Šta je novo?

Savski blokovi - četvorospratnice

Off T:
 
Ako sam ja dobro razumeo ni jedan stan nema izvorno doveden trofazni kabl do stana ? Ali postoji trofazna struja na razvodnom ormanu zgrade obzirom da se na računu naplaćuje odobrena snaga od 17,25 kW
 
Da, trofaznu struju morate da podnesete zahtev EDBu da odobre i onda oni na ormaru vam postave trofazno brojilo. U par slučajeva u mom ulazu svi su menjali onda i kabl do samog stana naravno.

Edit: mada kada razmislim svuda su menjali brojila pre par godina, moguće da su nova brojila već trofazna, ali nisam baš stručan da vladam materijom. Kada sam ja menjao podnosio se zahtv, plaćale neke takse itd... bilo oko 40-50 hiljada sveukupno
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih lično ni uvodio trofaznu, pitanje je više bilo šta ljudi preporučuju da se radi sa strujom jer je zgrada ipak stara 50 godina.
 
Pozdrav svima,

Da li je neko pri renoviranju kuhinje stavljao sporet ili sudoperu na poziciju ispod onih velikih prozora? Mala je kuhinja pa deluje da bi to bilo najbolje za organizaciju.

Cuo sam da je vertikala za kuhinje losa i da se cesto zacepi, dodatna kolena za cevi ili smanjivanje cevi da ide kroz kosuljicu mi deluje kao rizicno. A sto se tice sporeta cuo sam da nije preporucljivo da bude manje od 30cm do PVC prozora.

Da li je neko ovo radio u cetvorospratnicama i da li moze da podeli iskustva?
 
Pozdrav svima,

Da li je neko pri renoviranju kuhinje stavljao sporet ili sudoperu na poziciju ispod onih velikih prozora? Mala je kuhinja pa deluje da bi to bilo najbolje za organizaciju.

Cuo sam da je vertikala za kuhinje losa i da se cesto zacepi, dodatna kolena za cevi ili smanjivanje cevi da ide kroz kosuljicu mi deluje kao rizicno. A sto se tice sporeta cuo sam da nije preporucljivo da bude manje od 30cm do PVC prozora.

Da li je neko ovo radio u cetvorospratnicama i da li moze da podeli iskustva?
Mi smo izmestili sudoperu i sudomasinu na onu stranu do prozora. Radili smo sve vodovodne instalacije kada smo renovirali jer je ipak stara zgrada i za sada (7 godina od renoviranja) nije bilo problema.
 

Prilozi

  • 20180401_140317.jpg
    20180401_140317.jpg
    167,9 KB · Pregleda: 96
Vrh