Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

Када је ово у питању тада се држе процедуре (чека се пријава и сл.), а у основи се зна да је нелегално у старту.
Лепо упалиш багер и редом косиш партијске и криминалне даће, сојенице и викендице.
ба***...
 
Još da sa reči pređe na dela....


Ali drago mi je što je morao nešto da kaže ba tu temu ne samo da ignoriše.
 
"Mi smo učinili sve da probamo da objekat legalizujemo. Ako nije moguće legalizovati, dobićemo rešenje i u skladu sa zakonom moraćemo mi porodično ili država da postupi".

... on kao ne zna da li je moguće legalizovati ...
Eto još koja godina fore za nadležne da razmisle... one iste, koji ni u prethodnim godinama nisu bili u stanju da zaštite nasip, objekat od specijalne važnosti, dok svake godine podižu novac iz budžeta, upravo za tu namenu.
 
Šta će svi vlasnici morati da urade sa svojim vikendicama?

Da sruše, odnesu šut, ponovo posade drveće, tj vrate u pređašnje stanje...

Da li će plaćati i neku kaznu u novcu? Ja im to ne bih nikada oprostio (mislim na novčanu kaznu).
 
Posekli su veliku kolicinu sume, koja je predstavljala "stream corridor" i staniste mnogih zivotinja = Prirodna oaza na 100m od Beograda. Sve i da posume ovu povrsinu ili je prepuste prirodnim tokovima, cekacemo 20-50god da se vrati na predjasnje stanje. Sramota!
I da se ne zaboravi, ovo je radjeno za vreme demokrata! Tako da su obe strane katastroficna pojava drustva! :grand:
 
Svaki put kada prosetam ovim delom se sablaznim na sta ovo sada lici, narocito posto je poseceno ovoliko drvece Mislim, kao u Kaludjerici da se nalazim a do pre par godina je bilo kao u prirodi (skoro pa netaknutoj). Da li ovi ljudi za sebe misle da zaista vole reku?

Naravno bar svaki put bar par baja proleti sa 60_80 na sat pored mene iako sam pesak, i naravno cak i u nedelju mi se jos nije desilo da ne vidim bar jedan kiper (kao i danas).

Danas sam usput stao i gledao ka ovim Niklicevim vikendicama. Ne znam koja tacno je njegova, ali me fascinira cinjenica da postoji strazarska kucica pored nelegalnog objekta, gde se verovatno smenjuje sluzbeno obezbednjenje predsednika. Mislim koliko smo mi bolesna drzava, policija da cuva nelegalni objekat :oops:

NOsim se mislju da vise nikada ne odem tamo, samo sebe nerviram, ali kada ne odem nekoliko nedelja uvek me nesto vuce da prosetam. I svaki put mi sje*******e dan.
 
...Mislim, kao u Kaludjerici...
U čemu je razlika, Kaludjerica, Romliv ili ovo ?

Sve pobrojano bez dozvole, (pre)divlje i ne higijenski
u ovom slučaju ne higijena je najgora jer su nam na izvorištu za pijacu vodu i septičke jame
 
Kaluđerica je spomenuta kao primer apsolutno neplanskog naselja gde svako svoju politiku vodi, ali ja Kaluđericu i rome razumem, oni gledaju da se skuće.

Ovde imamo bahate, dobrostojeće pojedince koji nam se poseru svima na glavama što dođu gde hoće i naprave sebi vikendicu na apsoltuno zabranjenom mestu, proteraju pešake i još ograde "posed". A sve to na vodoizvorištu.

Usput ovi u Kaluđerici su još pokupovali zemlju na kojoj su gradili (bar veći deo),a ovde je čista korupcija bila u pitanju i neki šatro papiri od Beopgrad voda, ako i to.
 
Cekaj te...A na cijoj zemlji su oni izgradili te vikendice? Na svojoj ili ?
Ranije sam cesto vozio bajs tuda(Dok jos nije bilo problema sa psima lutalicama koji su me kod galovice jednom prilikom skoro rastrgli)
Izgradjene su neverovatne Vile (vikendice)..
boleNBGD":2oe0y6pa je napisao(la):
Ko je seko šumu? Lep snimak divljanja pridoslica na nasoj obali:
http://www.youtube.com/watch?v=3Yr-F-YDGTA#t=25
Ovo izgleda sablasno u odnosu na ono kako je ranije prelepo izgledalo :/
Bas sam razmisljao kako bi bilo lepo da i ja posedujem tu neku kucu samo malo vise integrisanu u prirodu...
Onako da se dodje i odmori u prirodi pored reke..
 
NELSON HAHA;123254755 je napisao(la):
Екоцид на Новом Београду се наставља. Страхата шта је ст*** направила. Предео изгледа као Тунгузија након експлозије метеора 1908. Багери и булдожери увелико раде.

img0007.jpg


img0009.jpg


img0010.jpg


img0011.jpg


img0012.jpg


Наставак у следећем посту...

NELSON HAHA;123254854 je napisao(la):
Наставак...

img0014.jpg


Ови су самостално направили дивљи пут до својих бесправних хацијенди.

img0016.jpg


img0017.jpg


А погледајте овог победника шта гради. То је прошле године било у почетној фази. Коцка са десне стране је модерна кућа. Иза ове грдосије од пројекта је једна већ завршена. Личи на огроман ресторан или магацин. Упоредите величину према булдожеру на слици да схватите размере. Има ли закона за ове (не)људе? (ово је очигледно само реторичко питање?)

img0018.jpg


sa ssc od admiral nelson
 
Ja stvarno ne razumem, sta ce sada, da prave i magacine okolo?ludilo..

Problem se polako javlja i sa druge strane nasipa gde su poljoprivredne povrsine. Lagano nicu kuce (bez papira sigurno) na prostoru koji ce sigurno u sledecih nekoliko decenija biti deo na kome ce se siriti N. Beograd, ali kao i drugde zbog neplanske gradnje to ce bti mnogo teze i skuplje...
 
Sada videh neku najavu u grupi 99% Beograd "EKOCID U REŽIJI TOME DIPLOME & CO!
Uskoro velika rejv žurka ispred Tominih nelegalnih vila. Uskoro više o tome!"

Bilo bi lepo da se okupimo i na neki nečin skrenemo pažnju što većem broju ljudi, jer osim nas običnih građana nema nikoga drugog ko bi im stao na put.
 
Jos kad bi se Bulevarac neki protest organizovao ispred Srbija Voda. Ako su oni zaduzeni za taj prostor.
 
Članovi grupe Savski nasip su nam dostavili fotografije na kojima se vide kamioni koji dovlače zemlju iz zgrada za neprofitabilne stanove u Ivana Ribara! Zemlju donose nasipom, gde je strogo zabranjen svaki saobraćaj, i potom je sipaju u korito reke Save i na sam nasip, da bi obezbedili nove placeve i pristupne puteve na kojima se zidaju nelegalne vikendice, na mestima gde je prethodno nelegalno posečena šuma! Hvala na fotografijama!

4ZPyQot.jpg


X5s6cDt.jpg


idkFq2R.jpg


bVK7WEl.jpg


QttkbDx.jpg


a2DA3XL.jpg


s7JHDzG.jpg
 
Ciji su to kamioni? Imaju neki natpis na vratima.

P.S. ne mogu da ne primjetim da se i ovaj koji je slikao vozio automobilom po nasipu :roll:
 
RioBL":3bi4h8tg je napisao(la):
P.S. ne mogu da ne primjetim da se i ovaj koji je slikao vozio automobilom po nasipu :roll:

A kako će drugačije da prati i snima kamione od gradilišta do nasipa?
 
relja":23a45lz1 je napisao(la):
RioBL":23a45lz1 je napisao(la):
P.S. ne mogu da ne primjetim da se i ovaj koji je slikao vozio automobilom po nasipu :roll:

A kako će drugačije da prati i snima kamione od gradilišta do nasipa?

Kako bi RioBl branio aktuelnu vlast, osim najobičnijim spinovanjem? :bash:
 
@Relja, Bulevarac...
Znaci ne znate kome pripadaju kamioni?
 
Koja ludnica sa ovim sojenicama i divljackom gradnjom.

RioBL - ajde se malo fokusiraj na temama ovakvo rasplinjavanje i pristup temama ne prija bas svima pogotovo od strane bas novih korisnika.
 
Vrh