Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Za sve ove koji botuju za River fest imam jedno vrlo objektivno i iskreno pitanje - šta će da bude sa tom manifestacijom kada se izgradnja u BW završi? Pitam zato što se on trenutno održava na parkinzima oko Geozavoda, a po svemu što smo do sada videli, plan je da te parkinge zamene zgrade.
Ma nece se ja mislim BW nikada zavrsiti, to je samo predizborno obecanje, od svega ce ostati kafana i par zgrada napravljeno, tako da ce biti lokacije za River fest.
 
Da je prosečna cena stana 250 hiljada evra (a verovatno je veća) to je 1,5 milijardi , a dobit im svake godine bila ili u minusu ili neka mizerija pa su državi do sada isplatili ispod 10 miliona od dividendi. Naravno preko izvođača radova pumpaju troškove gradnje i izvlače pare.
 
Prvo na zalost dobit nije bila svake godine u minusu. U nasem interesuje da dobit bude u minusu jer to znaci da se gradi dalje i da su reinvestirali novac.
Ocigledno je da ne razumes kako poslovanje funkcionise pa ne moze neko u par recenica da te nauci. Svakako je DOBRO kada nema dobiti. Naravno za nasu Vracar-Twitter neobrazovanu elitu su morali da predstavljaju kako imaju dobit sto je zapravo lose.

Pa sta hoces da se 66% para posalje Arapima ili da ostane u zemlji kroz buduca sirenja?
 
Druže. Šta god da bude biće potpuno ludilo. Verujemo predsedniku Vučiću i timu koji vodi. Kakvi su to ludaci, kako rade. Svaka im čast.
ja stvarno ne znam da li je ovo primer vrhunskog sarkazma ili je čovek mrtav ozbiljan. Činjenica da ovo u opšte mogu da se pitam je ono što je najjezivije.
 
Naravno da nije dobro ne imat DOBIT. Loše je kad se dobit ne reinvestira.

Znam da su ti osnove ekonomije nepoznanica, ali ovo je elementarno znanje:D

P.S U zemlji Srbiji se uglavnom dobit koristi za vikendice i McLarene pa mi je jasno zašto tako rezonuješ.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Naravno da nije dobro ne imat DOBIT. Loše je kad se dobit ne reinvestira.

Znam da su ti osnove ekonomije nepoznanica, ali ovo je elementarno znanje:D

P.S U zemlji Srbiji se uglavnom dobit koristi za vikendice i McLarene pa mi je jasno zašto tako rezonuješ.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
e moj ti imas ti jos da ucis. :)
Ne mozes konstantno investirati (sto iz kredita sto iz drugih izvora) (vise nego sto si prodao i biti u plusu). Kada stanes sa sirenjem tada si u plusu.
Svaki plus je znak da su prestali sa investicijama ili da su im investicije manje nego sto zaradjuju (sto je lose).
Ono sto je nas interes je da budu u OPERATIVNOM minusu jer to znaci da se sire eksponencijalno.
Na zalost za Twitter-Vracar neobrazovanu elitu je vazno da procitaju negde "Dobit" jer to donosi "poene" kod takvih i zbog toga mi svi ispastamo.
Siri se bre i rokaj zaduzuj se Arapi, Banke gde god ali ne oni sad "usporavaju" projekat ukljucujuci i Kulu Beograd da ne ispadne straobalan minus jer to kod Twitter-Vracar neobrazovane elite nije popularno.
 
Људи моји, која би лудница била да су компекс за ЕХПИ 2027 направили у Београду на води уместо ових досадних солитера. Хеј, међународни комплекс на обали реке у самом строгом центру града. Колику би сами корист од тога имали град и грађани, скочио би квадрат у Гаврила Принципа и Сарајевској одмах 200%. Центар би био препун туриста. Штета па су нажалост нови станови битнији од тога.
 
To me podseti na Lisabon. Tamo su skladišta goriva (poput onih kod našeg hipodroma) sklonili za EXPO devedeset i neke. Sada je ostao izložbeni prostor, mnogo šetališta, restorana (ne splavarskih, već uvučenih), sve u svemu prijatno okruženje. Kod njih je to malo dalje od centra nego što bi to bio ovde. A u BnV stvar, donekle, može da se popravi ako trenutni Sajam (osim zaštićenih objekata) + neizgrađeni deo južno od Gazele bude mesto gde će biti EXPO. Logičan upgrade. I da, obale da budu pristupačne.

Ali od toga nema ništa. Ne mere to u Republic of Botovija.
 
Људи моји, која би лудница била да су компекс за ЕХПИ 2027 направили у Београду на води уместо ових досадних солитера. Хеј, међународни комплекс на обали реке у самом строгом центру града. Колику би сами корист од тога имали град и грађани, скочио би квадрат у Гаврила Принципа и Сарајевској одмах 200%. Центар би био препун туриста. Штета па су нажалост нови станови битнији од тога.
Prostor Luke Beograd bi takođe mogao da dođe u obzir.
 
Ето, таман да добијемо велелепне објекте на обали Дунава и да се на урбано ткиво Палилуле настави нешто атрактивније од стамбених зграда.
 
Pogled na Brankov most
IMG-20230625-WA0003.jpg
 
Тако то бива кад се ради стихијски. Изместили су полицију са воде пошто пото, а онда нису знали шта са овим стубовима који су држали сплав.
 
Blizu zgrade Aurora otvara se predstavništvo Ugande, koje će istovremeno biti kafić i prodavnica nacionalnih proizvoda. Uganda je poznata po proizvodnji kafe, kakaa, vanile i manga :) Otvara se za 2-3 dana. Njihov predsednik dolazi na otvaranje.
6467bf6865710499cc81c9442468ee4f.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Blizu zgrade Aurora otvara se predstavništvo Ugande, koje će istovremeno biti kafić i prodavnica nacionalnih proizvoda. Uganda je poznata po proizvodnji kafe, kakaa, vanile i manga :) Otvara se za 2-3 dana. Njihov predsednik dolazi na otvaranje.
6467bf6865710499cc81c9442468ee4f.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk

А амбасада им у Батајници.
 
Vrh