Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

B.Gajić":2macehkn je napisao(la):
Nije lepo da nazivaš bilo koga idiotima i moronima, makar iako to radiš kao stranački bot.

Uh!
Gospodine Gajicu, nema potrebe da okrivljujete Vozda.
Jedini dokazani bot i nepismeni ljubitelj sendvica na ovom forumu sam JA :dil: .
Pitajte koga god hocete ako ne vjerujete meni. :D
 
Sipuljac;125606878 je napisao(la):
počeli da ruše stazu, skupilo se oko 25 -30 biciklista, blokirali ih. nakon dva sata došlo desetak policajaca i desetak komunalaca plus par bezbednosno interesantnih osoba. Komunalci, radnici (koji kažu da rade za 24000rsd) i ovi bezbednosno interesantni izgurali ljude i zatvorili ogradu, jedan buzdovan je grubo odgurnuo i pretio jednom biciklisti, policajci koji su stajali okolo i gledali, na primedbu da ga legitimišu i privedu su se smejali i rekli da nisu ništa videli.
trebalo bi da sutra u 6 bude protest, ako bude dovoljno ljudi mogla bi se ponovo otvoriti staza
img2957.jpg

img2968.jpg

buzdovan koji je rukovodio akcijom i bio najbahatiji, dovezao se džipom, nakon "akcije" je otišao na piće u SavaNovu, s njim je bilo još 4-5 sličnih njemu
img2967.jpg

privedeni bicikli
img2969.jpg
Sipuljac sa SSC
 
Не дај се Вожде! Подржавам те у свему што си написао.
 
Podrška u čemu? U rečniku koji ne priliči ni ulici, a kamoli forumu gde se diskutuje o ozbiljnim temama? U tome što u sopstvenom mentalnom kovitu vidi utvare i šrafove tamo gde institucije otvoreno i nesakriveno pokazuju da su stale na stranu gradjana uprkos onoj sili sa kojom se neumitno zbog toga suočavaju?
Zbog toga što jedino što jedna beogradska opština može da učini - da javno iskaže protest i neslaganje - naziva moronizmom i idiotlukom...?

Nemam nikakvih iluzija da forumi, čak i kada se trude da budu profilisani, ipak privlače razne vrste ljudi, pa i one koji svojim agresivnim nastupom nivelišu neke sopstvene intimne dileme, i sa svešću o tome ovde ipak povremeno napišem nešto nesakriven iza avatara i nick-a. Ali, s obzirom na aktivizam koji ispoljavate i brigu za ovaj grad, možda bi bolje bilo da ste kolegu vozda podržali na ogradi sa prethodnih slika i u društvu koje se tamo danas skupilo. Onda bih bio spreman da poverujem da nešto u mom današnjem postovanju na ovoj temi nije bilo u redu.

Srdačan pozdrav svima. Vidimo se sutra u 18h kod Zarićevog mosta.
 
B.Gajić":1lwob9vq je napisao(la):
Podrška u čemu? U rečniku koji ne priliči ni ulici, a kamoli forumu gde se diskutuje o ozbiljnim temama? U tome što u sopstvenom mentalnom kovitu vidi utvare i šrafove tamo gde institucije otvoreno i nesakriveno pokazuju da su stale na stranu gradjana uprkos onoj sili sa kojom se neumitno zbog toga suočavaju?
Zbog toga što jedino što jedna beogradska opština može da učini - da javno iskaže protest i neslaganje - naziva moronizmom i idiotlukom...?

Nemam nikakvih iluzija da forumi, čak i kada se trude da budu profilisani, ipak privlače razne vrste ljudi, pa i one koji svojim agresivnim nastupom nivelišu neke sopstvene intimne dileme, i sa svešću o tome ovde ipak povremeno napišem nešto nesakriven iza avatara i nick-a. Ali, s obzirom na aktivizam koji ispoljavate i brigu za ovaj grad, možda bi bolje bilo da ste kolegu vozda podržali na ogradi sa prethodnih slika i u društvu koje se tamo danas skupilo. Onda bih bio spreman da poverujem da nešto u mom današnjem postovanju na ovoj temi nije bilo u redu.

Srdačan pozdrav svima. Vidimo se sutra u 18h kod Zarićevog mosta.

Citiracu Deliju sa neke druge teme.

"U redu je druze."
 
B.Gajić":hl2e7zfw je napisao(la):
Vidimo se sutra u 18h kod Zarićevog mosta.

@Б. Гајићу, ипак би било најбоље да сутра од 18 часова протесно окупљање организујете, као што сам предложио на једној од претходних страна, у Карађорћевој улици код кружног тока. Тако ће вас видети /запазити много већи број људи + што би на једно време зауставили и саобраћај. И наравно можда и неко од новинара нешто и напише о овом вашем протесту, овако овде на стази вас неће нико запазити, сем Беобилда :wink: .

Пустите бре људе да раде свој посао на овој ткз. „променади“ или већ како ће се то звати, и да то заврше што пре па да се опет може нормално бициклирати по целој стази без проблема. Овако разноразним ометањима радова само продужавате сопствену агонију и љутњу без потребе.
.
Ти радови морају да се ураде, а да би се урадили тај део мора да се затвори за „бициклистички саобраћај“, што пре то боље.

Па бициклирајте бре од тог места до Аде и по Ади, по Ушћу, Савском кеју,..... има где.
 
Ne vidim u čemu bi bio problem da se ovde odradi bici staza (ukloni korov i rastinje,asfaltira i postavi zaštitna ograda), jednostavno, jeftino i bez kilometarskih zaobilaženja:
11.jpg

12.jpg
 
Гага":3ppgar2e je napisao(la):
Пустите бре људе да раде свој посао на овој ткз. „променади“ или већ како ће се то звати, и да то заврше што пре па да се опет може нормално бициклирати по целој стази без проблема. Овако разноразним ометањима радова само продужавате сопствену агонију и љутњу без потребе.

Da puste da budemo građani drugog reda u sopstvenom gradu!? Da ne znamo šta se radi u centru našeg Beograda? Da plan po kome se izvode radovi bude TAJNA? Pa to nije čak ni po zakonu, a da ne spominjemo etičke kategorije. Da pustimo da prođe presedan po kome treba pasivno čekati "i videti", šta god da smisle? Onda će ubuduće uvek biti tako. Ako ćutimo i pustimo da rade šta god žele, "manje će boleti, i brže će proći", zar ne? Znaš li koliko su se puta u dugoj istoriji Beograda čule baš ovakve reči od strane svih njegovih osvajača? Kako ćemo ispraviti bilo šta ako ispadne da to ne valja?

Šta mislite, zašto je tajna? Zato što će nam se plan dopasti, možda?
 
Хвала драге колеге на подршци, заиста се искрено залажем и залагао сам се одувек против партократије, клептократије, корпоратократије и свих осталих девијација које су наше друштво задесиле.



Када народу догори до ноката, од ватре коју су му политичари ложили годинама и деценијама, он извикује суштину, не бави се претерано стилом изговореног, нарочито не фразирањем.

Силу која служи да штити интересе власти, а не грађана формира свака власт која се боји народа. Тако је од Милошевих пандура, преко Александрових жандара, Брозовог КНОЈа, СПС - СРСове милиције, ДОСове жандармерије, до Ђиласове и Малијеве комуналне..

"Институције", односно градске општине, град Београд и република су у последњих 25 година дозволиле и помагале највећу девастацију једног града од пропасти Рима наовамо и сви који су се изређали у тим властима, огадили су нормалним људима из струке политику, демократски систем, стога што се у странке и око њих гурају искључиво људи сумњивог морала са намером остварења личних интереса или задовољења личних потреба.

Политичара је изгледа највише погодило то што сам из целе приче искључио компромитоване политичке странке које чине власт на нивоу града и општине које и "за" и "против", користе за самопромоцију и позвао људе који су морално и ментално чисти да се организују у снажне грађанске иницијативе које ће остварити своја права на слободно кретање, учешће планирању и спровођењу прописа и планова, али и борбу против незаконитости на свим нивоима.
 
Зума, мислим да људи масовно требају отићи директно у скупштину града код малог и извршити притисак да се план (ако уопште постоји), учини транспарентним, организује јавна расправа, консултује академија архитектуре, уколико је потребно изврше исправке, или подигну кривичне пријаве..
Овако, ово ће проћи као са посетом Арапина.
 
milos.tro":olkgexe3 je napisao(la):
Sipuljac;125606878 je napisao(la):
Sipuljac sa SSC



Ако је народ одлучан да на прави и чист начин брани своја права, узалуд сила..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zqqbOwVli3E[/youtube]
 
Da li investitor (grad valjda?) ima obavezu da ima onu tablu o početku i kraju radova?

Priznajem da su me poprilično iznenadili što se tiče ugovora. Kada bih hteo da razmišljam lopovski i da biram trenutak za objavljivanje ugovora a da bude što manje talasanja to bi bilo sada. Napolju 35 stepeni, političari zapalili na more, realno niko ne bi ni primetio to što su smuvali osim nas zgubidana.Od famoznog potpisivanja ugovora skoro će 3 meseca, a od izbora u kojima je glavni adut bio ovaj projekat godina i 4 meseca a mi i dalje ne znamo ni najosnovnije stvari!
 
Вожд":3rs1kr6g je napisao(la):
Зума, мислим да људи масовно требају отићи директно у скупштину града код малог и извршити притисак да се план (ако уопште постоји), учини транспарентним, организује јавна расправа, консултује академија архитектуре, уколико је потребно изврше исправке, или подигну кривичне пријаве..

Bravo Vožd, potsetio si me na nešto što sam zaboravio. Govoreći o maketi Beograda na vodi, jedan arhitekta je rekao da oni ne mogu komentarisati plan koji ne postoji. I u tome je pravi ključ potrebe za tajnošću. Pre nego što se neki plan zvanično objavi, arhitekte od ugleda retko kada žele da javno govore o njemu. Inače se otvaraju za napade za politikanstvo, jer komentarišu čaršijsko rekla-kazala. Tek kad dokument postane zvaničan i javan, prihvaćen deo onog sistema u kome i oni imaju svoje jasno mesto, to postaje i pitanje njihove profesionalne etike ili odgovornosti. Tek tada dobijaju formalno opravdanje da se umešaju i u javnoj sferi ako je to potrebno.

Vlasti žele da izbegnu prethodnu situaciju sa akademijom nauka i akademijom arhitekture. Da je plan uređenja obale objavljen, onda bi neki arhitekta možda rekao da se tako nešto više nigde u svetu ne radi, ili bilo šta slično, a onda bi i mediji sa svoje strane imali opravdanje da priču prenesu na nekom vidljivijem mestu. I eto lošeg publiciteta. Ovako su isključili struku iz cele priče. I to je najtrivijalnije objašnjenje cele ove tajnovitosti. Naravno, uz zaobilaženje tekućih problema sa raznim udruženjima građana koji bi onda znali protiv čega tačno treba da se bune (ovako je više u pitanju iskustvo i instikt) i imali kritičnu masu zainteresovanih (jer se ona ne okuplja oko nejasnih ciljeva, što nam i Beobuild veoma slikovito prikazuje - iako bi bar ovde uvek trebalo gledati širu sliku).

Ko ništa ne zna, ništa ne može, pa ga možeš vozati kako želiš, i kuda god želiš.

Meni nisu jasni pojedini iskusni ljudi sa Beobuilda koji ne razumeju da je sređivanje Savamale samo bačena koska, nešto što treba da populariše BNV i utiče na javno mnenje (jer je potencijalno humanije i veze nema sa monstrumom koji se planira uzvodno), a problemi sa privremenom biciklističkom stazom samo vrh ledenog brega, samo povod i sabirna tačka za organizovanje otpora ovako ponižavajućem tretmanu Beograđana i, u svom trenutnom obliku, jednom duboko pogrešnom i lošem projektu čije je štetnost izvan Savamale daleko veća od eventualnih koristi koje bi se dobile u njoj.
 
@ Vozd

Ako se vec gadis politicara, nemoj i ti upadati u zamku generalizacije- cak ni politicari nisu svi isti.

B. Gajic se ovde pokazao kao pristojan covek, dosta korisnih informacija smo dobili od njega, imao je i neke dobre ideje.

Ako covek i pise neke stvari iz interesa (a politicar je, to je legitimno) i dalje je svojim ponasanjem na forumu zasluzio makar da se ne naziva moronom i idiotom, posto to nije.
 
Jer danas će sutra već biti juče, k'o što je juče danas bilo sutra!
 
Ха, ха, ха, е мој Мекбејн, видиш како те је политичар лепо испиновао, ја у посту на који је он одговорио личним увредама и измишљеним оптужбама, нисам њега ни поменуо а камоли назвао идиотом и мороном, већ сам идиотским и моронским назвао празно политичко препуцавање (у чланку Новости ) саопштењима градских одбора ДСа и СНСа, о муљама приликом реконструкције три улице које су се вршиле док су и једни и други вршили власт, уместо да се све заврши - кривичним пријавама, они по интерном договору због дођеш ми - дођем ти акција на разним нивоима власти само кевћу једни на друге и од свега на крају не буде ништа.

Знам ја много веома пристојних и симпатичних превараната, са наоко генијалним идејама, али које углавном воде остварењу неких њихових интереса или потреба преко леђа других.

Да сам ја, не дај Боже, на било ком нивоу власти, или сам био, у овој земљи која је, да подсетим - у банкроту, као и велики број њених становника, који живе у беди, опљачкани и осиромашени и немају начина да свој положај поправе и да ми је овакво стање, од месне заједнице до врха државе и да сам и лично допринео томе, било радом, било нерадом, рокнуо бих се одмах, да ме народ не развлачи по улицама када све коначно пукне.
 
Конфликт је заправо у томе што сам ја против компромитације протеста политиком, већ сам за то да то буде чист грађански бунт против незаконитости и неправде, против кога власт не би имала аргумената и морали би да попусте.

Овако опозиција покушава да се угура у скуп, било са обележијима, било само као "забринути грађани", чиме ће започети беспотребна политизација овога која ће се завршити само "ратом" партијским саопштењима преко партијских медија странака на власти и у опозицији, које нормални људи прескоче и пребаце на други канал или окрену другу страну новина, уместо да се нешто стварно уради, као што рекох, оствари увид у план ако постоји, исти се измени ако је неодговарајући или се подигну кривичне пријаве.

Уколико то не успе, не искључујем опцију да грађани позову у помоћ, стручну јавност, стране представнике у земљи па и опозиционе странке, али одмах не.

Уосталом, зашто господа до сада нису покренула ни један поступак, кривични, прекршајни.. А имало је толико "материјала".. Против Малог, Вучића, Арапина..? Па зато што и они имају своје "Арапе" и свог "материјала".. Све је то иста фела мој брацо.

И једни и други се највише боје народног бунта, односно онога што се догодило у ФБиХ у фебруару прошле године, када су грађани чиста срца устали у одбрану својих права (https://bs.wikipedia.org/wiki/Protesti_ ... ar_2014%29. )
 
Ako je istina ono sto je neko napisao - da je ljudima receno (i oni u to poverovali!) da ovi radovi znace da nece vise biti staze, onda je protest vec pre toga iskompromitovan
 
Проблем почиње од тога што закон није испоштован - пројекат није приказан на табли градилишта као што је ред. То је довољан разлог за протест, али и пријаву. А сигурно је, како се клупко буде одмотавало, да ће за протесте имати све више и више разлога. Деценијама је овај народ злостављан, пућиће због ситнице, а онда, сви који су сада и који су били на власти на свим нивоима.. биће им скупа и мишија рупа.
 
Meni nije jedns stvar jasna, kako promenada moze da se zavrsava na obali, ako se izmedju nalazi funkcionalna pruga za prevoz opasnih materija? Da li ocekuju da se ljudi tuda najnormalnije setaju. hoce li se postaviti neka oznaka upozorenja da nailazi voz.
Zapravo ima li ikakva informacija po zakonu? Sta ce se gde, kako, na koji nacin i koliko dugo raditi?
 
Vrh