Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

узимајући у обзир какав је фушерај изграђен то је заправо одлично јер значи да ће се релативно лако и јефтино порушити за 90ак година и претворити нешто нормално
 
Svaka mu cast. Ja kad sam slusao ovo bukvalno sam se najezio. Neverovatno!! Konacno da barem imamo nekog normalnog sa optimisticnim pogledom na svet. (Nije ni cudo sto je takav normalan kad se vratio sa fakulteta u US u Srbiju). Krece ekonomska ludnica!! Budi se pravi tigar!

Pogledajte prilog 198848

Toooooooooooo!!!!

Živela Srbijaaaa !!!!🗣🗣🗣🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🐯🐅🐅
 
Svaka mu cast. Ja kad sam slusao ovo bukvalno sam se najezio. Neverovatno!! Konacno da barem imamo nekog normalnog sa optimisticnim pogledom na svet. (Nije ni cudo sto je takav normalan kad se vratio sa fakulteta u US u Srbiju). Krece ekonomska ludnica!! Budi se pravi tigar!

Pogledajte prilog 198848
Мислим да је својим чињењем зрикавац убио више Срба него Турци за 500 година. Од 2001 и Агенције за приватизацију, па преко места градоначелника до министра финансија.
 
Demontaža metalnih konstrukcija na nosačima mostova

IMG_7281.jpeg

IMG_7284.jpeg
 
Evo lepog dokaza kako izgleda isti investitor u državi gde, ipak, postoje neki zakoni (uz, verovatno, izvesnu dozu korupcije): nekretninski Ala Barabar odjednom ne mora da ide nebu pod oblake da bi mu profit tek malo iznikao iz zemlje i nije mu povelika nužda da upotrebljava (negašeni) kreč za štalu kako bi upodobio fasadu, jerbo za nešto uglađenije, jelte, nema para.

Nije trebalo ovo da postavljaš - spopala me instant depresija koju ni dupla doza escitaloprama neće moći da odagna.
 
Evo lepog dokaza kako izgleda isti investitor u državi gde, ipak, postoje neki zakoni (uz, verovatno, izvesnu dozu korupcije): nekretninski Ala Barabar odjednom ne mora da ide nebu pod oblake da bi mu profit tek malo iznikao.

Nego sta ti ono nama rece, nece biti nebodera? Video jednu sliku pa se odmah zajapurio, :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Sah mat. Odoh da pojedem zaradjeni sendvic.
P.S. Sliku mi Alabar licno poslao.

riga.png
 
Kulturan neki svet, Promenada uza nego u BNV, drvce jedno nema na ulici, nema parka, nema bulevara, uske ulice, nema parka (onaj zelenis iza vec postoji, to nije deo Rige na vodi. Kad vidim ovo, tek sada shvatam koliko je nas BNV lepo ispao. Svaka cast!
riga2.jpeg
 
Sto nalazite zamerke investitoru, nije njegovo da brine o estetici i urbanizmu, samo o profitu i da malo propere novca pokriviteljima….valjda mi imamo gradskog arhitektu, sekretarijat, urbaniste…a ako nešto zabrlaju tu je i strucna javnost i javnoj mnenje…pa na kraju i izbori…

A vala ostaćemo i svi mi u knjigama istorije i nasledju koje smo ostavili sledecim generacijama …
 
A šta očekivati od države koja je prošla to što jeste u 20. veku. I na kraju nismo dobili ulaznicu za EU početkom 2000. kao druge države istočnog bloka koja bi nam značajno popravila situaciju.
 
Ode čovek na spavanje i otvori oči da bi ugledao buru nastalu iz čaše vode. :D

NIti sam protiv nebodera, niti mislim da je ovo u Rigi raj naspram našeg inferna, već me je povuklo to što su zgrade uz vodu niže spratnosti i nisu demitare, te dominiraju ciglice i drugi plemenitiji materijali. Čak i kad se vidi šira slika, mišljenje se drastično ne menja: plan za letonsku prestonicu mnogo više prati matricu tradicionalnog grada (gusto i niže), s visinskim akcentima.
 
Nego sta ti ono nama rece, nece biti nebodera? Video jednu sliku pa se odmah zajapurio, :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Sah mat. Odoh da pojedem zaradjeni sendvic.
P.S. Sliku mi Alabar licno posla
Uzgred, uz svu netrpeljivost spram "našeg" investitora i njegov neukus, ovo je znatno bolje od BNV: prati duh sličnih modernih priobalnih intervencija u severnim prestonicama (sigurno nije klasa Hafen Cityja, ali to je taj uzor posle prenesen, manje ili više uspešno, na Oslo i Helsinki). Primećuje se da ima interpretacija tradicionalne arhitekture, zadržana je struktura klasičnog grada (nije se išlo na brutalno otvorene blokove), a poput danskog Orhusa i BIG-ovog "Svetionika", na špicu je ključni visinski reper.
 
Vrh