Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Мене оволико зеленила заправо нервира, да и овде праве у неком асфалт стилу човек би помислио да су само затуцани маторци који сада проживљавају неке америчке трендове од пре 40 година. Но они овим показују да апсолутно знају шта је потребно и хумано за један град и зашто је зеленило важно али им није стало да то улажу тамо где не живи "елита".

Па се ви сиротињо пржите на 45 степени а ми ћемо да уживамо у зеленилу у нашем елитном насељу плаћеном вашим парама
Ali ovo su sve ili bar vecinom javne povrsine, naravno da znaju sta treba pa vidi dedinje.
 
Наравно, свако има право на своје мишљење, али некако не могу да се отмем утиску да шта год да се уради (сада причам крајње уопштено), многима то неће бити по вољи. Некима смета вишак, а некима мањак зеленила, некима ширина тротоара, некима чак смета и одржавање... Зато је вероватно и немогуће да се одлуке доносе неким већим концензусом, већ једноставно онај ко има новац, моћ и власт намеће своје идеје и пројекте (некада боље, некада горе...). Ја лично мислим да ако Београд, његови посетиоци и становници као последицу целог пројекта добију велику и лепу променаду, уређене јавне просторе, солидну угоститељску понуду, неколико музеја који ће бити у складу са неким мало захтевнијим стандардима, као и просторе који ће обогатити понуду Београда, то је свакако више предности од недостатака.
А потпуно невезано за ово слажем се да се остатак центра града налази у катастрофалном стању и да је за то искључиви кривац онај ко је на власти.
 
Postavljanje ograde ispred BASa

IMG_2480.jpeg
 
Наравно, свако има право на своје мишљење, али некако не могу да се отмем утиску да шта год да се уради (сада причам крајње уопштено), многима то неће бити по вољи. Некима смета вишак, а некима мањак зеленила, некима ширина тротоара, некима чак смета и одржавање... Зато је вероватно и немогуће да се одлуке доносе неким већим концензусом, већ једноставно онај ко има новац, моћ и власт намеће своје идеје и пројекте (некада боље, некада горе...). Ја лично мислим да ако Београд, његови посетиоци и становници као последицу целог пројекта добију велику и лепу променаду, уређене јавне просторе, солидну угоститељску понуду, неколико музеја који ће бити у складу са неким мало захтевнијим стандардима, као и просторе који ће обогатити понуду Београда, то је свакако више предности од недостатака.
А потпуно невезано за ово слажем се да се остатак центра града налази у катастрофалном стању и да је за то искључиви кривац онај ко је на власти.
Promenada je sve samo ne velika. 20 ( maks.) metara u poređenju sa celim Savskim amfiteatrom je ništa.
Muzeje žele da otvore u za to nepredviđenim zdanjima, i to zanemarujući po svim aspektima mnogo bolje lokacije.
Naravno da je pohvalno što održavaju ulice, i upravo zato se stekne utisak o nekim benefitima.
Da se tako pažljivo održava zelenilo i da se redovno čiste ulice i fasade u ostalim delovima grada, Bnv ne bi bio ništa posebno.
 
Односно са градом, Београдом.

Добра је ствар што су барем школа и вртић па нећемо морати да платимо експропријацију и за то када будемо рушили све те нелегалне објекте на траси пруге и главне железничке станице.
 
Односно са градом, Београдом.

Добра је ствар што су барем школа и вртић па нећемо морати да платимо експропријацију и за то када будемо рушили све те нелегалне објекте на траси пруге и главне железничке станице.
Izgleda da je najbolje rešenje da se promene fasade, da se estetski izvuče šta je moguće. Tamo ipak sada žive ljudi koji nisu hteli ni stanicu ni prugu da izmeštanju niti su imali mogućnost da utiču na projekat. Takođe, ti ljudi bi verovatno kupili stanove u tom naselju i da je drugačije koncipirano ( uz postojanje pruge i stanice, drugačiji raspored zelenih površina i sl.) tako da oni zaista nisu krivi. Pre par godina sam i ja zastupao stav o rušenju K distrikta, ali ipak se na kraju shvati da najveću odgovornost pripada vlasti koja nije definisala pravce razvoja i uslove za bilo kakvu gradnju ( ili zabranu iste) na takvim lokacijama.
Ako bi se vraćala pruga, najrealniji je predlog od @Karlo del Ponte da se izgradi podzemna trasa ispod Vilsonovog bulevara.
 
Ako ne grešim, onaj plan proširenja PPPN Beograda na vodi je u grafičkom prilogu imao nacrtano da će Beograd na vodi da "proguta" OŠ Isidora Sekulić, te da će ta škola zvanično postati deo Beograda na vodi. Onda će moći i nju da vode kao školu u okviru projekta, iako nije novoizgrađena, ne predstavlja povećanje kapaciteta koje je neophodno s obzirom na sve nove stanove, ništa od toga, već samo na papiru, isto kao što je park Republike Srpske na papiru zelenilo u okviru projekta.
 
Zna li neko da li ce postojati neki veci bazen u okviru projekta, bilo otvoreni bilo zatvoreni, znaci bar 25m?
 
Кажем у глобалу, ништа лично и уперено против некога...
I ja pricam uopsteno, bukv. niko se ne zali na vishak zelenila u beogradu na bilo kom novom projektu, receno je samo da bi mozda stanovi bili skuplji da ima vise zelenila. Ne znam da li ti je namera bila losa, zelim da verujem da nije, ali ovo zvuci kao podmetanje u fazonu mi bismo stavili vise zelenila ali eto nikako ne mozemo svima udovoljiti.
 
Zna li neko da li ce postojati neki veci bazen u okviru projekta, bilo otvoreni bilo zatvoreni, znaci bar 25m?
Trebalo bi da postoji u SC Apollo koji se po projektu nalazi u klasteru sa 4 solitera iza GZS.
"BW Apollo, a modern sports center with an indoor swimming pool, modern gym, spa center, cafe and special programs for children, dominates the large, landscaped courtyard."
 
I ja pricam uopsteno, bukv. niko se ne zali na vishak zelenila u beogradu na bilo kom novom projektu, receno je samo da bi mozda stanovi bili skuplji da ima vise zelenila. Ne znam da li ti je namera bila losa, zelim da verujem da nije, ali ovo zvuci kao podmetanje u fazonu mi bismo stavili vise zelenila ali eto nikako ne mozemo svima udovoljiti.
Имам утисак да се не разумемо, али ајде да покушамо поново, последњи пут. Хтео сам да кажем да ће увек неко бити незадовољан, да је немогуће да се један пројекат сваком допадне. Из бројних разлога: субјективних, објективних, естетских, политичких, неких крајње личних...
Овај друго део нисам ни разумео шта си хтела да кажеш, али није ни важно. Што се намере тиче: причамо о пројекту, немам лошу намеру према члановима форума, све док је комуникација у неким пристојним оквирима.
Поздрав и све најбоље.
 
Ne idem u BnV ako ne moram. Prodjem par puta godišnje kolima.
Dakle, Gradska čistoća i Zelenilo ništa ne rade u naselju, sve plaćaju stanari privatnim firmama?
 
Vrh