Šta je novo?

Savski blokovi - četvorospratnice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528462#p528462:1lm4duhg je napisao(la):
astrodule » Sre Mar 28, 2018 4:41 pm[/url]":1lm4duhg]Ne smara. Kači (osim ako se ne ruše noseći zidovi)
Uhhh nesto mi je zastekao laptop pa na kraju izgubih zivce pa evo sa telefona jedva....
Terasa je i u originalu duza i soba je produzena na racun terase stan je u prizemlju....

uxiYJ7X.jpg


QaJSY7E.jpg
 
Hmm, ostava ima ventilaciju, ne znam kako može da se ruši. Voda za kuhinju je malo problematična ali izvodljiva.
Uglavnom, jako zanimljivo.
 
MagicoVento":1jbrelv5 je napisao(la):
Hmm, ostava ima ventilaciju, ne znam kako može da se ruši. Voda za kuhinju je malo problematična ali izvodljiva.
Uglavnom, jako zanimljivo.
Stan je "neprepoznatljiv" . Oći ću tamo uskoro ponovo pa ću da "izvidim".
Onaj "zub" u kupatilu koji je ostavljen su cevi i odvod neki mislim i to nije moglo da se pomera. Voda i to za kuhinju je prebačena tako što je probušen pod izbilo se u prostoriju koja je ispod o gde su mislim instalacije za grejanje i onda nazad izbija u onu veliku sobu.
Mnogi su tu kuhinju radili, tako što su zagradili terasu pa tu, ali ovo je bolje rešenje...
 
Ovo je generalno moguće samo u prizemlju pošto stvarno ne vidim kako bi neko prevukao vodu do ove pozicije na nekom drugom spratu (u ovim stanovima).

Onaj stub ventilacije sigurno nije diran, samo što se ogradi oko njega i dobije drugačija forma, ali on je sigurno tu negde pri sredini (novog) kupatila.
Ista stvar je i sa ovim proširenjem u kome su neke cevi uz novu sobu, isto ne može da se dira/pomera ali nije problem da tu ostane.
 
astrodule":32dwi8t9 je napisao(la):
Stvarno, kako je rešena voda u novoj kuhinji?

Koliko je duboko kopano u podu?
Pa kažem, probuši se pod i izbije se dole u prostor gde su razne instalacije za grejanje, mislim da je on "visine" metar i nešto minimum...
 
Pozdrav svima,
Detaljno sam procitao temu i razne korisne informacija saznao i hvala vam na tome.Niko ne spominje moguce izbijanje vrata u mesto prozora na spoljnjem zidu...
Dobar deo detinjstva sam proveo u cetvorospratnici i odrastao u 45-om bloku.Sad kao "veliki" sam nasledio taj stan i planiram da ga detaljno renoviram jer planiram tu da ostanem i osnujem porodicu.
Verovatno ce mnogi reci "a pa odrastao si tu zato ti se i svidja,svaki ciga hvali svoga konja,itd...", ali taj osecaj mira,tisine,to prostranstvo,puno sportskih terena i drugi vidovi rekreacije,setaliste...osecaj k'o da niste u gradu a opet jeste je po meni nesto jedinstveno u blokovima i zbog toga ne planiram da se selim i da prodam stan.
Da se vratim renoviranju,posto je stan na prvom spratu planiram da veliku sobu produzim na terasu i da je prepolovim.Jedana prostorija,ciju polovinu cini bivsa terasa, bude spavaca soba koja bi imala prozore i dobro osvetljena,i druga koja bi bila dnevna soba koja zbog pregradjivanja gubi izvor dnevnog svetla.Mnogi zbog toga izbijaju prozor i tako resavaju problem...(spomenuto vec u gornjim postovima)
E sad,cudi me zasto niko ko ima stanove na prvom spratu se nije dosetio da u mesto prozora stavi balkonsko krilo koje bi ujedno bilo izvor svetla a sa druge strane omogucavalo da se izadje na krov garaze gde moze da se namesti recimo mali boravak na otvorenom i da se na taj nacin nadomesti gubitak terase.Naravno uz dogovor vlasnika garaza sto se podrazumeva.To je moja neka ideja i zamisao koju sam prosle godine video samo na jednoj garazi da je covek uradio u 70-om bloku.
Mislim da je neiskoriscen potencijal raja bar za te vlasnike tih stanova.
 
Paaa to može, samo se bojim da će da "bode oči" . Svakako nije legalno, a takođe i pitanje u kakvom stanju je krov , jer je velika verovatnoća da ništa nije ulagano u njega za sve ove godine...
 
Nelegalno je koliko i ono izbijanje prozora...:/
Razmisljao sam i o tome,posto bi bilo na sredini zida,odnosno garaze,odozdo sa ulice se ne bi videlo nista,kao sto se ne vidi ni onom liku koji je uradio...ne bih ni izvalio da nisam video vrh suncobrana dok sam prolazio.Tako da ne narusava izgled zgrade kao prozori na visim spratovima.
Sto se tice garaze,vec sam se raspitao,i oni kao i vecina vlasnika garaza u bloku imaju problem sa prokisnjavanjem na sve strane,tako da krov svakako place za sanaciju.U tom slucaju sam razmisljao da sazovem sastanak i da se ponudim da ucestvujem u sanaciji zarad kasnijeg koriscenja i odrzavanja tog dela krova iako nisam vlasnik ni jednog mesta u pomenutoj garazi.
 
Ma to što je nelegalno to je jasno, nego drugačije je kad se vidi samo prozor, a drugo je kad je "plaža" gore na krovu...
E da i sanacija krova je različita kad će to biti samo krov, a drugačija kad će gore da se šeta i stavljaju stolice i ležaljke...
Ja ti želim svu sreću da uspeš u tom poduhvatu...
 
Pomoooooc! :) Kupila sam stan u bloku 70, cetvorospratnice u prizemlju... Sad treba da krene renoviranje... Na sta da obratim paznju?
 
Ako nije tajna koliko kvadrata ima stan i koliko si platila
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556958#p556958:22mvvrdo je napisao(la):
ona_ona » 04 Авг 2018 02:47 am[/url]":22mvvrdo]Pomoooooc! :) Kupila sam stan u bloku 70, cetvorospratnice u prizemlju... Sad treba da krene renoviranje... Na sta da obratim paznju?

Ангажуј архитекту прво.
 
Možda ovaj komentar zvuči malo grubo i hladno, ali zaista, kada se postavi takvo pitanje, očigledno je da osoba nema nikakvog iskustva, pa je potrebno angažovati stručno lice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557188#p557188:198wk7bp je napisao(la):
ona_ona » 04 Aug 2018 11:37 pm[/url]":198wk7bp]ih pa sad :p
OK aj onda ovako ako moze, koliko kosta kvadrat u cetvorospratnicama na prizemlju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557259#p557259:101loeos je napisao(la):
astrodule » 05 Авг 2018 11:14 am[/url]":101loeos]Možda ovaj komentar zvuči malo grubo i hladno, ali zaista, kada se postavi takvo pitanje, očigledno je da osoba nema nikakvog iskustva, pa je potrebno angažovati stručno lice.

Управо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557241#p557241:22vubshj je napisao(la):
Giorano Angelo » Ned Avg 05, 2018 12:05 pm[/url]":22vubshj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556958#p556958:22vubshj je napisao(la):
ona_ona » 04 Авг 2018 02:47 am[/url]":22vubshj]Pomoooooc! :) Kupila sam stan u bloku 70, cetvorospratnice u prizemlju... Sad treba da krene renoviranje... Na sta da obratim paznju?

Ангажуј архитекту прво.


Naravno, ali pitam za potencijalne probleme na koje treba obratiti paznju... Kao sto sam ja kupcima za moj stan rekla "plafon je okrecen, ali izbijaju posle par godina masne fleke u celom bloku, mora da se stavi nesto drugo, a ne glet masa, spojevi kod svih kupatila u bloku pucaju ako neko iznad renovira itd, komsije u prizemlju svi kukaju da im se slezu zgrade i ograde pucaju..." na te neke stvari sam mislila...a naravno da cu angazovati strucno lice za to
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557275#p557275:dlsaisnv je napisao(la):
Nebojsa » Ned Avg 05, 2018 2:23 pm[/url]":dlsaisnv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557188#p557188:dlsaisnv je napisao(la):
ona_ona » 04 Aug 2018 11:37 pm[/url]":dlsaisnv]ih pa sad :p
OK aj onda ovako ako moze, koliko kosta kvadrat u cetvorospratnicama na prizemlju?


Nasalila sam se malo :) Pa vidi...retko su u ponudi...poslednji put videh u oktobru bio je oko 70000 48m2, ja zvala 3 dana posto je oglasen i vec je bio prodat... I ovaj je otisao brzo...tj prebrzo... Uvece je izbacen oglas, ja sam u 8 ujutro zvala i bila gledala stan oko 15h (pre mene je gledalo troje i posle mene jos cetvoro). Predvece sam dala ponudu i sutradan vec kaparisala... Bio je oglasen na 67000... Imala sam srecu sto je bio oglasen jedino preko te jedne agencije...i eto, stajao je u oglasima 1 dan... Ali je stvarno u losem stanju i treba sve da se renovira. A ima jedan sto se prodaje vec godinu ipo dana (koliko pratim oglase), isto 48m2, ali sredjen za 85000 (cula sam da su im nudili 78000, ali da nisu pristali, ako me ta riba iz agencije nije lagala)
 
Pa to je vise od 1400 evra po kvadratu??! ovo je nadrealno
 
Ja sam uprav o renovirao stan u prizemlju u 4-spratnicama...
Nisam imao cenih masnih fleka kao moj ortak sto je njegovog molera dovelo do ludil....
Ali sastav na sredini plafona najvece sobe leleeee

E i da srusio sam mali zidic u kuhinji ka predsoblju i to menja izgled stana drasticno....
 
Pre samo dve godine, za naš stan u četvorspratnicama imao sam problem sa proceniteljkom da je ubedim (zbog kredita), da stan idealnog položaja i sa pogledom na reku želim da platim 1200 (tj nešto manje)
 
Vrh