Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Meni se ni na ovom renderu ne sviđa. Prvo mislim da je spratnost oduvek bila preterana, prevelika je gustina gradnje, i sama estetika zgrada mi je odbojna i deluje mi kao nešto što bi mi AI generisao kad bih ga pitao.
Ma daleko je to id idealnog resenja za Amfiteatar. Samo konstatujem kako je ispalo mnogo gore i od tih osrednjih rendera.
 
Odakle su 3-4 evra po metru?

Odražavanje u 2023 (sada ~30% više):

Terraces
2.4eur/m2

Residences
1.55eur/m2

Magnolia
1.2eur/m2

Arcadia/Aurora/Verde/Aqua
0.95eur/m2
 
Nisu ovo stambeni blokovi na Novom Beogradu ili Vidikovcu iako neke zgrade na to lice, ovo je sam centar grada gde je velika gustina gradnje normalna i tako je svuda. Kako nemate primedbe na gustinu gradnje na Vracaru, Dorcolu, Starom gradu, Paliluli itd? Gustina gradnje je ovde jos i umerena u odnosu na ove delove grada a sve su centralne gradske cetvrti i opstine.
 
Nisu ovo stambeni blokovi na Novom Beogradu ili Vidikovcu iako neke zgrade na to lice, ovo je sam centar grada gde je velika gustina gradnje normalna i tako je svuda. Kako nemate primedbe na gustinu gradnje na Vracaru, Dorcolu, Starom gradu, Paliluli itd? Gustina gradnje je ovde jos i umerena u odnosu na ove delove grada a sve su centralne gradske cetvrti i opstine.
Nisam iz struke, ali zar se gustina gradnje ne meri po broju stanovnika na km². E pa ovde je trostruko veća nego bilo gde na Vračaru, Dorćolu i Starom gradu, zbog visoke spratnosti. I to mi nije normalno.
 
Jel moze da se prijavi da se moja zgrada prikljuci BNV-u?

Ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se, valja se na vreme spremiti, setice me se posle kao pionira.

Okaci cu Eagle Hills zastave ispred zgrade, demit fasadu vec imamo, fali malo one dekorativne rasvete i toeto.
 
BW Nova, najavljuju neki novi muzej "nauke i tehnike" (verovatno muzej Nikole Tesle na mestu stamparije Milan Vapa), takodje tu su i novi "linijski park" koji u produžetku ima pasarelu koja prelazi preko bul. Vojv. MIšića i hotel sa 4* do Gazele.
Snimak ekrana 2024-04-12 223810.png
 
Zanima me iz kog lanca ce biti hotel pored mosta Gazela. Najavili su 4*, to moze biti Vida hotel ili neki iz Marriott grupacije kao sto je Westin.

BW-Nova-u-Beogradu-na-vodi-min-640x640.jpg


Screenshot_20240412_183034.jpg
 
Nisam iz struke, ali zar se gustina gradnje ne meri po broju stanovnika na km². E pa ovde je trostruko veća nego bilo gde na Vračaru, Dorćolu i Starom gradu, zbog visoke spratnosti. I to mi nije normalno.
U urbanizmu se koriste dva parametra za definisanje “gustine gradnje”. Prvi je procenat zauzetosti parcele, a drugi je indeks izgrađenosti na parceli.

Procenat zauzetosti predstavlja projekciju osnove (gabarita) objekta u odnosu na parcelu i može da bude maksimalno 100%.

Indeks izgradjenosti predstavlja zbir bruto površina svih spratova u odnosu na parcelu.

Broj stanovnika po km2 ne mora da bude direktnoj korelaciji sa gustinom gradnje.
 
Гледам нешто ову мапу, испада да ће ОШ Исидора Секулић у Гаврила Принципа еприпојити БНВ.
Тако је, помињао сам већ то. Ћапи школу тамо, парк 'вамо. Метни оперу у халу сајма, музеј набуџи у неку пропалу зграду, и одједном смо и културни и образовани и екофрендли у задовољавајућим процентима. Са парком РС су се обезбедили да не морају нигде да остављају зелене површине, веће од танга гаћица, са халом 1 сајма, су добили простор у који могу да муну оперу, са штампаријом - музеј. Све остало су квадрати за изградњу, за кубике хијалурона у јагодице и слепо око.
 
Mislim da se potpuno pogrešno razvijamo. Šta će nama Luj Viton? Ko će biti kupci u njemu? Verovatno krimosi, pevaljke i politički ološ. Imamo kao neki deo grada gde žive bogataši, a ostalo sirotinja. Zato smo još uvek veoma nesrećno društvo. Socijalne razlike su enormne i to svakako ne može biti dobar grad za život. Biće nervoze sve više, jer kada se pošten čovek sretne sa bahatim skorojevićem, može biti svašta.
 
Siromašan ne znači nužno i pošten. Logično je da siromašan priča za bogatog da je lopov, jer ne može da kaže za sebe da je siromašan zato što je nesposoban.
Ako se sretnu siromašan i bogat, neće se desiti ništa - jer se svakog dana susreću u Beogradu poslednjih decenija. Bogate nije izmislio BnV.

Kakve su to priče i generalizacije?
 
Овај краљев брод што стоји до шљункаре би требало преместити до брода Сава. Да ли је враћен породици Карађорђевић?
 
Mislim da se potpuno pogrešno razvijamo. Šta će nama Luj Viton? Ko će biti kupci u njemu? Verovatno krimosi, pevaljke i politički ološ. Imamo kao neki deo grada gde žive bogataši, a ostalo sirotinja. Zato smo još uvek veoma nesrećno društvo. Socijalne razlike su enormne i to svakako ne može biti dobar grad za život. Biće nervoze sve više, jer kada se pošten čovek sretne sa bahatim skorojevićem, može biti svašta.
zar ne vidis kako vec svi nose neke opasne brendove? siromasni definitivno kupuju to, a i bogati
 
Forbes je objavio kakve je poslovne rezultate ostvario BNV u prošloj godini:


Ove zgrade kod Mostarske petlje izgledaju jadnjikavo, neko reče kao neki blokovi na NBG, ali zato im je i cena izgleda vidno manja nego u novim zgradama preko reke - na mrežama se vrte reklame da je trosoban stan u ovoj zgradi "Nova" ~ 250.000 evra. Ne navodi se kvadratura, ali verujem da je to nešto više od 3.000 evra po kvadratu. U svakom slučaju, život kraj najprometnije petlje u gradu ne može biti luksuzan, i verovatno su i u BNV svesni toga.
 
Тако је, помињао сам већ то. Ћапи школу тамо, парк 'вамо. Метни оперу у халу сајма, музеј набуџи у неку пропалу зграду, и одједном смо и културни и образовани и екофрендли у задовољавајућим процентима. Са парком РС су се обезбедили да не морају нигде да остављају зелене површине, веће од танга гаћица, са халом 1 сајма, су добили простор у који могу да муну оперу, са штампаријом - музеј. Све остало су квадрати за изградњу, за кубике хијалурона у јагодице и слепо око.
Gde da bežimo Goje, Grocka ili još dalje…, ovo je urbanizam Dubai par nivoa niže…oni prave lovu od toga, a šta cemo mi grdni kad pukne koncept Luja Vitona i pocnu ove gips karton zgrade da se raspadaju, u pravu je vradovic, ovde investiciono održavanje treba da bude bar 10€/kvm, kad se sve raspadne da se iz fonda zgrade napravi nova zgrada , ja cenim oko 10-12 godina treba …
 
Vrh