Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

A јесу ли они били у опери некад или им је нешто најближе томе Жикина шареница?

Pogledajte prilog 207506

Мислим то је једна кружна хала, не икакав комплекс зграда а у оквиру те хале овако изгледају рендери који су нам презентовани

Pogledajte prilog 207507
Pogledajte prilog 207509

Где је ту тачно опера?
Da li su bili u operi ne znam, pricam ono sto su pokazali pre par meseci. U unutrsasnjosti Hale 1 ce bit napravljene cini mi se dve sale, jedna za operu i jedna za druge koncerte. Tako su rekli, sta ce na kraju ispasti ne znam. Na ovoj slici sto si ti postavio vidi se neka sala, mozda je upravo to sala za opere.
 
@DraganSt ако су ово мгацини и складишта осим хале 1........
Screenshot_20240808-111359~2.png
Screenshot_20240808-111411~2.png

Screenshot_20240808-111336~2.png
Screenshot_20240808-111351~2.png
Screenshot_20240808-111420~2.png

....шта је онда ово?
Screenshot_20240808-111519~2.png
 
Хала 1 као објакат под заштитом и вероватно најзначанији објекат српске и југословенске архитектуре и градитељства у скоро целом јбном 20, веку се не сме деградирати овом метастазом у њеној унутрашњости (унутрашњости која је иначе и најзначајнији елемент објекта)

Институција Опере се не сме деградирати оваквом импровизацијом и њеним трпањем у ненаменски објекат.

Зграда Опере је програмски вероватно најкомплекснији објекат које је човечанство у својој историји градило и немогуће га је адекватно оформити у ненаменској згради. А посебно то не могу нити желе да изведу ове пљачкашке хорде на власти и њихови партнери са Блиског Истока.

У "урбанизам" наводног београда 2.0 нећу ни да улазим. То се решава на улици а потом на суду, као и сваки криминал.
 
Poslednja izmena:
Шта фали ботаничкој башти Јевремовац? И јесте да је Ђоковић најбољи тенисер икада али зар не претерује мало кад му дају музеј?
 
Шта фали ботаничкој башти Јевремовац? И јесте да је Ђоковић најбољи тенисер икада али зар не претерује мало кад му дају музеј?
Neka naprave muzej srpskog sporta, gde će Djokovic imati pojedinačno najveću postavku.

Mislim da je cela priča o muzeju obično lupetaranje.
 
Шта фали ботаничкој башти Јевремовац? И јесте да је Ђоковић најбољи тенисер икада али зар не претерује мало кад му дају музеј?
Можемо да имамо и 2 ботаничке баште (а ја сам за 4). Ђоковић јесте светски признат национални бренд, али сам пре за музеј спорта где би он имао заслужно место.
Дишин предлог за музеј аутомобила је најбољи.
Опера заслужује скроз нову, наменску зграду. Престанимо више са тим сиротанским пренамењивањем објеката, мајку му ваљда смо економски тигар?
 
Muzej sporta je trebalo biti otvoren odavno u beton hali dva odeljka kod skleparele su bila odvojena za to
 
Ako imaju Nadal i Ronaldo svoj muzej zasto ne bi imao i Djokovic?
Siguran sam da bi deci bilo zanimljivo da vide sve trofeje koje je osvojio.
Ljudine kao Djokovic zasluzuju paznju u nasem drustvu a ne neki zadrugari, Baka Prase i sl.
Dok oni taj muzej naprave, procice popularnost Djokovica… makar na tom nivou da bi ljudi plaćali ulaznice…

I on sam kada ga pitaju za muzej o njemu kaže, Srbija bi trebala da ima mizej sporta.

Sofija ima muzej sporta, zasto ne bi i mi mogli. A Djokovic moze da ima unutar njega svoju postavku.
 
Isto je i za Teslu. Fabrika Milan Vapa je prevelika samo za njegov muzej. Osim ako Velja Abramovic ne postavi leteće tanjire.

Treba u muzeju da ima postavku i Pupin koji je učinio za Srbe daleko više od Tesle. Treba da ima Milanković koji je radni vek proveo na našem univerzitetu a svetskog glasa je naučnik. Zašto ne bi imao Atanasije Stojković, pisac prve knjige o meteoritima a niko danas i ne zna za njega jer je bio protivnik Vukove reforme…pa i Rudjer Boskovic je po ocu Srbin.
 
Требају нам наменске нове зграде за музеје.
 
Требају нам наменске нове зграде за музеје.
Najbolji dokaz koliko je ova vlast debilna je sto na ekstra lokaciji u BNV grade futuristicki Spa centar (?!?!?!), umesto da su izgradili futuristicki muzej Nikole Tesle na istoj lokaciji. I sto je najgore, taj muzej bi im donosio vise para nego spa centar. Ej spa centar grade na top lokaciji u gradu ?! Pa taj muzej bi im izreklamirao BNV vise nego sva marketing kampanja do sad.
 
A јесу ли они били у опери некад или им је нешто најближе томе Жикина шареница?

Pogledajte prilog 207506

Мислим то је једна кружна хала, не икакав комплекс зграда а у оквиру те хале овако изгледају рендери који су нам презентовани

Pogledajte prilog 207507
Pogledajte prilog 207509

Где је ту тачно опера?
Hala ce biti koriscenja za kulturne svrhe, ko kojoj operi pricas?
 
Najbolji dokaz koliko je ova vlast debilna je sto na ekstra lokaciji u BNV grade futuristicki Spa centar (?!?!?!), umesto da su izgradili futuristicki muzej Nikole Tesle na istoj lokaciji. I sto je najgore, taj muzej bi im donosio vise para nego spa centar. Ej spa centar grade na top lokaciji u gradu ?! Pa taj muzej bi im izreklamirao BNV vise nego sva marketing kampanja do sad.
Muzej bi bio građen za sve. Spa centar za stanare. Nova "elita" na delu.
 
Хале 1, 2 и 3 стварно не треба дирати. Ово остало може под мач, мада можда оставити халу 4 јер је спојена са халом 1. Такође онај полунапуштени студио РТС-а оставити. Отприлике све што је дигнуто као складиште уклонити. Остаје само непозната зграда уз стари мост поред које су некакве рупе које подсећају на базене за пречишћавање воде, што се треба утврдити шта је. Простор да се почисти, и има га довољно да се ту ставља било шта по жељи.
 
Ti ne kapiras. Oni bi najadije i halu 1 srusili, ali je pod zastitom, i smislili su maskirovku sa operom. Ostana bilo koje hale u životu znači manje besplatnog gradjevinskog zemljišta.
 
Privatni spa centar na samoj obali Save u samom centru grada, pokazuje sav debilizam ovog projekta i njegovog idejnog zastitnika, a bogami mi i podanika. Oni su i najdebilniji, jer ovi prvi barem imaju spa za sebe, podanici apsolutno NISTA.
 
Vrh