Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

A što ne može uređenost van BNV?
Zato sto mora da se nametne odrzavanje zgrade po 3-4 eura po m2 u svakoj zgradi u Beogradu a kad bi to uradili bilo bi "jaooo kuku lele". Sva sreca da se BNV siri svuda pa da imamo sto vise uredjenih delova. Mada iskreno ocekivao sam mnogo agresivnije i malo sam razocaran. Ipak ima dobrih momenata gde ruse neke od ovih krseva.
Nadam se da ce izgurati sto vise 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
 
Zato sto mora da se nametne odrzavanje zgrade po 3-4 eura po m2 u svakoj zgradi u Beogradu a kad bi to uradili bilo bi "jaooo kuku lele". Sva sreca da se BNV siri svuda pa da imamo sto vise uredjenih delova. Mada iskreno ocekivao sam mnogo agresivnije i malo sam razocaran. Ipak ima dobrih momenata gde ruse neke od ovih krseva.
Nadam se da ce izgurati sto vise 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Kako 3-4 evra po m² sprečava navijačke grafite po fasadama?
 
Sredjujes zgradu svaki dan jer imas budzet?? Samo krecis non stop? Sve sto treba je veliki budzet za tekuce odrzavanje + mnogo veci budzet za investiciono odrzavanje.
 
Ne sprecavas. Kamere i podnosis prijave paralelno ali to nije presudno.

Presudno je da se ima budzet za konstantno uklanjanje i odrzavanje.
 
Аман, кад се сви праве блесави: цртање навијачких графита је под строгом контролом навијачких група. Навијачке групе су под строгом контролом навијачких вођа. Навијачке вође су под строгом контролом парадржавног врха. Парадржавни врх је истовремено и државни врх. Дакле, графита нема, не због плаћања 3 евра по квадрату, него због директиве о'зго.

Осим тога, видимо да је бахато паркирање такође неконтролисано раширено свуда по БнВ-у.

Трећа ствар, у Београду постоје предузећа која би требало да се баве комуналним редом, одржавањем чистоће, и која сви ми већ плаћамо. Одговорно тврдим да град никада није био прљавији, неуређенији, говњивији, ишаранији...

Парама може да се сређује зеленило и фасаде, декорација, тротоари... али мозак не може.
 
Аман, кад се сви праве блесави: цртање навијачких графита је под строгом контролом навијачких група. Навијачке групе су под строгом контролом навијачких вођа. Навијачке вође су под строгом контролом парадржавног врха. Парадржавни врх је истовремено и државни врх. Дакле, графита нема, не због плаћања 3 евра по квадрату, него због директиве о'зго.

Осим тога, видимо да је бахато паркирање такође неконтролисано раширено свуда по БнВ-у.

Трећа ствар, у Београду постоје предузећа која би требало да се баве комуналним редом, одржавањем чистоће, и која сви ми већ плаћамо. Одговорно тврдим да град никада није био прљавији, неуређенији, говњивији, ишаранији...

Парама може да се сређује зеленило и фасаде, декорација, тротоари... али мозак не може.
Ne ne... To će 3 evra po m2 da reši druže 😂
 
Kako ćeš uopšte da priđeš zidu ako ga čuva 20 navijača?
Ok ajde da se ne pravimo previse pametni sada nego da priznamo da razlog za postojanje grafita po gradu nije navijacko divljanje koje sprecava da se oni uklone, nego decenijska nebriga i neodrzavanje.

Na svaki "navijacki" grafit dodje 100 obicnih zvrljotina
 
Хмх, рецимо да одеш у Блок 2, код Фонтане. Па ми јави шта си видео.
 
@ProžetVrlinom
Грађанима смета што је ,,најмодерније насеље у грдау'' изграђено без икаквих јавних објеката а скоро и без јавних површина, а има статус пројекта од националног значаја.

Не брини, биће јавних објеката. Музеј Николе Тесле градимо у БНВ.
 
Čukarički rukavac očigledno dobijaju za marinu, verovatno će da nikne i neki jahting klub, ali ne verujem da će biti neke masovne izgradnje na samoj Adi. Mislim da nije ni dozvoljeno, ali znajući Srbiju...

Mene najviše zbunjuje koji će im vrag Mostarska petlja i šta je ova "zmijica" ka Topcideru!?

Pitanje je i kako se reguliše otkup/zakup zemljišta. Šećeranu mislim da će kupiti iz stečaja kao jedini ponuđač (u toku je konverzija zemljišta šećerane u pravo vlasništva), NIS su kupili, za Sajam su vec sklopili tajni dil.

Srbolek je bio prodat već, možda je preprodat BNV-u. Treba proveriti i za Poštu i pokojni hotel Vašington u Karađorđevoj.

I ovaj prostor oko Brodogradilistu, da li je i to Cepterovo ili nečije drugo?

Претпостављам да је "змијица" ту ради санирања проблема загађености Топчидерке која се улива у рукавац где је планирана марина, односно да преузму контролу над нелегалним испустима чије би даље постојање обесмислило БНВ планове око Чукаричког рукавца као и планираних стамбених зграда на месту НИС-а.

Захват на новобеоградској страни код Старог железничког моста је уско повезан са реконструкцијом истог и предвиђено је да уместо садашњих шљункара и бетонских база ту буде парковска површина, како се буде радило на обнови и пренамени моста тако ће се и сређивати простор око истог са новобеоградске стране.
 
Do nedavno su mi ove dve rupe bile misterija.. kad god prodjem tuda, razmisljao sam kako je moguce da ovo ovako stoji godinama i to bas tu na granici grada sa bnv ... citajuci ovde komentare nekih clanova koji su verovatno na platnom spisku bnv sve postaje mnogo jasnije ,ideja je da lepo predamo celo gradsko priobalje za DZABE ,najatraktivnije I najskuplje zemljiste .. jel boze moj to je jedini nacin da se grad uljudi ,drugacuje nije moguce ,inace imacemo ovaj raspad od grade ...isti onaj obrazac kako su sistemstski unistavana drzavna preduzeca da bi ih neko dobio za dinar Ili dva ..samo sad je grad u pitanju
Screenshot_20240412-091404~2.png
 
Zato sto mora da se nametne odrzavanje zgrade po 3-4 eura po m2 u svakoj zgradi u Beogradu a kad bi to uradili bilo bi "jaooo kuku lele". Sva sreca da se BNV siri svuda pa da imamo sto vise uredjenih delova. Mada iskreno ocekivao sam mnogo agresivnije i malo sam razocaran. Ipak ima dobrih momenata gde ruse neke od ovih krseva.
Nadam se da ce izgurati sto vise 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Dečko, znaš li ti uopšte kako funkcioniše naplata održavanja zgrade i šta uopšte znači održavanje zgrade? Sada će biti 3-4e po kvadratu, pa će onda da dođe obračun, pa će biti čišćenje plaćeno mnogo više, održavanje liftova će biti skuplje, pa će, kako ti kažeš svaki dan biti uklanjani grafiti (i to košta dodatno svaki dan), menjanje sijalica, možda prokisne u podrum/parking, itd itd. Pa će onda od sledeće godine biti 5-6e po kvadratu. Pa one tamo još više.
Ti svaki dan nama ovde pokazuješ da nemaš veze sa realnim životom i da imaš vrlo jasan zadatak - da botuješ. Sreća pa ti ni to ne ide dobro.
 
Ovde ima duplo više zgrada nego što ih je danas ili će ih biti.
 
Gledam neki stari render BNV. Zapravo sto je stariji ideje su bile normalnije, Islo se ka zatvorenim blokovima i nekim umerenijim gabaritima.

Beograd.jpg
Screenshot_20240412-151926~2.png
Screenshot_20240412-151943~2.png

Језеро у парку, архитектура динамичнији, затворен круг око железничке станице сасвим смислен.
 
Gledam neki stari render BNV. Zapravo sto je stariji ideje su bile normalnije, Islo se ka zatvorenim blokovima i nekim umerenijim gabaritima.

Beograd.jpg

Meni se ni na ovom renderu ne sviđa. Prvo mislim da je spratnost oduvek bila preterana, prevelika je gustina gradnje, i sama estetika zgrada mi je odbojna i deluje mi kao nešto što bi mi AI generisao kad bih ga pitao.
 
Zaboravio si kako je Karađorđeva izgledala pre desetak godina. Babe kad izađu sa kruzera padaju u fras kad vide okolinu... Tako da ti opservacija ne stoji.
Idi prosetaj karadjordevom I kejom. raspad totalni, pola ploca popucalo..ona pasarelà izlomljena ,izvrkana ,zapisno sve,, lift nikad nije ni proradio...,ogromana razlika u odnosu na bnv setaliste gde sve sija a radjeno u isto vreme..I sta je poruka ...hocemo mi da sredjujemo I radimo ali grad nije u stanu to da odrzava ..tako da je najbolje da mi poklonimo priobalje bnv ..oni ce to bolje da srede I odrzavaju.. ..pa evo ti samo post iznad .......................Sva sreca da se BNV siri svuda pa da imamo sto vise uredjenih delova. .....
 
Vrh