Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

@Zuma svaka cast na reportazi!

Lepo si oslikao svu bahatost ovog dunjersko-mehandzijskog poduhvata.

Zuma":1vmdhrab je napisao(la):
Relja, one oznake na obaloutvrdi ipak nisu markeri za merenje, nego verovatno mesto za betonsko podnožije stubova neke konstrukcije. Još jedna stvar koja mi pada na pamet je da možda prave privremenu radnu platformu, jer je obala previše uska čak i za obično gradilište.

IMG_5433_resize.jpg

Ja se plasim da nam se sprema resenje zemunsko-mlecanskog tipa

zemun%20173.jpg


Ako staza ikako prezivi radove, izlozbeno-ugostiteljski privremeni objekat mocice slobodno da se nazove "StenkaNova"
 
relja":324dxyxy je napisao(la):
"Ne bi" se piše odvojeno.

relja":324dxyxy je napisao(la):
Овде ни не би смо трабали да полемишемо...

E sto "volim" kada se diskusija svede na ispravljanje gramatickih gresaka, znaci da je ili neko bas pop*zdeo, ili da bas nema argumenata. Zato sto je Rio u pitanju, verujem da je ovo prvo bio slucaj.
A najvise volim kada neko ko to uradi popije pravopisnu ciglu "iza coska".

U svakom slucaju, Relja, daj da bota zaspemo argumentima, a ne da se spustimo na nivo ispravljanaj pravopisa, a da smo i sami elementarno nepismeni :) (ovo nije izostalvjena zapeta ili slovo na pocetku recenice)

(kaze se ne bi trebalo, a van ove konstrukcije, bismo je jedna rec)

Usput da se slozim sa Zumom, ovo i sam vidim kao veliki (ako ne i najveci) problem ovog projekta

Zuma":324dxyxy je napisao(la):
Građani se tretiraju kao deca koju će Deda Mraz iznenaditi poklonom ispod jelke, a glavna fora je da unapred nikako ne smeju znati za iznenađenje.
 
Homer Jay":1ybv4esx je napisao(la):
I sada ću da zvučim kao moj komšija Stf - strašno je kad tri meseca nemaš vode, strašno je kada godinama nemaš asfalt, strašno je kad gradski bus imaš na svakih 20 minuta - ali o tim strašnim stvarima niko ne brine, jer, eto, nisu u centru. A to što će biciklistička staza biti zatvorena par meseci ili godinu dana, da bi posle toga bila lepa, uglancana, popločana, očišćena, ograđena, osvetljena - izvini, ali to ne mogu da smatram strašnim.

Ово ваља поновити. Ми са периферије где живе обични смртници имамо другачију перцепцију према проблемима града и грађана и нама ово кукумавчење за привремено затварање шеталишта звучи као плакање размаженог детета за лизалицом.

Извините али тако је.

И да, агресиван сам према грађанским удружењима који се као "боре" за бољи град, али ако се та борба фокусира искључиво на "круг двојке". Изгледају као скупина размажене градске деце која глуме "бунтовништво" јер је то тренутно европски и ИН. Повраћа ми се од свих њих. Искрено.

Поред ИмамоПлан, само се још Удружење љубитеља железнице усудило исцимати даље од Славије, тј. своје ективности равномерно прерасподелиле по целом граду. Ови остали - јадно.
 
arapski investitor":3qaedmao je napisao(la):
relja":3qaedmao je napisao(la):
"Ne bi" se piše odvojeno.

relja":3qaedmao je napisao(la):
Овде ни не би смо трабали да полемишемо...

E sto "volim" kada se diskusija svede na ispravljanje gramatickih gresaka, znaci da je ili neko bas pop*zdeo, ili da bas nema argumenata. Zato sto je Rio u pitanju, verujem da je ovo prvo bio slucaj.
A najvise volim kada neko ko to uradi popije pravopisnu ciglu "iza coska".

Ko drugom jamu kopa sam u nju upadne.

arapski investitor":3qaedmao je napisao(la):
U svakom slucaju, Relja, daj da bota zaspemo argumentima, a ne da se spustimo na nivo ispravljanaj pravopisa, a da smo i sami elementarno nepismeni :) (ovo nije izostalvjena zapeta ili slovo na pocetku recenice)

Naravno. Samo argumentovano.
Za ovu "investiciju" arapine, imas plusic od mene.
 
Bilo bi glupo i gadno da stave stubove usred grada.Mislim da ce tu biti drzalji sa kojima ce sve sa zemljom i na kraju peskom izbetonirati i izravnati i okolo mala ograda kao sto igleda na maketi.
 
arapski investitor":159vl7pj je napisao(la):
relja":159vl7pj je napisao(la):
"Ne bi" se piše odvojeno.

relja":159vl7pj je napisao(la):
Овде ни не би смо трабали да полемишемо...

E sto "volim" kada se diskusija svede na ispravljanje gramatickih gresaka, znaci da je ili neko bas pop*zdeo, ili da bas nema argumenata. Zato sto je Rio u pitanju, verujem da je ovo prvo bio slucaj.
A najvise volim kada neko ko to uradi popije pravopisnu ciglu "iza coska".

U svakom slucaju, Relja, daj da bota zaspemo argumentima, a ne da se spustimo na nivo ispravljanaj pravopisa, a da smo i sami elementarno nepismeni :) (ovo nije izostalvjena zapeta ili slovo na pocetku recenice)

(kaze se ne bi trebalo, a van ove konstrukcije, bismo je jedna rec)

....

Hvala na ispravci.
Imaš i ti dva "lapsus calami".

ps - Bot nije sagovornik, on je ovde po zadatku, ne treba ga hraniti i pridavati mu značaja.
 
Zuma":2k9abqq1 je napisao(la):
Relja, one oznake na obaloutvrdi ipak nisu markeri za merenje, nego verovatno mesto za betonsko podnožije stubova neke konstrukcije. Još jedna stvar koja mi pada na pamet je da možda prave privremenu radnu platformu, jer je obala previše uska čak i za obično gradilište.

IMG_5428_resize.jpg

IMG_5430_resize.jpg

IMG_5433_resize.jpg


...

I ja sam prvo pomislio da su to oznake pozicija za kopanje, najverovatnije za stubove.
Dobio sam drugačije tumačenje preko pp.

Možda je objašnjenje neka privremena radna platforma, a možd će to biti stubovi nosači za proširenje "promenade".
Nadam se da prate prognoze vodostaja i da će brzo završti započeto.
 
Kako piše Politika na Promenadi će osim bici-pešačke staze biti i mala letnja pozornica,igralište za decu,pristani za čamce,novo osvetljenje ,klupe,žardinjere,djubrijere...
 
stf":11xpyrkd je napisao(la):
И да, агресиван сам према грађанским удружењима који се као "боре" за бољи град, али ако се та борба фокусира искључиво на "круг двојке". Изгледају као скупина размажене градске деце која глуме "бунтовништво" јер је то тренутно европски и ИН. Повраћа ми се од свих њих. Искрено.

Поред ИмамоПлан, само се још Удружење љубитеља железнице усудило исцимати даље од Славије, тј. своје ективности равномерно прерасподелиле по целом граду. Ови остали - јадно.

Pa mozda glupo zvuci, ali ko vama brani da se organizujete i bunite? Time uopste ne zelim da umanjim vase probleme, naprotiv, i Relja je lepo rekao da je to stvarno veci problem.
Ali pomalo je iluzorno ocekivati da ce udruzenja biciklista da se bune za kanalizaciju u opstini Grocka.
 
Broj ljudi koje je moguće mobilizovati za organizovan, dugotrajan i besplatan društveno koristan rad obično je veći u centralnim gradskim opštinama nego na periferiji. To je delom vezano sa prosečni životni standard koji je direktno proporcionalan količini kvalitetnog slobodnog vremena, delom za kulturni nivo, a delom je osećaj da takve, idealistički orjentisane aktivnosti, daju rezultate, daleko češći u centru nego na periferiji.
 
Iskoristicu ovu Zuminovu fotografiju i moju fotku od ranije kako bi vrlo lako moglo da se resi pitanje biciklisticke staze:
img5330resize.jpg

fotografija4686.jpg

Postavi se jos jedna zastitna ograda paralelna sa ovom ka Savanovi (sirina cca1.5-2m),ukloni se ono rastinje na delu Savanove ka pruzi,postavi zastitna ograda,asfaltira se tih par stotina metara i eto staze za bicikliste bez ikakvih zaobilazenja sa minimalnim troskovima asfaltiranja. :)
 
milos.tro":1duedkgi je napisao(la):
Postavi se jos jedna zastitna ograda paralelna sa ovom ka Savanovi (sirina cca1.5-2m),ukloni se ono rastinje na delu Savanove ka pruzi,postavi zastitna ograda,asfaltira se tih par stotina metara i eto staze za bicikliste bez ikakvih zaobilazenja sa minimalnim troskovima asfaltiranja. :)

Tako je, a ima sigurno jos 5-6 dobrih rešenja po okolnim ulicama i prolazima, ali - dzabe - idejni tvorci ovog poduhvata su zaslepljeni, bez sluha za gradjane, bez smisla za uklapanje u grad, namecu dubaizaciju Beograda, i ocekuju da ce to da nam se "svidja" (ovde insert sa Malijem dok razgovara sa starim arhitetama: "I sta vam se ne svidja? Sve je lepo.")...
 
mekbejn":39xakmso je napisao(la):
stf":39xakmso je napisao(la):
И да, агресиван сам према грађанским удружењима који се као "боре" за бољи град, али ако се та борба фокусира искључиво на "круг двојке". Изгледају као скупина размажене градске деце која глуме "бунтовништво" јер је то тренутно европски и ИН. Повраћа ми се од свих њих. Искрено.

Поред ИмамоПлан, само се још Удружење љубитеља железнице усудило исцимати даље од Славије, тј. своје ективности равномерно прерасподелиле по целом граду. Ови остали - јадно.

Pa mozda glupo zvuci, ali ko vama brani da se organizujete i bunite? Time uopste ne zelim da umanjim vase probleme, naprotiv, i Relja je lepo rekao da je to stvarno veci problem.
Ali pomalo je iluzorno ocekivati da ce udruzenja biciklista da se bune za kanalizaciju u opstini Grocka.

Мекбејн, изгледа да се опасно нисмо разумели.

Бициклисти не треба да се боре за канализацију у Гроцкој, тако нешто нисмо написали ни Хомер ни ја. Бициклистичка удружења треба да се боре за права бициклиста али да борбу равномерно распореде на целу територију града. Једно од удружења се зове "Беоциклизација" а не "НБГциклизација" зар не?

Да ли се и једно удружење бициклиста позабавило проблемима на периферији? Нико. Да иронија буде већа, ободна насеља Београда су као створена да бициклистички саобраћај буде носиоц комплетног саобраћаја. Да барем држе неке семинаре, да дижу свест. Ништа. Највећи проблеми бициклиста у овом граду су изгледа високи ивичњаци у Омладинских бригада и пар каналчића од оптичког кабла. Јадно.

Све ово важи и за сва остала "бунтовничка" удружења грађана. Ко год је централизован на "круг двојке" и ту им сметају и ситнице а игнорише периферију са далеко већим проблемима - за њега немам поштовања. Жао ми је.
 
Ok, sa decentralizacijom mogu da se složim ;)

Ali mislim da je u konkretnom slučaju stvar u masovnosti - najveći broj ljudi koristi baš ovu stazu
 
Ни мени баш ово сад није јасно. Сви знате да сам апсолутно против наводног београда али сам исто тако апсолутно за ове почетне позитивне нуспродукте тог политичког пројекта као што је рашчишћавање обале или сређивање дела кеја.

Е сад, како људи уопште замишљају да се реконструише кеј без затварања његових делова и да ли су заиста озбиљни са тезом да им је неопходна посебна привремена бициклистичка стаза да би заобишли ових 300м?

И бојим се да су бициклисти промашили приоритет који би требао да буде уклањање дивље Саванове.
 
stf":1c72nam9 je napisao(la):
Бициклисти не треба да се боре за канализацију у Гроцкој, тако нешто нисмо написали ни Хомер ни ја. Бициклистичка удружења треба да се боре за права бициклиста али да борбу равномерно распореде на целу територију града. Једно од удружења се зове "Беоциклизација" а не "НБГциклизација" зар не?

Да ли се и једно удружење бициклиста позабавило проблемима на периферији? Нико. Да иронија буде већа, ободна насеља Београда су као створена да бициклистички саобраћај буде носиоц комплетног саобраћаја. Да барем држе неке семинаре, да дижу свест. Ништа. Највећи проблеми бициклиста у овом граду су изгледа високи ивичњаци у Омладинских бригада и пар каналчића од оптичког кабла. Јадно.

Све ово важи и за сва остала "бунтовничка" удружења грађана. Ко год је централизован на "круг двојке" и ту им сметају и ситнице а игнорише периферију са далеко већим проблемима - за њега немам поштовања. Жао ми је.

Da, slazem se, samo jos da dodam da mi je muka od onih iz Grocke koji samo kukaju da su zapostavljeni od Beograda, a pocnu da pljuju cim izadju iz autobusa 303 na Ustanickoj i ostavljaju svoje djubre gde stignu. Nesnosna muka mi je od tih "buntovnika" i povraca mi se od njih. Naravno, nemam postovanja za takve, zao mi je.
 
Ja nisam ni iz Centra ni iz Grocke...za mene niko nema postovanja :D
 
Aleksandar1":1sajjent je napisao(la):
stf":1sajjent je napisao(la):
Бициклисти не треба да се боре за канализацију у Гроцкој, тако нешто нисмо написали ни Хомер ни ја. Бициклистичка удружења треба да се боре за права бициклиста али да борбу равномерно распореде на целу територију града. Једно од удружења се зове "Беоциклизација" а не "НБГциклизација" зар не?

Да ли се и једно удружење бициклиста позабавило проблемима на периферији? Нико. Да иронија буде већа, ободна насеља Београда су као створена да бициклистички саобраћај буде носиоц комплетног саобраћаја. Да барем држе неке семинаре, да дижу свест. Ништа. Највећи проблеми бициклиста у овом граду су изгледа високи ивичњаци у Омладинских бригада и пар каналчића од оптичког кабла. Јадно.

Све ово важи и за сва остала "бунтовничка" удружења грађана. Ко год је централизован на "круг двојке" и ту им сметају и ситнице а игнорише периферију са далеко већим проблемима - за њега немам поштовања. Жао ми је.

Da, slazem se, samo jos da dodam da mi je muka od onih iz Grocke koji samo kukaju da su zapostavljeni od Beograda, a pocnu da pljuju cim izadju iz autobusa 303 na Ustanickoj i ostavljaju svoje djubre gde stignu. Nesnosna muka mi je od tih "buntovnika" i povraca mi se od njih. Naravno, nemam postovanja za takve, zao mi je.

Ja sam mislio da je najviše pljuvača ovde na Dorćolu. :grand:

Inače Aleksandre mislim da je nedopustivo da se diskusija vodi na ovaj način. :sesir:
 
Aleksandar1":3bvunl8r je napisao(la):
....
Da, slazem se, samo jos da dodam da mi je muka od onih iz Grocke koji samo kukaju da su zapostavljeni od Beograda, a pocnu da pljuju cim izadju iz autobusa 303 na Ustanickoj i ostavljaju svoje djubre gde stignu. Nesnosna muka mi je od tih "buntovnika" i povraca mi se od njih. Naravno, nemam postovanja za takve, zao mi je.

Stvarno nepotrebna reakcija i neumesno generalizovanje.
 
@Delija, pun pogodak.

Da je kej zatvoren pre godinu dana radi renoviranja i sirenja staze dobili bi moj gromiglasni aplauz. Ali posto je prvo na najdzukackiji nacin podignuta kafana na zelenoj povrsini i time setaliste svedeno na manje od minimuma onda svaki novi potez umisljenih dunjera mora izazivati nevericu i gnusanje.

U pravu si, bitka nije za ocuvanje staze. Staza je nasa i jednostavno ispod casti je dozvoliti da je neko otudji. Ali to nije dovoljno, potrebno je imati viziju buducnosti i boriti se za nju. Sta zapravo zelimo? Stazu? Da, ali ne ovakvu usku i jadnu, zelimo gospodsku stazu, duz cele obale. Zelimo SIROKU STAZU!

Dole SavaNova, zivela Siroka Staza!

(Disclaimer: parola "siroka staza" nema veze sa istimenom kafanom u Zemunu)
 
Vrh