja
- Kontrola kvaliteta površinskih i podzemnih voda
- Nadzor nad radom javnih vodoprivrednih preduzeća i preduzeća koja se staraju o odbrani od poplava
 
:lol:

"Država hajdučija"
 
Drago mi je što se zahuktala tema i uveren sam da možemo da napravimo nešto. Bar da pokrenemo lavinu. Onda ne može nazad.
 
Bulevarac":302rf3ex je napisao(la):
boleNBGD":302rf3ex je napisao(la):
Ja sam na postu: Beogradske reke i priobalja, okacio slike nelegalnih objekata sa nasoj obali:

viewtopic.php?f=24&t=1394&start=350

Rusenje, nego sta, odmah, danas! Inace na nasip (ka Galovici) je pre neki dan postavljen novi znak za zabranjen prolaz motornim vozilima, mozda je to neki pocetak?

Ukoliko neko ide ovih dana neka fotografise znak, da imamo kako izgleda, gledacu da dobijem pisani odgovor da su ga postavili, jer su me samo zvali telefonom da mi saopste da je znak postavljen kao sto sam zahtevao. Takodje ukoliko neko srusi znak, isto da napise, da bi omah mogao da prijavim policiji, a i njima da postave novi znak.

Slikacu i kacim ,samo kisa da stane :)
 
Ukoliko je neko zainteresovan da mi se pridruži ovih dana pa da odemo i fotkamo sve i popišemo šta može da se popiše neka se javi. Ovde na postu neka napiše da li je za kako bismo mogli svi da se dogovorimo.
 
Potrebna je veća grupa, da naš "Šaebilo majmuni" ne bi jurili.
 
Što nas je više to je bolje. "Šaebilo majmuni" ne mogu da nas jure ako smo brži od njih. Šalu na stranu, u grupi je sve lakše. Neće biti nikako dosadno, a ogroman posao ćemo da uradimo.
 
Dolazim.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Hajde da nas bude bar petoro. Veoma sam ozbiljan da ova patrola uradi nešto konstruktivno.
 
@matakovic, mislim da nema potrebe da se eksponiras kod tih vikendica, ko zna kako to moze da se zavrsi. Ima dovoljno materijala i sa Bing maps, Google satelit da se jasno vidi sta je sazidano, i kada. Cesto mozete procitati u medijima da su objekti tu petnaest godina, ali to nije tacno. Vecina objekata je nastala od 2008. godine, mada ih je bilo i ranije, ali samo nekoliko, nakon 2008 nastalo je stotinu novih nelegalnih vikendica.
I danas se tamo zida, sto se vidi po kamionima sa materijalom koji se nesmetano krecu nasipom, gde je i voznja kolima zabranjena, a kamioni ne bi smele ni da pridju.
Za pocetak prijavio bi te novije, da se ne bi pozivali da je to bilo za vrerme Slobe, Tita....

Po meni jedino okupljanje koje bi imalo smisla je ono da se vise ljudi informise o problemu na nasipu, jer malo ljudi i zna da se to tamo desava i nacin na koji se to desava. Trebalo bi uputiti peticiju sa sto vise potpisa, da se tamo obelezi pesacko/biciklisticka staza. Svake godine sve je vise ljudi koji voze bicikle, ima i dosta foruma koji okupljaju bicikliste, pa se njima treba obratiti za pomoc.
Ukoliko se tamo obelezi pesacko/biciklisicka staza, kakva je do sljunkare, nece moci vise tako lako da se vozikaju nasipom, donose materijal za nove kuce...
Parlelno traziti i da nadlezne sluzbe preduzme zakonom predvijene mere prema prekrsiocima, za koje ne znamo koje dovole poseduju, odnosno da li ih uopste poseduju.
 
Ne bih se eksponirao. Nedeljna šetnja i gledanje svega sa distance. Čisto da tom šetnjom i pokažemo jedni drugima da smo rešeni da nešto napravimo. Odličan predlog za mape. Treba uraditi nešto sa tim. Ucrtati koje su nove kuće. Za vreme Slobe i TIta tu je bila šuma.
 
@matakovic, nije to tako lako fotografisati, do vecina objekata ne mozes da dodjes jer su ogradjeni, ima puno pasa, sigurno bi te neko primetio i pitao sta tu radis, jos kada bi poceo da fotografises...
Sa distance neces mnogo toga fotografisati sto vec nije fotografisano i nalazi se na ovom forumu.
Google Earth takodje ima mogucnost da prikazuje snimke po godinama, pa se lako moze videti kada je nastala nelegalna gradnja.
Ne znam kome si zeleo da pokazes i sta, kada kazes: "pokazemo jedni drugima..."
Tamo ima ozbiljnih kriminalaca, kojima nije strano da nekoga prebiju.
Ispadam kao neko zanavetalo, ali i sam lako eksplodiram, pa sam vec nekoliko puta dolazio do tog momenta prilikom nekih mojih ranijih prijava (nema veze sa nasipom), verujem da bi na nasipu moglo to da bude dosta zesce, jer je ulog veci, a i kriminalci su ozbiljniji tamo.
 
Onda da se bacimo na karte? Voleo bih da ljudi učestvuju ozboljno u ovome.
 
@milisav isto sto sam napisao matakovicu vazi i za tebe, nemojte se eksponirati, praviti neke grupe, bojim se da to moze da izadje na lose. Vise cemo da napravimo ukoliko o ovome obavestimo sto vise sugradjna, sakupimo sto vise potpisa za biciklisticku stazu, ili zahtevamo da se objekti sruse i nasip ucini dostupnim za sve. Za tako nesto bi nam trebalo lepo vreme, kartonska kutija, nekoliko fotografija odtsampanih na stampacu, sveska i olovka. Odemo u Knez, Trg , Terazije.. na neko prometno mesto, i molimo ljude da potpisu nasu peticiju. Verujem da ce mnogi zeleti da cuju nasu pricu, i da se potpisu. Kada se pojavimo ispred nekog korumpiranog ili nesposobnog sluzbenika sa nekoliko stotina potpisa, mislim da ce drugacije da reaguju. Bolje da nas 10 ode kod inspektora i pita ga zasto nista ne radi, nego da ide na nasip i siba se sa ovima. Ideja je da resimo uzrok, a ne posledicu. Kada sluzbe budu radile ono za sta su ovlascene i nadlezne, nece biti potrebe za ovakvim akcijama, sto bi valjda i trebalo da nam bude krajnji cilj.
 
Slažem se sa Bulevarcem. Imao sam pogrešan pristup. Većinom zbog toga što sam više emocijama uleteo u ovo. Sviđa mi se ideja za peticiju.
 
A da se okupi nas barem 15-20 i da blokiramo nasip za sve sem biciklista na barem 8 sati uz transparent. Došli bi i mediji, i to bi bio prolaz u javnost ovog problema sa kojim nije upoznata. A nikome ne zalazimo u "posed".
 
@stf ti zelis da nas prebiju na nasipu odmah gore ? :mrgreen:
Mislim da je jos rano za takve akcije, trebalo bi jos ljudi informisati, ja to pokusavam i na Benchmark forumu, gde postoji vrlo posecena tema o biciklizmu, pa su se vec javili biciklisti koji isto zele da usetvuju na neki nacin u realizaciji akcije da se tamo uvede red, dobije pesacko.biciklisticka staza u duzini od 8km, ali i sruse nelegalni objekti koji onemogucavaju pristup reci. Ima osoba i sa NBGD, iz tih blokova, kojima je sigurno jos teze jer se secaju kako je nekada tu bilo, a kako je danas, pa imaju motiv vise da se nesto uradi. Postoji i cikloberza, ja tamo nisam clan, ali bi trebalo i tamo informisati bicikliste, verujem da su oni najspremniji da se zaloze da se uvede red na nasipu.
Pre svega bi trebalo podneti predlog, ili zahtev nadleznom organu (ne znam da li je to sekretarijat za saobracaj) da se tamo obelezi pesacko/biciklisticka staza, jer ne znam da li je iko do sada to trazio. Mozda oni to prihvate odmah i naloze da se obelezi pesacko/biciklisticka. To bi bilo odlicno, ali ako odgovore da zbog necega ne moze pesacko/biciklisticka onda ih treba stisnuti i doci im ispred kancelarije sa peticijom. Tada bi trebalo da nas bude sto vise, nas 10 ili jos bolje 100, koji dolaze u neki gradsku ustanovu sa zeljom da dobijemo ono sto nam pripada, i to nije nesto licno, nego opste. Takve inicijative sigurno imaju podrsku vecine sugradjana.
Ukoliko treba da se bijemo, pre bi se potukao sa sluzbenikom koga svi mi placamo, a on nam na to odgovara tako sto ne postuje zakon, i nekome omogucava da prisvoji obalu.
 
Ne umem da se tučem i nikada se nisam tukao pa sam ipak za peticiju. prvo sam za peticiju jer na taj način imamo mnogo ljudi iza nas. Tek onda možemo da razmišljamo kako dalje. Prvi lep dan da se iskoristi za skupljanje peticije jer tada ima mnogo ljudi na keju i siguran sam da bi svako potpisao.
 
Vrh