Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Pravoslavne crkve na Menhetnu i okolini. A u BnV ni jedna kapelica....
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    125,7 KB · Pregleda: 3.275
Imaš li predstavu koliki si prostor obuhvatio ovim screenshotom sa mapa?
 
и да на њему живи неколико пута више људи него што ће икада живети у целом Београдском региону а камоли БНВ
 
Ceo Bnv ne zauzima vecu povrsonu od tog natpisa New york na karti koju si okacio. A i crkve su danas diskutablne pojave, smatram da ni ne treba da se grade vise, i ove koje postoje su prazne.
 
A ima I ova statistika
 

Prilozi

  • 2E0F4056-4E94-4D46-8BC3-CE11B96CD02A.jpeg
    2E0F4056-4E94-4D46-8BC3-CE11B96CD02A.jpeg
    281 KB · Pregleda: 3.033
Ja volim što je čovek pravoslavne crkve svih istočnih zemalja stavio u isti koš. Predlažem da se usred Beograda na vodi digne jedna velika ukrajinska pravoslavna crkva, ili možda grčka, tih nemamo (bar da ja znam)
A ako bih baš da dolivam ulje na vatru, možda da grade onu džamiju o kojoj su teoretičari zavera fantazirali, sada imamo samo jednu majušnu naspram tolikih pravoslavnih crkava. Ili budistički hram, pored Buda bara.
 
BNV je naselje za 14000 stanovnika, to je samo u medijima napumpano kao projekat nevidjenih razmera. Vise je tipa Zika Mustikla izgradio 90ih i to za krace vreme. Nekoliko puta vise.

Ako se uzme u obzir podatak da: ,,Na svakih 18.819 Beograđana, koji žive u urbanom gradskom jezgru (bez prigradskih naselja), dolazi po jedna bogomolja'' dolazimo do toga da u naselju tih razmera i moze i ne mora da bude verski objekat.

Hram, Saborna, Svetog Marka... sve im je tu u blizini. Nema nigde crkva na svakih 100 metara, 90 posto Beogradjana mora da predje koji kilometar da bi dosli do crkve, tako ce i stanovnici BNV-a.

Banovo brdo je tri puta vece nego BNV i ima jednu pravoslavnu crkvu. I vecina stanovika Banovog brda mora da se cima do Crkve Svetog Djordja jednako koliko ce stanovnik BNV-a do Saborne na primer.
 
Dobro, jeste, ali nemamo baš nijednu crkvu u toj ravni, uz reku ili blizu nje, sve do Zemuna, i imalo bi smisla, tj. lepo bi leglo.

Problem bi bila i ovde tvrdokorna konzervativnost SPC u pogledu arhitekture.
 
Pesacko-biciklisticki most i crkva u Parku Republike Srpske :mrgreen:
 
Ja sam Menhetn stavio jedino razloga što ga mnogi vide kao progresivistički "Axis Mundi" planete, namerno nisam stavio Atinu ili Moskvu i svestan sam njegove veličine.

Ako se uzme u obzir podatak da: ,,Na svakih 18.819 Beograđana, koji žive u urbanom gradskom jezgru (bez prigradskih naselja), dolazi po jedna bogomolja'' dolazimo do toga da u naselju tih razmera i moze i ne mora da bude verski objekat.

Upravo tako, bogomolja, nije naznacena konfesija tj religija. Ako malo bolje pogledamo mapu Bgd jasno je da na prostoru koji uokviruju reka Sava, Branova ulica, preko Svetogorske, Takovske pa ne čak Kneza Milosa , vec tri bloka prema Vracaru tj Kralja Milutina do auto*puta i recimo auto-put na južnoj strani imamo samo jednu, Vaznesensku crkvu.

Ja volim što je čovek pravoslavne crkve svih istočnih zemalja stavio u isti koš. Predlažem da se usred Beograda na vodi digne jedna velika ukrajinska pravoslavna crkva, ili možda grčka, tih nemamo (bar da ja znam)

Većina tih crkava ima službe i na maternjem i na Engleskom jeziku. Tako da mi ovaj argument ne stoji baš. U našu crkvu u Vegasu dolaze masovno Etiopljani npr.

Meni je jasno da zbog konzervativnog pristupa SPC ne mozemo ocekivati ništa moderno, zato i rekoh kapelica ili mala crkva iza nekog zida čempresa, ikao mislim da je prilika da se izgradnjom crkve u BnV na dostojan način može obeležiti stradanje svih pravoslavnih , koji su poklani i pušteni niz Savu za vreme NDH, a i ranije. Jedino iz razloga što su bili pravoslavni. Kultura sećanja je bila moja ideja okosnica...ali svakako ovde nedostaje bogomolja i iz svih ostalih razloga.
Ja nemam ništa protiv toga da Beograd dobije još neku dzamiju ili sinagogu
 
Zanima me ko placa rad crpne stanice u Beogradu na vodi?
 
На простору који је бејбиардварк скриншотовао живи више људи него у целој Србији. Плус Амери иду много више у цркву од људи у Србији.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867000#p867000:2myto992 je napisao(la):
jovanovm » Sat Jul 24, 2021 10:13 pm[/url]":2myto992]На простору који је бејбиардварк скриншотовао живи више људи него у целој Србији. Плус Амери иду много више у цркву од људи у Србији.

Na Menhetnu zivi 1.65 miliona i samo 1% njih su pravoslavni hricani, ali kao sto sam naveo ranije, NY tj Menhatn sam naveo kao primer grada na visokom nivou progresivisticke svesti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866858#p866858:rw7mwhoz je napisao(la):
Babyaardvark » 24 Jul 2021 05:57 am[/url]":rw7mwhoz]Pravoslavne crkve na Menhetnu i okolini. A u BnV ni jedna kapelica....
.....

Zato što duhovosti i nije mesto u BnV.
Naselje je rođeno iz pravnog i fizičkog nasilja, gaženja zakona, morala, pravne države i javnog interesa, samo zarad profita...
Uostalom, da su kupci razmišljali o vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima, pozorištima, bibliotekama... pa i - crkvama, kupili bi stanove tamo gde to već postoji, ne tamo gde nisu ni predviđeni, zar ne?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867016#p867016:2zw6ugkd je napisao(la):
relja » Sun Jul 25, 2021 2:05 am[/url]":2zw6ugkd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866858#p866858:2zw6ugkd je napisao(la):
Babyaardvark » 24 Jul 2021 05:57 am[/url]":2zw6ugkd]Pravoslavne crkve na Menhetnu i okolini. A u BnV ni jedna kapelica....
.....

Zato što duhovosti i nije mesto u BnV.
Naselje je rođeno iz pravnog i fizičkog nasilja, gaženja zakona, morala, pravne države i javnog interesa, samo zarad profita...
Uostalom, da su kupci razmišljali o vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima, pozorištima, bibliotekama... pa i - crkvama, kupili bi stanove tamo gde to već postoji, ne tamo gde nisu ni predviđeni, zar ne?

Duhovnosti je mesto svuda, pa i u koncentracionim logorima ili zatvorima. Mi mozemo ovde da nastavimo retorsku raspravu o Širni okvira politicko- vrednosnih sudova , njihovim pravnim i etickim aspektima i možemoda odemo jako, jako daleko šireći temu u nedogled . Ova tema defintivno trancendira Bnv. ( kao što potreba za verskim objektom isto prevazili geografski sam Bnv). Čak i pod uslovom da okvir rasprave svedemo strogo na pravni i etički aspekat, ovaj trenutak u vremenu i ovaj prostor ,morali bi se apriori složili da su svi, baš svi budući stanovnici Bnv nemoralni ljudi i "saučenici" i da zato moraju biti kao takvi "kažnjeni" tj diskriminisani ukidanjem mogucnosti da se praktikuju verovanja.
 
Imas Sabornu crkvu tacno pesaka odatle plus ima i stepeniste i imas Vazenesenjsku crkvu isto relativno blizu.

Pogledaj NBG koliki je proporcionalno koliko ima crkvi. Pogledaj onda preko Pancevackog mosta sta imas.
 
@Babyaardvark
Odmah posle tebe je najveći promoter BnV i navodni stanar pokazao koliko mu je nije stalo do toga :)
Uostalom, da bi SPC sagradila crkvu, mora da prvo obezbedi zemljište... A ovde je svaki kvadrat u funkciji brzog profita, kakve bre crkve...?
 
Apsolutno se slazem!

Zasto bi gradili crkvu na takvom zemljistu? Time bi direktno slabili nasu drzavu. Crkve treba graditi ali ne mora bas na najskupljim lokacijama koje direktno uticu na nasu ekonomsku a samim tim i vojnu snagu. Nama je u ovom trenutku mnogo potrebnije da drzava dobije sto vise zbog gradnje stanova i lokala.
 
Ne, ne možeš da ti se slažeš sa mnom, zato što ti i ja imamo apsolutno suprotne stavove, to što ti zagovaraš ja sam okarakterisao kao pogrešno i negativno, opisao sam realno stanje stvari - kupcima u BnV to ne treba, da im treba otišli bi u neki drugi kraj Beograda.
 
Ja bas podrzavam ideju da BnV dobije crkvu, ili dzamiju sto da ne. Mogla bi i peticija da se pokrene. A i zasto da nasa crkva ne zaradi nesto tamo, ima gastosa koji bi tu rado trosili pare a ne samo u Buddha baru ili Maseratiju



A onda mi lepo da uzivamo u kuknjavi tamosnje elite na buku zvona ili jos bolje hodza :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867052#p867052:1wyyg9k5 je napisao(la):
vradovic » 25 Jul 2021 10:15 am[/url]":1wyyg9k5]Apsolutno se slazem!

Zasto bi gradili crkvu na takvom zemljistu? Time bi direktno slabili nasu drzavu. Crkve treba graditi ali ne mora bas na najskupljim lokacijama koje direktno uticu na nasu ekonomsku a samim tim i vojnu snagu. Nama je u ovom trenutku mnogo potrebnije da drzava dobije sto vise zbog gradnje stanova i lokala.

samo ako je cilj drzavi da opere pare pojedincima. da se radi o nekom projektu koji bi zaista podigao srpsku ekonomiju ( a gde dva objekta trenutno - Terraces i Metropolitan rade gradjevinski radnici iz Turske i Indije) mozda bi pricali i o nekom poslovnom objektu, kojih za sada nema osim jednog u najavi. A lokali - da, Srbiju ce da podignu kafici, restorani, kladionice, frizerski saloni i maksiji.....
 
Мислим да намени простора одлучује предузеће Игл хилс. Тако је одређено уговором.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867054#p867054:3apbhm04 je napisao(la):
nex999 » Ned Jul 25, 2021 11:41 am[/url]":3apbhm04]Ja bas podrzavam ideju da BnV dobije crkvu, ili dzamiju sto da ne. Mogla bi i peticija da se pokrene. A i zasto da nasa crkva ne zaradi nesto tamo, ima gastosa koji bi tu rado trosili pare a ne samo u Buddha baru ili Maseratiju



A onda mi lepo da uzivamo u kuknjavi tamosnje elite na buku zvona ili jos bolje hodza :lool:

Crkva je zaradila vec na novom beogradu, prodajom stanova za 3000+e/m2. Skupili od naivne sirotinje pa zidaju za bogatase. Jel to bese poenta i delatnost crkve? Naravno da u bnv ne treba crkva da se gradi, pa vec kad pricate o pranju para, ovi iz crkve su masteri u tome, nisu jos ni culi za porez.
 
Crkva moze da se napravi iz cisto komercijalnih razloga zbog vencanja u okolnim restoranima.
Nesto slicno su napravili na Vrdniku- etno kompleks Vrdnicka kula-apartmani,hotel i crkva.
 
Vrh