Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da stvarno ima ne mali broj porodica iz dijaspore koje govore da nigde drugde ne bi kupili u BG stan,
i to ne zbog bazena ili luksuza nekog, vec najvise zbog toga sto veruju da ce BW biti moderno naselje, cisto, uredno, odrzavano, gde ce se postovati kucni red, gde nece biti gomile parkiranih automobila ispred zgrade, pominju i bezbednost i visi nivo pratecih usluga jer svaka zgrada ima upravnika stalno zaposlenog, viseclano obezbedjenje 24h ceke godine i concierge uslugu...
Moram da priznam da mi to nije padalo na pamet ranije, tek smo shvatili da ce to imati odredjen pozitivni aspekt posle razogovora sa nekoliko kosmija iz dijaspore.

Takodje za grad Beograd i opstinu Savski Venac ce biti i pozitivno sto ce imati znacajne prihode od poreza na imovinu, jer pristigli iznosi poreskih resenja nisu mali, a vremenom ce taj prihod biti sve veci i veci.
 
Uvek treba da se cuju i kritike na racun projekta, i arhitekture i zavrsnih radova, a moje misljenje je i da treba pohvaliti one stvari koji dizu kvalitet zivota i svim gradjanima Beograda i Srbije, kao sto su npr Promenada koja je jako lepa(voleo bih da je sira jos bas zbog ostalih ljudi koji dolaze), BW park koji je dosta posecen (puno parkiranih kola u Bulevaru 3.traci), lepe i sredjene ulice, Bulevar novi i drvoredi u njemu...

Nikolas je odlican primer forumasa koji je cinjenicama i hvalio i kudio ovaj projekat,
voleo bih da vecina forumasa tako postuje na forumu, a ne iz krajnosti u krajnost.
 
Trol i offtopic postovi koji su usledili su obrisani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693408#p693408:1y0adwoh je napisao(la):
Pegasus » 28 Dec 2019 12:35 pm[/url]":1y0adwoh]Uvek treba da se cuju i kritike na racun projekta, i arhitekture i zavrsnih radova, a moje misljenje je i da treba pohvaliti one stvari koji dizu kvalitet zivota i svim gradjanima Beograda i Srbije, kao sto su npr Promenada koja je jako lepa(voleo bih da je sira jos bas zbog ostalih ljudi koji dolaze), BW park koji je dosta posecen (puno parkiranih kola u Bulevaru 3.traci), lepe i sredjene ulice, Bulevar novi i drvoredi u njemu...

Nikolas je odlican primer forumasa koji je cinjenicama i hvalio i kudio ovaj projekat,
voleo bih da vecina forumasa tako postuje na forumu, a ne iz krajnosti u krajnost.

promenada i park dizu kvalitet zivota svim gradjanima beograda i srbije! kad neko napise nesto ovako objektivno i argimentovano zaista se nema sta dodati, plus od mene za pegaza

da ga obavestim da je juce drasticno podignut kvalitet zivota njega i njegove porodice, kod mene u kraju popravljene dve ljujaske i zamenjena sijalica na banderi
 
"Beograd na vodi" je objavio novu ogromnu digitalnu brošuru sa svim dosad najavljenim projektima.

Malo toga novog ima unutra. Izdvojio bih prvu zvaničnu najavu renoviranja "Bristola". Zasad stoji isto ime hotela, ne znam da li e ga brednirati do realizacije projekta.

Nema rendera, samo ovaj opis:



Takođe, u brošuri se najavljuje izgradnja poslovnih zgrada, ali se ne navodi nijedna. Čak ni BW Central.
 
Nije ni meni jasno zasto ne pocinju izgradnju poslovnih zgrada, BW Central je najavljen odavno, taj deo izmedju Magnolije i Geozavoda se dosta infrastrukturno radi, a i krajem sledece god ce biti jos dosta ulica napravljeno najvise zbog BW Galerije.
 
Ja koliko sam nacuo poslovni deo ce biti izmedju sajma i Gazele. Znaci sa "one strane" mosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693344#p693344:3uz0mdp0 je napisao(la):
Prcha » Sub Dec 28, 2019 12:34 am[/url]":3uz0mdp0]Da stvarno ima ne mali broj porodica iz dijaspore koje govore da nigde drugde ne bi kupili u BG stan,
i to ne zbog bazena ili luksuza nekog, vec najvise zbog toga sto veruju da ce BW biti moderno naselje, cisto, uredno, odrzavano, gde ce se postovati kucni red, gde nece biti gomile parkiranih automobila ispred zgrade, pominju i bezbednost i visi nivo pratecih usluga jer svaka zgrada ima upravnika stalno zaposlenog, viseclano obezbedjenje 24h ceke godine i concierge uslugu...
Moram da priznam da mi to nije padalo na pamet ranije, tek smo shvatili da ce to imati odredjen pozitivni aspekt posle razogovora sa nekoliko kosmija iz dijaspore.

Takodje za grad Beograd i opstinu Savski Venac ce biti i pozitivno sto ce imati znacajne prihode od poreza na imovinu, jer pristigli iznosi poreskih resenja nisu mali, a vremenom ce taj prihod biti sve veci i veci.


Biće vrlo pozitivno, pogotovo kad projekat krene da generiše saobraćaj u svom punom kapacitetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693887#p693887:3indu72g je napisao(la):
Homer Jay » 29 Dec 2019 11:46 pm[/url]":3indu72g]"Beograd na vodi" je objavio novu ogromnu digitalnu brošuru sa svim dosad najavljenim projektima.

Malo toga novog ima unutra. Izdvojio bih prvu zvaničnu najavu renoviranja "Bristola". Zasad stoji isto ime hotela, ne znam da li e ga brednirati do realizacije projekta.

Nema rendera, samo ovaj opis:



Takođe, u brošuri se najavljuje izgradnja poslovnih zgrada, ali se ne navodi nijedna. Čak ni BW Central.
file.php

a i kula im je malo jedna varijanta, malo druga
 
Utisak je da su namerno pustili da se stare lokomotive iseku (između ostalih i „Pulska lokomotiva" iz 1864. godine) i da sve ovde bude uništeno. Koliko je meni poznato, zgrada nekadašnje ložionice bila je pod zaštitom Zavoda za spomenike kulture. Muzej železnice nije bio planiran za rušenje već je planirana njegova rekonstrukcija. A evo kako to danas izgleda:

Pogledajte prilog 1
Novi bulevar pored budućeg tržnog centra:

 
Strasno. Cak i ako nisi ljubitelj zeleznice, ovo je ponizavajuce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694240#p694240:18x6cd5p je napisao(la):
Drakche » Uto Dec 31, 2019 10:56 am[/url]":18x6cd5p]Strasno. Cak i ako nisi ljubitelj zeleznice, ovo je ponizavajuce.
Nemoj mi reci da si ovo TEK SADA video ...

Pa ovi vagoni tako stoje jos od vremena Jugoslavije...

Okretnica je po projektu "Prokop" trebala da postane muzejska postavka starih lokomotiva , vagona itd...

Radovi su stali kajem 80-ih.. Da su tada ,sve projektovano i uradili, danas ne bi imali o cemu da diskutujemo.

Savski plato bez zeleznice i zgrade na obali reke bi bili nesto obicno, pored cega bi odrastali...
 
To je ono što pričamo od objavljivanja ugovora. Mi smo dužni da napravimo metro do sutra, tj, do danas. E sad, da li moramo da napravimo vezu do buduće stanice metroa ili samu stanicu i metro, to možda bolje piše u engleskoj verziji ugovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694318#p694318:7oq54urv je napisao(la):
bair » Uto Dec 31, 2019 1:57 pm[/url]":7oq54urv]Kako stojimo sa ovim?

infras10.png
Mnogo je bitnije pitanje: ko odgovara sto infrastruktura nije zavrsena do kraja 2019? U ime Republike potpisnik ugovora? Premijer? Ministar infrastrukture? Svi skupa?
U normalnoj zemlji pored ostavki, odgovarali bi za ispunjenje ugovora i licnom imovinom.
Medjutim, sumnjam da ce "Arapski" investitor tuziti Republiku, te ova cinjenica dovoljno govori o celoj strukturi pravnog posla.......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694425#p694425:2njr00lt je napisao(la):
astrodule » Uto Dec 31, 2019 7:46 pm[/url]":2njr00lt]Premijer iskusno ništa nije potpisao. Zorana je potpisala u ime Vlade valjda, tako da ćemo to svi mi da platimo.
Ministar je clan vlade, te je premijer odgovoran za sve sto bilo koji od ministara potpise. Premijer bira ministre i odgovara za njihove postupke, tim pre sto je nosilac obaveza Republika, a ne konkretno ministarstvo.
Jos jednom: sta se dogadja kad istekne rok za ispunjenje obaveze Republike? Svaki normalan (a i nenormalan) investitor bi isao sa tuzbom, iz razloga sto istu glat dobija. Postavlja se pitanje zasto "investitor"nece ici sa tuzbom, a sto logicno onda i otvara pitanje: ko je investitor?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694477#p694477:2d51zgw1 je napisao(la):
bair » Sre Jan 01, 2020 10:28 am[/url]":2d51zgw1]Kad se promeni vlast, videcemo kakva ce biti tuzba
1. Vlast ce se tesko promeniti u narednih 5 god.
2. I da se promeni, zar mislis da ce neko da odmah istrazuje "kombinacije" prethodne vlasti (jos par god.ce biti na pozicijama tuzioci imenovani od stare vlasti).
Medjutim, navedeno ne iskljucuje da neki tuzilac od integriteta krene da "ceprka" po ovom pravnom poslu. Po meni je osnovno pitanje zasto "arapski" investitor 2020 ne tuzi Republiku, kad su ispunjenji uslovi za dobijanje spora?
 
Pa neće da tuže sadašnju vlast jer su u "dilu". Novac se pere preko UAE firmi i za sada je sve OK.

Kada ovi odu sa vlasti onda će se tužiti Država i moraćemo da platimo, a znate kada će naše sudstvo dokazati da su ovi sada napravili štetan ugovor pa zemlju? Pa i da dokažu - kako ih kazniti kada je materijalna šteta mnogo veća od celokupne imovine koju imaju Zorana i Vučić?

Moram opet da istaknem koliko je zloupotreba moguće raditi kada se prave ovakvi ugovori iza kojih stoji Država. Ja znam da izbori služe da se izaberu ljudi koji predstavljaju celu Državu, ali tako neko može da zavije u crno celu zemlju kada ode sa vlasti. Ili kada Grad počne da menja GUP, DUP i sve moguće planove i time upropasti nešto što su pravi stručnjaci nekada osmislili.

Nismo mi za demokratiju u ovom obliku. Lako se manipuliše masama da bi se došlo do vlasti i to se zloupotrebljava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694496#p694496:22o8mozj je napisao(la):
astrodule » Sre Jan 01, 2020 11:52 am[/url]":22o8mozj]Pa neće da tuže sadašnju vlast jer su u "dilu". Novac se pere preko UAE firmi i za sada je sve OK.

Kada ovi odu sa vlasti onda će se tužiti Država i moraćemo da platimo, a znate kada će naše sudstvo dokazati da su ovi sada napravili štetan ugovor pa zemlju? Pa i da dokažu - kako ih kazniti kada je materijalna šteta mnogo veća od celokupne imovine koju imaju Zorana i Vučić?

Moram opet da istaknem koliko je zloupotreba moguće raditi kada se prave ovakvi ugovori iza kojih stoji Država. Ja znam da izbori služe da se izaberu ljudi koji predstavljaju celu Državu, ali tako neko može da zavije u crno celu zemlju kada ode sa vlasti. Ili kada Grad počne da menja GUP, DUP i sve moguće planove i time upropasti nešto što su pravi stručnjaci nekada osmislili.

Nismo mi za demokratiju u ovom obliku. Lako se manipuliše masama da bi se došlo do vlasti i to se zloupotrebljava.
Astro, dao si odgovor na pitanje koje sam namerno postavio u takvoj formi, ne zeleci da iznosim zakljucke, vec da sagovornika navedem logicnim zakljucima na ocigledno........
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694170#p694170:1p3j176w je napisao(la):
Bukira » Pon Dec 30, 2019 11:01 pm[/url]":1p3j176w]Utisak je da su namerno pustili da se stare lokomotive iseku (između ostalih i „Pulska lokomotiva" iz 1864. godine) i da sve ovde bude uništeno. Koliko je meni poznato, zgrada nekadašnje ložionice bila je pod zaštitom Zavoda za spomenike kulture. Muzej železnice nije bio planiran za rušenje već je planirana njegova rekonstrukcija.

Vecina gradjana Beogrda nije u stanju da shvati znacaj propalog niti ih zanima.
Medjutim krivica je na tzv eliti za koju vazi isto.
Mi smo propalo drustvo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694276#p694276:30wh5gtg je napisao(la):
Sam-2 » Uto Dec 31, 2019 12:03 pm[/url]":30wh5gtg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694240#p694240:30wh5gtg je napisao(la):
Drakche » Uto Dec 31, 2019 10:56 am[/url]":30wh5gtg]Strasno. Cak i ako nisi ljubitelj zeleznice, ovo je ponizavajuce.
Nemoj mi reci da si ovo TEK SADA video ...

Pa ovi vagoni tako stoje jos od vremena Jugoslavije...

Okretnica je po projektu "Prokop" trebala da postane muzejska postavka starih lokomotiva , vagona itd...

Radovi su stali kajem 80-ih.. Da su tada ,sve projektovano i uradili, danas ne bi imali o cemu da diskutujemo.

Savski plato bez zeleznice i zgrade na obali reke bi bili nesto obicno, pored cega bi odrastali...

Laz. Ranije je postojao krov.
 
Vrh