Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Кад већ помињемо Бумере, ето сигурно би брдо њих ишло и на Џибонијев концерт али и искеширало више стотина еура у проводу на неком сплаву јурећи спонзоруше.
 
Па има таквих ликова, нпр. верујем да би Марко Видојковић радо ишао на Скорпионсе али и у неки ноћни излазак да мува клинке. Има на тону таквих ликова.
Mislim da ne razumeš celu suštinu.
Da bi se ovde punile arene svetski poznatim rok i pop bendovima, potrebno je da se ispune sledeći uslovi:
1) da dovoljno ljudi ima pare za to
2) da dovoljno ljudi želi da ide na to
3) da sam bend želi da nastupa ovde

Ako nešto od toga nije ispunjeno, obično može da se otpiše i zaboravi. Nadam se da je sad malo jasnije.
Tvoja generacija (koja god bila) će ispraviti sve to, siguran sam.
 
То стоји, верујем да менаџери музичара праве анализе тржишта пре одлуке где ће да наступе.
 
Ima nazalost i politickih razloga - znaju ti poznati strani bendovi sta je najpopularnije u Srbiji, pa ni ne dolaze ovamo. :(

U skoro svakoj sferi Srbija na zacelju, zajedno sa Albanijom, CG, BiH, Makedonijom, Moldavijom......
 
Tačno sam znao da će da se javi neki pametni koji neće pročitati ceo post a uzeće da pametuje.

Aj se sad lepo vrati gore i pročitaj sve što sam napisao. Nema mnogo, samo par rečenica.


Jel ljudi preko 30 i 40 godina idu u noćne izlaske i pijančenja?

Pa ne idu. A klinci (čeljad ispod 25 godina) koji idu i troše pare za to, njih mahom ne zanimaju Scorpionsi, Gibonni i Nemanja Radulović. Njima mama i tata daju pare, a te pare se - kod većine - troše na precenjene separee, alkoholisanje i povraćanje u njima. I da, na slikanje i buljenje u telefon. Njima su to vrh izlasci, oni te pare neće da troše na Scorpionse, Gibonnije i slično. Ajde ova zadnja dva imena, ali većina klinčadije sigurno neće da "pukne" 4.500 za Scorpionse. A mama i tatabi išli, ali to je onda minimum 9.000 za njih. 14.000 ako ne mogu da stoje. A mnogi nemaju toliko da daju tek tako, jer mnogo para daju dečurliji. A dečurliju interesuju druge stvari.

Eto. Nadam se da je sad jasnije. Šalim se, znam da uzalud pišem.
Скоро сва та имена која помињете за потенцијалне концерте у БГ су за публику 40+, млађе генерације они не занимају, какав црни У2 или Депеш Мод, Стонси, Металика...па и Дејвид Гета, 90% овог форума је изгледа време прагазило, живе још у 1996/97. иду сваки дан на демонстрације против Милошевића, слушају Дејвид Боувија, гледају Утисак недеље и маштају о "демократским променама".
Wow, čovek je sve u pravu. Ajd nas samo prosvetli ti nova generacijo, šta slušate, šta gledate i čemu se nadate?

Отприлке сам то хтео да кажем што је Бендер написао, да код нас та генерација која слуша ту музику слабо излази, а камоли да иде на концерт и плати карту 40,50 евра,
а иначе не припадам баш новој генерацији, него сам закључио из контакта са њима да их заболе за горе наведене, а вероватно нису никад ни чули.
 
Da, u modi su vec 30+ godina razne senideH, jale, bube i (k)raste, sare joj, oni crni ceraci i ostale iteracije najgoreg MTV trasha + orijentalnog turbo-dzihad zavijanja.
 
Što se tiče koncerata, sigurno nije do para, para za zabavu nikad više nije bilo.
 
Sigurno ima dosta toga i do politike tj. do preovladjujuceg homeini-mentaliteta u Srbiji, tako da je corradi dobrim delom u pravu.
Kažem, oni koji imaju pare većinski ne idu na to. A oni koji bi išli većinski nemaju para.

A ta komična pisanja iznad su mi u fazonu onoga "u Beogradu je minimalac 60.000" i "u Beogradu je prosečna plata 150.000". Takve gluposti pišu samo oni koji nemaju dodira sa običnim ljudima ili imaju isključivo sa programerima. Forrum je u zadnje vreme postao prepun Marija Antoaneta koje nemaju veze i dodira sa mnogim stvarima.
 
Poslednja izmena:
Da sumiramo, da je ostalo stanje kao sto je bilo pre deset godina i da sutra postanem gradonacelnik, dalo bi se sve lako srediti i isplanirati, rascistiti prostor i poceti sa izgradnjom necega sto bi bilo u sluzbi gradjana i za ponos.

Ovako, gotovo je nemoguce popraviti stetu i ne znam sta bih radio da sutra postanem gradonacelnik osim cupao kosu zbog svega.

Sta cu sa ovim?

IMG-20230512-194206.jpg


Morale bi nove fasade na nove zgrade da idu i da se nekako kreativno resi, a to bi nas kostalo boga oca. A i to bi samo resilo estetski problem.


Zmije, pacovi i narkomani se lako rese.
Ako nista, Beograd kad se gleda sa Gazele vise nije beli grad, nego sivi. Valjda je to napredno.
 
Ako nista, Beograd kad se gleda sa Gazele vise nije beli grad, nego sivi. Valjda je to napredno.
Pa dobro uvek je i bio siv, samo je sada ostao bez prepoznatljive konture. Nepopravljiva šteta. I neprocenjiva.

P.S. Ono "Beo" u imenu grada se valjda odnosi na geo poziciju. Zapad.
 
Vrh