Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Videste li onaj plan za izgradnju expo centra pored nacionalnog stadiona. Širi se BGD navodni na mesto sadašnjeg sajma, to je sad zagarantovano.

Sent from my SM-X806B using Tapatalk
Odavno su rekli da ce se sajam seliti, nije to nikakva novost, jedino sto tada nisu rekli gde. Informacija or pre dve godina je bila da ce ostati samo glavna hala sajma, ne znam da li su u medjuvremenu odustali od nje.
 
Ako ne produze do nadvoznjaka znog kvadrata (mada i za drzavu i nas je bolje sto vise kvadrata) onda nema mnogo opcija. Mozda da naprave tunel ispod bulevara da ga ukljuce levo na gazelu a 3 trake ka nadvoznjaku.

Ili da uzmu i sve rekonstruisu. Gazela bi morala da pretrpi ozbiljnu rekonstrukciju. Al to bi bilo bas ono neka mega rekonstrukcija svega.
Нема простора за било какву петљу са Војводе Мишића, и то са друге стране преко пута Сајма.
 
Pa da, bukvalno taj park i parking nestaju, Riviera i Perla ce imati 25 spratova i bice povezane jer ce na obe strane sa prvog sprata ici neki tunel koji ce se ulivati u novi spa centar koji ce biti kako kazu najbolji u Srbiji po dizajnu i sadrzaju... cak ce one zgrade iza tipa: Arcadia, Aurora, Parkview baciti u senku jer one imaju 23 sprata!
Ne sumnjam da ce biti najbolji u Srbiji jer Srbija i nema dobre spa centre, ali ne verujem da na tako maloj povrsini koju ce zauzimati (bar mi tako izgleda na slici), moze da se napravi nesto grandiozno. Kazem grandiozno, jer cilj BNV je privlacenje turista iz celog sveta, narociti visokoplateznih, pa u tom kontekstu ne mozemo biti zadovoljni polovicnim resenjima. Poredjenja radi, pre neki dan bio u najvecem spa centru u Minsku, pa vi sad uporedite ovaj nas i beloruski (na svim spratovima ove zgrade je smesten spa centar, celodnevna karta 60 evra)

12b32129d3ae5c26f08549790251ff34.jpg
 
Опет није технички могуће пошто су ту рампе за пењање из Војводе Мишића на петљу моста на Ади. Провозај се туда или прошетај кад стигнеш.
 
Ne budite maliciozni. Niko nikad nije pomenuo Kalemegdan osim par zutih botova sa Vracara.
Razumno je da se sajam premesti i izgradi potpuno nov i moderan i ogroman. Sad gde ne znam. Ja bi pre Makis nego Surcin ali opet isplativije je (za sve nas) gurati kvadrate u Makis.

@Dosljak Nisam davno bio ali sta mislis da to zapravo bude glavna veza za penjanje na most na Adi da bude direktno ukljucenje ili da produze! Realno uz neku veliku rekonstrukciju bi mozda i moglo.
 
Na slici ispod su označeni zapušteni ili neizgrađeni ili divlje izgrađeni delovi grada. Iz ovoga je jasno da je ceo Beograd popunjen sadržajima, nema više gde muva da sleti a da se nešto ne sruši i ukloni, te nema drugog izbora nego da se ruši Sajam da bi se širio Beograd na vodi:
Rupčage Beograda.jpg
 
P.S. Sve označene lokacije su u krugu od 5 km od najstrožeg centra, Trga Republike. A neke od njih su već pored ili blizu dosadašnjeg Beograda na vodi. Sve što je potrebno je da se izgrade. Ali razumem, ovde se radi o višoj, naprednjačkoj matematici i logici.

Bolje je sačuvati i negovati ovo, a Sajam srušiti:
kuca-na-starom-sajmistu-5425635719344-71791855181.jpg

Nego na njegovom mestu izgraditi ovo a Sajam ostaviti gde je i obnoviti ga:
BnV.jpg


naprednjaci retardi.jpg
 
Ja da sam Arapin ja bi trazio sa se napravi celina a ne da imam dzepove u gradu u kome je stanarima po zgradama mnogo da placaju 1e po m2 za odrzavanje zgrade.

Insistirao bi na celini i to bi mi definitivno bio deal breaker da nastavimo saradnju. Celina bi bila jako bitna jer tu kad udjes oaza organizovanosti i primera kako treba da se radi u celom gradu.

Tako da to ti je odgovor na tvoje pitanje.

Inace poenta je da se sto veca gustina po m2 postigne. Odavno su shvatili da gustina naseljenosti povecava efikasnost.
Evo najnovijeg primera kojinje poceo da se gradi
Po meni trebali su tunele izmedju svih zgrada kao Kula I BW Galerija.
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, neka grade / gradite šta god hoćete, samo što za ove aktuelne gabarite i stilove, bolje je graditi na drugoj obali Save. I tamo ima čak i više mesta, tj biće kada se rasčiste razni brlozi i severno i jugozapadno od Bloka 18 odnosno Sava centra.
 
Ja da sam Arapin ja bi trazio sa se napravi celina a ne da imam dzepove u gradu u kome je stanarima po zgradama mnogo da placaju 1e po m2 za odrzavanje zgrade.

Insistirao bi na celini i to bi mi definitivno bio deal breaker da nastavimo saradnju. Celina bi bila jako bitna jer tu kad udjes oaza organizovanosti i primera kako treba da se radi u celom gradu.

Tako da to ti je odgovor na tvoje pitanje.

Inace poenta je da se sto veca gustina po m2 postigne. Odavno su shvatili da gustina naseljenosti povecava efikasnost.
Evo najnovijeg primera kojinje poceo da se gradi
Po meni trebali su tunele izmedju svih zgrada kao Kula I BW Galerija.
Jedva čekam da mi objasniš zašto bi mene kao Srbina, građanina Beograda i Srbije, trebalo da boli patka šta jedan Arapin želi zarad svog ličnog profita?
Ako su opcije da ne diraš ništa, ili da radiš ali da meni i svima nama koji nismo saučesnici sa tobom bude gore, biram da ne radiš ništa. Nećeš da zidaš ako ti ne dam Sajam? Izvoli lepo spakuj se i idi kući, pa zidaj mami u dvorištu.

Na šta bre ovo liči, kakav je ovo porobljeni mentalitet? Šta ja imam od privatnog interesa jednog Arapina? Zašto bi ja trebalo da pristanem da se javno dobro kao što je Sajam izmesti u 3 lepe, da do njega umesto 15 minuta putujem sat i 15 minuta? To što vas loži ukus đona je samo vaša stvar. Idi brate, prodaj im sve što imaš, daj im svako parče svoje zemlje, niko ti ne brani. Ali od javnog zemljišta i javnih, funkcionalnih objekata koji više nego rade posao odabij u širokom krugu. Tačno me zabole što privatniku baš tu odgovara da napravi zgrade, i meni bi najbolje leglo da dignem sebi stan nasred Terazija, pa ne može. Javni interes i stavovi građana, kojima ovaj grad i zemljište na kom se nalazi, dolaze apsolutno na prvom mestu.
 
Kad vidim šta piše ovaj profil vradovic, meni stvarno bude žao, ne znam da li mi je tužnije ako osoba koja to piše ima ova uverenja ili ovo piše iz nekog interesa. Istinu je napisao Andrić o vremenima koja tako nekad dođu, da ne citiram...
 
Gužva na bulevaru :)

Кад су лоше осмислили саобраћајну мрежу.
Ta gužva nema veze sa saobraćajnom mrežom.
Ljudi kao da ne znaju da postoji još ulaza u garažu TC osim onog čim se uključe (iz Savske) u glavni bulevar.

parking bnv01.jpg

Osim ulaza 1 postoji i 2. Al' ok, posetioci ne moraju da znaju.
Problem je što vikendom u nekom trenutku privremeno zatvore ulaz 1, a onda osoblje TC ili BnV ili ko već, usmeravaju samo na jedan ulaz na strani TC ka Gazeli.
Međutim, na broju 2 postoje dva ulaza za penjanje u garažu (poslednji u nizu, onaj najbliži reci takođe ima ulaz ka gore). 90% tih automobila koji se vide na slici čekaju da skrenu u garažu TC. Sve ih teraju samo u jednu traku, dok drugi ulazi stoje prazni i njima ide samo onaj koji eto zna da može i tuda.

Kad bi ljudima pokazali da postoji više rampi za penjanju u garažu na strani ka Gazerli, onda bi automobili brže ulazili u garažu, brže bi se punila i ne bi bilo gužve u glavnom bulevaru. Ali, pošto teraju sve ljude samo u jedan ulaz u garažu na strani ka Gazeli, onda se on zakrči, i eto nam gužve i u glavnom bulevaru i na toj jednoj rampi za penjanje u garažu. Kad krenu tom jednom rampom gore u garažu opet čekaju jer oni koji su ušli pre njih pojma nemaju kuda dalje kad se popnu na prvi sprat garaže. To zaglavljivanje i na samoj rampi se ne bi dogodilo kada bi se ljudi paralelno penjali preko svih rampi gore u garažu, a ne samo preko jedne.
 
Ma kakvo rusenje sajma, ovaj sljam ne moze sordos da srusi a ne sajam. Ne mogu buvljak da izmeste, autobusku stanicu i prokop da zavrse, a pricaju o nekom sajmu u Surcinu. A ta prica o arapinu je tek smesna, pa cela Srbija zna da je arapin paravan, a da kvadrate grade pare od droge i necija braca. Kakav crni arapin, uzeo covek procenat i boli ga uvo ko pere pare u Srbistanu. A Vradovic je dobro placen za ove bljuvotine sto pise. Ima izlete ponekad i na druge teme ali stil pisanja mu je slican DJ Vucicevicu i hvalospev najvecim unistiteljima Srbije u istoriji.
 
kako botovi guraju ovu priču o rušenju sajma, kako bi to normalizovali, jezivo
Svi pokusavaju da zarade za zivot, samo sto neki imaju dostojanstva dok to rade, dok drugi ocigledno nemaju…

Mislim na stranu sto ljudi na internetu misle da je id***, zamisli dodjes zeni uvece i kazes kako sam imao super dan, odlicno sam botovao na beobuild-u. Meni je taj mentalni sklop vrlo zanimljiv, treba ga dodatno prouciti.
 
Kad vidim šta piše ovaj profil vradovic, meni stvarno bude žao, ne znam da li mi je tužnije ako osoba koja to piše ima ova uverenja ili ovo piše iz nekog interesa. Istinu je napisao Andrić o vremenima koja tako nekad dođu, da ne citiram...

Pređeš mišem preko ikonice sa imenom, i pojavi ti se opcija "ignore". Meni je mnogo lepši forum od tada.
 
Svi pokusavaju da zarade za zivot, samo sto neki imaju dostojanstva dok to rade, dok drugi ocigledno nemaju…

Mislim na stranu sto ljudi na internetu misle da je id***, zamisli dodjes zeni uvece i kazes kako sam imao super dan, odlicno sam botovao na beobuild-u. Meni je taj mentalni sklop vrlo zanimljiv, treba ga dodatno prouciti.
Samo za posmatranje, prijatelju sa deponije tosinog bunara ;)
 
Vrh