Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Мене оволико зеленила заправо нервира, да и овде праве у неком асфалт стилу човек би помислио да су само затуцани маторци који сада проживљавају неке америчке трендове од пре 40 година. Но они овим показују да апсолутно знају шта је потребно и хумано за један град и зашто је зеленило важно али им није стало да то улажу тамо где не живи "елита".

Па се ви сиротињо пржите на 45 степени а ми ћемо да уживамо у зеленилу у нашем елитном насељу плаћеном вашим парама
Ali ovo su sve ili bar vecinom javne povrsine, naravno da znaju sta treba pa vidi dedinje.
 
Наравно, свако има право на своје мишљење, али некако не могу да се отмем утиску да шта год да се уради (сада причам крајње уопштено), многима то неће бити по вољи. Некима смета вишак, а некима мањак зеленила, некима ширина тротоара, некима чак смета и одржавање... Зато је вероватно и немогуће да се одлуке доносе неким већим концензусом, већ једноставно онај ко има новац, моћ и власт намеће своје идеје и пројекте (некада боље, некада горе...). Ја лично мислим да ако Београд, његови посетиоци и становници као последицу целог пројекта добију велику и лепу променаду, уређене јавне просторе, солидну угоститељску понуду, неколико музеја који ће бити у складу са неким мало захтевнијим стандардима, као и просторе који ће обогатити понуду Београда, то је свакако више предности од недостатака.
А потпуно невезано за ово слажем се да се остатак центра града налази у катастрофалном стању и да је за то искључиви кривац онај ко је на власти.
 
Vrh