Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koliko pratim Beobuild Homerov post je skupio najviše pohvala - 36 za sada :sesir:
 
P.S. (pošto ne mogu da dopunim stari post)

Mislim da je taj ležeći policajac na bic stazi stavljen kao zaštita za kabl koji stoji tu. Ne mogu da tvrdim, jer nisam ni obraćao pažnju ali čini mi se da je zbog toga. Sećam se da je tu stalno bila neka žica preko koje se prelazilo. Mislim da vodi do onog kamiona sa hranom što stoji na pešačkoj stazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463075#p463075:1gdgl3mr je napisao(la):
milos.tro » 03 Jul 2017 12:53 pm[/url]":1gdgl3mr]Koliko pratim Beobuild Homerov post je skupio najviše pohvala - 36 za sada :sesir:

Upravo je stigao do 38 pluseva sto je apsolutni rekord pohvala na Beobuildu!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463080#p463080:2dtzi7vm je napisao(la):
Bender Rodriguez » 26 minutes ago[/url]":2dtzi7vm]P.S. (pošto ne mogu da dopunim stari post)

Mislim da je taj ležeći policajac na bic stazi stavljen kao zaštita za kabl koji stoji tu. Ne mogu da tvrdim, jer nisam ni obraćao pažnju ali čini mi se da je zbog toga. Sećam se da je tu stalno bila neka žica preko koje se prelazilo. Mislim da vodi do onog kamiona sa hranom što stoji na pešačkoj stazi.

Jeste kabl. Ima kanalica do onog ormana pored.
 
Red nalaže da se i ja ulogujem i pridružim pohvalama Homerovu postu! Kada uspe privući toliko prevashodno nemih i pasivnih beobuildovaca, post je odista poseban.
 
Koliko (nas) zaludih na forumu ima :p Nego mene zanima jel se Zuma otvorio za jedan plus. :D
 
Зума има 22 похвале већ месецима. Не воли он туђе мишљење.

Хомер је потпуно погодио менталитет просечног пљувача.
 
Хомеров пост је антологијски, и ја сам му, наравно, дао плус.

Али верујем да он не би желео да се то злоупотребљава, и да се од његовог поста прави партизански филм, зар не?
 
Ja imam nešto drugačije mišljenje o "modernoj" Bratislavi, BnV i generalno modernoj arhitekturi - it sucs. Ljudi koji je napadaju sa razlogom je napadaju, ne zato što su glupi pa ne znaju šta hoće. Znam da nisam "in" ali ipak :
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GapUEKYLE1o[/youtube]
 
Има ли неко свеже слике Ластине станице. Негде прочитах да су озбиљно кренули са рушењем.
 
Iščekujući slike, evo i vesti sa Bljica...


Capture.jpg




Izvor:

http://www.blic.rs/vesti/beograd/ne...-svi-medumesni-autobusi-polaze-sa-bas/q6r35x4


Vezano za Homerov post i broj lajkova. Što bi rekli u stilu Kardašijanki, break the internet Homer. :sesir: :gobb:
 
Ako ste se podelili pluseva i napohvaljivali da ste i vi učestvovali u "lajkovanju", jedno pitanje:
da li će ovaj Homerov šaljivi post o pljuvanju i kritici od sada biti citiran svaki put kada neko da sebi za pravo da napiše nešto kritično i korišćen kao argument protiv kritike?
 
Uzdizanje svega sto je uradjeno tamo negde "van", a kod nas da nista ne valja to je ono sto mi smeta- jer to zapravo nije istina i to moze da prica samo neko ko je ostatk sveta video samo na slikama. Na zalost dosta je takvih u Srbiji zbog ekonomske situacije. To nije direktno vezano samo za ovu temu, vec generalno. Smeta mi kompleks nize vrednosti koji je kod nas izrazen, pa se ocekuje da sve zgrade kod nas budu sline Zahe, a ako je slucajno nesto kvadratno onda je to krmaca, i sve sto je "van" u Parizu, Becu, Londonu je super, pa makar bilo i g***o. Pa nije tako, eto videsmo po ovom soliteru sto je izgoreo u Londonu. Mada se najbolje oseti taj kompleks kroz cuvenu recenicu - "to ima samo kod nas".

Evo neko vreme zivim i radim u inostranstvu i jako dobro znam kako se radi, da i na tamo nekom "bogatom" zapadu postoji nesto sto se zove racionalno trosenje resursa, pa tako jako, jako retko koja ulica je poplocana granitom, ili cak behatonom, vec je uglavnom asfalt, a kod nas se dize galama kada je slucajno nesto drugo a nije granit. Ima takvih primera milion, na svim podtemama, nije samo pitanje navodnog beograda.

Mislim da je to i poenta Homerovog posta, sto cesto primere koji su izvedeni van dozivljavamo po principu da je "tamo trava zelenija" i da nemamo dovoljno kriticni stav, tj da nam arsini nisu isti u zavisnoti da li stvar posmatramo ovde ili negde "van".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463182#p463182:1s42bxry je napisao(la):
relja » 03 Jul 2017 07:47 pm[/url]":1s42bxry]Ako ste se podelili pluseva i napohvaljivali da ste i vi učestvovali u "lajkovanju", jedno pitanje:
da li će ovaj Homerov šaljivi post o pljuvanju i kritici od sada biti citiran svaki put kada neko da sebi za pravo da napiše nešto kritično i korišćen kao argument protiv kritike?

Реља, наравно да неће. Свака смислена критика је увек дочекивана позитивно од стране форумаша. Па погледај свој потпис, сви се слажемо са тиме и сви једва чекамо да промениш ту слику. Не зато што имамо нешто против тебе, већ зато што верујем да ћеш поставити неке нове проблеме вредне пажње и критике.
 
Post je bio šaljiv i ponajmanje mu je bila namera da opravdava silne gluposti po Beogradu, na čelu sa "Navodnim Beogradom".

Milanče je uglavnom već sve objasnio, pa da se ne ponavljam :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463182#p463182:15pzzszw je napisao(la):
relja » Pon Jul 03, 2017 8:47 pm[/url]":15pzzszw]Ako ste se podelili pluseva i napohvaljivali da ste i vi učestvovali u "lajkovanju", jedno pitanje:
da li će ovaj Homerov šaljivi post o pljuvanju i kritici od sada biti citiran svaki put kada neko da sebi za pravo da napiše nešto kritično i korišćen kao argument protiv kritike?
Ako diskusija bude na "nivou" kao o Prokopu i tome da li je sara trotoara bolja bela ili siva, DA.
Ako se rodi i jubilarni hiljaditi post o sinhronizaciji semafora na UMP, DA.
Ako se nastavi unakrsna paljba ljubitelja potpune denivelacije UMP( valjda za silu koja Boga ne moli a stize sa vrha Bez. Kose) i ljubitelja potpunog usporenja koji bi ulaz iz svake ulicice, pa... da.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463193#p463193:eq8gr7gs je napisao(la):
milanche » Pon Jul 03, 2017 8:21 pm[/url]":eq8gr7gs]Uzdizanje svega sto je uradjeno tamo negde "van", a kod nas da nista ne valja to je ono sto mi smeta- jer to zapravo nije istina i to moze da prica samo neko ko je ostatk sveta video samo na slikama. Na zalost dosta je takvih u Srbiji zbog ekonomske situacije. To nije direktno vezano samo za ovu temu, vec generalno. Smeta mi kompleks nize vrednosti koji je kod nas izrazen, pa se ocekuje da sve zgrade kod nas budu sline Zahe, a ako je slucajno nesto kvadratno onda je to krmaca, i sve sto je "van" u Parizu, Becu, Londonu je super, pa makar bilo i g***o. Pa nije tako, eto videsmo po ovom soliteru sto je izgoreo u Londonu. Mada se najbolje oseti taj kompleks kroz cuvenu recenicu - "to ima samo kod nas".

Evo neko vreme zivim i radim u inostranstvu i jako dobro znam kako se radi, da i na tamo nekom "bogatom" zapadu postoji nesto sto se zove racionalno trosenje resursa, pa tako jako, jako retko koja ulica je poplocana granitom, ili cak behatonom, vec je uglavnom asfalt, a kod nas se dize galama kada je slucajno nesto drugo a nije granit. Ima takvih primera milion, na svim podtemama, nije samo pitanje navodnog beograda.

Mislim da je to i poenta Homerovog posta, sto cesto primere koji su izvedeni van dozivljavamo po principu da je "tamo trava zelenija" i da nemamo dovoljno kriticni stav, tj da nam arsini nisu isti u zavisnoti da li stvar posmatramo ovde ili negde "van".

Potpuno si u pravu, takodje zivim u inostranstvu, u Londonu, i taj nas autosovinizam mi ponekad bas smeta. Da navedem jedan ocigledan primer - brutalisticka arhitektura i Barbican Estate u Londonu. Dok se kod nas organizuju turisticke ture u fazonu "vidite ovo uzasno komunisticko sranje", englezi ekranizuju Balardov High Rise, glorifikujuci taj stil. Barbican Centar je najveci evropski "performing arts centre". Cak je i Nacionalno pozoriste u Londonu na samoj obali, u stilu brutalizma (plus ogroman svetleci neonski IBM znak na zgradi u istom stilu odmah pored). Naravno, kada obicnim turistima pomenete London, ni na kraj pameti im nije da ga povezu sa "komunistickom arhitekturom".

Na stranu da li je taj stil uzasan ili ne, mnogo zavisi od ugla iz kog se stvari posmatraju, marketinga i obrazovanja. I pri tome ne mislim na Beograd iz ugla nekog turiste, nego na ono kako se beogradjani ophode prema svom gradu, koliko cene i postuju svoje, koliko znaju o Beogradu, koliko vole svoj grad i koliko paze sta ostavljaju svojoj deci.

Naravno, treba biti obazriv i realan sta valja, a sta ne, sta treba kritikovati, a sta ocuvati - a ta mudrost jedino moze kroz (neformalno) obrazovanje da se stekne.
 
Као што сам написао, а ваља поновити, хомеров пост није шамар критичарима него болна шамарчина пљувачима. Те две групације нису ни приближно исте.

Миланче је у сваком случају указао на комплекс који пуца нашу средину, да нам је и говно слатко, само да је "од преко". Када је Гоје најавио репортажу из Братиславе у конотацији "Београде плачи", ја сам очекивао нешто три пута боље од примера из Варшаве ... кад оно - ћорак. И то какав ћорак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463296#p463296:2elgeqht je napisao(la):
stf » 04 Jul 2017 07:04 am[/url]":2elgeqht]Као што сам написао, а ваља поновити, хомеров пост није шамар критичарима него болна шамарчина пљувачима. Те две групације нису ни приближно исте.

Миланче је у сваком случају указао на комплекс који пуца нашу средину, да нам је и говно слатко, само да је "од преко". Када је Гоје најавио репортажу из Братиславе у конотацији "Београде плачи", ја сам очекивао нешто три пута боље од примера из Варшаве ... кад оно - ћорак. И то какав ћорак.
Pa kako ne shvatate poentu. Ne znam da li su svi očekivali posle moje najave da njihova promenada bude glamurozna i "wooooow" i preskupa. Ponavljam da su napravili nešto što je po meri ČOVEKA i gde se istinski uživa i potpuno je funkcionalno i nepretenciozno. Pritom je cena verovatno 10 puta manja od naše. A mi smo spucali preterane pare da napravimo nešto što ima lepih i atraktivnih momenata, ali istovremeno je nefunkcionalno i nehumano.

Dakle ja njima ne čestitam i ne zavidim na glamuroznosti i atraktivnosti promenade, nego na kulturi, racionalnosti i zelenilu. Ovde se izgleda prilično primila svest da sve mora da bude naj naj naj... čak više ne na Balkanu - nego u Evropi.
 
Koliko vidimo u intervjuu Sinise Malog u narednih 15 godina prioritet u razvoju putne infrastrukture imace opsluzivanje Beograda na vodi.

Smart plan 2021/2027/2033. predviđa kao treći pravac razvoja dalja ulaganja u putnu infrastrukturu, koja podrazumevaju izgradnju mosta preko Save i mosta kod Ade Huje, kao i izgradnju dva tunela, jedan u centru grada koji bi spojio Savski amfiteatar i Bulevar despota Stefana i drugi kroz Topčider.

Kako je rekao Mali, od ta četiri projekta, najbliži smo izgradnji mosta na Savi i, u njegovom nastavku, tunela u centru grada.

Ti planovi trebalo bi da budu usvojeni na sledećoj sednici Skupštine grada, a zatim i da usledi njihova implementacija.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1278854
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463150#p463150:bu28zb37 je napisao(la):
Earthmoving » 03 Jul 2017 06:12 pm[/url]":bu28zb37]Ja imam nešto drugačije mišljenje o "modernoj" Bratislavi, BnV i generalno modernoj arhitekturi - it sucs. Ljudi koji je napadaju sa razlogom je napadaju, ne zato što su glupi pa ne znaju šta hoće. Znam da nisam "in" ali ipak :
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GapUEKYLE1o[/youtube]

Razumem ja tebe, ali kad su u Skoplju napravili novi centar grada, količina pljuvanja i sranja po projektu je bila epska.
Po meni, nezasluženo, jer znam Skopje kako je izgledalo pre ( bio sam tamo u vojsci skoro godinu dana, razbiram jazik, sega, možam da zborim sa lokalnite luge kakoj da odrastaf tuka ).
Neoklasicizam , neobarok... ili pseudoklasicizam i pseudobarok... ja sam od početka bio za to, iako su u Skopju preterali sa statuama, ali to je njihov problem potrage za istorijskim identitetom ...
Dakle, istina je da je moderna arhitektura dosadna, ali taj stari šik , teško je dogovoriti sa investitorima, koji gledaju sve kroz uložen novac i kalkulaciju zarade.
Fasadne plastike su skupe. Puno materijala, malo kvadrata.
Bogatija država može da finansira tako nešto, privatni investitor, teško.
Evo, šta misliš, da li bi najavljena zgrada filharmonije bila bolja da je zamišljena kao neka replika ili inspirisana zgradama Pariske opere ili Skale ?
Ja bi, lično, voleo, bez obzira na predviđeno mesto, ali to nikada nećemo dobiti.
 
Homer je dobio najviše pohvala u istoriji ovog foruma jer je post sa ilustracijima u odredjenoj meri prihvatljiv i kritizerima i onima koji podržavaju projekat BNV-a.

Patrljak železnice,uske staze,neuredjen donji deo obaloutvrde,nemar po pitanju održavanja zelenih površina,nasadjene krmače sa sve tržnim centrom i kaficima:
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2

Dovoljno široka obala,zeleni pojas,niska spratnost, obala "po meri čoveka" :
Pogledajte prilog 1

A naša promenada je ni tamo ni ovamo,mi imamo što oni nemaju ,a nemamo ono što oni imaju ili barem tako mislimo. :violina:

Obaloutvrda katastrofalno odradjena zbrda zdola,talpe,granitne ploče koje se sležu i pucaju ,deking takodje :( ali imamo besprekorno održavanu promenadu gde se vodi računa o svakoj biljčici i travčici,obezbedjenje :) . A i majstora koji će po ko zna koliko puta popravljati i popravljati ono što su „stručnjaci za izgradnju obaloutvrde“ zasrali. :roll:
 
Vrh