Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694500#p694500:ptrotd0l je napisao(la):
MC_ » 01 Jan 2020 12:19 pm[/url]":ptrotd0l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694276#p694276:ptrotd0l je napisao(la):
Sam-2 » Uto Dec 31, 2019 12:03 pm[/url]":ptrotd0l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694240#p694240:ptrotd0l je napisao(la):
Drakche » Uto Dec 31, 2019 10:56 am[/url]":ptrotd0l]Strasno. Cak i ako nisi ljubitelj zeleznice, ovo je ponizavajuce.
Nemoj mi reci da si ovo TEK SADA video ...

Pa ovi vagoni tako stoje jos od vremena Jugoslavije...

Okretnica je po projektu "Prokop" trebala da postane muzejska postavka starih lokomotiva , vagona itd...

Radovi su stali kajem 80-ih.. Da su tada ,sve projektovano i uradili, danas ne bi imali o cemu da diskutujemo.

Savski plato bez zeleznice i zgrade na obali reke bi bili nesto obicno, pored cega bi odrastali...

Laz. Ranije je postojao krov.
Krov je postojao na središnjem(centralnom) delu ložionice,a ovde u ovom delu gde su vagoni ga nije bilo ima sigurno dve decenije.
 
Gledao sam neke fotografije, koje uopste nisu toliko stare, ali nije izgledalo ovako raspadnuto kao sada.
Nije toliko steta zbog same zgrade, vec zbog starih lokomotima koje se tamo nalaze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694523#p694523:1ikzn3dx je napisao(la):
Drakche » Sre Jan 01, 2020 2:22 pm[/url]":1ikzn3dx]Gledao sam neke fotografije, koje uopste nisu toliko stare, ali nije izgledalo ovako raspadnuto kao sada.
Nije toliko steta zbog same zgrade, vec zbog starih lokomotima koje se tamo nalaze.

Evo da objasnimo razlog katastrofalnog stanja levog krila lozionice.
Ovako je izgledala od 1920 do 1970- PRAVILAN POLUKRUG, sa okretnicom u centru.
Pogledajte prilog 2
A onda se desio autoput i GAZELA... Deo zgrade biva uklonjen radi izgradnje pristupne rampe iz Savske ul.
Malo je nedostajalo da bude porusen i vodotoranj. :!:
Pogledajte prilog 1
Evo koliki deo zgrade nedostaje od 1970.

Kasnije je prskanje vode sa autoputa izazvalo ubrzanu koroziju limenog krova na jos 4-5 polja do trenutka
kada je procenjeno , da je bolje po bezbednost zaposlenih , da se KROV UKLONI skupa sa trulom drvenom nosecom konstrukcijom.
Od 1990 je taj deo lucne hale bez krova.

I, Drakče, u lučnoj hali više nema ni jedne muzejske lokomotive , a ni ostalih.

P.S. Poslednje dve godine je trudom divljih sekundaraca nestalo jos krovnih pokrivnih ploca sa cele hale.
 
Ови близанци солитери изгледају много пријатније из овог кадра на последњој фотографији. Штета што нису тако урађени из свих углова.
 
Rezidens iz svakog ugla gledanja zauzima mnogo mesta i guta prostor i verovatno zato što se nalazi uz reku mnogo bode oči kada se uporedi praznina reke i zid koji on pravi.

Eto, neki pokušaj objašnjenja zašto mi on toliko bode oči, a Ušće i Ušće 2 mi ne smetaju.
 
U principu kad bi sve objekte skratili za 2/3 onda bi sve bilo mnogo skladnije.
 
Nesto mi govori da ce Magnolija lepo ispasti, jedva cekam da zavrse...
Nadam se da ce tako neki objekat slicne velicine i izgleda izgraditi i na mestu Simpa.
 
Zgrade lice na socrealisticke kosnice
 
Kad je ovaj "projekat" predstavljen, cini mi se 2012, receno je da ce to biti "motor razvoja" Srbije, da ce se zidati trzno-hotelsko-poslovni sadrzaji. 2020 imamo masine za spavanje u demit izvjedbi, solitere od skoro 30 tak spratova. Sacekajte koju god, kad krenu sa zastakljivanjem terasa, susenjem vesa, stavljanjem klima, e to ce onda i bukvalno biti ruglo........
 
ja mislim da ce ovo drugacije izgledati kada se sve zavrsi. iskreno naravno uvek moze bolje ali moglo je i gore. do sada mi se svida
 
Nikad se ovo neće završiti, ovim tempom.
2020. je, šta imamo dva bloka završena, jedan se dovršava, TC, park. I to je to.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa I bolje je da ga ne zavrse brzo. Mozda nekada dodje neki normalan I kulturan covek da projektuje ostatak, pa izvadi malo situaciju.
 
Nijedna ugovorna strana nije ispunila svoje ugovorne obaveze zaključno sa 31.12.2019. Država (i grad Beograd) nije završila infrastrukturu, pa čak nije ni započela neke važne infrastrukturne projekte. "Investitor" je uplatio manje od 60% ugovorom obaveznog kapitala, a izgradio je tek 3 stambene zgrade, par ulica, deo parka i 700 metara šetališta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694863#p694863:2qec2fwd je napisao(la):
Zezeljko » 02 Jan 2020, 21:12[/url]":2qec2fwd]Nikad se ovo neće završiti, ovim tempom.
2020. je, šta imamo dva bloka završena, jedan se dovršava, TC, park. I to je to.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Gresis u tome sto gledas sta je do sada izgradjeno, umesto da pogledas sta su sve pustili u prodaju i koje su gradjevinske dozvole dobili zadnjih mesec dana.
U drugoj polovini ove godine ce biti jako veliki broj kranova u SA.

Ne znam kakav je plan za prodaju kojih zgrada tj blokova ove godine, ali receno je da su zadovoljni sa prodajom i da je plan da zadnja zgrada u ovom projektu bude pustena u prodaju 2023god.
 
Ја ту ни нигде не видим "нас" само "њих", тј и једни и други су "они". :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695139#p695139:3ehvkzbm je napisao(la):
paradox polje » Pet Jan 03, 2020 3:35 pm[/url]":3ehvkzbm]Ја ту ни нигде не видим "нас" само "њих", тј и једни и други су "они". :)
Uze mi rec iz usta, bukvalno sam hteo da isto ovo napisem! Medjutim, sneg ne postoji da sakrije breg, vec da pokaze trag
 
Sto se rokova tice,rok se moze prolongirati po ugovoru za 6 meseci i to bi bilo 30.6.2020g.
Za 6 meseci je moguce da se izgrade peroni na NBG/u i otvori aneks doduse pitanje je gde ce dislocirati oko 600 zaposlenih u BAS/u koji radi na lokaciji stanice u SA? Verovatno ce se naci neki kompromis.

Drugo pitanje je izgradnja veza podzemne zeleznice do granica SA? U ugovoru nije bas decidno dato da se mora izgraditi linija stanica NBG-reka-SA,druga linija ce prolaziti kroz SA pitanje je kada ...?

A sto se Arapa tice oni su itekako "pre roka" jer za 20 godina od potpisivanja Ugovora treba da izgrade 2 zgrade (izgradjeno 4,gradi se ukupno 15 zgrada).W hotel (pocinje sa izgradnjom ove godine),Kula (zavrsetak se planira za kraj 2021),TC centar (otvaranje septembar- oktobar ove godine).

Sve u svemu mislim da Arapi nisu ocekivali da ce prodati preko 2.000 stanova i da se nista nece dogoditi po pitanju sankcionisanja jedne strane koja nije ispostovale rokove po svim pitanjima :wink:
 
Пример стана у Кули "Београд" која се гради:



Занимљиво је како су брзо и успешно срушили зграде веће, скупље и у бољем стању од ове старе иза Задруге, а која највише смета:





Лепо је кад има српског језика ...:







Пукотину у парапету крај стазе су покушали да поправе с ове стране ...:



... с друге - нису:























 
Vrh