Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

У четвртак ће бити дефиле и концерт Београдског фолк феста на шеталишту Београда на води који се први пут организује. Предзадње вече ће бити програм свих држава на преуређеном паркингу, биће постављена сцена и трибине. Креће дефиле са Аде циганлије у 19 часова а програм код будућег W хотела у 20:30. Велико финале ће бити у Сава центру у петак. Биће веома весело, доста латино музике и игре, афричке и наравно свих екс Ју држава и доста европских. БнВ је један од главних спонзора. http://www.belgradeaward.com/en/
 
@razgradjevinar, odgovoricu na tvoj trol jer je umobolno porediti Osjek velicine opstine Rakovica i Beograd, drugo ta Osjecka promenada sa tim jeftinim klupama, asvaltiranim trotoarom i tim posadjenim zardinjerama nad obalom ne moze da se poredi sa Savskom promenadom poplocanom granitom i kvalitetno dizajniran i o svakom detalju se razmisljalo a pri tome koja je i dalje privremeno resenje(po pitanju sirine setalista s obzirom da bici staza nece ostati tu gde jeste vec ce biti prebacena tamo gde i pripada uz ulicu u buducem Beogradu na Vodi).A osjek poredi sa tipa Suboticom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463366#p463366:2smfji2g je napisao(la):
GOJE » 04 Јул 2017 12:23 pm[/url]":2smfji2g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463359#p463359:2smfji2g je napisao(la):
stf » 04 Jul 2017 12:12 pm[/url]":2smfji2g]U redu je Goje,razumeo sam ja to,ali mi i dalje nije najjasnije za čim to Beograd treba da plače, budući da ima koliko hoćeš javnih prostora poput tog iz Bratislave ... Samo treba zategnuti redovno održavanje zelenila na kejevima na Dorćolu, bloku 18, NBG-u, Zemunu i Bratislava može da plače ...

Bratislava može da se poredi sa blokom 18 recimo, to da, ali ne i sa Promenadom jer je ona obala drugačijeg koncepta.
Za parama koje su uložene u ovakvu promenadu treba kolektivno da plačemo....

Meni se taj koncept uske gole stazice nikako ne sviđa. A o ogradi da ne pričamo.
Дошао си до суштине. ТЕБИ се не свиђа. Као што ћу рећи Зуми, и теби ћу. АКо се ТЕБИ не свиђа, не значи да не треба да постоји јер постоји једнак број људи којима се такав концепт свиђа а овај из Братиславе не. Постоје различити људи, са различитим афинитетима и потребама и треба град да поседује јавне просторе за све људе и све афинитете. Не само за једну популацију која очито сматра да је изнад оне друге и да треба да има приоритет.

Лично сматрам да променада у овом облику треба да постоји. Зависно од расположења не желим увек да проводим слободно време у истом јавном простору. Некад одем на НБГ кеј, некад на Дорћол, некад на Променаду. Као што људи некад оду на Аду Циганлију а неки други викенд на Авалу, или пак Калемегдан ... зависи шта када зажеле ... Некада се узме годишњи и оде у Будву, а некада се оде на Златибор. Надам се да разумете шта желим да кажем.

Поново вас питам ... зашто би Београд требао да има још два километра обале идентичног концепта као што је грађен у време СФРЈ? Зар их нема већ сасвим довољно? Поређење променаде из Братиславе и БнВ-а је као поредити концепте булевара Зорана Ђинђића и Кнез Михаилову ... ниђе везе ...

... стално се повлачи неки "јавни интерес" а заправо се перфидно провлачи лични интерес као јавни што је врхунац безобразлука појединаца. А да се закључити и да је распрострањено мишљење како је јавни интерес у квантитету а не квалитету.
 
Ali evo recimo ako se ni meni na primer ko ni Goji ne sviđaju uske staze šetališta i voleo bi da budu šire, i ako nas je recimo većina koja ima takav ukus, kome da se obratimo da se ovde ispoštuje naš većinski ukus? Ako se većini sviđa, ok poštujem ali šta ako je projketant netalentovan, da li svi moraju prihvatiti luda rešenja jednog ili nekolicine ljudi? Po meni su projektanti koji su projektovali na NBg više zelenih površina, više staza, šire staze, više igrališta za decu, više parkinga, šire bulevare, a sve to sa manjom spranošću... iz tih razloga superiorniji od ovih netalentovanih stranih projektanata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463587#p463587:8ot4ml5g je napisao(la):
stf » 05 Jul 2017 07:10 am[/url]":8ot4ml5g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463366#p463366:8ot4ml5g je napisao(la):
GOJE » 04 Јул 2017 12:23 pm[/url]":8ot4ml5g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463359#p463359:8ot4ml5g je napisao(la):
stf » 04 Jul 2017 12:12 pm[/url]":8ot4ml5g]U redu je Goje,razumeo sam ja to,ali mi i dalje nije najjasnije za čim to Beograd treba da plače, budući da ima koliko hoćeš javnih prostora poput tog iz Bratislave ... Samo treba zategnuti redovno održavanje zelenila na kejevima na Dorćolu, bloku 18, NBG-u, Zemunu i Bratislava može da plače ...

Bratislava može da se poredi sa blokom 18 recimo, to da, ali ne i sa Promenadom jer je ona obala drugačijeg koncepta.
Za parama koje su uložene u ovakvu promenadu treba kolektivno da plačemo....

Meni se taj koncept uske gole stazice nikako ne sviđa. A o ogradi da ne pričamo.
Дошао си до суштине. ТЕБИ се не свиђа. Као што ћу рећи Зуми, и теби ћу. АКо се ТЕБИ не свиђа, не значи да не треба да постоји јер постоји једнак број људи којима се такав концепт свиђа а овај из Братиславе не. Постоје различити људи, са различитим афинитетима и потребама и треба град да поседује јавне просторе за све људе и све афинитете. Не само за једну популацију која очито сматра да је изнад оне друге и да треба да има приоритет.

Лично сматрам да променада у овом облику треба да постоји. Зависно од расположења не желим увек да проводим слободно време у истом јавном простору. Некад одем на НБГ кеј, некад на Дорћол, некад на Променаду. Као што људи некад оду на Аду Циганлију а неки други викенд на Авалу, или пак Калемегдан ... зависи шта када зажеле ... Некада се узме годишњи и оде у Будву, а некада се оде на Златибор. Надам се да разумете шта желим да кажем.

Поново вас питам ... зашто би Београд требао да има још два километра обале идентичног концепта као што је грађен у време СФРЈ? Зар их нема већ сасвим довољно? Поређење променаде из Братиславе и БнВ-а је као поредити концепте булевара Зорана Ђинђића и Кнез Михаилову ... ниђе везе ...

... стално се повлачи неки "јавни интерес" а заправо се перфидно провлачи лични интерес као јавни што је врхунац безобразлука појединаца. А да се закључити и да је распрострањено мишљење како је јавни интерес у квантитету а не квалитету.
Javni interes je svakako u kvalitetu. Kvalitet je kad ti je komotno, prijatno i za šetnju, i za bleju. Kvalitet nije kad si ograđen i sputan, ispečen na suncu i kamenu i primoran da se provlačiš kroz komercijalne sadržaje. Mislim da je zarad neke spolja vidljive atraktivnosti žrtvovano baš previše ovih jednostavnih kvaliteta. Osim toga javni interes se ogleda i u količini potrošenog novca za dobijanje tog kvaliteta. Ubeđen sam da smo u oba ta aspekta pogrešili.
 
Ja sam je sinoć posle dužeg vremena prošetao promenadom, obično samo prođem kolima pored gradilišta... Nikad nije bilo više ljudi, ali po onoj engleskoj studiji, i dalje je to nivo PCL A. U društvu sam imao ultra kritičara svega i svačega :), nije se čula kritika na temu prevelike gužve, samo komentar "baš ima dosta ljudi".

Ali zato ima drugih komentara:
* ko hejtuje Savanovu taj može slobodno da prestane. Ljudi koji sede tamo hejtuju sami sebe divnim mirisom obližnjeg izliva kanalizacije. Nije baš u rangu Čarde Stare Kolibe, ali uporedivo,
* promenada je trenutno u katastrofalnom stanju. Polomljenje granitne ploče i deking, klackanje ploča, naročito blizu ivica, ispucala drva na ogradi. Toliko skupog i kvalitetnog materijala, a već izgleda apokaliptično. Tj. izgledalo bi da nema naznaka da se radi donji nivo. Valjda ceo utisak popravlja činjenica da i dalje rade na promenadi... Pre problema sa širinom promenade, ovakvim tempom pre će se pojaviti problem sa težinom šetača. Deo kod podmornice gde je oštećen deking ne uspevaju da srede već par meseci (od kako sam poslednji put bio tamo sa decom),
* realno moj najveći problem je gužva na toj podmornici :),
* stavili su zamrzivače sa Frikom sladoledima... na sjajnom mestu, tik uz bici stazu,
* zeleni "kafe" kamion stoji na sred promenade, čak je i ulubljen, i nema nikog živog u njemu. Zbog radi čega? :)
 
Frikom sladoledi su uvek uz bici stazu i pomere ih samo kada se prijavi. Meni je potpuno neshvatljivo to odsustvo svesti prilom postavljanja. To nije slučaj samo za ovu promnadu, već za ceo grad.

Gužva ne bi smetala da nema biciklističke staze. Ovako jedni drugima smetamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463656#p463656:194tmalv je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 05, 2017 12:45 pm[/url]":194tmalv]Gužva ne bi smetala da nema biciklističke staze. Ovako jedni drugima smetamo.

Da, zaboravih da pomenem još jedan problem. Mlađi sin je u jednom trenutku odlučio da želi da džogira po bici stazi (!?), dok je stariji vozio trotinet po pešačkom delu... Dečaci... Ovo je bio jedan od retkih trenutaka da nisam mogao obojicu da iskontrolišem. Ništa se loše nije desilo, ali nije mi bilo svejedno. Dobrom brzinom voze biciklisti tamo. A još je dečije igralište tik uz bici stazu, bez ikakve ograde... Deluje kao da je nešto tu naknadno dodato (hint: na renderima nema bici staze).
 
"Poštovani, da li je moguće da su sanduci za sladoled postavljeni maltene na bicikističku stazu? Molim vas da urgirate da se ovi sanduci pomere ili na pešački deo ili u okvir kafea, jer može doći do nezgode prilikom prolaza biciklista, a i ometa se biciklistički saobraćaj. Unapred hvala i pozdrav
"
izvor.FCB stranica UG ulice za bicikliste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463679#p463679:wrrp6x8w je napisao(la):
milos.tro » 05 Jul 2017 01:35 pm[/url]":wrrp6x8w]".., da li je moguće da su sanduci za sladoled postavljeni maltene na bicikističku stazu?...
Da li je moguće da su postavljeni na travu, tj. zelenu površinu koje ionako ima malo.
 
Tako je to kada se budži na plan koji u startu ima nedostatke.

Potpuno je logično gde treba da ide frižider, a to je deo za pešake, bar 2m udaljen od bici staze.
 
Uz sve to na travu su postavili zamrzivač -.-

I dalje stojim pri stavu da ovi ne umeju livadu da organizuju. Postaćemo društvo gde će biti moguće da se pekara otvori na zaustavnoj traci auto puta, pa će da nam neko sa vlasti kaže kako je to trend u svetu, a kada neko kaže da nije, taj će dobiti etiketu u nekoj od emisija kako radi za Soroša itd :laugh:
 
Nije toliki problem organizacija, nego to što prosto nema mesta. Kad se saberu širine prodavca i njegove stolice, zaštitnog pojasa, frižidera i kupaca koji čekaju na red, vidi se da bi skoro zatvorili prolaz za pešake da su ga tamo stavili. A ovo je tek početak intenzivne komercijalizacije na javnom prostoru na kome čak ni za nju nije odvojeno mesto. Pa vi posle spominjite eufemizme iz PR kuhinje tipa "raznovrsnost ponude" tipova obale. Ovo je tek prva od "raznovrsnosti".
 
c4656291-8dd2-46e7-9629-60a43106c0a6-original.jpg
 
Bilo bi dobro da bar ovo zelenilo preko puta ostane, a ne da se neki budući gradonačelnik seti da ne bi bilo loše i tu graditi. Po ovom delu obale mi je Bg bolji od mnogo poznatijih gradova koji su načičkani sa obe strane reke. Dakle ovo drugi gradovai treba da kopiraju od Beograda, a ne mi od njih. Ova slika mi deluje najrealnije do sad i tu se vidi da BnV nije ništa specijalno, načičkani soliteri neujednačenih visina koji će posle par godina izgubiti sjaj. Ali nije baš ni katastrofa :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463664#p463664:22dq1vre je napisao(la):
nikolas27 » Sre Jul 05, 2017 12:00 pm[/url]":22dq1vre]A još je dečije igralište tik uz bici stazu, bez ikakve ograde... Deluje kao da je nešto tu naknadno dodato (hint: na renderima nema bici staze).
Verovatno si primetio da ni dečijeg igrališta sa toboganom, kao i odbojkaškog terena nema na renderu. Sve će to biti popunjeno zgradama.

 
Bukira ako smem da pitam sto vise ne slikas ? Obaveze, odmor....? Ranije kada vidim tvoj post skuvam kafu i uzivam:).
 
Menjaju rendere, ovaj sad ima bici stazu. Ne treba se mnogo zanositi sa renderima za delove gde se nisu obavezali ugovorom ili bar propagandnim materijalom. Tamo gde je odbojkaški teren će nići zgrada ili zgrade sa 16 spratova tako da ni ovaj render nije merodavan. Iza Kule i Parkviewa će biti zgrada sa 26-27 spratova... ko misli da će investitor propustiti da iskoristi svaki metar u visinu se vara. Jedino što ih limitira je pravilo o rastojanju između zgrada.

Vista će imati dečije igralište, koliko znam otvoreno za javnost za razliku od BWR terase.

Dečije igralište svakako moraju da ograde od bici staze, dok god su u neposrednoj blizini jedno drugoga. Takođe onaj polupan deking moraju bolje da ograde, dečija nožica može tako fino da upadne u one rupe i da dođe do belaja.
 
Истина да шеталиште није довољно широко,требало би да је мало шире,али ми се концепт,Новог Београда опште не свиђа.
Мени је на новом Београду све прешироко,велики размаци између зграда, удаљеност зграда од пута ми је велика.
Много ми је лепши стари Београд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463826#p463826:ywy9ofqn je napisao(la):
nikolas27 » 05 Jul 2017 10:11 pm[/url]":ywy9ofqn]Jedino što ih limitira je pravilo o rastojanju između zgrada.

Требало би рачунати - можда их то правило и спречи да граде у висину и испостави се као спасоносно?

Наше младе архитекте са форума - љубитељи отуђеног живота "на висини", а мрзитељи "крмача", којима називају и пристојне зграде нормалних људских пропорција - никад нису хтеле да прокоментаришу када бих им поменуо да је петоспратни Париз двоструко веће густине насељености од Њујорка. А тај податак је занимљив инвеститорима претежно стамбеног насеља, зар не?
 
Zamišljeni pogled iz ptičje perspektive na NBG:

c4656291-8dd2-46e7-9629-60a43106c0a6-original.jpg


Realan pogled iz ptičje perspektive na NBG :

 
Vrh