Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Али што је од кад је Вучић дошао на власт до данас Софија отворила 3 линије метроа укупне дужине 60 километара а ми од целе градске инфраструктуре добили селфи мостић испред једне граде и још се Вучићеви сведоци понашају као да је то спектакуларан успех Србија побеђује

Lazes bre mnogo, ali ja takve razbijam na parcice. U soku sam bio kad sam video sta si napisao, jer sam devedesetih godina bar jednom nedeljno isao u Sofiju i znam da se tada uveliko gradio metro tamo. A koliko lazes, pokazuje i wikipedia. Metro je pusten u rad 1998 i do danas ima ukupno 52 km. Samo vi nastavite da lazete, sto vise lazete narod, mi ce mo biti sve jaci.

sofija.png


A koliko je izgradjeno od 2012 do dfanas pokazuje i ova tabela koliko je sofijski metro imao stanica 2012 godin (27) i koliko danas (47). Broj stanica je uvecan za oko 80% sto znaci da je 2012 priblizna duzina svih linija bila 30km + 22 km(80%) = 52 danas. Dakle od 2012 do danas pusteno je u rad 22 km. Vucko ce 22 km napraviti za 4 godine.

sofija2.png
 
ne razumem, lep je mostic, mislim da nigde nisam procitao nista lose o ovom mosticu
sve ono sto ne valja je iza mosta, tj od setalista do Savske i Karadjordjeve.
jedine zamerke koje su se mogle cuti vezno za mostic (ali ne direktno i konkretno za njega) su bile...
Nisi pazljivo pratio forum. Bilo je veoma puno podsmevanja jer most spaja obalu sa samom sobom.
 
Kako god, ova ista ekipa je bila na vlasti i 90ih.

I dok su Bugari gradili metro, mi smo...

Mostic je ok, apsolutno nista protiv nemam, sta vise, ali je nivo necega sto neko malo imucniji napravi na sopstvenom imanju, nikakav grandiozni projekat ili nesto bitno za BG.

Ali dobro, svaka cast. Sad jos jedno 50 tako kreativnih projekata napraviti u BNV-u, manjeg ili veceg obima.

Jedino onaj ko mrzi Beograd je ovo sanjao, bezvezne stambene zgrade, malo kvalitetne promenade i 100 metara selfi mostica.

Tolika mrznja prema sopstvenom narodu i gradu, da ti je to neki vrhunac i da mislis da ne mozemo bolje od toga, retko da postoji bilo gde u svetu.

Vradovic i bot ekipa posmatraju sopstveni narod kao neko pleme koje je juce otkrilo vatru pa su mu sad nevidjen napredak soliteri iz predgradja Sangaja u centru drzave i 100 metara pesackog mostica.

Prestanite da budete hejteri i mrzite Srbe, Srbiju i sve srpsko!
 
Evo, ponestaje domaćih hejtera, pa se pojavili ruski. Sa prepiske sa Fejsbuka:
Добрый день,
Продаю 3-х комнатную квартиру 74.32 м с двумя санузлами в Белграде на воде, с готовой кухней, шкафами и телевизорами. Также в стоимость входит одно паркинг место в подземном гараже. Цена 340 000 евро.
Просьба агентства не беспокоить , продаю на прямую покупателю. Принимаю рубли, доллары или крипта в Москве или евро /динары в Белграде. Цена окончательная.
Rus prodaje stan u Navodnom Beogradu, cena 340k za 74m2. Remontovan i delimično namešten. Prima bilo koju valutu čak i kripto.

эффективней эти деньги в Москве вложить в квартиру, а то и в две
Za te pare kupiš stan u Moskvi, čak i dva.
конечно. Это три однушки, плюс ремонт в каждой
Naravno, možeš tri jednosobna, i još remontuješ i opremiš.
Бестолковая планировка и за такие деньги, где бы квартира не находилась
Raspored prostorija besmislen gde god da tako gradiš.
340 штук, вы в своем уме вообще ?
340.000 da li si normalan?
Надо же! В Белграде теперь цены, как в Дублине!
go and live in dublin

Спасибо за совет. Я уже давно живу в Дублине.
Treba tako, cena kao u Dablinu. (pa idi živi u Dablinu), Hvala, već sam tamo. (Dablin, grad sa relativno najskupljim stanovima u odnosu na primanja u Evropi).
Что за бред я вижу? В Питере за эти деньги можно отель купить, с доходность.10% годовых
Kakva glupost, u Sankt Petrburgu za te pare kupiš hotel, sa prihodom od 10% od uloženih sredstava.

...a Srbija im toliko toga dala, a oni toliko mrze preCednika... Čak je na istoj FB diskusija neka pitala za voz do Italije... Hoće Srbiju sa žutim lopovima, da se vrati onaj direktan zmija-pacov-narkoman direktno Beograd - Venecija kušet kola?
 
Али што је од кад је Вучић дошао на власт до данас Софија отворила 3 линије метроа укупне дужине 60 километараLazes bre mnogo, ali ja takve razbijam na parcice. U soku sam bio kad sam video sta si napisao, jer sam devedesetih godina bar jednom nedeljno isao u Sofiju i znam da se tada uveliko gradio metro tamo. A koliko lazes, pokazuje i wikipedia. Metro je pusten u rad 1998 i do danas ima ukupno 52 km. Samo vi nastavite da lazete, sto vise lazete narod, mi ce mo biti sve jaci.

Pogledajte prilog 197529

A koliko je izgradjeno od 2012 do dfanas pokazuje i ova tabela koliko je sofijski metro imao stanica 2012 godin (27) i koliko danas (47). Broj stanica je uvecan za oko 80% sto znaci da je 2012 priblizna duzina svih linija bila 30km + 22 km(80%) = 52 danas. Dakle od 2012 do danas pusteno je u rad 22 km. Vucko ce 22 km napraviti za 4 godine.

Pogledajte prilog 197534

Али што је од кад је Вучић дошао на власт до данас Софија отворила 3 линије метроа укупне дужине 60 километара

1715080322108.png


Можда да "Вучко" уместо тих фантомских 22км метроа који сви знамо да неће бити изграђени објасни како то да Београд са највећим буџетом у историји од милијарду евра већ 12 година укупно нема ниједну државну инвестицију у инфраструктуру осим постављања шина на Ђиласов мост. Сви "успеси" Вучића и његовог режима на територији Београда у протеклих 12 година се своде на приватне пројекте и обећавање нових државних које никад не долазе

На шта је потрошено тих 10ак милијарди евра до сада?
 
Lazes bre mnogo, ali ja takve razbijam na parcice. U soku sam bio kad sam video sta si napisao, jer sam devedesetih godina bar jednom nedeljno isao u Sofiju i znam da se tada uveliko gradio metro tamo. A koliko lazes, pokazuje i wikipedia. Metro je pusten u rad 1998 i do danas ima ukupno 52 km. Samo vi nastavite da lazete, sto vise lazete narod, mi ce mo biti sve jaci.
Само да уђе у записник да је Драганче едитовао пост из ког је избацио разлог редовног путовања у Софију а то је шверц. :sesir:

Немојте људи губити време у расправи са неуким шверцерима.
 
Drugo je vreme bilo. Znao sam profesora koji je švercovao gorivo da preživi, a vrhunski matematičar je bio.
 
Mnoge stvari su bile pogresne i slozicemo se svi da su 90e bile odvratno vreme za Srbiju.

Nije lako, nekada se neki ratovi ne mogu izbeci, tesko je kada imas svoj narod van granica drzave, a strani faktor ti nije bas naklonjen.

Pitanje je da li bi neka druga vlast izbegla ratove.

Ipak, i kad si u ratu, mozes imati casnu i dobru unutrasnju politiku, a ne mafiju na celu drzave koja je uvela sve najgore sisteme vrednosti, unistila zemlju i opljackala narod.

Da se ne ponovi nikada vise i da nam ti likovi vise nikada ne budu na vlasti, a kamoli grade nesto i menjanju izgled grada.
 
Običan čovek u ratu i sankcijama se snalazi, nije šverc za ponos ali ko mora da izdržava porodicu radi svašta.
 
Pogledajte prilog 197548

Можда да "Вучко" уместо тих фантомских 22км метроа који сви знамо да неће бити изграђени објасни како то да Београд са највећим буџетом у историји од милијарду евра већ 12 година укупно нема ниједну државну инвестицију у инфраструктуру осим постављања шина на Ђиласов мост. Сви "успеси" Вучића и његовог режима на територији Београда у протеклих 12 година се своде на приватне пројекте и обећавање нових државних које никад не долазе

На шта је потрошено тих 10ак милијарди евра до сада?

Isao sam na kurseve kako se boriti protiv manipulatora. Evo deco proanalizirajte prethodnih nekoliko poruka, ovo je tipican primer tehnike manipulacije koja se zove "prelazak na drugu temu". Naime, kada je manipulator sateran u cosak argumentima, on odlazi od teme ili fizicki sa recima "S tobom se ne moze razgovarati kao sa normalnim covekom" ili prevodi temu na nesto sasvim drugo. U ovom slucaju on umesto da kaze izvinjavam se, pogresio sam bio sam pogresno informisan ili cak da prizna namerno sam slagao, on citira moje argumente i prevodi temu na "Ajde reci mi sta je Vucko uradio". Veoma puno ljudi ovde na forumu i ja gledam na TV mnogi poznati i iskusni politicari podlezu takvim manipulacijama i prihvata prelazak na drugu temu. Kako se boriti sa manipulatorom u tom slucaju? Vrlo prosto, drzis se teme i kazes mu ne interesuje me da li je izgradio nesto drugo, to nije tema, ajde da se drzimo teme, a to je sofijski metro. Da li si slagao ili nisi da je od 2012 u Sofiji izgradjeno 60 kilometara metroa? :)
 
Poslednja izmena:
Само да уђе у записник да је Драганче едитовао пост из ког је избацио разлог редовног путовања у Софију а то је шверц. :sesir:

Немојте људи губити време у расправи са неуким шверцерима.

Ako nisi primetio, odmah u sledecm komentaru sam napisao da sam svercovao iz Bugarske, neko poput tebe ne moze da shvati da postoje ljudi koji sverca ne samo da se ne stide, vec se i ponose sto su se time bavili. Kada su devedesetih takvi "kulturni" poput tebe zaradjivali 50 maraka mesecno, ja sam bio student i od sverca zaradjivao 1500-2000 maraka. O zivotnom iskustvu koje sam stekao svercujuci da ne pricamo. To je nesto sto ti nikada neces moci shvatiti.

sverc.png
 
Poslednja izmena:
Ako nisi primetio, odmah u sledecm komentaru sam napisao da sam svercovao iz Bugarske, neko poput tebe ne moze da shvati da postoje ljudi koji sverca ne samo da se ne stide, vec se i ponose sto su se time bavili. Kada su devedesetih takvi "kulturni" poput tebe zaradjivali 50 maraka mesecno, ja sam bio student i od sverca zaradjivao 1500-2000 maraka. O zivotnom iskustvu koje sam stekao svercujuci da ne pricamo. To je nesto sto ti nikada neces moci shvatiti.

Pogledajte prilog 197571
Ja mislio da se vi svadjate, a ti mu udelio komplimente i nahvalio ga kao niko nikada.
 
Нека ме неко исправи ако грешим, али имаћемо ругло од напуштене бивше поште потенцијално легло змија пацова и наркомана, поред нове основне школе и вртића у новом центру града због чега?
 
Kako god, ova ista ekipa je bila na vlasti i 90ih.

I dok su Bugari gradili metro, mi smo...

...

Prestanite da budete hejteri i mrzite Srbe, Srbiju i sve srpsko!

Jedva čekam da počne taj metro, pa da vidim šta će oko njega da se popljuje... Ustvari, već ga pljuju i pre nego što je izgrađen. Kao pogrešna je trasa ovo, ono...
 
Jedva čekam da počne taj metro, pa da vidim šta će oko njega da se popljuje... Ustvari, već ga pljuju i pre nego što je izgrađen. Kao pogrešna je trasa ovo, ono...
Ne, treba da se samo divimo.

U 2024. godini, posle 12 godina vlasti, krenuli da buse rupe za metro, vau.

Koliko god bila losa prethodna vlast, ostavila je zemlju u neporedivo boljem stanju radikalima i socijalistima 2012. godine nego sto su radikali i socijalisti njima 2000.godine.

90ih su pametni radili za 50 maraka, kao sto je gore napisano, 2012. niko nije radio za 50 maraka. Iako nije napisano u tom kontekstu, istina je, pametni su radili za 50 maraka. Mora neko da radi i ozbiljne poslove, leci ljude i spasava zivote, bavi se naukom, prosvetom ... ne mogu svi da budu sverceri.

Moja macka bi da je na vlasti 12 godina, a nije nasledila zemlju razrusenu sankcijama i ratovima, do 2024. godine krenula da gradi metro.

A najbolje da se cuti i samo divi jer, eto, u 2024. godini neko gradi nesto sto drugi imaju preko 150 godina.

Mislim, ako se gradi kako treba, svaka cast onima koji grade, a ako ne valja trasa, ne valja, sta treba, da se cuti? Zasto, jel zato sto trebamo da budemo zahvalni sto ga u 2024. godini grade, pa kao, kakav je, takav je, samo nek se gradi?

Isto to sve vazi i za ovo ruglo od BNV-a, najbolje da se cuti jer je neko napravio predgradje Sangaja u srcu Beograda i Srbije.

Ako valja, svaka cast, ako ne valja, pa mora se reci da ne valja brate mili.
 
OK, dakle, sve što radi vlast - ako bilo šta radi - treba i da se pohvali.

Pravo da se traži nešto bolje ne postoji.

Kakav intelektualni trijumf:
'Gradimo pločnik za kenyanje slonova na otvorenom ispred Narodnog pozorišta!'
'Ali...!
'Šta ali?! Sve vam smeta! Gde toliki slonovi da kenyaju inače? Je l' U POZORIŠTU? Ili po kneževom spomeniku? Hejteri!'
 
Ne, treba da se samo divimo.

U 2024. godini, posle 12 godina vlasti, krenuli da buse rupe za metro, vau.

Koliko god bila losa prethodna vlast, ostavila je zemlju u neporedivo boljem stanju radikalima i socijalistima 2012. godine nego sto su radikali i socijalisti njima 2000.godine.

90ih su pametni radili za 50 maraka, kao sto je gore napisano, 2012. niko nije radio za 50 maraka. Iako nije napisano u tom kontekstu, istina je, pametni su radili za 50 maraka. Mora neko da radi i ozbiljne poslove, leci ljude i spasava zivote, bavi se naukom, prosvetom ... ne mogu svi da budu sverceri.

Moja macka bi da je na vlasti 12 godina, a nije nasledila zemlju razrusenu sankcijama i ratovima, do 2024. godine krenula da gradi metro.

A najbolje da se cuti i samo divi jer, eto, u 2024. godini neko gradi nesto sto drugi imaju preko 150 godina.

Mislim, ako se gradi kako treba, svaka cast onima koji grade, a ako ne valja trasa, ne valja, sta treba, da se cuti? Zasto, jel zato sto trebamo da budemo zahvalni sto ga u 2024. godini grade, pa kao, kakav je, takav je, samo nek se gradi?

Isto to sve vazi i za ovo ruglo od BNV-a, najbolje da se cuti jer je neko napravio predgradje Sangaja u srcu Beograda i Srbije.

Ako valja, svaka cast, ako ne valja, pa mora se reci da ne valja brate mili.

Zašto bi računali poslednjih 12 godina bez metroa? Metro u Londonu je pušten 1863. Znači bez metroa smo više od 150 godina. Nije ga napravio ni Tito uz sve milijarde koje je dobio, a ni posle njega niko. Mene više čudi kako ga "moćna SFRJ" nije napravila. Mogao je Tito da napravi par trasa makar tamo kod svojih u Zagrebu ili Ljubljani.

Moje opažanje je samo to da kako u koju god temu ovde da uđem, isti likovi pljuju sve redom. Kako se ne zamorite više od toga.

Kao što je tvoje pravo da hejtuješ i ja imam pravo da to prokomentarišem. Ne mislim da mora sve da se hvali niti me briga da li neko hvali ili kritikuje ovo ili ono. Ali toliki nivo hejta stvara mentalno zagađenje.

Mislim, rušenje BnV i slične nebuloze - na čemu ste ljudi?
 
Poslednja izmena:
Da se ne lažemo, naprdnjaci su ubili svaku nadu da će metroa ikad biti u BG. Mi, malo stariji se sećamo koliko je prethodna, Đilasova vlast odmakla daleko sa Francuzima u pripremi projekta. Naprdnjaci su sve bacili u vodu... Nekoliko godina ništa nisu radili. Još na izborima pre 5 ili 6 godina su pravili promotivne spotove i ložili ubogi narod. Evo i sad vidimo kako se sporo radi... Čista jedinica za metro i javna kapitalna ulaganja...
 
Zašto bi računali poslednjih 12 godina bez metroa? Metro u Londonu je pušten 1863. Znači bez metroa smo više od 150 godina. Nije ga napravio ni Tito uz sve milijarde koje je dobio, a ni posle njega niko. Mene više čudi kako ga "moćna SFRJ" nije napravila. Mogao je Tito da napravi par trasa makar tamo kod svojih u Zagrebu ili Ljubljani.

Moje opažanje je samo to da kako u koju god temu ovde da uđem, isti likovi pljuju sve redom. Kako se ne zamorite više od toga.

Kao što je tvoje pravo da hejtuješ i ja imam pravo da to prokomentarišem. Ne mislim da mora sve da se hvali niti me briga da li neko hvali ili kritikuje ovo ili ono. Ali toliki nivo hejta stvara mentalno zagađenje.

Mislim, rušenje BnV i slične nebuloze - na čemu ste ljudi?
Pa sta trebamo da radimo?

Imas li ti oci? Gde zivis? Kreces li se gradom? Izlazis li napolje? Jesi bio na Slaviji skoro? Trgu? Bilo gde? Stave kocke, okrecu ih sest puta i onda ih skinu i vrate asfalt, a potrosili koliko para? Sta treba da vicemo - Vau, o je, Srbija pobedjuje?

Evo, ovaj mostic. Super, lepo, ok. Ne vidim pljuvanje.

Beobuild video, nema nijedan dislajk


Tito je umro 1980. godine i u tom trenutku je metro imalo 30 zemalja na svetu. Sada je 2024. godina i u medjuvremenu su metro dobili Nigerija, Banglades... i sad mi trebamo da se divimo metrou, kakav god da je.

Ako je dobar, svaka cast, ako nesto ne valja, pa sta je problem reci? Objasni mi?

Jel ti Slavija super, jel provodis vreme tamo? Sta treba, cutati?

I jos peru pare i kradu maksimalno. Ajde nekako, ali nekako da to neko poklanja sve, pa, ajde, nema veze. Ako ce neko da nam napravi metro za dz, ok, nek ide metro i gde treba i ne treba. Ali ako ne valja trasa, problem je sta konkrektno?

Hoces ti da se zaduzis, uzmes nekog da ti renovira stan, das mu daleko vise nego sto realno to sve kosta, on ti napravi sve ocajno i ti ces da cutis? Bitno je da se radi samo?

Ajde onda, kada budes nesto renovirao u stanu/kuci, zovi mene da ti radim, ja nemam pojma o tome, ali da me jako dobro platis, nekoliko puta vise nego sto to kosta realno i da mi ne zameras kako sam nesto uradio, bitno je samo da se radi. Dogovoreno?
 
Vrh