Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Докле год ОШ Краљ Петар има проблема са мањком ученика, нема потребе за новом школом. Ал што набише безвезе оне зграде иза бивше станице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862815#p862815:2v6ncp12 je napisao(la):
djordje*******g » Sre Jul 07, 2021 9:03 am[/url]":2v6ncp12]

Mene više zanima kakav je ovo plan za BNV uramljen na zidu. Izgleda kao neki hibrid između onih prvih svemirskih rendera i ovoga što se u stvari pravi.
 
Pravo pitanje je zasto predsednik drzave Srbije to drzi u svom kabinetu? Vrlo zanimljivo.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ufIl2njmUjo[/youtube]
 
Dal se ovo meni samo cini ili je pocela gradnja jos jednog G sifonjera, petog po redu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863485#p863485:rpov4jlt je napisao(la):
Nebojsa » Суб Јул 10, 2021 2:22 pm[/url]":rpov4jlt]Dal se ovo meni samo cini ili je pocela gradnja jos jednog G sifonjera, petog po redu?

Јесте, Parkview, Vista, Aurora, Arcadia i Aqua су планирани да буду исте спратности и изгледа. Verde би требало да буде "исправљена" верзија истих, јер неће бити у облику Г.
 
Aqua je marginalno drugačija, zato što sa strane koja gleda na kulu neće biti oštar ugao, nego dijagonalne terase, ali isti k. Tih 5 zgrada su blam nad blamovima u svakom pogledu - estetike, smisla za prostor, kvaliteta gradnje, i sahranile su ceo Beograd na vodi u mojim očima momenta kad su najavljene. Šta god sad da rade dalje, ne mogu da zaklone te svinjarije.
 
Kolosalan primasaj... x6

Mada, za utehu, kao da su ove dve nove zgrade fasadom malo drugacije od Viste i Parkview.... mozda budu samo ruzne a ne i tragicno ruzne...
 
Drugaciji izgled okolnih zgrada ce pokriti ove ruzne, tsko da se nece mnogo primecivati, samo u delovima ce provirivati iz daljine.
 
Pokusavam vec par minuta da smislim neki komentar ali mi prosto neide....odustajem. Toliko..
 
Više ne može da se prođe stazicom uz Galeriju (strana ka Kuli). Pešacima to i nije neki problem jer mogu kroz Galeriju da prođu, ali zato biciklistima jeste jer ne mogu da izađu tu na reku već moraju okolo. Razlika u temperaturi je sigurno par stepeni (strana ka reci je manje vrela) ovih dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863534#p863534:18d5zasv je napisao(la):
shadestudio » Sub Jul 10, 2021 9:35 pm[/url]":18d5zasv]Drugaciji izgled okolnih zgrada ce pokriti ove ruzne, tsko da se nece mnogo primecivati, samo u delovima ce provirivati iz daljine.

Ako budu imale malo lepsu fasadu i kada poraste drvece, da, nece se toliko primecivati. Medjutim, postavlja se pitanje, zasto mislis da ce okolne zgrade izgledati drugacije? Kako su krenuli, ni buduce zgrade nece biti nista bolje.
 
Džaba što drveće zaklanja pogled iz neposredne blizine kad se tih 5 krmača (6 ako računamo Verde) vidi sa svih strana, iz raznih delova grada. Posle Kule su najviše zgrade u projektu, nema šta da ih zakloni od drugih zgrada. A drveće će da ih zakloni samo ako posade sekvoje
 
Par brzinskih sa Gazele i mobilnog

11.07.2021





Moj (subjektivni) rezime BNV

Pozitivno:
- Savska obala je odlična
- Održavanje javnih površina
- Front TC Galerija prema Savi
- Kula BG mi se jako sviđa
- BW Terase su bolje uživo nego na slikama
- Magnolija, da moram da kupujem stan - tu bi kupio. Objekat je vrlo human, pitom i odlično urađen.

Negativno
- Zelene površine su veoma male, parkovi deluju ko da su tu da čekira “park” na listi
- Matrica ulica je loša i ignoriše stari deo grada
- Oni objekti između Terasa i Kule BG su odlični za periferiju grada, ali ne i za kraj koji teži da bude reprezentativan.
- BW Metropolitan mi deluje “nezaokruženo” i formom usiljeno tu gde jeste.
- TC Galerija uzima previše prostora / predimenzioniran je. Upola manji bi bio taman a možda bi bolje legao bliže Savskom Trgu.
 
Naravno da jesu. Zapravo, to je njegova lična zastava koju je pozajmio za tu svečanu priliku. Ista ona u koju se, retkim danima kada sebi dozvoli malo odmora, umota i odspava pola sata-sat na podu garsonjere koju su mu roditelji kupili. Ništa udobnije i toplije mu ni ne treba. Živela Srbija :D

No, što bi Igor rekao, vratimo se temi :)

- Postoji mogućnost da uskoro krene izgradnja poslovne zgrade BW Central, na mestu pokojnog Simpa.

- Radi se novi projekat enterijera hotela "Bristol". Autorka je Ksenija Đorđević koja najavljuje da će se oslanjati na secesiju "kao referentu stilsku karakteristiku objekta", ali da se "trudila da ne napravi scenografiju iz 1912. godine, već da kroz kontrast između starog i novog stvori jak vizuelni identitet".

Uglavnom, jasno je da su oni renderi koji su ličili na neki planinski hotel na Kopu, kao i oni koji su ličili na neki poslovni hotel u blizini nekog srednjoevropskog aerodroma, hvala Bogu, otpali, a ovaj citat arhitektice obećava:

Hotel "Bristol" će sa novih 125 soba, lobby barom, restoranom, "library" barom, divnim atrijumom, konferencijskim salama i "rooftop" barom na poslednjem spratu biti najbolji predstavnik "grand luxury" hotela u Beogradu.

Citat je prekucan iz "Collection Magazina" :)
 
Ovo je prvi put da se pominje taj BW Central zar ne? Da je pameti, mnogo više poslovnih zgrada i kula je trebalo da bude.
 
Izgradnja BW Centrala nikada nije zvanično najavljena iz "Navodnog Beograda", ali renderi kruže već godinama internetom. I ova sad najava je nezvanična, jer su u procesu dobijanja građevinske dozvole, što bi moglo da znači da u narednim mesecima nameravaju da konačno počnu sa izgradnjom.

Što se drugih poslovnih objekata tiče, teško je iscediti bilo kakve informacije iz "Navodnog Beograda", a da nisu zvanično najavljene. Uglavnom to dođe sa sajtova arhitektonskih biroa i ostalih firmi uključenih u projekat, ili sa njihovih naloga na društvenim mrežama. Drugi i (nepouzdaniji) izvor su ćaskanja političara tokom obilaska radova.

Zasad postoje indicije da će blok iza kule, a između Galerije i Aqua/Verde zgrada, činiti poslovne zgrade. Poslovne zgrade bi mogle da budu izgrađene i na prostoru između Sole/Libera/Scala kompleksa i Gazele, kao i na delu "Navodnog Beograda" ka Sajmu. To je sve, opet, nezvanično :?
 
Још 2015. је Мали изјавио нешто у стилу да има пара, али да ће изградња пројекта трајати толико дуго да не би одједном затрпали тржиште некретнина становима, ако то уопште има смисла, па претпостављам да ће следеће градити неку пословну зграду или школу, обдениште...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863661#p863661:2ncgjcue je napisao(la):
Homer Jay » Ned Jul 11, 2021 2:55 pm[/url]":2ncgjcue]Izgradnja BW Centrala nikada nije zvanično najavljena iz "Navodnog Beograda", ali renderi kruže već godinama internetom. I ova sad najava je nezvanična, jer su u procesu dobijanja građevinske dozvole, što bi moglo da znači da u narednim mesecima nameravaju da konačno počnu sa izgradnjom.

Što se drugih poslovnih objekata tiče, teško je iscediti bilo kakve informacije iz "Navodnog Beograda", a da nisu zvanično najavljene. Uglavnom to dođe sa sajtova arhitektonskih biroa i ostalih firmi uključenih u projekat, ili sa njihovih naloga na društvenim mrežama. Drugi i (nepouzdaniji) izvor su ćaskanja političara tokom obilaska radova.

Zasad postoje indicije da će blok iza kule, a između Galerije i Aqua/Verde zgrada, činiti poslovne zgrade. Poslovne zgrade bi mogle da budu izgrađene i na prostoru između Sole/Libera/Scala kompleksa i Gazele, kao i na delu "Navodnog Beograda" ka Sajmu. To je sve, opet, nezvanično :?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    594,7 KB · Pregleda: 1.474
Prelepa slika! Jasno pokazuje vrednost ovog zemljišta....ako nam je i trebala ova slika da to saznamo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863752#p863752:103wfnjk je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sun Jul 11, 2021 10:18 pm[/url]":103wfnjk]Prelepa slika! Jasno pokazuje vrednost ovog zemljišta....ako nam je i trebala ova slika da to saznamo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Protraćenu vrednost, ja sam taj prostor zamišljao kao prostor za kulturu, koncertne hale, muzeji (centar za promociju nauke, prirodnjački itd), možda zgrade nekih fakulteta, čak i nacionalni stadion koji forsiraju bi ovde imao smisla ako već mora da se baci 250 miliona evra, okolo sa velikim parkovskim površinama i širokim šetalištem uz reku.

Da su makar kvalitetnom arhitekturom oplemenili grad prešao bih preko sadržaja ali ovo je ispod proseka čak i za ostalu novogradnju po Bg, a ovde se još više ističe jer su im dozvolili 2-3x veću spratnost. Prosto nije smelo da se dozvoli divljanje u visinu po 20 spratova na toj lokaciji, ok 2-3 objekta kao kula u centru ali ostalo max 8 spratova, ova Magnolija mi jedina ima prolaznu ocenu. Mislio sam promeniću mišljenje vremenom ali shvatam sad da ću definitivno zauvek imati tu žal za propuštenom prilikom da napravimo stvarno nešto izuzetno, a dobili smo predgrađe Istanbula u centru grada.
 
Vrh