Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Tek sad su uradili trafo stanicu, a struja je dovedena sa NBG pre 2-3 godine?! Na mnogim mestima gde su polagali kablove je asfalt veće ulegao, a o estetici krpljenja smo već pisali (i slikali)
 
Не знам ко је финансијер, има доста примера код нас где приватник изгради трафостаницу и преда на одржавање и управљање електропривредним предузећима. Они и морају да управљају тим постројењима.
 
Koliko vidim ovde se pominje EMS, pa mi je zbog toga i čudno. Bilo bi previše da im i to poklone, pored svega ostalog što su dobili...
 
Abrines
Još nije iseljena Pošta iz Savske odakle sam i slikao...a kada će to se još ne zna...
 
Kakva poboljsanja donosi ova nova trafostanica nije mi jasno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691946#p691946:1odxx5gk je napisao(la):
Prcha » Уто Дец 24, 2019 1:01 am[/url]":1odxx5gk]Kakva poboljsanja donosi ova nova trafostanica nije mi jasno?
На пример ако испадне неки вод са стране старог града, она преспоји и стари град се напаја ел. енергијом преко Новог Београда и обрнуто.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691938#p691938:1co4e7br je napisao(la):
Johnest_Hon » Pon Dec 23, 2019 11:43 pm[/url]":1co4e7br]Abrines
Još nije iseljena Pošta iz Savske odakle sam i slikao...a kada će to se još ne zna...
U zgradi je ostala jos samo postanska jedinica br. 6 u prizemlju.
Vecina ostalih sluzbi iz zgrade, prvenstveno -saobracajno carinska posta 2, kao i
unutrasnje i medjunarodne sluzbe razmene su odavno na novoj lokaciji.
Ugrinovacka ulica, GPC.
 
U zgrade su i službe vezane za poštansko-finansijske usluge.
Tako da ima tu dosta ljudi, što dole na šalteru, što gore u kancelarijama.
 
Финансијер је БНВ, инвеститор и власник је ОДС. Нова трафо станица је неопходна због будуће потрошње и због поузданости. ЕМС је ту због каблова 110kV: ТС топлана - ТС Савски амфитеатар (БГ45) - ТС БГ 6 (Хиландарска). Стари кабл од топлане до БГ6 је исечен и настављен до БГ45. Нормално, то је привремено, генијално решење, пошто кабл прелази Саву преко трамвајског моста :bash: . Финално испитивање извршила и још врши служба релејне заштите београдског ОДС-а, а не ЕМС.
 
Јел Сименс радио заштите и даљинско управљање?
 
Kada se gleda sa dolaznog perona, ova leva strana kao da se nakrivila (u odnosu na ovaj deo gde je bazen) . Ne znam da li je do pozicije iz koje posmatram.
4605945ed9708a5c4c0164e1cc8a3302.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Verujem da je proslo vise od pola godine od kada sam poslednji put prosao kolima ulicama Beograda na vodi i mogu reci da mi se jako svidja. Drvoredi, rasveta, klupice, udaljenost izmedju zgrada, itd.
Nisam usao ni u jednu gradu, ne mogu da sudim o kvalitetu, ali sto se tice vizelnog efekta, meni se licno bas dopada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692195#p692195:1lp9a8hv je napisao(la):
belgradier » 24 Dec 2019 06:58 pm[/url]":1lp9a8hv]Kada se gleda sa dolaznog perona, ova leva strana kao da se nakrivila (u odnosu na ovaj deo gde je bazen) . Ne znam da li je do pozicije iz koje posmatram.
4605945ed9708a5c4c0164e1cc8a3302.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Istripovao si se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692145#p692145:3s9kctqy je napisao(la):
Prcha » Уто Дец 24, 2019 5:46 pm[/url]":3s9kctqy]Sta je ODS?
Неки кажу одржавање дистрибутивног система а неки кажу Оператер дистрибутивног система. Предузеће из система ЕПС
 
Комплетну ТС по принципу кључ у руке је наручио БНВ од General Electric-а, без консултације са ОДС-ом или ЕМС-ом, па је и заштита и управљање GE. ОДС је Оператор Дистрибутивног Система, или ЕПС-дистрибуција, фирма на нивоу Србије, ћерка ЕПС-а. Београдски огранак ОДС-а је бивша ЕДБ. Планирана је изградња још једне ТС 110/10kV, Београд на води, тј. БГ47.
 
ODS je operater distributivnog sistema, a konkretno je to firma EPS distribucija d.o.o. (bivši EDB).

Edit: Preteče me vladanc.
 
A mediteranski gradici WP - West 65? A Central Garden, A blok? Skyline? Zar nije isti fazon :D Ovde bar imamo pogled na reku :D :D
 
Taj pogled imaju oni, koji su (verujem) kupili gajbe u ovom mafijaškom getu, a izgubismo ga mi, ostali. To bi važilo i da je ovaj krš od mermera.
 
Ko smo to MI? 95% Beogradjana ako ne i vishe ne moze sebi da priusti nekretnine tamo a i taj pogled ce imati samo oni iz prvog reda zgrada. ostali ce imati pogled na ostalih 30 sifonjera.
 
Pa i trenutno 98 posto beogradjana nema pogled na reku. Ovih dva posto ce zameniti novih dva posto, i sve je u sustini isto.
 
Vrh