Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koliko je iritantno što sve guraju na silu u ovo stambeno naselje:
- glavno ukrštanje linije metroa (ako dođe do njegove izgradnje)
- ulaganje u infrastrukturu (a ostali delovi Beograda se bukvalno raspadaju)
- izmeštanje prodavnica iz ostalih delova grada u tržni centar u ovom stambenom naselju, itd itd.

Sada se na silu izmeštaju i koncerti, i tako imamo koncert Bočelija i Marize na nekom prostoru kod zgrade Beogradskog zavoda

Još zanimljivije je videti ko su sponzori ovih dešavanja:
- Dunav osiguranje (jedino državno osiguranje)
- mts (jedini državni operater u telekomunikacijama)
- Poštanska štedionica (jedina državna banka)

Zar privatni sektor stvarno nije prepoznao svoj interes u ovome, ili je i ovo sve pritisak na ove firme da daju novac?!

andrea.jpeg
mariza.jpeg
 
Tradicionalne ili zaista alternativne i amaterske manifestacije su osakatili, a uvalili na fondove za kulturu što u smislu upravljanja preuzete, što svoje generične novokomponovane... Ispratite npr. poslednjih četiri-pet godina dešavanja oko Oktobarskog salona i biće vam sve jasno, ne sme postojati ništa na čemu nije glavna šapa i što se ne koristi za puzeću mainstream VMRO-izaciju svega.

Što kažu KKN, proći će i...
 
Koliko je iritantno što sve guraju na silu u ovo stambeno naselje:
- glavno ukrštanje linije metroa (ako dođe do njegove izgradnje)
- ulaganje u infrastrukturu (a ostali delovi Beograda se bukvalno raspadaju)
- izmeštanje prodavnica iz ostalih delova grada u tržni centar u ovom stambenom naselju, itd itd.

Sada se na silu izmeštaju i koncerti, i tako imamo koncert Bočelija i Marize na nekom prostoru kod zgrade Beogradskog zavoda

Još zanimljivije je videti ko su sponzori ovih dešavanja:
- Dunav osiguranje (jedino državno osiguranje)
- mts (jedini državni operater u telekomunikacijama)
- Poštanska štedionica (jedina državna banka)

Zar privatni sektor stvarno nije prepoznao svoj interes u ovome, ili je i ovo sve pritisak na ove firme da daju novac?!

Pogledajte prilog 141705Pogledajte prilog 141706

Ovo je pomalo preterana kritika. Već 1.500 strana "guslamo" o tome kako na obali grade "spavaonicu" gde se ništa pametno ne dešava, i onda se održe dva koncerta, i opet ne valja.

I još, pazi, "guraju na silu", kao da je festival organizovan na nekoj ledini između Lazarevca i Stepojevca, a ne praktično u centru grada.

Ljudi, nije Beograd Kikinda (a nemam ništa protiv Kikinde) da se sve dešava u krugu od 50m od centralnog gradskog trga.

U celoj priči o "Navodnom Beogradu" najmanji problem je da li će Mariza pevati iza Geozavoda. Bože zdravlja da su se zaista iskeširali da tu naprave trajni prostor za kulturu.
 
U celoj priči o "Navodnom Beogradu" najmanji problem je da li će Mariza pevati iza Geozavoda. Bože zdravlja da su se zaista iskeširali da tu naprave trajni prostor za kulturu.
Ali neće. Iskoristiće svu površinu za stambene kvadrate, a kad dođe vreme za kulturu onda će da ukidaju/skraćuju/preusmeravanju linije gradskog i zezaju narod.

Što bi ostatak Beograda bio žrtva želje da se prostor emancipuje dešavanjima?
 
Ovo je pomalo preterana kritika. Već 1.500 strana "guslamo" o tome kako na obali grade "spavaonicu" gde se ništa pametno ne dešava, i onda se održe dva koncerta, i opet ne valja.

I još, pazi, "guraju na silu", kao da je festival organizovan na nekoj ledini između Lazarevca i Stepojevca, a ne praktično u centru grada.

Ljudi, nije Beograd Kikinda (a nemam ništa protiv Kikinde) da se sve dešava u krugu od 50m od centralnog gradskog trga.

U celoj priči o "Navodnom Beogradu" najmanji problem je da li će Mariza pevati iza Geozavoda. Bože zdravlja da su se zaista iskeširali da tu naprave trajni prostor za kulturu.
CVC_1000X550.jpg
 
To sam i ja hteo da kažem - fascinantno je da preduzeće koje samo sebi projektuje celo gradsko naselje, i koje voli da organizuje raznorazne događaje na otvoreom, nije našlo za shodno da sebi isprojektuje i javni prostor gde će te događaje da održava. Nije im palo na pamet da naprave auditorijum, dvoranu, pozorišni trg ili nešto slično, nego guraju događaje u skučene prostore, kao da nisu svi njihovi. Mislim da je to savršen odraz načina na koji pristupaju i svemu ostalom u ovom projektu - s pola mozga, sa 0 trunke planiranja unapred ili sinergije ideja.
 
To sam i ja hteo da kažem - fascinantno je da preduzeće koje samo sebi projektuje celo gradsko naselje, i koje voli da organizuje raznorazne događaje na otvoreom, nije našlo za shodno da sebi isprojektuje i javni prostor gde će te događaje da održava. Nije im palo na pamet da naprave auditorijum, dvoranu, pozorišni trg ili nešto slično, nego guraju događaje u skučene prostore, kao da nisu svi njihovi. Mislim da je to savršen odraz načina na koji pristupaju i svemu ostalom u ovom projektu - s pola mozga, sa 0 trunke planiranja unapred ili sinergije ideja.
Мислим да су планирали неки трг, празан простор око куле од 3.000м2.
 
Svaki put kad pogledam ovu zgradu iznenadim se koliko je nelogično da su terase postavljene da gledaju ka drugim zgradama u BnV a na stranama koje gledaju ka reci su uzani prozori. Pomislim da je možda neko greškom rotirao oba krila zgrade tokom projektovanja, i to ili za 180 ili za 90 stepeni, i da je greška otkrivena tek kad su krenuli u izgradnju zgrade.
 
Koliko je iritantno što sve guraju na silu u ovo stambeno naselje:
- glavno ukrštanje linije metroa (ako dođe do njegove izgradnje)
- ulaganje u infrastrukturu (a ostali delovi Beograda se bukvalno raspadaju)
- izmeštanje prodavnica iz ostalih delova grada u tržni centar u ovom stambenom naselju, itd itd.

Sada se na silu izmeštaju i koncerti, i tako imamo koncert Bočelija i Marize na nekom prostoru kod zgrade Beogradskog zavoda

Još zanimljivije je videti ko su sponzori ovih dešavanja:
- Dunav osiguranje (jedino državno osiguranje)
- mts (jedini državni operater u telekomunikacijama)
- Poštanska štedionica (jedina državna banka)

Zar privatni sektor stvarno nije prepoznao svoj interes u ovome, ili je i ovo sve pritisak na ove firme da daju novac?!

Pogledajte prilog 141705Pogledajte prilog 141706
Te фирме нема ко ша да притиска. Њихово руководство је потпуно политичко и они без поговора извршавају налоге. Њихово раскалашно трошење покрива народ.

Због концерта Боћелија, где су улазнице коштале 100 евра, било је затворено пола центра града, да га неко случајно не би џабе слушао са обале или из околних улица.

Ако већ нису могли да испројектују простор за концерте, нега не тероришу остатак становништа. Нека се закупи лепо Арена или сличан простор и организује концерт.
 
Ovo je pomalo preterana kritika. Već 1.500 strana "guslamo" o tome kako na obali grade "spavaonicu" gde se ništa pametno ne dešava, i onda se održe dva koncerta, i opet ne valja.

I još, pazi, "guraju na silu", kao da je festival organizovan na nekoj ledini između Lazarevca i Stepojevca, a ne praktično u centru grada.

Ljudi, nije Beograd Kikinda (a nemam ništa protiv Kikinde) da se sve dešava u krugu od 50m od centralnog gradskog trga.

U celoj priči o "Navodnom Beogradu" najmanji problem je da li će Mariza pevati iza Geozavoda. Bože zdravlja da su se zaista iskeširali da tu naprave trajni prostor za kulturu.
Е, управо овде се "инвеститор" "наводног Београда" оклизнуо. 8 година рока квадрате, стамбењаке и тржњаке јурећи профит. Онда скапира да би требало проштепати културних садржаја, у виду доброг ПР-а. Али где? Једино могуће место је паркинг иза Геозавода. Зато се ради о силовању, јер простор ни по ком критеријуму није адекватан. Зли језици и лоши хумористи би рекли да су зато и довели Бочелија, јер је једина светска звезда тог калибра која ће зажмурети на локацију, и пристати да пева на паркингу.
download.png
 
Brač je prelep...čudi me kako je ova nakaza dozvoljena od strane lokalnog stanovništva?
Као што се по Србији бежало од мотике и блата, тако се и са Брача бежало од рибарске коче и усијаног камена. То је нама романтично да једемо бранцине на граделе кад дођемо једном годишње; они су једва дочекали да се докопају крменадли.

Медитеранска естетика (као и савамалска) се изгубила ту негде успут.
 
Kakva ti je to kamera, ja sam bio ubedjen da su renderi i pitam se sto si fotografisao rendere 🤣

Vidi zbunje na primer 🤣

IMG-20220728-182150.jpg
 
Juce Mali i Vucic bili na kuli, direktan prenos. Mali kaze tamo u decembru pocinje gradnja W hotela, a Predsednik na to dodaje ako su najavili za decembar, znaci da ce realno biti u martu.
 
Sve zavisi od rusenja mosta, dok ne pocnu nece ni krenuti da grade W hotel.
 
Treba proći ovih 1600 strana diskusije i videti kako su se menjali renderi. Iskreno, van trolovanja nazadnjaka, ni sam nisam verovao da će ceo prostor popuniti varijantama Viste i Parkogleda... Jer nisam verovao da mogu naći toliko naivnih kupaca.

Residence, Kula Blegrade(tm) i Terase su jedine koje imaju ikakvu arhitekturu... Sve ostale su pakovanje kvadrata. Metropoliten je drugačiji ali kao prelaz prekoputa Magnolije je preglomazan. W hotel čekamo pola decenije da počnu radovi i pitanje je kako će stvarno izgledati.

Kao što uvek kažem, Srbistan je i mora da se krade, od toga ne možemo (niti želimo, druga Srbija i građansko društvo su prljave reči i uvrede) pobeći. Ali ako su već pravili naselje za najbogatije i najuspešnije, ne samo iz Srbije nego sa svih prostora bivše Jugoslavije, arhitektura je trebala biti nekoliko klasa iznad.

Nije mesto na obali Save arhitekturi koja u svojim vrhuncima dostiže kič hotele Antalije i Kušadasija.
 
Treba proći ovih 1600 strana diskusije i videti kako su se menjali renderi. Iskreno, van trolovanja nazadnjaka, ni sam nisam verovao da će ceo prostor popuniti varijantama Viste i Parkogleda... Jer nisam verovao da mogu naći toliko naivnih kupaca.

Residence, Kula Blegrade(tm) i Terase su jedine koje imaju ikakvu arhitekturu... Sve ostale su pakovanje kvadrata. Metropoliten je drugačiji ali kao prelaz prekoputa Magnolije je preglomazan. W hotel čekamo pola decenije da počnu radovi i pitanje je kako će stvarno izgledati.

Kao što uvek kažem, Srbistan je i mora da se krade, od toga ne možemo (niti želimo, druga Srbija i građansko društvo su prljave reči i uvrede) pobeći. Ali ako su već pravili naselje za najbogatije i najuspešnije, ne samo iz Srbije nego sa svih prostora bivše Jugoslavije, arhitektura je trebala biti nekoliko klasa iznad.

Nije mesto na obali Save arhitekturi koja u svojim vrhuncima dostiže kič hotele Antalije i Kušadasija.
Slazem se potpuno. Ocigledno da nemamo kvalitetne arhitekte, i ne samo arhitekte nego je i narod takav. Evo imam dva rodjaka koji kazu da su im oni sifonjeri prelepi.
 
Danas sam bio prinudjen da prodjem tim odvratnim mestom.
Odvratno je slaba rec, "Ogavno" i to je preslabo.
Oni ruznu blokovi, daleko ispod najgroih Nbgd zgradurina, ona laz koja vristi.
Cuo sam lepu vest, da grad placa 12 godina rad crpne stanice, a posle stanari Bgd Na vodi.
Ne znam da li je tacna.
 
svakako da je ovo naselje moglo bolje da izgleda, i, za pocetak, izgledalo bi bolje samo da su ovi silni soliteri duplo nizi, da ima normalan park itd. ali, ovo nije naselje (samo) za najbogatije i najuspesnije. arhitektura nije takva, ali ni cene. i ja mislim da je to odlicno, i mnogo bolje od super fensi ekskluzivnog naselja samo za najbogatije.
 
Poslednja izmena:
Slazem se potpuno. Ocigledno da nemamo kvalitetne arhitekte, i ne samo arhitekte nego je i narod takav. Evo imam dva rodjaka koji kazu da su im oni sifonjeri prelepi.
Ko o čemu, Dragan o tome kako su srpske arhitekte očajno uradile Beograd na vodi, iako smo davno ustanovili da ove zgrade većinom stižu gotove iz Dubaija.
 
Vrh