Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472837#p472837:3u6ff7e3 je napisao(la):
maxasrbenda » 22 Aug 2017, 13:12[/url]":3u6ff7e3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472724#p472724:3u6ff7e3 je napisao(la):
spatiotecte » Pon Avg 21, 2017 9:44 pm[/url]":3u6ff7e3]Stevo, ako iskljucivo hvalis projekat ja se apsolutno slazem da to spada pod botovanjem.
Ali isto tako ako ga iskljucivo napadas, zao mi je za Zumu a i za sve ostale koji tako isto rade, ti si onda antibot.
Pa cak i da je odnos 90% lose u projektu i 10% dobro, opet treba biti realan i pohvaliti tih 10% sto je dobro a ne samo kritikovati ovih 90% losih stvari. To bi bio objektivan stav.
Svaka krajnost je ili botovanje ili odgovor na botovanje sto spada pod antibotovanjem.

ono sto si nazvao antibotovanjem nije anti, to je podjednako botovanje, bot ne mora da bude placen, botu moze samo da bude ispran mozak, pa tako ima botova vucicevih, ima sorosoida botova zute patkice, ima kolko oces vrsta botova, ono sto obelezava bota je da ne ume da pohvali drugu stranu, nego samo da napada, i to losim i vec razbijenim argumentima koje je neki placeni "arhibot" objavio negde pa ovaj prepisuje

Čekaj, a zašto bi neko po defaultu nešto morao da pohvali da ne bi dobio etiketu bota? Ovo je uvek bio veoma kritičan forum i normalno da će se intenzivno baviti sa kritičnim temama kao BNV. Znači ako neko tvrdi da projekat ima mane a još iz to nabaci argumente (i to bez pominjana ili vređanja neistomišljenika), on je automatski bot zato što nije pohvalio projekat?

Malče sam duže na forumu pa znam da su teme prepune kritika i kontroverza za skoro sve projekte u gradu. Zašto bi BNV bio izuzetak?

Mislim da je za BNV generalno konsenzus da je dobro što je konačno očišćen teren i to je jedan pozitivan aspekt u priči. Jel sada u svakom postu gde želim da kritikujem projekat moram da ubacim tu rečenicu kako bi imao "izbalansiran" stav?!
 
@maxasrbenda

Da mi je da znam u kojoj dimenziji živiš :) Ja sam još uvek u onoj gde je pravilo da su privremeni objekti u Srbiji trajni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472852#p472852:2peaf8kf je napisao(la):
maxasrbenda » 10 minutes ago[/url]":2peaf8kf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472850#p472850:2peaf8kf je napisao(la):
Steva » Uto Avg 22, 2017 1:53 pm[/url]":2peaf8kf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472837#p472837:2peaf8kf je napisao(la):
maxasrbenda » 22 Aug 2017, 13:12[/url]":2peaf8kf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472724#p472724:2peaf8kf je napisao(la):
spatiotecte » Pon Avg 21, 2017 9:44 pm[/url]":2peaf8kf]Stevo, ako iskljucivo hvalis projekat ja se apsolutno slazem da to spada pod botovanjem.
Ali isto tako ako ga iskljucivo napadas, zao mi je za Zumu a i za sve ostale koji tako isto rade, ti si onda antibot.
Pa cak i da je odnos 90% lose u projektu i 10% dobro, opet treba biti realan i pohvaliti tih 10% sto je dobro a ne samo kritikovati ovih 90% losih stvari. To bi bio objektivan stav.
Svaka krajnost je ili botovanje ili odgovor na botovanje sto spada pod antibotovanjem.

ono sto si nazvao antibotovanjem nije anti, to je podjednako botovanje, bot ne mora da bude placen, botu moze samo da bude ispran mozak, pa tako ima botova vucicevih, ima sorosoida botova zute patkice, ima kolko oces vrsta botova, ono sto obelezava bota je da ne ume da pohvali drugu stranu, nego samo da napada, i to losim i vec razbijenim argumentima koje je neki placeni "arhibot" objavio negde pa ovaj prepisuje

Čekaj, a zašto bi neko po defaultu nešto morao da pohvali da ne bi dobio etiketu bota? Ovo je uvek bio veoma kritičan forum i normalno da će se intenzivno baviti sa kritičnim temama kao BNV. Znači ako neko tvrdi da projekat ima mane a još iz to nabaci argumente (i to bez pominjana ili vređanja neistomišljenika), on je automatski bot zato što nije pohvalio projekat?

Malče sam duže na forumu pa znam da su teme prepune kritika i kontroverza za skoro sve projekte u gradu. Zašto bi BNV bio izuzetak?

Mislim da je za BNV generalno konsenzus da je dobro što je konačno očišćen teren i to je jedan pozitivan aspekt u priči. Jel sada u svakom postu gde želim da kritikujem projekat moram da ubacim tu rečenicu kako bi imao "izbalansiran" stav?!

nisam reko da mora da pohvali projekat svaki put kad ga kritikuje, nego jednostavno nije normalno da neko nesto stalno pljuje, ok, ovo su sranje uradili onaj zid i donju stazu, ali gornja je koliko toliko dobra, a sto se tice kafica sto zauzimaju prostor, ja to gledam kao privremeno, jer promenom vlasti, to se lako ukloni, kao sto bismo mogli da smo pametni da sacekamo da arapi izgrade ceo bnv, onda da se naoruzamo do zuba ko severna koreja, i izbacimo sve mudzahedine koji ce se t unaseliti, i ko nam onda moze ista? zato ja podrzavam ovaj projekat, jer je vrlo lako ukloniti negativne delove samo promenom spoljne politike

Kako može nešto da bude toliko koliko dobro? Uska je na nekim delovima i negde su popucale ploče, kao i zaštita na rukohvatima.

Ako ti parketar uradi parket tako što je 90% dobro, a na nekim mestima je loše - da li je to koliko toliko dobar posao? TO JE LOŠ POSAO.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472850#p472850:33kpqnic je napisao(la):
Steva » 22 Авг 2017 12:53 pm[/url]":33kpqnic]Znači ako neko tvrdi da projekat ima mane a još iz to nabaci argumente (i to bez pominjana ili vređanja neistomišljenika), on je automatski bot zato što nije pohvalio projekat?

На лошем сте колосеку. Зума је специфичан пример јер је ретко темељан и посвећен форумаш који се појавио и активан је у време када на форуму једва да има икога ко је барем приближно посвећен. Уз то је критички настројен према пројектима градских власти на форуму чији је састав политички и идеолошки потпуно различит (супротан) од те власти која се критикује ... па тако добијемо атмосферу да Зума са једне стране може да каже шта год хоће - од паметних ствари до лупетања - и да буде својеврстан херој форума, а свако ко му се супротстави - он је бот СНС-а ... у таквој се атмосфери не може ни дискутовати о било чему.

Ја њега лично не разумем. Не разумем ту потребу да се до последњих крајности нешто критикује, да се читав низ аргументованих критика усере и упропасти са пар тешких небулоза ... или да упростим бројкама ... 80% зуминих критика је аргументованог типа, а 20% су тешка лупетања. Чему потреба за изношењем тих непотребних и будаластих 20%? То је вређање интелигенције и то је тај моменат спуштања на ниво врадовића који су спомињали. И то су моменти у којима сам се ја укључивао у расправу са њим. Никад му нисам одреаговао на разумну и аргументовану критику. Само онда кад лупета глупости. Нити је он једини који има аргументе. Лично сам му побио аргументе више пута у јако опсежним дискусијама (не на овој теми).
 
+1 STF, sve je receno.
I ja mu ne zameram uopste tih 80% argumentovanih kritika vec onih 20% koje kvare celu njegovu argumentaciju jer ide predaleko i time ponistava sve pametno sto je rekao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472872#p472872:1bv1xcqt je napisao(la):
stf » 22 Aug 2017, 15:39[/url]":1bv1xcqt]
На лошем сте колосеку. Зума је специфичан пример јер је ретко темељан и посвећен форумаш који се појавио и активан је у време када на форуму једва да има икога ко је барем приближно посвећен. Уз то је критички настројен према пројектима градских власти на форуму чији је састав политички и идеолошки потпуно различит (супротан) од те власти која се критикује ... па тако добијемо атмосферу да Зума са једне стране може да каже шта год хоће - од паметних ствари до лупетања - и да буде својеврстан херој форума, а свако ко му се супротстави - он је бот СНС-а ... у таквој се атмосфери не може ни дискутовати о било чему.

Ја њега лично не разумем. Не разумем ту потребу да се до последњих крајности нешто критикује, да се читав низ аргументованих критика усере и упропасти са пар тешких небулоза ... или да упростим бројкама ... 80% зуминих критика је аргументованог типа, а 20% су тешка лупетања. Чему потреба за изношењем тих непотребних и будаластих 20%? То је вређање интелигенције и то је тај моменат спуштања на ниво врадовића који су спомињали. И то су моменти у којима сам се ја укључивао у расправу са њим. Никад му нисам одреаговао на разумну и аргументовану критику. Само онда кад лупета глупости. Нити је он једини који има аргументе. Лично сам му побио аргументе више пута у јако опсежним дискусијама (не на овој теми).

Ja se ovde delimično slažem sa tobom pošto meni uglavnom smeta u celoj priči to što se pojavljuju likovi koji ne napišu 20% budalastih stvari nego baš 100%. Meni smeta kada se na određenje postove ili argumente odgovara sa uvredama ili čak ponižavanjem cele populacije (tipa "nije ni čudo što imate najmanje plate").

Nisam siguran da svi imaju utisak da se svako smatra botom SNS ko (argumentovano) kontrira Zumi, mislim za sebe mogu da kažem da nemam takav utisak a verujem da je i kod drugih tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472837#p472837:2lfjj4rw je napisao(la):
maxasrbenda » 22 Aug 2017 12:12 pm[/url]":2lfjj4rw]
ono sto si nazvao antibotovanjem nije anti, to je podjednako botovanje, bot ne mora da bude placen, botu moze samo da bude ispran mozak, pa tako ima botova vucicevih, ima sorosoida botova zute patkice, ima kolko oces vrsta botova, ono sto obelezava bota je da ne ume da pohvali drugu stranu, nego samo da napada, i to losim i vec razbijenim argumentima koje je neki placeni "arhibot" objavio negde pa ovaj prepisuje
А болдовано је последња фраза којом се служи ама баш сваки СНС бот. И притом, ради се о глупости која просто убија мождане ћелије несрећног читаоца.

Дакле, ако је једна страна тирјанска, криминална, лоповска и ако стоји иза једног тако темељног злочина који је обухватио практично све друштвене, политичке, правне и економске структуре на само да треба константно критиковати овај, по свим параметрима, правни, просторни и друштвени злочин, него је то и дужност сваког слободомислећег грађанина ове напаћене земље.
 
Ovo je najjaci projekat u beogradu u skorijoj istoriji, kome se ne svidja nek kritikuje do mile volje ali projekat ide dalje dok ta osoba trosi svaki dan da dokazuje nesto nekome na forumu koji nema nikakvog uticaja.
 
Upravo otkrih vrlo prost način da se otkrije ko je onaj naj*** Vučićev bot.
Samo treba kliknuti na ime sumnjivog korisnika i videti u kojim temama isključivo postuje.

Da Gambi, i ti si taj jer ne vidim svrhu da na samo učestvuješ na temama koji su Vučićevi projekti (osim ako ne planiraš da kupiš stan u BnV ili na jarbolu od 100m)

Poslato sa telefona
 
Imas ljude koji pisu samo na temi o NDV BGD, po toj logici su i oni botovi zute patke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472836#p472836:3uflmuc5 je napisao(la):
Bukira » Uto Avg 22, 2017 1:06 pm[/url]":3uflmuc5]Evo kako teku radovi na obaloutvrdi, snimljeno danas:
file.php

file.php

Ovi garant prate forum. Bas su dobro nasuli kamena na betonsku stopu obaloutvrde. Gde samo nadjose ovaj crveni kamen Ali novih stepenica nazalost jos nema...
 
Meni su oba tabora nesto nenormalno, bukvalno kao najvatreniji navijaci Zvezde i Partizana. Svako iskljucivo navija za svoj tim.
Tu nema prostora za pomirenje ni za razmenu misljenja. Iskljucivo se napada druga strana i te rasprave ne vode nikud.
Upravo su te 2 grupe stvorile najveci deo sukoba na forumu i zbog njih je znatno opao kvalitet diskusija jer se svelo na vecito rivalstvo ko je u pravu.
 
Samo sto mene botovi zute patke nista ne kostaju dok botove velikog vezira placaju parama koje preusmere iz budzeta jer kontrolishu drzavnu slavinu a taj drzavni budzet punim i ja svaki put kada platim neku taksu, porez, putarinu. Zato imam prava da budem ekstra alergican kada neko prodaju eksluzivnog zemljista u centru grada pravljenjem sokak promenade i bloka A ili West 65 na vodi (izuzev kule) i josh jednim trznim centrom ( a ne necim sto ce da obogati kulturno-umetnicko-sportsku ponudu ovog grada) i to jos opisuju kao turisticki magnet ( a jedini argument im je vidikovac i infantilno poredjenje sa Dubaijem). Prvo su zapoceli sa pricom kako cemo dobiti 3,5 milijarde evra za ovaj projekat, pa su sa time stali kada je procurelo da je investitor ulozio manje od 40 miliona evra za dve godine (otprilike to je leva potkolenica Neymara, cisto proporcije i konteksta radi), pa je onda vezir lichno pricao o naj,naj, naj promenadi ovog dela Evrope, pa se sa tim stalo kada smo videli kako uleze, puca i kada su ljudi krenuli da setaju da su dimenzije presmeshne. trenutno aktuelni spin je turisticki magnet, posto ni priche o arhitektonskoj vrednosti vishe ne piju vode posto su svi objekti osim kule, na nivou Central Gardena, W65 ili Bloka A
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472933#p472933:2gg71r92 je napisao(la):
Gazi Bengazi » Uto Avg 22, 2017 11:00 pm[/url]":2gg71r92]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472836#p472836:2gg71r92 je napisao(la):
Bukira » Uto Avg 22, 2017 1:06 pm[/url]":2gg71r92]Evo kako teku radovi na obaloutvrdi, snimljeno danas:
file.php

file.php

Ovi garant prate forum. Bas su dobro nasuli kamena na betonsku stopu obaloutvrde. Gde samo nadjose ovaj crveni kamen Ali novih stepenica nazalost jos nema...

Evo rizikujem da ce neko da me optuzi da sam bot... ali pobogu naravno da su stavili kamenje. Ja kao potpuni laik za gradjevinarstvo koji ne ume ni ekser da ukuca, pa sam to ocekivao. :roll:

Zaista, cini mi se da neki od vas misle da taj projekat vode i grade potpuni debili bez trunke iskustva i znanja?
 
Ako smem sada i ja nešto da kažem

Ćutao sam ne bi li moji kritičari mogli potpuno slobodno da u jednom širokom i neometanom kolektivnom naporu sastave spisak svih mojih mana. Čisto da znam u čemu eventualno grešim. I na kraju je žetva bila vrlo mršava. Dočekao sam samo JEDNU JEDINU obrazloženu kritiku. Sve ostalo su obične, neobrazložene tvrdnje, u fazonu, "verujte mi na reč, on je takav". Pa onda, što se više njih ubaci na Beobuild i pridruži horu, stvar je tobože utoliko više potvrđena. Na sreću, bar na stručnim forumima to ne funkcioniše baš uvek. Međutim šira javnost se nažalost MOŽE na taj način manipulisati zato što najveći deo običnog naroda ustvari nikada nije imao prilike da vežba kritičko mišljenje. Ono što se tamo obično računa kao "razmišljanje" je prosto jedan automatski i uglavnom nesvesni proces u kome se uzima srednja vrednost svega što je čovek čuo, pa se smatra da je istina "tu negde". Nadam se da makar Beobuild neće prihvatiti tu vrstu kvazi razmišljanja, ali ljudi moraju biti svesni da na kritičnim temama samo zbog toga piše veliki broj ljudi, zatrpavajući ga beskrajnim nizom relativizacija, zamena teza, nestina, a najviše stvarima koje jednostavno nisu dovoljno relevantne za ono što je u ovom trenutku najbitnije.
 
Jedina argumentovana zamerka koja mi je stavljena je obrazložena ovako: Svaki projekat u sebi ima bar malo pozitivnog. Ako je recimo 10% projekta dobro, Zuma bi zaslužio pohvale samo ako bi projekat hvalio u 10% tekstova, a kudio u 90%. Da li je ovo tačno?

Naravno da nije. Postoji čitav niz primedbi koje se mogu staviti ovako uprošćenom algoritmu za "ispravno pisanje". Idemo redom.

1. Odluke o gradu trenutno donose političari. Političari zavise od mišljenja javnog mnjenja. Zbog toga postoji organizovani napor posebno organizovanih i neformalnih paradržanih propagandnih ogranizacija da se stvarnost uopšte, pa i gradski projekti, javnosti predstave jednostrano i neobjektivno. Mi dakle treba da pišemo tako da ispravimo informacionu neravnotežu i daleko više vremena posvećujemo objašnjavanju onih aspekata projekta kojih šira javnost nije svesna. Ako su oni koji imaju najviše uticaja na masovano informisanje jednostrani u prikazu projekta, mi to moramo kompenzovati tako što ćemo biti jednostrani u suprotnom smeru, jer se SAMO TAKO postiže konačna objektivnost u javnoj percepciji projekta. Dakle, tačno je, treba težiti objektivnosti, ali da oni koji glasaju imaju objektivnu sliku. A ne Beobuild, u kome se posle ovoliko stranica sve već veoma dobro zna. Beobuild nije akademska institucija izdvojena od društva u nekoj kuli od slonovače da bi SAMO veran i sveobuhvatan OPIS bio sam sebi svrha i jedini konačan cilj (bez ulaženju vrednosti, značaj i posledice te sa naučnom preciznošću opisane "istine"). Dakle objektivnost, da, ali objektivnost kao ukupan i konačan efekat svih javno raspoloživih informacija U JAVNOSTI, a ne ovde. Mi moramo izborom tema o kojima pišemo pomagati u javnosti slabije predstavljenu stranu nekog projekta.

2. Šta sve obuhvata pojam "objektivnosti"? To nije samo veran OPIS kvaliteta i mana projekta. I to zato što pojedina karakteristike nemaju isti ZNAČAJ. Zamislite da posledica BNV-a bude trajan saobraćajni kolaps u gradu koji vremenom sav ozbiljan biznis otera preko Save. Ili da nam još jedan most bude neophodan. Ne možemo biti objektivni u predstavljanju projekta ako kažemo: "Jeste BNV uzrok trajnog kolapsa saobraćaja, ali je zato Promenada popločana granitom". Ovo drugo jeste kvalitet, ali se ta prednost po značaju ne može meriti sa značajem mane koja bi bila kolaps saobraćaja. Dakle ako bi BNV recimo bio 10% dobar, a 90% loš, ali je ukupni značaj tih dobrih 10% zanemarljiv u odnosu na ukupni značaj onog lošeg, onda bi OBJEKTIVNO predstavljanje CELINE projekta moglo da izostavi spominjanje onoga što je dobro jednostavno zato što je po značaju i posledicama zanemarljivo.

3. U odnosu na ŠTA se vrednuju "dobri" aspekti projekta? Da li treba da kažemo: "Ovde nismo imali ništa, sad imamo bar nešto što je dobro (tj neki procenat celine BNV-a koji je dobar). Nešto je uvek bolje u odnosu na ništa." Ili treba da kažemo: Ovde smo mogli imati nešto JOŠ BOLJE. I to po verovatno manjoj ceni i uz više koristi za nas." Ja mislim da se MORA reći ovo drugo zato što je Savski amfitetar najbolje i najkomercijalnije parče zemljišta koje smo imali. Ono prvo bi bilo ispravno samo ako ga pod drugim uslovima ne bi mogli prodati, što je besmislica za ovakvo zemljište. Treba li dakle da spominjemo i hvalimo ono malo dobrih aspekata projekta ako znamo da smo, efektivno, po većoj ceni kupili lošiju robu? Dakle to još više smanjuje razloge za spominjanje "onoga što je dobro u BNV-u" pošto je to jednostavno lošije i skuplje od onoga što smo mogli imati. Zašto ga onda hvaliti? Po ČEMU je to onda "dobro"?

4. Šta se u praksi postiže raznim pristupima pisanju? Da li je stroga objektivnost u predstavljaju projekta zaista jedina vrednost nečijeg teksta? Zamislite da gostujete na televiziji opisujući loš projekat koji bi se još mogao popraviti, o kome javnost ima iskrivljeno mišljenje, i da od vašeg pristupa zavisi da li će biti doneti odluka o reviziji. O čemu ćete pričati? Da li ćete se koncentrisati na ono što ne valja, i što javnosti nije jasno da ne valja, i tako postići reviziju, ili ćete strogo ograničeno vreme potrošiti na krajnje objektivno i uravnoteženo predstavljanje, laicima zbog ograničenog TV vremena sasvim nejasno, što neće biti dovoljno da kompenzuje neravnotežu u javnoj percepciji projekta, pa od revizije nema ništa? Na kraju je rezulat strogo binaran. Projekt je ili popravljen ili nije. Ako jeste, pomogli ste da Beograd bude bolji. Ako nije, sva vaša objektivnost je bila jalova, nekorisna i besmislena. Niste postigli ništa, i bolje da ste vreme proveli na pecanju nego na Beobuildu. Ukupna korist bi svakako bila veća.

Na kraju moram reći da sam razočaran činjenicom da je ovo ogromno objašnjenje uošte bilo potrebno pošto je sve ovo intuitivno jasno svakome od vas. Čovek se ili bori protiv onoga što je loše ili postaje saučesnik. U nepravdi nema neutralnosti i tobožnje objektivnosti nezavisne od posledica vaših izbora. To samo znači da je pomažete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472978#p472978:phh3cfzl je napisao(la):
Zombieboy » Сре Авг 23, 2017 9:24 am[/url]":phh3cfzl]Ajmo sad dva prsta gore ko nije procitao post iznad :D :D

Непоштовање саговорника никада није био увод у добру дискусију већ искључиво у сукоб.

Зумина порука може да се сумира веома лако, ако се прочита, да ми као заједница/форум треба да будемо контра тег на ваги која је овај пројекат. Пошто овај пројекат утиче на животе свих Београђана (а и шире), имамо и моралну обавезу да прво формирамо а онда и изнесемо наше мишљење, поготово ако је оно критичког типа.
 
Konačno Zumin glas razuma. ++

~~~



Za neozbiljne i klinačke komentare (Zombieboy) potrebno je uvesti dislike koga ja ovog puta stavljam "ručno" - uz pride "bljuc".
 
I još malo o poruci koja je izazvala ovaj horski napad. Kad sam otišao i naslonio se na betonski zid onog uskog prolaza na donjem delu promenade, prvi i najjači utisak mi je bio da je upravo ovo parče savršeni simbol čitave obale, pa čak i BNV-a. Ako mi ne verujete, otiđite tamo i proverite sami. Mračno, zaklonjeno, ružno, usko i neupotrebljivo. Ne u bukvalnom smislu, da je BNV takav, nego kao fenomenalni primer prostora koji nije morao biti ovakav, gde je njegov konačan oblik posledica samo pohlepe, gluposti i ničega drugog.

Osnovni izvor svih problema na obali da je u ovako ogromnom projektu i na ovako privlačno pozicioniranoj obali reke svega 30 metara odvojeno za javni prostor. U očajničkom pokušaju da na svaki način proširi najviši, komercijalni nivo, projektanti su skoro žrtvovali upotrebljivost donjeg čitavim nizom platformi koje ga isecaju.


Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 7
Iako će biti zanimljiv za sedenje na iskošenom betonskom zidiću sa neprekidnom mermernom klupom (taj deo mi se dopada), prostor se ovde koristi veoma neefikasno, i to važi i za gornju površinu platformi i za donji deo. Ne zelim dalje da branim ono što sam napisao, videćete sami da će biti tačno onako kako sam rekao. Nešto ovako pozicionirano, ispresecano i zaklonjeno, sa gustim rastinjem, bez struje i svetla na donjem delu i bez i jednog projektovanog WC-a se mora čuvati 24 časa na dan sa čitavom ekipom čuvara da bi ostalo iole pristojno, a to čuvanje neće dugo trajati. Takođe, smisao donjeg dela obale je kontakt ljudi sa vodom, pa je apsurdno da baš deo pored vode bude širok jedan metar. Sve to u noću izgleda otprlike ovako (ovo je tek sumrak da bi se nešto na fotki ipak videlo):

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Zuma na donjoj platformi je planirano osvetljenje,te nece biti "ni mračna ,ni ružna,ni zaklonjena" (vidi se gore nekoliko kablova koje vire),slika koju si postavio ranije na temi:
 
Trebali bi neke stepenice da urade do Save, makar bile i metalne konstrukcije. Da ljudi mogu da sede do vode.
 
Ovde se cesto poteze rec "bot". Vucic sve ove godine gusi i zatvara sva mesta gde se mogu suceliti razlicita misljenja. Posao SNS-ovih botova sirom neta nije da ubede citaoce da je Vucic super vec da besmislenim porukama zatrpaju prostor za polemiku i onemoguce razgovor.

Na ovom forumu se to radi, izmedju ostalog, i stalnim vrtenjem istih prica u krug. "Zasto ne kazete da nesto valja", "Je li bolje bilo kad su tu bili pacovi", itd. Ova sudjenje Zumi se ponavljaju ko zna koji put.

Nema antibotova. Posao botova rade ljudi koji mesecima vrte iste price u krug. Da li imaju korist od toga ili ne, ne ulazim u to ali taj posao rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473044#p473044:2n77kvgu je napisao(la):
bair » Sre Avg 23, 2017 2:34 pm[/url]":2n77kvgu]Ovde se cesto poteze rec "bot". Vucic sve ove godine gusi i zatvara sva mesta gde se mogu suceliti razlicita misljenja. Posao SNS-ovih botova sirom neta nije da ubede citaoce da je Vucic super vec da besmislenim porukama zatrpaju prostor za polemiku i onemoguce razgovor.

Na ovom forumu se to radi, izmedju ostalog, i stalnim vrtenjem istih prica u krug. "Zasto ne kazete da nesto valja", "Je li bolje bilo kad su tu bili pacovi", itd. Ova sudjenje Zumi se ponavljaju ko zna koji put.

Nema antibotova. Posao botova rade ljudi koji mesecima vrte iste price u krug. Da li imaju korist od toga ili ne, ne ulazim u to ali taj posao rade.

Interesantno, ali priču oko SNS botova potenciraju protivnici svega (i dobrog i lošeg) u vezi sa BnV projektom, naročito kad ostanu bez argumenata. Ako pratimo tvoj tok misli, onda su i botovi/trolovi/šta god sa "druge" strane zapravo SNS botovi jer "zatrpavaju prostor za polemiku i onemogućuju razgovor". I onda dolazimo do paradoksa.
 
Vrh