Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

…Нпр. Калемегдан треба да буде атракција. Зато га треба прво средити а онда страним туристима наплаћивати и "продати" у смислу посебности, са великим музејима (мимо војног музеја) итд. А за домаће да буде нешто симболично да се уђе или бесплатно.
Калемегдан треба да буде преуређен као тврђава што и јесте за нас који живимо овде, а туристи којима се не свиђа и није довољно лудо нека иду у Београд на води, Хард Рок кафе, код Џејмија, на Ролер костере…
Онда у Кнезу и по центру уопште немамо довољно ствари за туристе. То мора да се промени ако хоћемо да зарађујемо новац од странаца.
Кнез је ионако препун. Не треба му ништа више. Још један ТЦ Рајићева би га убио. Нека се праве нови центри.
 
Само моја претпоставка...лично ме то ништа не фасцинира АЛИ знам да је добро за туризам у нашем граду па зато навијам за све то. Само погледајте Дубаи који је поред Бангкока један од најпосећенијих градова на свету и има више туриста од Париза! Зашто? Па управо зато што оно тамо праве све те неке атракције. Буквално дизниленд за одрасле. Е због њиховог искуства Београд треба на Балкану да буде први по свим тим брендовима и атракцијама. Ми уопште не знамо да извучемо туристима паре из џепа. НАРАВНО да је крива и власт али и приватници. Немамо приступ томе. Нпр. Калемегдан треба да буде атракција. Зато га треба прво средити а онда страним туристима наплаћивати и "продати" у смислу посебности, са великим музејима (мимо војног музеја) итд. А за домаће да буде нешто симболично да се уђе или бесплатно. Онда у Кнезу и по центру уопште немамо довољно ствари за туристе. То мора да се промени ако хоћемо да зарађујемо новац од странаца.
Izbija mi mazohizam iz posta. Stvarno ne bih voleo da se Beograd pretvori u grad orijentisan ka masovnom turizmu. Pre svega zato što sam sebičan i želim da uživam, koliko god je to moguće, u svom gradu bez hordi turista. Isto to želim i svojoj deci, kao i tvojoj. Kao i mnogi ljudi u gradovima koji su postali turistički zagađeni. Što se mene tiče skroz smo ok, više nego zanimljivi. Kada bismo živeli u nekom paralelnom univerzumu u kome bi Srbi bili ozbiljan i zreo narod i umeli da naprave od Beograda (koji ima neverovatan potencijal) turističku destinaciju sa dobrom idejom još i nekako ali da nam grad učine još većom palankom dovodeći brendirana sr@nja, ne hvala...
 
Izbija mi mazohizam iz posta. Stvarno ne bih voleo da se Beograd pretvori u grad orijentisan ka masovnom turizmu. Pre svega zato što sam sebičan i želim da uživam, koliko god je to moguće, u svom gradu bez hordi turista. Isto to želim i svojoj deci, kao i tvojoj. Kao i mnogi ljudi u gradovima koji su postali turistički zagađeni. Što se mene tiče skroz smo ok, više nego zanimljivi. Kada bismo živeli u nekom paralelnom univerzumu u kome bi Srbi bili ozbiljan i zreo narod i umeli da naprave od Beograda (koji ima neverovatan potencijal) turističku destinaciju sa dobrom idejom još i nekako ali da nam grad učine još većom palankom dovodeći brendirana sr@nja, ne hvala...
Samo opušteno, nemamo sadržaja, a niko neće ponovo doći zbog Burger Kinga i Džejmisa u Beograd.

Da smo možda liberalniji kao narod pa da napravimo mini Berlin, ali nismo ni to. Tako da budimo relaksirani.
 
Nemamo još Burger King ;) Veruj mi da će doći. Możda ne sa zapada, ali iz Skoplja, Podgorice pa i Teherana…
 
Covek otisao na rolerkoster i procenio da je Beograd dosadan. :D:D:D:D:D:D:D
Pa jeste dosadan, u rangu je Bratislave - jedna tvrđava i to je otprilike to. Ja sam doveo malog brata (11g) letos u Beč, bio malo više od mesec dana i svaki dan smo išli negde - jadno dete se izmorilo. Isposećivali sve igraonice, išli na više kartinga za decu, izvozali se po Prateru u par navrata, bili na Boemskom Prateru, obišli milion muzeja, i dečjih i onih zanimljivih za njega, zatim akvarijum, zoološki vrt (koji smo btw. od otvaranja pa do zatvaranja obišli, i to jedva), posećivali razne istorijske i velelepne lokacije, bili na nekoliko plaža da se kupamo u Dunavu, popeli se na nekoliko vidikovaca. Sve to - i opet nismo uspeli sve da obiđemo što bi bilo za dete tog uzrasta zanimljivo.
A da ne spominjem još sadržaja koji se dodaju kada je u pitanju odrasla osoba.

Tako da, da, Beograd jeste dosadan.
 
IMG_7518.jpeg
IMG_7519.jpeg
IMG_7520.jpeg
IMG_7521.jpeg
 
Eto, dete sam nedavno vodio na rolerkoster u Beč, zato što to ovde nema. A bilo je i npr. u komunističkoj Mađarskoj. Mislim da ima i kod tebe u Kaliforniji poneki.

Dosadni smo. Samo štancuj jedno te isto, što reko Rambo Amadeus.

Turističko zabavna ponuda u BG je relativno siromašna za široku publiku čak i u poređenju prema nemačkoj provinciji, ja npr. ne znam gde decu u BG da odvedem, sve što vredi se obiđe za par sati. Ne vredi se fiksirati na samo jednu stvar kao noćni život ili gastronomija i ćao.

Evo samo primer ponude za decu kruga od 30 km od mog sela u relativno ruralnom delu Nemačke
  • Dve ogromne indoor igraonice veličine otprilike dva fudbalska terena
  • Veliki zabavni park sa više rolerkostera
  • Najmanje 10 bazena koji su i u zatvorenom i u otvorenom sa zabavnim delom
  • Više tematskih staza po šumama, jedna i sa velikim vidikovcem
  • Mali milion igrališta sa sopstvenim temama, a neka od njih su veća i od takozvanog parka u BNV
  • Više velikih životinjskih rezervata
  • Dve hale sa trambolinama
A slike vrede više od reči:

1711864709495.jpeg


1711864748652.jpeg


1711864803432.jpeg


1711864821123.jpeg

1711864854296.jpeg


Ovo je samo ono što ja znam jel sam išao sa klincima tu, i da hoćemo ne može da na bude dosadno. Isto važi i za odrasle.
 
Коме то још треба, забава за децу. Дај још стамбених зграда, туристи долазе да се диве зградама.
Ето за децу смо могли да имамо ово у склопу Ложионице. Али туристе више интересују ИТ инкубатори где се окупљају креативни и иновативни људи. Деца ће да седе за рачунарима и пикају ЛоЛ и Мајнкрафт у најбољем случају.

А за забаву напољу ту су блоковски терни, Ада и Златибор.
 
Pa jeste dosadan, u rangu je Bratislave - jedna tvrđava i to je otprilike to. Ja sam doveo malog brata (11g) letos u Beč, bio malo više od mesec dana i svaki dan smo išli negde - jadno dete se izmorilo. Isposećivali sve igraonice, išli na više kartinga za decu, izvozali se po Prateru u par navrata, bili na Boemskom Prateru, obišli milion muzeja, i dečjih i onih zanimljivih za njega, zatim akvarijum, zoološki vrt (koji smo btw. od otvaranja pa do zatvaranja obišli, i to jedva), posećivali razne istorijske i velelepne lokacije, bili na nekoliko plaža da se kupamo u Dunavu, popeli se na nekoliko vidikovaca. Sve to - i opet nismo uspeli sve da obiđemo što bi bilo za dete tog uzrasta zanimljivo.
A da ne spominjem još sadržaja koji se dodaju kada je u pitanju odrasla osoba.

Tako da, da, Beograd jeste dosadan.

Nije dosadan samo Beograd, dosadna je cela Srbija, i tu opet dolazimo do toga da je dosadan zato sto je narod takav. Kao sto je neko napisao, Madjarska je imala zabavni park jos u vreme komunizma (bio sam tamo devedeseth), posle 30 godina cela Srbija i dalje nema rolerkoster. Srbija cirkus nema. U Kijevu i MInsku cirkus ima svoju arenu i predstave idu svakog dana, nekada i dva puta dnevno. Za predstave od sredine decembra pa do Bozica, karte se rasprodaju 3-4 nedelje unapred. O veiksurfingu i veikbordu da ne pricamo. U Srbiji 95% mladih nema pojma sta je to. U Ukrajini je toga bilo u svakom vecem gradu koji ima reku ili jezero. Imamo nekoliko jezera samo i tamo osim da se gleda u vodu, nema sta da se radi. Rusija, Belorusija, Ukrajina - svuda gde ima vode, mozes da iznajmis kajak i sto je najvaznije, ljudi masovno iznajmljuju, kod nas i kad bi bilo toga u ponudi, jako je malo ljudi koje bi to zainteresovalo. Sta tek o akva parkovima da pricamo. Slovenija i Madjarska su otvorile prve akva parkove brzo posle raspada komunizma, kod nas prvi posle 20-25 godina. Beograd nema akva park, bruka. Najgore od svega je i kada negde naprave akva park, to je obican bazen sa toboganima, ne shvataju da park treba imati neku tematiku. Nadam se da ce nesto od toga biti uskoro s obzirom da je Mali rekao nedavno da se pregovara sa nekim poznatim svetskim tematskim parkovima o izgradnji jednog takvog parka u okolini novog sajma.
 
Ima kajak u Beogradu. Bar 4 firme to rade. Ja sam par puta bio oko ratnog ostrva, i do Beljarice. Svaki put sa samnom bili stranci. Pola od kajaka voze oni

Problem je u percepciji zabave, pozorišta (i dečijih) imaš koliko hoćeš.

Aktivnog odmora i zabave nema, jer sport i aktivnost i nije baš u krvi narodu, osim pred malim ekranima. Zato većinom i igrališta jesu iz doba SFRJ

Al zato kafana ne fali. Eno na adi je kod onog velikog dečijeg igrališta niknula kafana. Šta drugo.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Моје мишљење је да Београд нажалост одаје утисак свеопште аљкавости и недовршености. Пре неки дан сам прошао Кнез Михаиловом улицом и околном улицама. Плоче на великом броју места су расклиматане, а негде и недостају, велики број зграда је ижврљан графитима, излози напуштених локала су излепњени налепницама и плакатима, просјаци салећу људе (неки су чак и веома навалентни) а тезге са сувенирима ни изгледом ни понудом не одговарају места на коме се налазе. Такође, веома је битно коначно решити имовинско правне односе и проблеме и средити зграде Грчке краљице, Робне куће Митић и још неколико објеката. Умивање пешачке зоне и њено одржавање, сређивање фасада у зони Скадарлија, одржавање кеја око Бетон хале и пристаништа, као и Светосавског платоа, уз обнову и одржавање још пар стотина фасада су, по мени, минимум да би Београд изгледао релативно пристојно једном средње захтевном туристи из неке иоле сређене државе. И наравно, битније од свега, да би служио на понос његовим грађанима и нашем народу.
 
. Nadam se da ce nesto od toga biti uskoro s obzirom da je Mali rekao nedavno da se pregovara sa nekim poznatim svetskim tematskim parkovima o izgradnji jednog takvog parka u okolini novog sajma.
Можда дођу, ако их држава буде субвенционисала, и плати им да отворе тематски парк.
 
Калемегдан треба да буде преуређен као тврђава што и јесте за нас који живимо овде, а туристи којима се не свиђа и није довољно лудо нека иду у Београд на води, Хард Рок кафе, код Џејмија, на Ролер костере…

Кнез је ионако препун. Не треба му ништа више. Још један ТЦ Рајићева би га убио. Нека се праве нови центри.
Нисам ни мислио на тржне центре, већ традиционалне садржаје. А Калемегдан треба да се развије као Топкапи у Истанбулу.
 
Ima kajak u Beogradu. Bar 4 firme to rade. Ja sam par puta bio oko ratnog ostrva, i do Beljarice. Svaki put sa samnom bili stranci. Pola od kajaka voze oni

Problem je u percepciji zabave, pozorišta (i dečijih) imaš koliko hoćeš.

Aktivnog odmora i zabave nema, jer sport i aktivnost i nije baš u krvi narodu, osim pred malim ekranima. Zato većinom i igrališta jesu iz doba SFRJ

Al zato kafana ne fali. Eno na adi je kod onog velikog dečijeg igrališta niknula kafana. Šta drugo.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Nisam ja rekao da u Beogradu nema kajaka, pitanje je koliко ljudi tamo ide. U Kijevu je leti bio mravinjak na vodi od kajaka, sapsurfinga, weiksurfa...I dok u Beogradu mozda i nije tako lose, situacija u manjim mestima je ocajna. Ja na Vlasinskom jezeru na primer, osim usamljenih camaca lokalnih ribolovaca, nisam nikada nista video neku aktivnost na vodi. Slicno je i na Palickom jezeru. Nedaleko od Nisa postoji malo, ali lepo prirodno jezero (Oblacinsko jezero). Tamo osim kafane nema apsolutno nikakvog sadrzaja, a moglo bi biti prelepo mesto za kraci odmor (2-3 dana). Mislim, da cak i kada bi bilo kajaka u ponudi, to bi retko ko koristio. Nasim ljudima je lepse da sede u kafani.
 
Nije dosadan samo Beograd, dosadna je cela Srbija, i tu opet dolazimo do toga da je dosadan zato sto je narod takav. Kao sto je neko napisao, Madjarska je imala zabavni park jos u vreme komunizma (bio sam tamo devedeseth), posle 30 godina cela Srbija i dalje nema rolerkoster. Srbija cirkus nema. U Kijevu i MInsku cirkus ima svoju arenu i predstave idu svakog dana, nekada i dva puta dnevno. Za predstave od sredine decembra pa do Bozica, karte se rasprodaju 3-4 nedelje unapred. O veiksurfingu i veikbordu da ne pricamo. U Srbiji 95% mladih nema pojma sta je to. U Ukrajini je toga bilo u svakom vecem gradu koji ima reku ili jezero. Imamo nekoliko jezera samo i tamo osim da se gleda u vodu, nema sta da se radi. Rusija, Belorusija, Ukrajina - svuda gde ima vode, mozes da iznajmis kajak i sto je najvaznije, ljudi masovno iznajmljuju, kod nas i kad bi bilo toga u ponudi, jako je malo ljudi koje bi to zainteresovalo. Sta tek o akva parkovima da pricamo. Slovenija i Madjarska su otvorile prve akva parkove brzo posle raspada komunizma, kod nas prvi posle 20-25 godina. Beograd nema akva park, bruka. Najgore od svega je i kada negde naprave akva park, to je obican bazen sa toboganima, ne shvataju da park treba imati neku tematiku. Nadam se da ce nesto od toga biti uskoro s obzirom da je Mali rekao nedavno da se pregovara sa nekim poznatim svetskim tematskim parkovima o izgradnji jednog takvog parka u okolini novog sajma.
Читам и не могу да верујем. Шта се десило са кофицама, лопатицама, бадмингтоном и гуменим лоптицама?

Природа је већ сама садржај. Набијање индустрије забаве у природу је насиље и над природом и над људима. Wakesurfing по степским мочварама Украјине и Белорусије је исто што и скијање у Дубаију - безумна и бахата малограђанштина која сагоре сто кила нафте за сат, због које ће нас деца питати где нам је памет била. Далеко било.

Шатро музеји и забавни паркови у сваком европском селу су строго контролисани возови, да се народ утера у торове, да се зна шта и где раде, и да још купе магнете за фрижидер да то после добро памте, и да све буде подупрто перверзном педагошком опсесијом, јер деца стално нешто морају да науче, недобог да стварно буду слободна да се играју.

При том, наравно, морам да у Прокупљу радим исто што бих радио у Салцбургу (а, где вам је катедрала?), а у Зајечару исто што и Лозани, јер ако није исто, онда је празно и досадно, како људи тамо уопште живе у свој тој празнини и инфериорности… Србија досадна? Будибогснама!
 
Читам и не могу да верујем. Шта се десило са кофицама, лопатицама, бадмингтоном и гуменим лоптицама?

Природа је већ сама садржај. Набијање индустрије забаве у природу је насиље и над природом и над људима. Wakesurfing по степским мочварама Украјине и Белорусије је исто што и скијање у Дубаију - безумна и бахата малограђанштина која сагоре сто кила нафте за сат, због које ће нас деца питати где нам је памет била. Далеко било.
Slazem se sa tobom. Nego se postavlja pitanje gde su granice. Neko mozda potrosi 100 litra nafte za weiksurfing, ali menja telefon jednom u 8 godina. Ti ne trosis naftu za surfing, ali zagadjujes okolinu tako sto na primer kupujes novi telefon svake godine (polako polako, ne trci odmah, telefon sam naveo samo kao primer), ili putujes kolima na more, ili avionom, a onaj surfer ne putuje nigde. Zato bih ja uveo da se zabrani i turizam, jer zagadjuje prirodu. Ko oce na odmara samo tamo dokle moze stici peske ili na konju. Ili da se uvede naftna kvota za svakog coveka, ko koliko moze godisnje zagaditi prirodu. Svakom dati pravo na 200 litra nafte godisnje, pa nek neko potrosi na par sati surfinga, ti da odes do Crne Gore kolima i da se vratis, neko da moze zameniti dva telefona godisnje i da ne sme na odmor...
 
Vrh