Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Moram priznati da sam malo razočaran ovim novim Maršalovim planom. Nadao sam se nekim konkretnijim i razrađenijim izmišljotinama, da bar ostane nada da će se nešto od toga realizovati. Ispalo je da nemaju ideju šta će da rade, da je sigurno samo da će spucati 14+ milijardi i da će plate biti 1400 eura. Više se ne trude ni da lažu ko ljudi.
Meни је занимљиво што је рекао да ћемо утростручити друштвени производ за три године. Мислим да се то никада нигде није десило у историји. Србија сада има економски раст 3%, и да би утростручила економију требало би јој 36 година стабилног раста по овој стопи. Али нам председник обећава све то за три године? То би било могуће једино када би имали хиперинфлацију у ЕУ и колапс евра па би се номинално приказало да имамо раст.

Такође је рекао да се од када су они дошли на власт друштвени производ дуплирао, а подаци државног завода за статистику говоре о 50%. Али председник зна да је становништво економски неписмено, па хајде само да лупамо цифре да делује импресивније. Али би опозиција требала да има неког еконођмисту који може те лажи да објасни на једноставан начин народу. Ја за сада знам једино за Бранка Павловића. Али они у странци имају своје бисере.
 
Ja ne verujem da ce "useliti" operi i balet. 100% samo predizborno obecanje

Pogledajte prilog 186726
Bice opera, pozoriste, pesacki most, Beograd na vodi ce se reklamirati na CNN-u i najpoznatijim medijima, stotine miliona evra samo u promociju, Beograd ce postati svetski poznat i BNV ce biti najluksuznije mesto za zivot u Evropi.

Kula u potpunosti gotova do marta 2017. godine.

Ceo projekat BNV ce najkasnije do pocetka 2019. godine biti gotovo. Sve.



Sve je slagao.


Gde su opera i pozoriste na prostoru SA, kakav Sajam sad? Sto ne ides veceras u pozoriste i operu koji su zavrseni najkasnije pocetkom 2019.godine?

Postavio si rendere kao dokaz 🤣
 
Ja ne verujem da ce "useliti" operi i balet. 100% samo predizborno obecanje

Pogledajte prilog 186726
Па наравно, погледајмо где су сада Историјски музеј у бившој железничкој станици и музеј града Београда у бившој војној академији, обећани пре сигурно 7-8 година.
 
Било је у плану, због реституције. План је био бивша гаража савезних органа, али на крају се одустало од тога. Наводно је модерна гаража у Мајке Јевросиме да ли купљена или изнајмљена од власника којем је враћена реституцијом.
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Automobili iz salona "AW exclusive" svakodnevno parkirani na trotoaru u Bulevaru Vudroa Vilsona.

Automobili se po više puta dnevno uvoze i izvoze iz salona, neki ostaju parkirani na trotoaru...

Pitanje je trenutka kada će ploče na trotoaru popucati.

Slikano danas.

"Beograd na vodi", kao ni upravnica zgrade u čijem prizemlju je salon, ne reaguju već više od mesec dana.

#belgradewaterfront #eaglehills
9b35e3e68d03e68dc54d04e3dfa7bce7.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Meни је занимљиво што је рекао да ћемо утростручити друштвени производ за три године. Мислим да се то никада нигде није десило у историји. Србија сада има економски раст 3%, и да би утростручила економију требало би јој 36 година стабилног раста по овој стопи. Али нам председник обећава све то за три године? То би било могуће једино када би имали хиперинфлацију у ЕУ и колапс евра па би се номинално приказало да имамо раст.

Такође је рекао да се од када су они дошли на власт друштвени производ дуплирао, а подаци државног завода за статистику говоре о 50%. Али председник зна да је становништво економски неписмено, па хајде само да лупамо цифре да делује импресивније. Али би опозиција требала да има неког еконођмисту који може те лажи да објасни на једноставан начин народу. Ја за сада знам једино за Бранка Павловића. Али они у странци имају своје бисере.
Ovde se radi o lapsusu te 33mlrd evra bi odgovarale verovatno 2012g kad je iznosio 43.31mlrd dolara
Evo svezih podataka
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal) -vrednosti su u mlrd dolara
23px-Flag_of_Serbia.svg.png
Serbia
Europe75,015202363,502202263,06820
 
Meни је занимљиво што је рекао да ћемо утростручити друштвени производ за три године. Мислим да се то никада нигде није десило у историји. Србија сада има економски раст 3%, и да би утростручила економију требало би јој 36 година стабилног раста по овој стопи. Али нам председник обећава све то за три године? То би било могуће једино када би имали хиперинфлацију у ЕУ и колапс евра па би се номинално приказало да имамо раст.
Такође је рекао да се од када су они дошли на власт друштвени производ дуплирао, а подаци државног завода за статистику говоре о 50%. Али председник зна да је становништво економски неписмено, па хајде само да лупамо цифре да делује импресивније. Али би опозиција требала да има неког еконођмисту који може те лажи да објасни на једноставан начин народу. Ја за сада знам једино за Бранка Павловића. Али они у странци имају своје бисере.
Ослања се на номиналну вредност БДП-а у доларима, где је БДП Србије 2012. године био 43 милијарде долара а ММФ очекује да ће 2024. бити 81 миилјарду. Што није тачно дупло и није се још десило али је довољно одокативно близу да може тиме да барата и маше пред камерама. Слично за ово "утростручивање", ММФ је у тој својој процени из октобра рекао да би 2027. Србија требала да има 101 милијарду долара БДП-а и он сад обећава да ће овим мамутским задуживањем то "погурати" да опет буде одокативно близу троструког увећања


То је извор а уједно и омогућава играње са подацима, поређење са другим земљама итд.
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Kad su prodavali stanove, govorili su da je parking namenjen posetiocima stanara kao i zakupcima lokala. Nisu stavili rampe. Rezultat - svakog dana kao na slici.

"Beograd na vodi" ne reaguje na desetine mejlova stanara i već godinu dana odbija da postavi rampe, stubove i slično.

Problem se "rešava" ovim savremenim merama (vidi sliku).

Svakog dana isto. Slikano 23.1.2024.

#belgradewaterfront #eaglehills
1cc413f3612fa9ed2020bdb056c6cfd7.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ja lično protiv samog "Beograda na vodi" kao projekta uređenja tog dela priobalja nisam imala, ali na način kako su to uradili zaista me boli duša. Prvo željeznička je mogla ostati tamo samo da kopaju koloseke pod zemljom, a sad je postala ne znam šta i šta će biti. A prelijepa zgrada. Čini mi se u NY pokušano je isto tako izmještanje njihove stare glavne stanice, ali to narod nije dao. Onda besprotreban ogromni trzni centar, kula ne da gledati u sebe koliko je gadna a prva bode oči... O ljepoti stambenih grada neću da komentarišem ali po meni nisu smjele biti visočije od 7 spratova. Uglavnom utrka u novcu i pohlepa uništila je dobrim delom Beograd, koji je stvarno mogao biti ljepši da se brinulo prilikom uređenja tog centralnog dela. Mnogo puta mi je kroz glavu prošlo da možda čak i "namjerno" skrnave Beograd.
 
Pogrešno se misli da u drugim zemljama najbolji dolaze na pozicije. Uvek je to negde oko proseka ili malo više, problem je što je naš prosek užasno loš.

Ja sam prošao svaki nivo ove kace zvana Srbija. Od izbegličkog kampa Divljana, privatnog stanovanja, stana u nezavršenoj novogradnji do sada života u Aurori. Sada svaki dan gledam razvaljena vrata od garaže, polomljene pločice, izgrebana ogledala u lifu, jeftino odradjen ulaz itd. I nisam iznenadjen.

Šta sam doživljavao na nižim nivoima života jasno mi je da nešto što treba da predstavlja luksuzno stanovanje ne može da bude mnogo bolje od proseka. Mislim da ljudi previše troše živce i energiju na ove stvari. Ne može bolje, prosek nam je užasno loš.
 
Pa ovo stravno mora da se dodaju oni smajlići koji se smeju ili neki facepalm
 
Evo ovde se lepo mogu videti kakva su ulazna vrata u Aurori.

Kao da radis za SNS i kao da je poenta da sutra u Informeru izadje "PODVALA" prikazuju stan iz Stepe Stepanovica gde su oni gradili (i sve se raspada) a pricaju da je Aurora. (imali smo vec tri puta istu foru sa poplavom u BNV a slucaj iz Zagreba).

Treba biti oprezan sa deljenjem ovakih fotografija ili video zapisa dok se lepo ne utvrdi.
 
Poslednja izmena:
moguce ali neutvrdjeno i neprovereno sa videom koji je realno krajnje sumnjiv i ne kazem da nije vec treba voditi racuna jer smo vec imali tri podvale za poplavu.
 
Poslednja izmena:
Ослања се на номиналну вредност БДП-а у доларима, где је БДП Србије 2012. године био 43 милијарде долара а ММФ очекује да ће 2024. бити 81 миилјарду. Што није тачно дупло и није се још десило али је довољно одокативно близу да може тиме да барата и маше пред камерама. Слично за ово "утростручивање", ММФ је у тој својој процени из октобра рекао да би 2027. Србија требала да има 101 милијарду долара БДП-а и он сад обећава да ће овим мамутским задуживањем то "погурати" да опет буде одокативно близу троструког увећања


То је извор а уједно и омогућава играње са подацима, поређење са другим земљама итд.
A kad dodje vreme vracanja, bice kuku jao lele kao u Grckoj.
 
Vrh