Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ne bih se složio da BW Central nikada nije zvanično potvrđen. Ta zgrada je ucrtana i upisana kao "BW Central" u brošurama mnogih stambenih zgrada koje su u prodaji, a prikazana je i u video animaciji na sajtu BW-a. Mislim da su ga čak i navodili u onim Progress Update klipovima kad su rušili zgradu Simpa i kopali rupu.

@milos.tro da, to je veoma mator render, iz perioda kad su hteli da sačuvaju i adaptiraju Simpovu zgradu. Ispod sam stavio par skrinšotova iz BW videa, kao i stranice iz brošure za Magnoliju, i render sa Bejtsovog sajta, gde se vide razne varijante novog projekta. A ako se setite, Magnolija je bila tek 4. zgrada puštena u prodaju, tako da se Central odavno najavljuje, al se ništa ne dešava. Ima negde još konkretnijih rendera, ali ne mogu sad da nađem.

Brošura za Magnoliju (ovo je takođe bio prvi put da smo videli nov projekat za Metropoliten, a Simfonija je bila prikazana kao bilznakinja Metropolitena):
Screenshot 2021-07-12 101201-min.png


Render sa Bejtsovog sajta koji prikazuje budući trg između Bristola i Centrala, Central i Bristol su u pozadini:
p9.3-1680x924-min.jpg


Renderi iz zvanične animacije sa sajta BW, gabarit objekta je nepromenjen ali je fasada drugačija:
Screenshot 2021-07-12 101023-min.png

Screenshot 2021-07-12 100915-min.png

Screenshot 2021-07-12 101005-min.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863627#p863627:3byfbjqe je napisao(la):
Steva » 11 Jul 2021 10:21 am[/url]":3byfbjqe]Par brzinskih sa Gazele i mobilnog

11.07.2021





Moj (subjektivni) rezime BNV

Pozitivno:
- Savska obala je odlična
- Održavanje javnih površina
- Front TC Galerija prema Savi
- Kula BG mi se jako sviđa
- BW Terase su bolje uživo nego na slikama
- Magnolija, da moram da kupujem stan - tu bi kupio. Objekat je vrlo human, pitom i odlično urađen.

Negativno
- Zelene površine su veoma male, parkovi deluju ko da su tu da čekira “park” na listi
- Matrica ulica je loša i ignoriše stari deo grada
- Oni objekti između Terasa i Kule BG su odlični za periferiju grada, ali ne i za kraj koji teži da bude reprezentativan.
- BW Metropolitan mi deluje “nezaokruženo” i formom usiljeno tu gde jeste.
- TC Galerija uzima previše prostora / predimenzioniran je. Upola manji bi bio taman a možda bi bolje legao bliže Savskom Trgu.

+Welcome to the club. :kk:

Investitorski urbanizam postkomunističkog društva podstaknut populističkom ideologijom rezultira nekim u najmanju ruku neodlučnim stavom. Manje-više i dobro i loše, pri čemu se još ni masovnog prevoza dotakli nismo. Nije sve tako crno, ali nekako je zavisno od objekta do objekta, odnosno zone do zone neprimereno i neskladno, a što kažeš svakako usiljeno. Nije to samo ta zgrada. Ali, hej, zar ne skrnave duh Novog Beograda, sardinišu Vračar, Zvezdaru i Banovo Brdo, teraju inat po svim tim silnim Mirijevima, Borčama, Ledinama, Mitrovim Brdima. Trpaju fabričke hale za kupovinu na svakom ćošku (kojim očigledno ni šminka ne pomaže, poput nesrećnog Ada Mola podignutog pokraj hendikepiranog vijadukta koji još nije zamenjen novim), koji sprat ili hiljadu više (u slučaju molova desetina hiljada), usput neretko ne mareći ni na formu ni na sklad, što više betona, asfalta, demita uz što manje savremenog stakla, interesantnih fasadnih elemenata i svakako većih površina pod atraktivnim bujnim zelenilom.

Sudeći po situaciji u drugim zrelim delovima grada trebalo je više da se potrude oko sinteze parametara pri planiranju jednog novog centra unutar centralne zone grada, što im očito i nije baš uspelo. Vista i ParkView ni za Klenje (stajalište BG:Voza) nisu, dok bi se "mikrofon" svakako na dramatičniji način isticao u Bloku 42 imajući u vidu kontrast forme i tipa fasade u odnosu na okolne grede blokova 23 i 28. Jedino zgrade bloka 24 štrče u odnosu na sve ostalo, čak i krmače duž Trećeg Bulevara.
 
Stalno se menjaju postojeći planovi za BnV, niko nema pojma kako će to na kraju da izgleda. Kao da je jedini plan maksimizacija profita, pa kad vide da postoji potražnja odmah izmene plan i dodaju novi soliter šifonjer.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863800#p863800:2lnikc0w je napisao(la):
Myah » 12 Jul 2021 09:21 am[/url]":2lnikc0w]Ne bih se složio da BW Central nikada nije zvanično potvrđen. Ta zgrada je ucrtana i upisana kao "BW Central" u brošurama mnogih stambenih zgrada koje su u prodaji, a prikazana je i u video animaciji na sajtu BW-a. Mislim da su ga čak i navodili u onim Progress Update klipovima kad su rušili zgradu Simpa i kopali rupu.

Nisam ni rekao da nije zvanično potvrđen, nego da nije zvanično najvljen. Tj. nikada niko iz BW-a nije izašao i rekao: "Mi planiramo izgradnju poslovne zgrade Central u Hercegovačkoj", nikada nije napisano neko besmisleno PR saopštenje o toj zgradi, niti ima informacija o njoj na zvaničnom sajtu, niti se nalazi na onoj 3D mapi.

Naravno, mi na Beobuildu znamo da je ta zgrada u planu, zato što smo frikovi i pratimo sve i svašta, obraćamo pažnju na svakakve detalje na mapama i renderima, pratimo javne uvide, građevinske dozvole itd. Ali da smo neki random Petar Petrović koji je zainteresovan da potroši neku lovu na neki stan u BGH2O ne bismo imali pojma šta je BW Central.

Uglavnom, "Beograd na vodi d.o.o" je podneo zahtev za građevinsku dozvolu, jednom su odbijeni, u drugom pokušaju će valjda podneti neophodnu dokumentaciju kako treba, i ako dobiju dozvolu, mogli bi da krenu sa izgradnjom pre kraja godine.

No, meni je npr. još upadljivje kako se iz "Navodnog Beograda" mlako odnose prema rekonstrukciji Bristola koji se tek sporadično pojavi na dve, tri sekunde u onim mesečnim video izveštajima o napretku radova. Dok se ove glupave stambene šifonjerke reklamiraju na svakom ćošku, o dugo očekivanoj obnovi jedne veoma važne zgrade za Beograd teško je naći ikakve informacije.
 
Nekako je postalo uobicajeno da se o rekonstrukciji hotela ne govori ama bas nista,osim Bristola pada mi na pamet i hotel Balkan itd. Jedino sto se objavi kad se zavrse radovi im je ono cuveno opening soon :p
 
Konacno se setili! Ne znam sta se toliko cekalo! Stanovi kod nas su izuzetno minijaturni i treba da izadjemo iz tog inferiornog stava pa to je “platezna moc” kad to vise nije tako. Sve se menja i
menjace se jos vise! Nadam se da naprave stan od 568 m2 i da pocnu velike stanove da prave! :pob:

Meni je samo krivo sto nisu od pocetka uvideli da treba da se ide na vece stanove.
 
Veliki stanovi znace sporiju prodaju i manju cenu kvadrata, nisu ni oni ludi da guraju samo velike stanove. Dovoljno je imati par komada "ako zatreba" mada se cesto desi da ili investitor na kraju podeli te stanove na manje ili ako treba spoji manje u veci.
 
Асиметрични двојац који је на челу Србије већ девет година у тандему (нижа половина и дуже). И највећа промена на лицу Београда за то време - "Београд на води":

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866016#p866016:1asrveba je napisao(la):
Sarajevska » Uto Jul 20, 2021 11:15 am[/url]":1asrveba]Асиметрични двојац који је на челу Србије већ девет година у тандему (нижа половина и дуже). И највећа промена на лицу Београда за то време - "Београд на води":


df642eb411f485888ccf3cb2cea31795.jpg


Morao sam
 
Dzigi Bau":600yafii je napisao(la):
Мењају се планови за Београд на води, бар тако каже Б92, станови величине до чак 568 м2 уз Савску улицу
https://www.b92.net/lokal/beograd/ekono ... to-1892699
Da li se sećate rendera i optimističkih očekivanja da će uz Savsku praviti manje zarade od 5,6 spratova?

Inače, ne vidim ko će ako već ima dva miliona evra dati iste za stan u BGH2O umesto da lepo ode na Dedinje ili Senjak u pravu vilu.
 
Да, као што су блокови 70-44-45 изграђени са високим солитерима до Јурија Гагарина, а до реке са ниским зградама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865957#p865957:3k5mvsvt je napisao(la):
vradovic » Uto Jul 20, 2021 3:08 am[/url]":3k5mvsvt]Konacno se setili! Ne znam sta se toliko cekalo! Stanovi kod nas su izuzetno minijaturni i treba da izadjemo iz tog inferiornog stava pa to je “platezna moc” kad to vise nije tako. Sve se menja i
menjace se jos vise! Nadam se da naprave stan od 568 m2 i da pocnu velike stanove da prave! :pob:

Meni je samo krivo sto nisu od pocetka uvideli da treba da se ide na vece stanove.
Najlakse se iz tog inferiornog stava o slaboj plateznoj moci izlazi kad se nadje cup sa zlatom, sve postane jeftino, sto ipak kod 99,99% ljudi nije slucaj.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m1iv_ZAZ7AY[/youtube]
 
Боље би било да су Херцеговачку - од прве раскрснице после Задруге/х. Бристол - направили са бар три траке, тако да има засебна одвајања за лево/десно пред раскрснице, улазак на паркиралиште, у гаражу, да може да се претекне такси или други возач који је стао на кратко ... Све те зграде, улаз у гаражу Магнолије, Симфоније и других зграда право с улице ...

И, опет, зашто семафори уместо кружних токова у Вилсоновим булевару?
 
И даље има места за метро-друмски мост. Штета што ће та прилика остати пропуштена.
 
Pusti san o tom mostu...
Iz ničeg u ništa...

Ulaz iz Savske, bez dobre komunikacije gore ka centru grada, a sa druge strane reke udari na ove kućerke čija je eksproprijacija mission impossible... nemoguće je... ne vredi.
 
Na jednoj strani reke je moguće fantomsko rušenje u Hercegovačkoj, a sa druge strane reke nije moguća ni eksproprijacija. A isti grad je u pitanju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Vrh