Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Nigde zvanično, pošto Ugovor nikad nije objavljen, ali ono što se zna je da je država obavezna da dovode "svu potrebnu infrastrukturu", što su mnogi tumačili da podrazumeva i metro.

Kako nije objavljen ugovor?

Nisam baš siguran da razumem tvoj komentar. Ko pravi stratešku grešku u debati? Ja ti iznosim moje mišljenje zasnovano na obzervaciji i logici, to što "opozicija" iznosi za mene ima značaja koliko i to što priča Vesić.
Koji je razlog za izbegavanje Prokopa i KC, ako nije BNV?

Pa vrlo jednostavno, te stanice se ne izbegavaju :) Komentar za stratešku grešku se odnosi na opoziciju, to se nekako prenelo na forum. Postoji tema za metro. Ako nastavim da komentarišem na ovoj temi ispašće da branim odluku o metrou a u realnosti me baš nikako ne dotiče redosled izgradnje linija. Samo bih voleo da počnu već jednom da kopaju negde. Iz moje perspektive nigde veze, a u diskusijama se non stop pominje da se metro gradi zbog BnVa. BnV skoro zaokružen severno od Gazele a metar tunela za metro nemamo…
 
Kako nije objavljen ugovor?
Lepo nije, kao ni jedan Ugovor koji je država sklopila u poslednje vreme

Pa vrlo jednostavno, te stanice se ne izbegavaju :) Komentar za stratešku grešku se odnosi na opoziciju, to se nekako prenelo na forum. Postoji tema za metro. Ako nastavim da komentarišem na ovoj temi ispašće da branim odluku o metrou a u realnosti me baš nikako ne dotiče redosled izgradnje linija. Samo bih voleo da počnu već jednom da kopaju negde. Iz moje perspektive nigde veze, a u diskusijama se non stop pominje da se metro gradi zbog BnVa. BnV skoro zaokružen severno od Gazele a metar tunela za metro nemamo…
Naravno da se izbegavaju. Linije 3 je imaginarna maketinška linija za koji svi znamo da se neće izgraditi, tako da su njom mogli da pokriju i mesec i Kosovo i šta god im padne na pamet. I verovatno će biti Maglev, pošto, za razliku od prve, neće praviti vibracije koje utiču na precizne instrumente u KC.
Ja ne želim da počnu da kopaju ovako. Nije bitno imati bilo kakav metro, bitno je imati funkcionalan matro, koji služi građanima, a ne stranim investitorima. Čekamo ga više od 50 godina, bolje da ga sačekamo još malo nego da ga grupica hoštaplera napravi naopako zbog svojih interesa i onda nas us**u za sva vremena
 
Lepo nije, kao ni jedan Ugovor koji je država sklopila u poslednje vreme

https://www.srbija.gov.rs/dokument/179479/ekonomski-ugovori-i-sporazumi.php

Naravno da se izbegavaju. Linije 3 je imaginarna maketinška linija za koji svi znamo da se neće izgraditi, tako da su njom mogli da pokriju i mesec i Kosovo i šta god im padne na pamet. I verovatno će biti Maglev, pošto, za razliku od prve, neće praviti vibracije koje utiču na precizne instrumente u KC.
Ja ne želim da počnu da kopaju ovako. Nije bitno imati bilo kakav metro, bitno je imati funkcionalan matro, koji služi građanima, a ne stranim investitorima. Čekamo ga više od 50 godina, bolje da ga sačekamo još malo nego da ga grupica hoštaplera napravi naopako zbog svojih interesa i onda nas us**u za sva vremena

Previše je nelogična i nepragmatična ta želja za čekanjem “idealnog” rešenja.
 
A gde su prilozi? Konkretno prilog 14.?

Otkud ja znam :) Ali sudeći po nazivu nema veze sa infrastrukturom.

Aha, znači sad prelazimo na "bitno je da se gradi" spin? Ok, nemam snagu za takvu vrstu diskusije

Nema tu spina. Suština je da na ovoj temi i ne treba biti diskusije o metrou :) Koliko me interesuje metro toliko i komentarišem na temi o metrou. Dobro sam i ja imao snage za ovih nekoliko poruka.
 
677z381_Lozionica-2-srbija-stvara.jpg


Wooooow, baš su je dobro očuvali. Svaka čast.
 
 
Камен темељац за тај анекс са бамбусима који ће накалемити ложионици очигледно.
 
Odlicno je samo mi se ne svidja blizina autoputa
:-(
Tj ne znam koliko se cuju vozila sa te udaljenosti
 
Odlicno je samo mi se ne svidja blizina autoputa
:-(
Tj ne znam koliko se cuju vozila sa te udaljenosti
Sada se čuje, ali predpostavljam da će neke akustične barikade da postave na ogradu auto puta što bi trebalo da umanji buku...
PS
Da li je zabranjeno kačiti slike unutrašnjosti stanova na ovom forumu? Upadljivo ih je malo...
 
Šta je sa nesrećnim W hotelom, kad su još pričali da će krenuti sa gradnjom, međutim za sada još ništa?
 
Mozda i to ali Perli su recimo mogli da dodaju jos 2-3 sprata a Riviera da ostane na 25.
 
Vrh